Jdi na obsah Jdi na menu
 


archiv zpráviček 2)

 

2.6.2014 - V nově příchozích je malé kotě, dostal jméno Cipísek.

Do nabídky dáváme plašší kočičku Bájenku a jejího kamaráda Koblížka.

 

29.5.2014 - Zemřel letitý kocourek Čenda Čingischán, byl už dlouho v neumístitelných, protože o něj nebyl zájem, stal se téměř příslušenstvím azýlku. Poslední dobou měl zdravotní potíže s ledvinami. Budiž mu země lehká. Prožil u nás krásný zbytek života.

 

27.5.2014 - Do nabídky dáváme hravou Kukačku. Je opravdu roztomilost sama.

Rádi bychom poděkovali skupince mladých lidí, kteří se sešli na večírku  a vznikla z toho spontánní sbírka pro náš malý azýlek, která nakonec vynesla neuvěřitelných 12,5 tisíce korun. Mockrát děkujeme všem dárcům, kteří nám ukázali, že je pořád hodně laskavých lidí, kteří mají rádi zvířata. Fotka z předávání - byla legrace, bavili jsme i my. Povšimněte si malé hlavičky v modré čepičce dole na fotce, to nám vyrůstá nová generace kočkomilů. Máme zprávy, že je malý Otmárek odmala hlídaný kočkami, které mu kontrolují měkkost postýlky dobře známým mléčným krokem.  

predavani-penez.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.5.2014 - Podívejte se do Nově příchozích, jsou tam nové zprávy o stávajících karantéňácích (Obláček, Dráteníček, Albertka). A pak je tam nové kotě Alpíno, které je opravdu velmi pohledné a černý kocour s delší srstí, který vypadá jako unavený Pán démonů.

 

25.5.2014 - Nové fotky sněženčátek ve věku 7 týdnů. Jsou jako bílé komando, nic jim není svaté, je jich všude plno a nastalo období loužiček. Podívejte se na další fotky (nové fotky jsou od odkazu, stačí klikat dál) a na konci je malé video.

Ještě mám malé upozornění: ozvali se nám lidé, kteří by rádi už takhle malé štěně na zahradu jako hlídače. Nebudeme dávat štěňata jako osamělé na dvorek nebo zahrady. Sněženčata jsou po mamince velmi kontaktní, společenská, milují lidi a zvířata, rozhodně musí jít jako mazlíčci (do domku nebo bytu s možností výběhu.) Dle veterinářky sice vypadají jako malí samojedi, ale s největší pravděpodobností budou malé postavičky - jen o něco větší než Sněženka. Možná jedna holčička, která je největší, má šanci být velká, ale ostatní štěňata budou menší bílé kuličky. Píšeme raději dopředu, abychom nemátli zájemce, že to budou typičtí velcí samojedi. Spíše menší medvídci "samojedího typu". 

 

18.5.2014 - Novopečená maminka Lotynka odjela i s koťaty do Polska.

A jedna rychlá mobilfotka: medvědi zdraví kočkomily. Ve čtvrtek budou nové fotky.

mms_20140518.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.5.2014 - Přidávám do nabídky Velikého Bobeše, je to mazel, snad bude mít brzy štěstí i přes svůj drobný hendikep.

 

7.5.2014 - V Nově příchozích máme jedno nové kotě - holčičku Kukačku, ty fotky s adoptivními sourozenci stojí za to! 

A kousek pod fotkami najdete fotku koťátek,která porodila pohledná kočička Lotynka. Tolik jsem se těšila na její koťátka, jestli budou krásná a trošku chlupatější po mamince..... prdlajs, otec je jasný jako facka.

 

3.5.2014 - Rychlé info o odchytu kocoura Dráteníčka najdete u jeho fotky v Nově příchozích.

Potěšte se pohledem na morčátka a vodní želvy. Když  je nebudete chtít, třeba budete vědět o někom, komu by se hodila.

 

2.5.2014 -  O pár dní později vracíme do nabídky Taštičku na klice a Pohodáře Štěpánka. Oba byli vráceni zpátky do azylu ... majitelé se rozhodli jinak,  aspoň je nevypustili na ulici.

 

1.5.2014 - Máme jednoměsíční výročí, pozítří bude sněženčátkům 1 měsíc. Fotky najdete zde, abyste nemuseli hledat, které jsou čerstvé, dala jsem odkaz na první dnešní fotku a stačí jen klikat na další.

A podívejte se do Nově příchozích, máme tam hezounkou vysoce březí kočičku Lotynku a přidala jsem fotku kočičky Albertky, které se ani trochu nelíbíme a dokonce si troufla v koutě karantény z trucu porodit. Dostala tedy krabici s dekou, ale nepustí nás blíž jak na 1,5 metru - vrčí jako baskervil.

 

Zveme Vás na májové kolo Kočičího přání, které začíná již ve čtvrtek 1.5.2014.

28.4.2014 - V Nově příchozích máme černou kočičku Albertku, je trošku plachá, ale pěkná. A další nováček je Obláček, mouratý kocourek, trošku plachý.

A jedna dobrá  zpráva - umístili jsme Pohodáře Štěpánka a téměř neumístitelnou kočičku Taštičku (to je ta, co ji pověsili v tašce na kliku azylu). Přejeme jim hodně štěstí a hodně zdravíčka.

 

27.4.2014 - Do nabídky dáváme černobílého kocourka, který je povahou klidný a slušný, až trošku moula, proto dostal jméno Míša moula.

Do nového domova odešel Pruhovaný Pumlíček.

 

26.4.2014 - Nové fotky Sněženčátek - při příležitosti výročí 3 týdnů života

Dětičky rostou jako z vody, při tomhle tempu budou rozhodně větší než maminka. Sněženka dělá pokroky s koupáním, už je trošku statečnější. Nechá se osprchovat, protože kolem štěňátek je pořád nějaký nepořádek, začínají ujídat  mamince z mističky pevnou stravu. Šmakuje jim hodně, většina baští celým tělíčkem. Potom  jsou jako uválení sněhuláčci. Ale podobnost s medvíďaty je úžasná. Sněženka je jako lunt, je z ní malý pejsek. Kojí štěňata velmi vzorně, až má fialové cecíky, drží a nechá se ždímat. Pak je pěkně očistí odshora dolů. Všechno zatím vypadá dobře.

 

22.4.2014 - Do nového domova odešel kocourek Nácíček. Přejeme mu hodně dlouhý a spokojený život.

 

21.4.2014 - Máme nováčka - černého kocourka ze zahradní kolonie v Lovosicích. Jmenuje se Koblížek a je velmi milý. Fotku má v Nově příchozích.

 

20.4.2014 -  Sněženčina štěňátka byla na oční prohlídce u MVDr. Lenské. V této chvíli má otevřená očka všechna štěňátka. Ovšem jestli vidí, to se dá na 100% zjistit teprve odborným vyšetřením, které je možné udělat až po 7 týdnu života.

