Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv 07 - 09/2015

26.9.2015

Máme nová koťata ze Slatiny. Jsou úžasná, mazlivá, zdravá, tak doufáme že taková i zůstanou.

Z transparentního účtu jsme zaplatili léky a udělali menší nákup na ZOOHITu.

A dnes jsem také přivezla nějaké nové bavlněné látky. Přemýšlím, co z nich pro vás ušiji. Tašky a taštičky? Polštáře, polštářky a povlaky na ně? Nebo počkám o co si řeknete? To je nápad! Napište mi na náš e-mail, co by jste rádi viděli v našem obchůdku. Bude-li to v mých silách, vyhovím :-)

23.9.2015

Bohužel začínáme špatnou zprávou. Snaha paní Jany byla marná. Včera o půl druhé v noci zemřelo i poslední Březulčátko.

 

Zato se mi konečně podařilo vyfotit malou Josefínku, která se neplánovaně zastavila asi na tři milisekundy :-D Kde ta holka bere tolik energie?

 

A do odchůdku jsme přidali polštáře a polštářky. Nakoukněte, třeba někomu z vás doma něco takového zrovna chybí a nám korunky za prodej moc pomůžou.

17.9.2015

Dnes v noci v 02.30 zemřel kocourek Liborek, kterého nám přivezli se zlomeninou pánve.


Bohužel to není jediné úmrtí této noci. Kočička Březulka porodila 7 malých, 5 z nich zemřelo v prvních minutách po porodu. O zbylá dvě odmítla pečovat. Je chudinka tak vyhublá, že nemá ani mléko. Koťata - holčičky - kojí Jana každé dvě hodiny pomocí stříkačky. V této chvíli si samozřejmě netroufneme dělat jakékoliv prognozy ohledně jejich přežití.

Koukněte na fotky Březulčátek :-)


A dobrá zpráva na konec: do nového domova v Žatci odjel krasavec Lovík

16.9.2015

V našem obchůdku jsme díky prodeji mohli vyměnit mýdla kočku velkou a kočku malou. Nově jsme přidali hrnky a hrníčky :-)

 

15.4.2015

LIBOCHOVICE - HLEDÁME MAJITELE zraněného kocourka.

A teď další zprávy:

Těhulka Březulka  v naší přítomnosti sezobla něco málo kapsičky. A máme foto :-)


Kostelníček také začal papat. Sice se moc "nepředře", ale stačí to, aby ho Jana už nemusela krmit stříkačkou. Stále ale stejně jako Březulka dostává léky a navíc vápník. Také opustil bezpečí boudičky a pořádá výzkumné výpravy po karanténí kleci.

Podařilo se nám na zlomek vteřiny přemluvit novou holčičku Kebulku k pozování před fotoaparátem.

A konečně  důkaz skvělé péče paní Jany. Z kocourka Lovíka je již nádherný černý krasavec, rezavá ošklivá srst je nenávratně pryč. Dokonce i poraněná tlapka skoro dokonale plní svůj účel, v což jsme si nikdy netroufli ani doufat. Kocourek sice bude stále kulhat, ale tlapku používá téměř jako ostatní zdravé.

14.9.2015

Za poslední týden máme dva nové přírůstky, Kebulku a Těhulku.

Nový domov našla želvinka Droběnka. Bydlet bude nedaleko, v rodině se dvěma dětmi, v Poplzích.

Starosti nám nedělá jen Těhulka, ale i Kostelníček. Kocourek se asi rozhodl, že papat nebude. Paní Jana ho už pár dní krmí stříkačkou, ale sám si nic nevezme. Dnes sice snědl dva malé kousky masa, ale spíš jako by se spletl.

V akci 20 za 20 přiteklo k dnešnímu dni celkem 5.000.- Kč - částka, která nám zaplatí měsíc krmení. Trochu nás mrzí, že nemáme stejnou odezvu jako jiné azyly a útulky (asi se nedokážeme náležitě zmedializovat, nevím), ale  všem dárcům ze srdce děkujeme.