19.4.2014 - Nové fotky štěňátek a Sněženky. Máme radostnou zprávu, všechna štěňátka otevřela oči. Nejdřív to vypadalo, že to maličké odstrkované, co má maličké bulvičky, bude mít hendikep po mamince, ale protože jeho 3 sourozenci už mžourají na svět, tak mu byla poskytnuta jemňoulinká masáž víček sádlem a do druhého dne víčka povolila a ono také mžourá.  Jsou to 3 děvčata a jeden kluk. Kupodivu není  ten největší. Blíží se Velikonoce a všude kvetou sněženky. My Vám  přejeme krásné velikonoční svátky a pozdravuje Vás maličké sněženčátko.

img_4985.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.4.2014 - Paní Zárubová převzala v Libochovicích výtěžek charitativní sbírky ve prospěch našich zvířátek. Informoval o tom i místní tisk a my přinášíme krátké povídání a fotky z předávání.

Zemřel kocourek Snížek, který byl ve virtuální adopci již několik let, byl to tichý kocourek, který byl jednou umístěný do rodiny s dětmi,  vrácený byl  se zdravotními a psychickými problémy,  do další rodiny  již nikdy neodešel.  Prožil u nás pěkný život.  Sbohem Snížku.

14.4.2014 - A konečně jedna lepší zpráva. Nové fotky štěňátek Sněženky jsou v jejím albu. Jsou to puclíci, zejména jeden je nějaký Otesánek, je větší než zbylá tři štěňátka. Sněženka je vzorná maminka, dostávají pravidelně napít.  Pěkně se o ně stará. Máme z ní radost. Jak to bude s jejich očima, to se uvidí, až je začnou otvírat.

 

13.4.2014 - Včera v podvečerních hodinách zemřel kocourek Čmeláček Popeláček. Byl u nás 14 dní, dostal všechno, co bylo v lidských silách, aby přežil. Bohužel jeho organizmus už několik dní odmítal potravu, přestože ho paní Zárubová krmila 5x denně ručně, hovězím a kuřecím masíčkem, dostával tuk, vitamíny, měl kapačky, dostal Stomorgyl, protože ho bolely špatné zuby. Poslední dny ovšem již nechtěl jíst, dostal křeč, začal padat a nepostavil se na nožičky. Přestože byl dopován tím nejlepším, co mohl v jeho stavu dostávat, nepřibíral, spíše odcházel před očima.  Možná je to tak lepší.

Popeláčku, přejeme ti šťastnou cestu na druhou stranu, kde tě už nic nebude trápit.

 

11.4.2014 - Bohužel zemřel kocourek Kája, který již delší dobu haproval se zdravím, proto byl také ztažený z nabídky. Zdravíme ho nahoru na obláček a doufáme, že se přimluví u Nejvyšší kočky za všechny ostatní kočičky, které jsou nemocné nebo zesláblé. Nejvíc by potřeboval přímluvu Čmeláček Popeláček, který trošku zpomalil s jídlem a přestože ho paní Jana krmí 5x denně- ručně a samými kvalitními dobrotami, je pořád takový slabý a sotva stojí na nožkách. Máme o něj strach.

 

7.4.2014 - Do nového domova odešla Romanka s nalakovanými drápky.  Z karantény přímo do nového domova odešel rezavý Zikoušek a jedna kočička ze Skalice jménem Májenka. Přejeme jim hodně štěstí.  Její kámoška Bájenka je, bohužel, plaché trdlo, takže se dobrovolně přemístila do venkovního kočkária a tam trucuje.

 

 6.4.2014 - Zemřel rezavý kocourek František, který byl mezi nepřizpůsobivými. Měl potíže s ledvinami  a zemřel na jejich selhání.

Jedna příznivější zpráva - Sněženka byla se štěňátky na prohlídce, štěňátka by měla být v pořádku, jen u jednoho si paní doktorka není jistá na 100%.  Snad až budou otvírat oči, juknou na nás čtyři páry vidoucích kukadel.

A ještě jedna zpráva - spíše veselejší - perská kočička Popelka byla prohlášena za kastrovaného kocoura. Dostal tedy nové jméno - je to nyní  Čmeláček Popeláček.

 

Upozorňuji na vysílání pořadu Chcete mě?, který se natáčel v našem azylu. Vysílat se bude v neděli 6.6. na ČT2 v 10,55 hod.

4.4.2014 - Sněženka porodila celkem 4 živá štěňátka, jsou poměrně velká, všechna jsou zcela bílá a vypadají jako maminka. To hodně potvrzuje naši domněnku, že pochází z nějaké mizerné množírny, kde si pozdě všimli, že je slepá a tudíž by slepá štěňata neprodali, takže ji vyhodili. Když jsme ji našli, smrděla hnojem, vypadalo to, jako kdyby žila v chlívku. Je možné cokoliv, ale tohle vypadá pravděpodobně. Pokud se někomu ztratila nakrytá milovaná fenečka, určitě bychom dostali echo, dostáváme pravidelně info o ztracených pejscích. Paní  Zárubová pojede dneska na veterinu, aby ji doktorka prohlédla a podívala se na štěňátka, nám se zdá, že mají bulvičky pěkné. Ale nejsme odborníci, takže uvidíme. Je fajn, jsou jen 4. Budeme pravidelně informovat o jejich stavu a vývoji. Šťastné a pečlivé  mamince gratulujeme!

 

3.4.2014 - Maxima dneska zcela nečekaně začala rodit nevyvinutá koťata. Maxima byla sice veliká, ale nikoho nenapadlo, že je březí. Bohužel potratila 5 koťat, sama přitom hodně vysílila, zvracela, ochabla a postupně rodila mrtvá koťata. Dali jsme ji na vyhřívanou deku, protože byla velmi chladná, nemohla se zahřát ani pod dekou. Máme o ní strach, že to nepřežije.

 

Podívejte se na fotky Popelky od kontejnerů.  Já původně viděla jen rychlou příchozí fotku jejího čumáčku a když Jana říkala, že je tak vyhublá, že nemůže ani na kastraci nebo jakýkoliv zákrok, že ji musí nejdřív trochu vykrmit, protože není poznat ani pohlaví, myslela jsem, že to bude běžná vyhublina. Ovšem to, co jsem uviděla, mi vyrazilo dech. Nechápu, jak může Popelka ještě žít, nemá žádnou podsadu, jen pár chlupů na vylysalé kůži, krček je zcela holý, při pohlazení mi ruka drncala po kostech, cítila jsem kostru beze svalů, nemá žádné. Okamžitě se mi vybavil koncentrák s kostrami potaženými kůží. Je to hrůza ukrutná, její pas obejmu jednou rukou, je to jen kostra s pár chlupy. Prakticky by neměla žít, protože žádný tvor nemůže přežít situaci, kdy tělo už tráví samo sebe, nejdřív tuk, pak svaly, pak vnitřnosti. Tohle je ten případ. Přesto Popelka má neuvěřitelnou chuť žit, výborně papá, má jen průjem, který je logický, a který se pomalu ustaluje. Odhadujeme minimálně 3 měsíce intenzivního zakrmování, než bude moci na prohlídku a další ošetření, které prokáže, jak je na tom s orgány, jestli jsou poškozené hladem. A taky jestli má Popelka buchtičku nebo pindíka. Opravdu se to nedalo poznat, pergamenová kůže je přilepená na kostech.  Podívejte na do jejího alba, které jsem jí založila na Rajčeti, protože pokud to Popelka přežije, budu ráda přidávat fotky s jejím zakulacujícím se hřbítkem. A když to dotáhne až ke správné peršanské maxiprdýlce, bude to vítězství touhy po životě nad realitou. Zatím potřebuje pouze dvě věci, pořádné jídlo a klid na trávení. Je miloučká, ale bolí ji i když ji bereme na ruku, všechno má beze svalů otlačené. Fotky zde.

 

A konečně nové zprávy o Sněžence, její cestě do Prahy na vyšetření a jak zvládla první termín porodu.  Čtěte zde - odrolujte si dolů na konec článku.

 

31.3.2014 - Přibyla nám mouratá kočička z Lovosic, jmenuje se Maxima.

 

28.3.2014 - V Nově příchozích máme  "urozenou mindu". Vypadá jako perská kočka, je to nalezenec od konťáků, takže dostala jméno Popelka od kontejneru.

Množí se názor, že nalezená fenka Sněženka není špic ale samojed. Já si to myslím taky, zeptala jsem se na názor majitele samojeda a ten mi to potvrdil.  Sněženka vypadá spíš jako zanedbaná maličká samojedka.

 

25.3.2014  - Zemřela Rákosová Deltička. Měla rakovinu kůže, její bříško bylo již delší dobu plné menších nádorů, které byly viditelné na podbřišku. Kolem Vánoc v době akce Kočičí strom přání byla v remisi, její stav se docela zlepšil, takže jsme ji dali dokonce jako účastnici, dárek převzala bez problémů, měli jsme radost, že jsme jí mohli dát "poslední vánoční dárek". Spinkej v pokoji, Deltinko.

 

23.3.2014 - Máme nováčka, už pár dní je v azylu psí slečna Sněženka, přečtěte si její příběh zde.

Do nového domova odešla stříbrná Filipa a smolař Fulínek. Jdou do krásného prostředí - nazvala bych to "samota u lesa", kde budou mít

 

30.12.2013 - Dobré zprávy na konec roku - do nového domova odcházejí Mařík a Naděje - sotva se ohřáli, odcházejí společně.  Další umístěná je maličká černá Danuška Rarášek, která prošla karanténou a již běžela do Čáslavi.

 

28.12.2013 - Další nově příchozí - Štěpánek, co přišel na Štěpána. Je dost podchlazený a hladový. Ale drží se dobře, hlavně, že už je v teple.

 

27.12.2012 - V Nově příchozích máme dvě nová koťátka, jedno zaběhnuté, druhé pokousané. Obě jsou zlatíčka.

 

Během vánočních svátků byla pro náš útulek pořádaná sbírka krmení v krámku chovatelských potřeb v litoměřickém Intersparu - SUPER ZOO. Nasbíralo se krmení v celkové hodnotě 1980 Kč. p1000567.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O Štědrém dnu se u paní Jany objevilo několik dárců s krmením. Od jedněch dostala i finanční dar ve výši 1.000.- Kč.  Krmení přebíral kocourek Fulínek  (ten chudáček z pražského bytu, který se pěkně uzdravuje)

p1000580.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A další dárci poslali krmení ze Zoohitu. Všem mockrát děkujeme jménem našich kočiček.

 p1000581.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.12.2013

Přejeme všem lidem dobré vůle

krásné sváteční chvíle a

pohodu celý dnešní den.

 

20.12.2013 - Do nabídky přidáváme Mikešova Nácíčka,  krásného mouratého kočičího dorostence, který rád ukazuje bříško a bude dobrý parťák ke každému lotrovi.

 

19.12.2013 - Bohužel musíme stáhnout z nabídky rezavého kocourka Piškota. Byl na testech, protože se nějak divně plouží, spíš jen polehává a vypadá unaveně. Testy potvrdily, že má Piškotek sníženou funkci jater.  Veterinářka prohlásila, že všechny ostatní testy jsou komplet negativní, jen ta játra ukazují divné hodnoty, sama si není jistá, co by to mohlo být.  A tak Piškotek zůstává na pozorování a dietě. Budeme se za něj modlit, aby to bylo přechodné,  vzniklé nadcházející pubertou, či způsobené jinými vlivy, které můžou odeznít stejně rychle jako přišly.   Držím mu palce, miláčkovi mrňavýmu.

 

14.12.2013 - Do nového domova odchází Baruška s vrtulkou v zadýlce a Doubravka. Jdou společně a my jim  přejeme šťastnou cestu.

Zítra, 15.12.2013,  začne další charitativní akce, které se můžete zúčastnit. Většina z Vás již Kočičí strom přání zná. Kdo ne, může si o jeho poslání přečíst v odkazu. Mimochodem - ten jednooký krasavec na titulní stránce je náš bývalý chovanec Pupíček. Takové známé celebrity vychováváme!

 
sdileci.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12.12.2013 - Dneska zemřel starý kocourek Jonáš, který byl u nás na dožití. K  nám dorazil z Libochovic ve velmi zuboženém stavu s odratými boky, krvavým čeníčkem a zarostlými víčky, přes které lehce šilhal. Veterinářka zkonstatovala akutní selhání ledvin. Naštěstí se příliš dlouho netrápil.  Jsem ráda, že se u nás měl chvíli dobře a život mu dopřál trošku pohodlíčka. Posíláme ho k Nejvyšší kočce a přejeme mu už jen samé pěkné sny.
 
10.12.2013 -  Černý kocourek Fénix moula našel nový domov. Přejeme mu, aby si užil předvánoční pohodu  a nebyl špatným vánočním dárečkem.
 
7.12.2013 - Bohužel zemřela další kočička z pražského bytu. Zbývají již jen 2, obě vypadají velmi špatně, jedna sice pije a snědla kolečko salámu, ale to je všechno.
 
Pokud někdy nakupujete v litoměřickém Intersparu a chtěli byste  jen tak koupit něco našim kočičkám pod stromeček, máte možnost.  V aule je obchůdek společnosti SUPER ZOO. V tomto krámku můžete zakoupit cokoliv, co naše kočičky upotřebí (přednost dáváme kvalitnímu krmivu) a ponechat v krámku přítomnému obsluhujícímu personálu. Všechny tyto dárky nám budou předány 23.12.2013 za přítomnosti fotoaparátu Jarky z facebooku.
 