A na závěr dnešního dne mi dovolte jeden povzdech. Aby bylo na vše, co pro kočičky potřebujeme, pořádáme pravidelně i aukce. Bohužel v poslední době se stává pravidlem, že někdo přihodí na určitou věc, ale na výzvu k platbě nereaguje a ani jinak nekomunikuje. Za každou takovou aukcí je spouta hodin práce a takové jednání nás opravdu moc mrzí. Vždyť by stačilo jen napsat "Nezlobte se, rozmyslel/a  jsem si to" nebo ještě v průběhu aukce požádat o smazání příhozu. A zvlášť nyní, kdy bojujeme doslova s každou korunou - přemýšlíme, z čeho zaplatit účet na veterině nebo koupit mléko pro koťata, zda máme na koupi ještě jednoho pytle krmení a jestli nám stelivo vydrží ještě týden, protože snad za tu dobu někde nějaké peníze seženeme - nás toto chování velmi vysiluje.

 

13.9.2015

Na včerejší akci ve Slaném se nám podařilo prodat zboží za 932.- Kč.   V kasičce přistálo ale pouhých 20.- Kč. Nestěžujeme si, opravdu, za každou korunu jsme vděční, každá koruna je cestou, jak se lépe postarat o naše svěřence. Navíc víme, že měsíc září je z hlediska volných financí nejhorší měsíc z celého roku - rodiny jsou vyčerpané po dovolených a zajištění hlídání dětí, když školka má také dovolenou (každý nemá hlídací prarodiče) a tábory jsou plné (a také něco stojí), no a o nárocích škol na učební pomůcky - které rodič samozřejmě musí uhradit ze svého - nemluvě. Přesto se našli lidé, kteří  pár korun v peněžence našli. DĚKUJEME!

p1010173.jpgp1010176.jpg

 

 

 

p1010174.jpgp1010175.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

10.9.2015

Náš nový příjem je nekastrovaný kocour . Tedy byl nekastrovaný, už je :-)

9.9.2015

Dnes nad ránem zemřelo černobílé kotě, které jsme jsme měli na kapačkách. Bojovalo statečně, ale bohužel zbytečně... V takových chvílích nenávidím celý svět, lidi, kteří své kočky nekastrují a potom koťata pohazují všude možně (toto konkrétní se našlo s dvěma sourozenci v misce od masa před brozanskou prodejnou COOPu, z této "várky" je na kapačkách i další, které naštěstí zatím žije). Ta bezmoc, když z malého tělíčka uniká život a vy mu nemůžete pomoci, protože už jste udělali všechno, co bylo ve vašich silách a v silách veterinářů...A pak se díváte na to malé klubíčko bez života a nechápete proč muselo zemřít, vždyť mohlo prožit krásných třeba i 15 let, když už se ho podařilo zachránit z ulice...A říkáte si, že už nemáte sílu tohle prožívat zas a znovu a že už končíte, protože další smrt kočičího miminka prostě neunesete. Ale pak se zhluboka nadechnete, zbytečnou smrt opláčete a stejně pokračujete dál. Protože takových mimin jsou na ulici desítky, stovky, a kdyby se podařilo zachránit byť jen jediné další, ta spousta práce stojí za to. A když víte, že jsou i lidi, kteří vám v této záchraně pomáhají a není jim lhostejný osud zvířátek, zase pokračujete v té práci, která vás nesmírně vysiluje, ale s každým zachráněným kožíškem zase nabíjí.
Děkujeme za pomoc všem, za jakoukoli pomoc. Včera se nám rozhodlo pomoci i Město Libochovice, které s námi podepsalo smlouvu o daru (rozuměj odměnu za kočičku umístěnou při odchytu na území města).
Děkujeme, že jste.

7.9.2015

Z karantény byl vypuštěn dvouletý mourínek Honzíček. O víkendu jsme také očkovali 7 kočiček a přijali březí kočičku z Brozan.

Na kapačkách máme další, tentokrát černobílé, kotě a vůbec to nevypadá dobře...