 
7.12.2013 - Libochovičtí - ale nejen oni - mohou tak jako každý rok pomoci našemu azylu prostřednictvím knihovny. Od 1. prosince 2013 do 15. února 2014 můžete v knihovně Libochovicích přispět finančně, zakoupit drobný dárek nebo donést nějakou tu konzervičku, granulku, kapsičku...
Stánek s bižutérií a dárky vyrobenými žáky libochovické školy budou ke koupi i 7. prosince na Vánočních trzích na náměstí. Veškerý výtěžek z těchto akcí bude věnován našemu azylu.
 
 
6.12.2013 - Připomínám libochovický jarmark:
Zveme Vás do Libochovic, kde se budou dne 7.12.2013 konat vánoční trhy a kde v odpoledních hodinách budeme mít i my  bazárkový krámek. Kdo to nemá příliš daleko, přijďte se podívat a pobavit se při vánoční náladě.
 
Podívejte se na kočičku Torinku Pištorovou, která předstírala březost a díky tomu dostala pěkný teplý pelíšek v azylu.
 
 
5.12.2013 - Zemřela kočička Vlastička, která byla již dlouho v nepřizpůsobivých. Přišlo to nečekaně, přejeme Vlastičce v kočičím nebíčku hodně plných mističek, pohodlný pelíšek a klid na spinkání. To bylo její krédo - papat, spinkat, nerušit.
 
29.11.2013 - Jedna kočička z pražského bytu  se nedožila dnešního večera. Měla velmi silné křeče a zemřela krátce nato. Vzhledem ke stavu, v jakém přijela, nás to nepřekvapilo. Sice to chvíli vypadalo, že se snad udrží při životě a zvládne i přemístění, ale dneska ráno se zopakovaly úporné křeče, které u ní viděli už před převozem k nám.
 
 
28.11.2013 - Máme 4 nové přírůstky, jsou z pražského bytu, kde po nájemnících zůstalo majitelce bytu 24 opuštěných koček. Jsou vystresované a nevíme, jak to s nimi bude dál. Snad se uklidní  a budou schopné umístění. Naštěstí se o celkové množství koček podělilo několik útulků.
 
A jedna velmi dobrá zpráva - Samík - medvídek, který neslyší na jedno ouško - našel nový domov. Moc mu to přeji, byl to můj oblíbenec.  Ať se ti, Samíku, v novém domově daří.
 

 

 
vanoce-vetvicka.jpg
 
 
 
 
 
27.11.2013 - Zveme Vás do Libochovic, kde se budou dne 7.12.2013 konat vánoční trhy a kde v odpoledních hodinách budeme mít i my  bazárkový krámek. Kdo to nemá příliš daleko, přijďte se podívat a pobavit se při vánoční náladě.
 
 
 
 
25.11.2013 - Přijali jsme ze zahradní kolonie kočičku Terinku, která má hodně velké bříško. Po vyšetření se uvidí, jestli bude maminkou, nebo je začervená. Jinak vypadá velmi pěkně a je mazlivá, protože byla pravidelně krmená a zpřítulňovaná.
A máme jednu horší zprávu - rezavobílou kočičku Makovou Panenku dočasně stahujeme z nabídky, protože po vyšetření se zjistilo, že má potíže s játry. Bude se léčit a pak se uvidí.
 
Do nabídky postupuje mouratá Bára s vrtulkou v zadýlce.
 
 
24.11.2013 - Máme tu nováčka v nabídce, je to Exinčino kotě, vyrostl z něj přítulný Pruhovaný Pumlíček.
A další příjemná zpráva je, že se umístil malý Pavlík, který pobíhal v Lovosicích po hlavní třídě mezi auty. Takhle si vykličkoval nového majitele a my mu přejeme hodně štěstí.
 
 
22.12.2013 - Máme houf nově příchozích.  Ale je to hrůza se na ně podívat, je poznat, že zima začíná ovládat všechna zákoutí a nikdo se před ní neschová. Kočky k nám přicházejí v čím dál horším stavu  - většinou v různém stádiu nachlazení nebo již rozjeté  virozy. To pak vypadají opravdu uboze. Stačí si představit, jak se člověk cítí, když dostane "blbou rýmu"  a jak by nejradši zalezl do postele a týden nevylezl, dokud to nepřejde.
 
 
21.11.2013 - Dneska odešel do nového domova Kubíček chlupíno a taky Jantárek našel nové drbače a nosiče konzerviček. Oběma držíme palce, aby se jim v nových domovech líbilo.
 
V předvánočním čase se jako obvykle budou konat umísťovací výstavy, které mají v plánu zajistit kočkám nové domovy ještě před tím, než se rozsvítí vánoční stromeček.  A protože se budeme jako útulek účastnit hned dvou po sobě následujících akcí, dovolujeme si Vás pozvat - třeba jen na prohlídku koček. Udělejte si výlet a podpořte tento kočkolibý  záměr. První pořádá o.s. Šanta kočičí  a bude se konat 30.11.2013 - podrobnosti naleznete zde. O druhé výstavě, která bude Mikulášskou pro kočky a bude se konat 7. a 8.12. se dočtete zde.
 
  
20.11.2013 - Bohužel dnes při operaci zemřel černobílý kocourek Tomík čokoláda. Budiž mu Velká kočka příznivě nakloněna a nachystá mu pěkný teplý pelíšek a plnou mističku,  když se té svojí vlastní v novém domově nedočkal.
 
19.11.2013 - Přidáváme do nabídky mouratou kočičku Cácorku, která se již osmělila a je připravená odejít do nového domova.
 
 
17.11.2013 - Zemřela divoká kočička Malenka, která u nás  v azylu porodila  koťata. V nabídce bylo pouze jedno jako Šiva, ale také zničehožnic podlehlo jaterní chorobě.  Veterinářka řekla, že to nejspíš byla dědičná záležitost. 
 
12.11.2013 - Nově se do nabídky dostává velmi pozitivní kocourek Kubíček chlupíno.
 
9.11.2013 - Seznamte se s černou Briketkou na kanapíčko. aFénixem moulou.
 
 
8.11.2013 - https://www.facebook.com/events/1404178386485725/?previousaction=join&source=1
Zde najdete malou aukci, jejíž výtěžek bude věnován našemu azylu. Koukněte, třeba se něco zalíbí nebo zjistíte, že něco z toho opravdu nutně potřebujete :-)
 
7.11.2013 - Krásný Borýšek levoboček odešel do Chomutova, kde na něj čekala urozená krasavice. Doufejme, že jim to bude spolu klapat.
 
V Nově příchozích je krásný 3 měsíční kocourek s nahnědlým kožíškem. Dostal jméno Pavlík kaskadér.
 
A jedna špatná zpráva - Lištička, která u nás byla na byt,  na stravu a na dožití se, bohužel, stala obětí dopravní nehody.
 
2.11.2013 - Dneska od nás odešla do nového domova celá smečka koťat. Odchází černá Vavřinka, rezavý Emanuel a dvě moutaté holky z brozanského hřbitova Světluška a Dušička.  Jdou do zemědělské usedlosti, kde budou užiteční  a zároveň si užijí poměrně velké svobody. Budou mít na starost pohlídat stav myšáků v okolí usedlosti a zároveň budou mít přístup do domu. Pro kočky je to pěkná nabídka. Přejeme jim hodně štěstí a radosti v novém bydlení.
 
30.10.2013 - Salyinka z autobusové zastávky se nám pěkně uzdravila a je připravená odejít do nového domova.
 
27.10.2013 - Do nabídky dáváme krásného velkého medvěda Sama, který se uzdravil a touží po vlastním domově. Čím dřív - tím líp. Je opravdu miláček. 
 
25.10.2013  - V Nově příchozích jsou dvě brozanské mourinky, jmenují se Světluška a Dušinka.A ještě přidávám mourinku Báru.
 
Dostal se k nám dotaz, jak je možné, že máme velmi dlouhou dobu stop stav a přitom se nám objevují stále nové kočky v Nově příchozích. Pro ty, které to zajímá, uvádíme, že v útulkové praxi je obvyklé, že útulky mají smluvní místa, ze kterých na základě uzavřené smlouvy musí přijímat kočky, nehledě na množství koček v útulku. Jsou to obvykle města nebo vesnice, které si tyto služby platí.  Proto musíme upřednostnit subjekt, se kterým máme smlouvu o odchytu. Navíc máme 2 depozita, ve kterých jsou dočasně umístěny kočky, které se po uvolnění místa v útulku přesouvají do "hlavního stanu". V případě slabého umísťování je pak jasné, že se čekací doba na volné místo velmi prodlouží. V našem případě jedeme na doraz v podstatě od nového roku. Nefňukáme, děláme co se dá, abychom pomohli co největšímu počtu koček, ale nejsme nafukovací a ani kasička není bezedná, protože každá kočka je potřeba ošetřit, nakrmit, zaočkovat, většina vykastrovat....  Kočkaři vědí, co stojí jedna zdravá kočka, takže nemusím psát, kolik stojí jedna nemocná toulavka. A pokud odebereme navíc plachou nanynku, co nestojí o nové majitele s pořádnou postelí a výhledem na zasněžený balkon, je jasné, že hromadění plašanů je na nic a zabírají místo tulákům, co by se rádi družili, ale nedostali šanci. Proto se taky snažíme odchycené divoké kočky, které nejsou vhodné k umístění k člověku, urychleně vykastrovat, ošetřit a zdravé vypustit do původní lokality, pokud obec není zásadně proti. Ne vždy je možná domluva, ne vždy je to vhodné místo, prostě improvizujeme, jak se dá. Trošku jsem se rozepsala, ale zaskočilo mě, kolik lidí nemá tušení, jak probíhá útulková praxe (zejména u soukromých sdružení, jejichž provoz není státem dotován).
 
 
21.10.2012 - Na pražské výstavě se podařilo umístit Čendu Všetečku a Vašinku. Přejeme jim hodně štěstí.
 
20.10.2013 - Nové zprávy ohledně stavu černobílého kocouřího medvěda Sama, který se klepal po těle, najdete u jeho fotky v Nově příchozích.
 
18.10.2013 - Přečtěte si povídání o návštěvě našeho azylu v Základní škole B.Němcové v Litoměřicích.
 
 
Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi připravuje umísťovací výstavu, bude se konat tuto neděli 20.10.2013 v Kongresovém centru Praha 4 od 10  do 17 hodin. Bližší info najdete kliknutím na obrázek. 
umistovaci_vystava
 
 
 
17.10.2013 - Mám další úmrtí v azylu.  Nová černobílá kočička Puntilka, kterou jsem před pár dny odchytila, byla dneska na vyšetření  ohledně prasklého vředu na bradavce. Paní doktorka po důkladné prohlídce mohla pouze konstatovat, že se jedná o velký rakovinový nádor na mléčné žláze. Prognoza byla velmi špatná, půl roku života, pokud budeme neustále operativně odstraňovat  další metastázy.  V současné době již nádor expandoval směrem pod lopatku a šíří se dál. Prý jsou nádory na mléčné žláze velmi nebezpečné, protože ani jejich odstraňování kočku nezachrání. Bylo to nepříjemně těžké rozhodnutí, buď milosrdná eutanazie nyní, kdy má Puntilka zřejmě malé bolesti, nebo půlrok umírání s množícími se metastázemi. Jak byste se rozhodli Vy?
 
Ale jak říká jedna naše fanynka se dvěma zrzavými kocoury: Nic na světě není jen černé. Napsal mi na útulkový email pan Borovička, že koupil pro svoji kočičí dorostenku kotěcí granule Royal Canin. A protože není troškař, tak vzal 10 kg. Pak usoudil, že při jejím tempu spotřeby je bude mít nejspíš do středního věku nebo dřív projdou zárukou. Tak nám napsal a nabídl půlku pytle  pro naše mrňousky. Dali jsme si sraz  v parku pod sochou rudoarmějce a naše koťata dostala nasypáno víc jak půlku z oněch 10 kg. Naši prckové mockrát děkují svojí kočičí kamarádce, která se tak ochotně (doufejme, že dobrovolně) rozdělila s chudými příbuznými.
 
 
16.10.2013 - Dáváme do nabídky Aničku, plachou kočičku ze Skršína, která se ukázala jako tichá a ustrašená. Nechce se jí mazlit, ale není zlá, hodila by se spíš někam na lovení hlodavcovité zvířeny. Je to škoda, je to pohledná mourinka.
 
14.10.2013  - Bohužel máme úmrtí v azylu. Zemřel siamský kocour Kevin, který byl u nás celou dobu, nebyl vhodný k umístění pro sociální nepřizpůsobivost (čti: blbec jako hrom). Kevin poslední dobou trpěl zažívacími a trávícími potížemi.  Odcházel postupně, bylo znát, že se chystá na cestu někam jinam. Poslední den se postavil před dveře na dvorek a dožadoval se procházky, přestože poslední dobou vycházel již málo. Sotva šoural nohama jak byl slabý, ale chtěl ven. Vypadalo to, jako kdyby se chtěl naposledy projít po zahrádce a rozloučit se. Večer ho Jana našla zachumlaného v dece před králikárnou. Kevin byl sice nepoddajný kocour, ale nebyl zákeřný, budiž mu země lehká. V azylu byl cca 8- 9 let.
 
A starou kočičku Šany, která k nám přišla z Libochovic, přesouváme z Nově příchozích  přímo do sekce Na dožití. Šany je sice velmi vděčná a milá, ale její zdravotní stav a věk ji poměrně hodně hendikepují při pokusu o nový domov. Je na ní vidět, že má nejlepší roky za sebou a tak ji necháváme v azylu. Pokud by se přesto našel nějaký člověk, který by k ní vzplanul láskou a bylo to oboustranné, nebudeme jim bránit ve štěstí.
 
 
12.10.2013 - Jantárek  jde do nabídky. Při příchodu to byla rezavá  podvýživená kůžička s očima plnýma hlenu a umolousaným čumáčkem.   Dneska je to miláček a pokládek z nejdražších - Jantárek.
 