6.9.2015

Na včerejší psí výstavě v Lounech s názvem Člověk v přírodě jsme prodejem svých výrobků a darovaných věcí vydělali 1677.- Kč.
Sice jsme dostali místo téměř u vchodu do areálu Výstaviště, ale bohužel až na konci řady dalších několika útulků, které se věnují především záchraně psů.
V kasičce na dary nám tedy moc nepřibylo, vůbec se nám to nechtělo počítat, určitě to nebylo ani 500.- Kč. Přesto všem dárcům moc děkujeme, každá koruna je nedocenitelná.
Našli se i lidé, kteří si alespoň přečetli naši tiskovou výstavku s kočičkami k umístění a zprávou, o která zachráněná zvířátka se také staráme mimo koček: psi, morčata, vodní i suchozemské želvy, dokonce i tak obyčejné zvíře jako je kohout s postižením pohybového aparátu. I kdyby jen jednomu člověku toto vše utkvělo v paměti a rozhodl se nám pomoci, je to úspěch  :-)

4.9.2015

Včera jsme přijali nového obyvatele, kocourka Kostelníčka.

Zítra se s námi můžete vidět v Lounech na výstavě Člověk v přírodě. Rádi vás uvidíme. V našem krámku budou opět k dostání mýdla, svíčky, menší i větší tašky (samozřejmě s kočičím vzorem) a spousta dalších drobností pro radost.

Pro naše příznivce máme jedno velké upozornění!

Doneslo se nám, že v prostředí internetu se jedna rodina zviditelňuje tím, že údajně adoptovala naši slepou Sněženku a dokonce zveřejňuje i fotografie z nového domova.

TATO ZPRÁVA NENÍ PRAVDIVÁ!

PRO FENEČKU STÁLE HLEDÁME VHODNÝ DOMOV!

Kde jsou ony fotky pořízené a jaký pejsek na nich je opravdu nevíme.

1.9.2015

ZÁŘÍ JE NAŠE!

Nastavujem packy, letí k nám dvacky!

(toto krásné moto vymyslela jedna z našich štědrých dárkyň, paní Lucie Stahlová. Snad se nebude zlobit, že jsme ho použili, ale moc jsme se u něj nasmáli a ještě více se nám líbilo devil)

letak-20-za-20.jpg

31.8.2015

A tohle je náš Voltík, kocourek, který se stále bránil nafocení :-)

voltik.jpg

30.8.2015

Dnešní akce v libochovickém městském parku Loučení s prázdninami byla úspěšná více, než jsme se odvážili doufat. Na akci jsme sebou měli nedávné nalezence, koťata od Ohře. Čtyři z nich dnes rovnou z akce odjela domů.

Po návratu jsme přepočítali i finanční úlovek. Raději třikrát, protože jsme nemohli uvěřit, že se nemýlíme. Za prodej věcí z charitativního krámku jsme utržili 1457.- Kč a v kasičce přistálo 1060.- Kč. Z celého srdce děkujeme všem kočkopříznivcům za tuto úžasnou pomoc našemu azylu.

29.8.2015

Prázdniny končí až v pondělí a my jsme již zaznamenaly první pravděpodobně již "zbytečné a nechtěné dětské hračky". Podívejte na koťata od Ohře.

 

Přijďte se i vy rozloučit s prázdninami v neděli 30.8.2015 do libochovického městského parku! Mimo psů. koní, dravých ptáků nebo třeba hasičů se na vaši návštěvu těší i náš azyl :-) A kdyby jste nechtěli odcházet jen tak s prázdnou, budeme mít pro vás připraveny k prodeji mimo mýdel a svíček, které již znáte z našeho obchůdku, i spoustu dalších drobností cool

11891001_865171600204270_7134471023780234977_n.jpg

Nejste z Libochovic a a nevíte jistě, který ten park je vlastně městský? Tak to je ten pod kostelem, kde se koná každoroční Vavřinecká pouť :-)

 