11.10.2013 - Nový domov našla Happyinka a také malé kotě Tečka, která odešla do Litoměřic. Přejeme jim oběma hodně štěstí a hodné majitele.
 
10.10.2013 - Další nově příchozí - medvídek Sam, bohužel zatím nevíme, jak  hodně je nemocný.
 
 
9.10.2013 - Máme nově příchozí, černé kotě, jehož stav se velmi zhoršil a čekáme nejhorší. A pak je tu Puntilka, roztomilá (asi půlroční) kočička, která  má zlomené ouško a ještě další hendikepy. Její stav je ale čím dál lepší.
 
5.10.2013 - Mám špatnou  zprávu, zemřelo malé kotě Šiva, které šlo teprve nedávno do nabídky. Znenadání začala odcházet před očima. Dle veterináře šlo o celkové selhání organizmu. Bohužel ne všem koťatům je dopřáno dospět, příroda občas nemá slitování.
 
2.10.2013 A máme tady sourozence z Makotřas. Makovou Panenku a Emanuela.
 
29.9.2013 - Podívejte se na rezavého krasavce Borýška (pracovní název je mainský levoboček). Je to mimořádný fešák
 
28.9.2013 - V nově příchozích máme nová koťata. Malou černou Vavřinku a černobílou Tečku. Pak taky šedoželvovinovou kočičku Šany, která byla machr na počet klíšťat na hlavičce. 
Pak mám, bohužel, špatnou zprávu. Nová kočička z karantény, která porodila 5 koťat je sice v pořádku, ale postupně  jí umíralo jedno koťátko po druhém. Včera zemřelo poslední, které Jana tolik piplala a ručně krmila, protože jeho kočičí maminka ho již odvrhla. Věděla zřejmě víc než my.
A do kočičího nebe odešla také velmi stará kočička Stařenka, která k nám přišla ve vysokém věku, bez zubů, ale s touhou užít si svůj život do poslední chvilky. Budiž jim země lehká a Nejvyšší kočka laskavá.
 
18.9.2013 - Máme velkou radost, podařilo se umístit 3 koťata. Dvě šla spolu - jsou to nováčci z nově příchozích, sotva se otrkali, hned si je vybrali. Takže Šotek a Matýsek (nejspíš sourozenci) měli kliku a odešli do společného domova. Do nového domova odešla i šedá kočička Koudelka, která se taky sotva ohřála. Ale nikdo jim nedělal potíže, hlavně že je o ně zájem. Noví majitelé vypadají sympaticky, a přestože je Koudelka hubená jako lunt, dostala šanci. Doufejme, že všechno bude v pořádku. Všem přejeme hodně štěstíčka.
 
15.9.2013 - Podívejte se do nabídky, přibyl tam krásný kocourek Pištkot zrzounek, jedno z koťat Exinky.
 
14.9.2013 - Před 4 měsíci porodila v azýlku kočička Malenka několik koťat, ne všechna přežila, ale velká krasavice Šiva to zvládla na jedničku. Dneska jde poprvé do světa s vlastním kožíškem a nabízí se jako parťák pro hry kočičí i lidské.
Bohatýr Rendík, zdatný hlídač, odhaněč nežádoucích osob a milovník kočičích slečen odešel do nového domova. Původně majitelé přijeli pro jinou kočku, ale Rendík se rozhodl, že tenhle pár  přijel pro něj.  Vyhlídnul si přímo pána a tak důrazně a neodbytně se domáhal lásky a porozumění, že nebylo možno odmítnout takhle vlezlou kočku. A to všechno přesto, že je Rendík spíše bohatýrský a důstojný typ. Nejspíš vycítil, že tohle je rodina pro něj jako dělaná. První zprávy z nového domova zcela potvrzují domněnku, že kočky prostě vědí a tuší víc, než my, lidi, vůbec umíme vycítit. Rendík se doma rozvalil a nechal si hned podrbat bříško. Přeji mu hodně štěstíčka a spokojený život.
 
11.9.2013 - První dobrá zpráva - umístila se Půvabná Polly,  odešla s paní pošťačkou, nejspíš jí bude pomáhat s tříděním letáků.
Do Nově příchozích přibylo několik nováčků, dva malí kocourci - Šotek a Matýsek, pak šedá kočička Koudelka a nakonec máme hromadný příjem - kočička s 5 čerstvě porozenými koťátky.
 
10.9.2013 - Našel se nový domov pro malou Kokosku, který přebývala v lovosickém depozitu. Přejeme jí hodně štěstí v novém bydleníčku.
 
9.9.2013 - A máme tu jeden malý zázrak, kocour Šilík,  který byl tzv. odepsaný jako plachý pitomec, zcela obrátil jako politik před  volbami a stal se z něj velmi milý a hodný kocour. Tak jsme ho šupky-dupky pustili do nabídky, protože si zaslouží zkusit štěstíčko, i když je již trošku postarší fešák.
A další dobrá zpráva, našel se domov pro malého kocourka Čížka, přejeme mu dobrou rodinu a hodné  lidičky.
 
3.9.2013 - Podívejte se do nabídky na nového černobílého kocourka Tomíka čokoládu
 
2.9.2013 - Umístili jsme černobílého kocoura Prince, který přišel, nechal se umýt, ostříhat  a hned našel nový domov, přestože byl ošmikaný a naštvaný. 
 
V poslední době se nám nedaří eliminovat zdravotní potíže malých koťat, která k nám přijdou v oslabeném stavu. Většinou se nemohou zbavit špatného trávení a skoro všichni průjmují. Nejspíš by pomohly kvalitní kotěcí granule, které jsou bohužel dost drahé. Nenašel by se nějaký sponzor? (v případě zájmu pomoci se spojte s paní Zárubovou (777 444 373)  a domluvte se na typu granulí).
 
 
 
31.8.2013 - Bohužel zemřel malý kocourek Daník, který byl v azylu jen pár dní. Starý Kocour Jonáš, který je čerstvě po kastraci, se výborně zotavuje. Dávám nové fotky do příchozích. Najdete tu i nováčka - malou mouratobílou kočičku Saly, je to unudlaný prcek. A do nabídky postoupil malý mourek Čížek.
 
 
24.8.2013 - Do nabídky přicházejí tři zbylá koťata, Latté, Skořice a Kokoska.
 
21.8.2013 - Akční kocourek Tiramisu se dostal do nového domova ještě dřív, než šel do nabídky. Přejme mu šťastnou cestu a dobrý pelíšek v hodné rodině. Zbytek koťat půjde do nabídky.
 
18.8.2013 - V Nově příchozích se opět hafo nováčků, na tři umístěné je dvakrát tolik příchozích, a to máme stopstav.  Dlouhosrstý černobílý kocour se ukázal jako kluk, dostal jméno Princ.  Získal poukázku na domácí wellness péči (proti které protestoval) a  tak se pobavte jeho "legrační" fotkou, kterak dopadl, když nechtěl podržet při stříhání dredů.
 
17.8.2013 - Tak konečně dobré zprávy - Jatenka s malým kotětem začnou mňoukat cizácky. Dneska odcestovali do Švýcarska.  Tak snad abychom jim drželi všechny palce.  Nový domov našla i malá Odetka. Tři koťata našla domov - hurá!!!
 
15.8.2013 - v Nově příchozích je černobílá krasavice chlupatějšího typu. Bohužel kožíšek je těžce zaneřáděný a samý cucek.
 
 
  11.8.2013 - S radostí oznamujeme, že kocour Macík, který začal svoji útulkovou kariéru jako Naprdnutý Macík (alias Vejr), zcela otočil a svojím přístupem si získal  nového majitele, který si pro něj přijel až z Brna. Nikdy není pozdě se změnit, že?
 
10.8.2013 - Máme nového kocourka, je to 4 měsíční Čížek, zatím je v Nově příchozích.
Nové fotky maličké Jatenky, které je sotva 14 dní, najdete v jejím novém albu.
Nové fotky jsou také v albu koťat od Malenky a Exinky.
 
8.8.2013 - Máme smutnou zprávu  - svůj krátký život uzavřela Valentýnka, malá kočička, která k nám příšla na Sv. Valentýna.  Posledních pár dní nebyla ve své kůži, špatně zvládala prudké přechody počasí a tlakové rošády jí evidentně nedělaly dobře. Během silné trojité bouřky se jí zastavilo srdíčko. Nejvyšší kočka pro ni má určitě připravený pěkný obláček, ze kterého bude shlížet na své kamarády v azylu.
Stejně tak nevydržel ty nekončící změny teplot  i šedivý kocourek Toby z Neumístitelných. U něj se to, bohužel, čekalo. Byl velmi dlouho nemocný a chátral ze dne na den. Podlehl nemoci,  zřejmě díky málo pohodovému počasí, které oslabilo jeho životní funkce natolik, že odešel téměř před očima.
 
 
  4.8.2013 - V Nově příchozích máme dalších 5 koťat. Jedno je z roudnických jatek a čtyři jsou opuštěné  po stěhování.
 
28.7.2013 - Malá Schovanka a Autinka našly nový domov, přejeme jim hodně štěstí, laskavé ruce na hlazení a vždycky plnou mističku.
 
Bohužel další zpráva je smutná, Okatá Jasněnka byla nalezena přejetá autem.
 
 
26.7.2013 -Bylo rozhodnuto, že Rendík bohatýr s našedlým kožíškem může jít do nabídky. Není to extra velký mazel, ale je  ho pořádný kus kocoura a svou práci zastane. Navíc je opravdu krásný.
 
22.7.2013 - Nové kotě Vašinka  postupuje do nabídky, je to mrňavá pohodářka a sladká potvůrka.
 
21.7.2013- Bohužel Toníček siamáček svůj boj prohrál. Zemřel dnes. Klidně a pokojně. Jsem ráda, že poslední dny jeho života byly poklidné. Škoda, že jsme se k němu nedostali dřív. Nejvyšší kočka buďiž mu nakloněna.
 
20.7.2013 - Dobrá zpráva - maličká Otylka našla domov.  Místo ní dorazila dvě koťata - černé a želvovinové.
A jedna špatná zpráva - zemřel Pišta Obřík. Byl tu delší dobu, nikdo o něj neměl zájem, volně se pohyboval v útulku a žil si svůj život. Jana ho našla ležet na dvoře, s největší pravděpodobností je obětí současných tropických dní, protože na něm není žádné viditelné zranění, pokud by se střetl například s autem nebo psem.  Pitvat ho nebudeme.  Nejvyšší kočka ho určitě přivítá, protože to byl hodný kocour.
 
19.7.2013 - Přidávám několik smutných koček do alba Neumístitelných. A Elegána Emila jsme přesunuli do virtuální nabídky, protože onemocněl s játry.
 
18.7.2013 - Přestože máme stop stav, dostala se k nám nouzovka, která nešla odmítnout, přestože nebyla nasmlouvaná. Je to asi 4 měsíční siamské kotě ve stavu, který obvykle považujeme za kritický (čekáme spíš smrt než záchranu). Dala jsem ho do nově příchozích.
 
Bohužel mám další špatnou zprávu, umřela Maruška i Jeníček - koťata ze Skržína.  Dále zemřela dvě koťata od Exinky, takže jí zůstal zrzek a jedno mouraté.  Nejspíš se podepisují špatné podmínky, ve kterých jejich maminky žily, než se dostaly k nám.
 
 
10.7.2013 - Další kočky ve fotogalerii Neumístitelných  - na byt,  na stravu a na dožití.
 
7.7.2012 - v nově příchozích jsou dvě nová koťata, jmenují se Jeníček a Mařenka.
Bohužel jedno kotě od Exinky zemřelo, její koťata jsou spíš drobnější a budou i v dospělosti pomenší.
 
3.7.2013 - Do virtuální nabídky dáváme krásnou letitou Valdinku, která je mimořádná špindíra.
 
2.7.2013 - Naše rukodělky z vyšívacího spolku, který dělá víc než jen vyšívání, ale i drátkování, šití, háčkování, nám poslal další várku výrobků. Můžete si je prohlédnout zde.  tady najdete krásné frivolitkové záložky.
 
27.6.2013 - Přidala jsem do fotogalerie novou kolonku, kde postupně přidáváme fotky neumístitelných koček. Buď z důvodu plachosti, vzteklosti, nečistotnosti, nebo prostě proto, že o ně nikdy nikdo neprojevil zájem. Podívejte se do čumáčků koček, které jsou u nás "na byt, na stravu a.... na dožití".
 
22.6.2013 - V Nově příchozích máme nová koťata, jedno hezčí než druhé. Sestřičky Odetka a Otylka mají asi 5 týdnů, pak velmi plachá a nepředvídatelná  kočka se 4 koťaty z domu v exekuci. A ještě jsem přidala fotky Malenky a Malenčátek - stále jsou v Nově příchozích.
 
19.6.2013 - Orientálec Churchill našel nový domov, budeme doufat, že se s majitelkou sednou a všechno bude v pořádku.
 
16.6.2013 - Malá černá kočička Ebony, která přišla jako březí, podlehla následkům potratu a komplikacím,  které nastaly po její kastraci.
 
14.6.2013 - Poutníček našel svůj nový domov.  Přejeme mu hodně štěstí, lásky a pevné zdravíčko.
Do nabídky postupje krásný černý kocourek se  zelenýma očima Čenda Všetečka.
A v Nově příchozích je fotka mouratého kocoura Šilíka, který k nám dorazil až z  Mostu.
 
 
10.6.2013 - Do nabídky přidáváme Happy a Schovanku. Obě jsou připravené najít si nový domov.
 
 
7.6.203 - V nově příchozích přibyla ebenově černá kočička Ebony a přidala jsem fotku Malenky s jejími koťátky malenčátky.
 