25.8.2015

Do nového domova dnes odjel kocourek Maxík. Nebyl ani v nabídce, protože se o jeho adopci již delší dobu jednalo. A dnes vše klaplo. Dovolené jsou u konce, takže Max bude mít dostatek pozornosti. V poslední době se hodně skamarádil s kocourkem Ťapíkem, kterého jsme přijali od nemocné paní. A aby Maxíkovi nebylo v novém domově smutno, Ťapík jel s ním. Kluci, přejeme hodně lásky, plné mističky a hodně šťastných let :-)

24.8.2015

Do rubriky Kam pro pejska byl doplněn odkaz na FB skupinu, v které si také můžete najít svého Parťáka pro život.  Ve skupině jsou sdíleni pejsci z útulků a azylů, kteří na svoje doma čekají již několik let.

22.8.2015

Do nového domova odjel Jiříček a k nám dorazil kotěcí kluk Voltík.

18.8.2015

Z našeho obchůdku se prodalo oranžovorůžové mýdlo, nahradilo ho bílé s červenou a přidali jsme svíčky.

17.8.2015

Školníčkovi byla diagnostikována těžká a neléčitelná srdeční vada, na kterou dnes ráno zemřel. Veškeré náklady na léčbu uhradil jeden z našich příznivců přímo na klinice v hotovosti.

Příspěvky vás ostatních dárců použijeme s vaším svolením na léčbu jiných kožíšků. Vždy se najde některý, který ji akutně potřebuje.

 

Dnes také zemřel Sedláček. Včera již krásně papal a vypadalo to nadějně. Důvod neznáme a spelukovat nechceme.

 

A to třetice všeho špatného a snad na dlouhou dobu i poslední taková zpráva...

Před časem jsme odebrali z nabídku kočičku Exinku kvůli selhávání ledvin. Její stav se  najednou tak rapidně zhoršil natolik, že jsme kočičku nechali odejít za Školníčkem a Sedláčkem. Ano, tu kočičku, kterou jsme s jejími koťátky zachránili v hodině dvanácté před zapečetěním v exekuovaném domě. Tu kočičku, která nás při příjmu málem všechny sežrala  jako zákusek. Exinku, která se postupně měnila z ďasa na umazleného gaučáka. Exinku, která nám pomohla odchovat spoustu opuštěných koťat.

Exi, užívej klidu u Velké Kočky.

16.8.2015

FILÍPEK UŽ MÁ SVÉ DOMA! Moc děkujeme všem, kteří se o pejska zajímali. Přiznám se, že taková lavina případných zájemců nás doslova zaskočila, zvlášt když 90 % z nich nabízelo úžasné domovy. Paní Zárubová se nakonec rozhodla pro rodinu z Prahy, která žije v domku se zahrádkou, má dalšího malého pejska a pro třetího si jedou. Přístup na zahrádku je 24/7 - stále otevřené dveře smiley
Zároveň moc a moc děkujeme paní / slečně Kateřině Peškové, která pejska inzerovala na FB a zasloužila se o jeho nový domov měrou nikoliv malou heart

 

Hodně zájemců se ptalo, kam se obrátit při hledání pejska. Rozhodli jsme se proto, že pro vás zjistíme organizace a soukromé osoby, které se problematice množíren a záchrany pejsků z nich věnují. Seznam je stále v úpravě a budeme se snažit ho stále doplňovat a aktualizovat. Najdete ho na našich stránkách pod rubrikou Kam pro pejska

Další možnost je samozřejmě FB nebo klasický azyl / útulek pro psy smiley

15.8.2015

Malému Školníčkovi se opět přitížilo a v této chvíli bojuje o život na kladenské klinice. Bude to stát hodně peněz, ale hlavně aby kocourek byl v pořádku.

 

Skulinku, kterou vytvořila Školníčkova hospitalizace, využilo malé kotě Sedláček.

 

Dnes jsme měli návštěvu z jedné chovatelské stanice britských koček. Paní si prohlídla kocourka, kterého máme na dočasce a konstatovala, že naše určení plemene nebylo správné. Podle ní by jsme měli směřovat spíše ke kartouzské nebo modré ruské kočce.

 

14.8.2015

Podařilo se nám odchytit další dvě kočičky od lovosického nádraží, bíločerné kotě a kočičku, která dostala jméno Adinka.

 

Z Libochovic k nám přišek kocourek Jiříček a opět z Lovosic malá kočička Teniska.

 

Začal se nám zdravotně horšit kocourek Školníček, paní Jana ho musí krmit stříkačkou se speciálními výživovými doplňky. Doufáme, že je to jen nějaký opožděný šok a že kocourek vše zvládne.

 

V dočasné péči máme kocourka, pravděpodobně britského, který se toulal v okolí Úštěka. Kocourka jsme dali vykastrovat a když už byl v narkoze, i ošetřit. Má na krčku a za oušky ošklivé zranění, které se již začalo samo hojit. Díky tomuto zranění se mu ale na obou ouškách udělaly velké hematomy. Bylo potřeba tyto otoky vypustit a protože kocourek má i masivní nános ušního svrabu, nechali jsme raději paní doktorku, aby si poradila jak s vypuštěním hematomu (kteroužto činnost bychom stejně sami nezvládli), tak i vyčištění uší a kontrolu na zánět. Kocourek se po rekonvalescenci bude vracet zpět nálezkyni.

p1010118.jpgp1010119.jpg

 

Bohužel máme i špatnou zprávu. Micka z Terezína, plachá kočička, která byla v azylu na stravu a dožití, zemřela. Pravděpodobně nezvládla dlouhotrvající tropické teploty.

plasanka-z-terezina.jpg

12.8.2015

Stále hledáme nové možnosti, jak financovat chod azylu - krmení, veterinární péči, úklid, desinfekci. Prostě vše jako v každé domácnosti, kde žijí kočky, jen v mnohem větším množství... Proto otevíráme OBCHŮDEK a doufáme, že se vám naše výrobky zalíbí :-)

11.8.2015

O tomto víkendu odjela do nového domova maličká Miňonka. Bydlet bude v super rodině v Kladně :-)

 

Včera jsme odchytávali kočky v Lovosicích reportáž ve dvou částech  + fotky najdete ZDE. Bohužel se mi zatím nepodařilo zjistit, jak posunout části tak, aby šla nejdřív první, ale slibuji, že časem vychytám :-)

9.8.2015

Došlo ke změně designu na výraznější a myslím, že to stránce dost pomohlo. Řazení rubrik a vše ostatní zůstává stejné, takže nemusíte tápat, kde co je :-)

Došlo k úpravě rubriky Karanténa. Příspěvky jsou ve stejném modu jako kočičky k adopci, takže každý příběh má samostatný příspěvek. Tak nemusíte hledat nové informace o svých oblíbených příchozích kočičkách složitě po celé stránce, ale najdete si právě jen tu kočičku, která vás zajímá.

Rubrika se nyní jmenuje KARANTÉNA - NOVÉ PŘÍCHOZÍ KOČKY. Původní karanténa bude ještě nějakou dobu k nahlížení :-)

7.8.2015

Náš nový obyvatel se jmenuje Školníček a anabázi jeho odchytu si můžete přečíst zde.

 

A ještě něco pro pobavení: najdi kočku Miňonku :-)

dsc_0123.jpg

 

4.8.2015

Včera v odpoledních hodinách si nálezkyně odvezla kocourka Ťapíka, který je v léčbě s obrovským abscesem na tlapičce, domu. Původně měl být vypuštěn do původní lokality, ale zůstane v rodině. Tam se mu dostane takové péče, že se o tom mnohým lidským pacientům nikdy ani nesnilo.

 

V jednání je odchyt dalších koťat z lovosické lokality, odkud pochází i Miňonka. Vše je na dobré cestě, máme přislíbenou pomoc od Městské policie.

3.8.2015

Do nového domova odjel kocourek Formánek. Rodina bude pokračovat v léčbě rýmy, která se už pomalu stává chronickou.

 

1.8.2015

Do péče jsme přijali čtyři koťata, jedno z Lovosic a tři z Brozan

Z depozita jsme také do hlavního stanu přesunuli tři kočičky, které jsme před časem přijali od nemocné paní. Všechny tři - ŤapíkTerezka i Droběnka postupují zároveň do nabídky.

Do nabídky se dostal i kocourek Lovík, který má postiženou zadní tlapičku.

 

Do nového domova odešla společně koťata Nelinka a Ťapinka :-)

 

 

27.7.2015

mms_20150727-1-.jpgO víkendu nás navštívila jedna rodina, jejíž členové jsou našimi příznivci. Pomazlili se s kočičkami a přivezli dárek - celkem 250 ks kapsiček pro kočičky a pejsky. Velice děkujeme, chlupáči vzkazují, že jsou moc dobré :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Také máme další rychloadopci. V jedné vesničce u Litoměřic byla odchycena dvě koťátka, která putovala přímo do nového domova. Zprávy od paní Černé a její rodiny o adaptaci koťat jsou více než příznivé.

 

 

22.7.2015

p1010059.jpgp1010060.jpg

 

 

 

 

V pondělí večer nám jedna lidská paní doktorka po domluvě dovezla tohoto černobílého fešáka. Kocourek špatně našlapoval na tlapičku a ona se bála, že je zlomená. S paní jsme se domluvili, že kocourka necháme vyšetřit, ošetřit a zároveň vykastrovat. Ukázalo se, že na tlapičce má ošklivý absces, ktarý už po cestě na veterinu praskl. A zranění to bylo opravdu veliké, podle mechanismu kousnutím od psa nebo jiného kocoura (na druhé fotce je vidět cca polovina). Paní doktorka celou oblast vyčistila, odstranila nekrotickou tkáň a kocourek se bude u nás léčit. Po vyléčení, které odhadujeme cca na 14 - 21 dní, pokud nebudou komplikace, se kocourek vrátí do původní lokality. Ač toulavý, lidská paní doktorka ho na svém pozemku ráda vidí a hlady a žízní u ní netrpí. Kocourek je navíc moc hodný a mazlivý, takže je nejspíše jen otázka času, kdy si zjedná přístup i do domu.

V lokalitě se pohybují ještě dva další chlupáči, které taktéž budeme nechávat kastrovat a i ti se poté vrátí zpět.

 

 

 

17.7.2015

Máme nový přírůstek, kocourka Formánka:

http://www.azyllucky.estranky.cz/clanky/karantena---nove-kocky.html

15.7.2015

Od pondělí máme na bytě nového obyvatele, kocourka Kempíka

 

A protože máme opravdu přeplněno, Koblížek a Latinka se rozhodli uvolnit místečko. Odešli společně bydlet do luxusní voliéry s možností úkrytu v zateplené kůlně. Po zvykacím období se mohou dle libosti prohánět v krásném prostředí louky a lesa - ani jeden z nich totiž moc netouží nechávat se zavírat mezi čtyřmi stěnami.

12.7.2015

Uplynulý víkend byl bohatý na události:

- Jeli jsme si pro malé kotě do Poplz. Po cestě volal paní Janě zájemce o jednoho našeho malého svěřence. Slovo dalo slovo a kotě z Poplz cestovalo rovnou do nového domova.

- Kočička Čibinka, která k nám přišla s rodinkou z lovosického přístavu a které postupně všechny děti zemřely, je po kastraci a pozitivní na FIP. Svůj život nadále povede v naší LDNK.

- Z nabídky stahujeme hněvická koťata. U mimin se projevila panleukopenie a tři koťata na niž již během posledních hodin zemřela.

- Z Lovosic k nám přišel vyhublý a dehydrovaný mourek bez očka. Na jídlo a vodu se okamžitě vrhl, takže bylo jasné, že nebyl na venkovní život zvyklý. Kocourek je již doma. Na začátku května totiž náš azyl oslovila paní, které se právě takový kocourek ztratil. Jana jí zavolala, paní okamžitě přijela, kocourka poznala a svého nalezeného miláčka si odvezla domu. <