2.6.2013 - Do nového domova odešel Krabicový Kokeš, měl velké štěstí, odešel k nové kamarádce, doufejme, že ho slečna/paní domácí přijme a nebude na něj dlouho syčet.
Špatná  zpráva je, že zemřel domácí kocour Pan Cibulka, přišel k nám s bráškou, příští měsíc by to bylo 9 let. Jeho bráška byl milý a tak našel rychle nový domov, Cibulka byl plachý a potrhlý, dlouho byl bezvýsledně v nabídce, po několika letech jsme ho stáhli z nabídky, protože byl neumístitelný. Zůstal v azylu "na byt a na stravu".  Od listopadu 2012 se léčil na selhávání ledvin. Moc radosti lidem na zemi neudělal, ale nikdo není dokonalý. Nejvyšší kočka budiž mu milostivá. 
 
30.5.2013 - Dalším kocourem v nabídce je rezavý  Orientálec Churchill, je uřvaný a krásný.
 
29.5.2013 - Do nabídky může jít fešák Naprdnutý Macík, jméno mu zůstalo, povaha se změnila. A Macík je vážně pěkný kocour.
 
27.5.2013 - A přichází hodný hoch z předměstí - Krabicový Kokeš s růžovým čumáčkem a bílou náprsenkou.
 
26.5.2013 - Mezi nováčky přišli dva pěkní kočkouni. Jeden je černý mazlivý kocourek a opatrná stříbrně šedá kočička Suly. Jsou oba v nově příchozích.
 
 
25.5.2012 - Do nabídky postupuje Aranka a Poutníček. Oba jsou hodní a mazliví.  V nově příchozích přibyl Rendík se smetanově stříbrným kožíškem a  přídala jsem fotku Schovanky, která se začíná rozhlížet kolem sebe.
 
 
22.5.2013 - Kočička Malenka porodila 5 koťat, přežila 4, podívejte se na krásnou fotku, jak jim to moc sluší.
 
 
10.5.2013 - Máme špatnou zprávu, zemřela kočička Bianka. Ta krásná bílá mainka s bolavým očkem. Začala žloutnout před očima, odcházela jí játra a byla velmi slabá.  Bylo to poměrně rychlé, něco málo nám signalizovalo, že Bianka byla bez energie a její nemocné očičko osleplo.  Vzhledem k tomu, že Bianka se účastní Kočičího stromu přání, rozhodly jsme, že její dárek - granulky RC dostane nově příchozí kočička Happyinka, která je zbaští s velkou radostí. 
Tím se dostávám k lepším zprávám, protože máme nováčka, kočičku Happy, o které si přečtěte v nově příchozích, kterak o koťata přišla a k jednomu řízením osudu znova přišla. 
A pak je tu ještě jedna divoká kočička, která je těsně před slehnutím  a moc se s námi nekamarádí. Dostala poetické jméno Malenka, ale zatím k ní moc nesedí. Je maličká, to ano, ale to je všechno, Malenka byla milá a laskavá panenka..... tak nic, třeba to po porodu bude lepší.
 
 
2.5.2013 - Včera náš útulek navštívila paní Pallasová, která nám přinesla výtěžek ze sobotní kulturní akce v litoměřickém Divadle K.H. Máchy, kterou pořádala Základní škola Boženy Němcové v Litoměřicích ve prospěch našeho azýlku. Přestože vstupné bylo dobrovolné, vybralo se úžasných 3.192 Kč. Naše kočičky všem platícím návštěvníkům mockrát děkují.
 
V nově příchozích kočkách jsou fotky nováčků, kteří se (doufejme) u nás nezdrží dlouho. Pomohli jsme z tíživé situace slečně, která se musela vystěhovat z bytu.
 
 
30.4.2013 - Poslední dubnový den se sice slaví čarodějnice a tak by se dalo předpokládat, že všechno, co létá, bude ošklivé a zlé s bradavicí a chlupem na čumáku, ale Létající Autinka opravdu na koštěti nelétá. Je to milá, pohledná  a přítulná kočička.
 
26.4.2013 - Opět se bude konat jarní Kočičí strom přání, který začne 1.5.2013 a bude končit 15.5.2013. I my máme tu čest se ho zúčastnit. Podívejte se na podrobnosti.
 
24.4.2013 - Přečtěte si poděkování do Libochovic. Jako každý rok se u nás byly podívat děti ze zdejší školy.
 
a
 
podívejte se na pozvánku na sobotní akci pořádanou pěveckým sborem ze ZŠ B. Němcové ve prospěch našeho azýlku.
 
koncert.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
22.4.2013 - Nechali jsem vykastrovat 8 toulavých koček z obce Vchynice, po
zahojení byly vypuštěny do původní lokality. 
Ještě znova upozorňuji na možnost koupit si od nás morčata za symbolickou kočičí cenu. Máme jich hodně, protože se mezi samičky vloudil nějakou záhadou jeden sameček. Přitom při rozdělování mláďat to bylo jasné, žádný pindík mezi nimi nebyl - a vida, byl.
 
 
21.4.2013 - Zemřel černobílý pejsek Bohoušek, který byl u nás od 13.5.2010. Měl delší dobu potíže se srdíčkem a v posledním půlroce se léčil i s epilepsií.  Byl to moc hodný pejsek, kterého  k nám přivedla děvčata, která ho našla přivázaného ve větrolamu v obci Slatina. To je fotka z jeho nejlepší doby. 
Obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
20.4.2013 - Přidávám do nabídky bílého kocoura Božínka, který je již nachystaný odejít kamkoliv, kde mu bude kynout hodný člověk a plná mistička.
Stejně je na tom Elegán Emil, který také hledá nový domov, protože přišel o paničku.
 
 
19.4.2013 - Nesu špatnou zprávu, dneska v dopoledních hodinách zemřela Rosa - Běsulka lovosická.  Ať zažila cokoliv špatného, Nejvyšší kočka jí jistě všechno zlé vynahradí.  Strašně moc je mi to líto, včera jsem měla o Rosičku obavy, ale nějak jsem doufala, že se všechno v dobré obrátí. Rosičko - Běsulko, myslím, že je spousta lidí, kteří na tebe myslí a přejí ti klidný spánek. Odpočívej v pokoji.
 
Život jde dál a tak přidávám další 2 nově příchozí kočičky. Černou Aranku a mouratého Poutníčka.
 
 
18.4.2013 - Máme nové zprávy o peršance z Lovosic. Přidala  jsem povídání o jejím stavu do článku (odrolujte na konec článku).
 
16.4.2013 - Tak lovosický peršánek byl u veterinářky. Celé to proběhlo stylem deka-kočka-deka (jako hamburgr). Podařilo se ji urychleně prohlédnout a zjistit, že se jedná o kočičku. Váha se pouze odhadla, protože se zmítala jako divá a po zkušenému odhadu ji veterinářka odmítla přispat, protože by to nejspíš nepřežila. Váha byla odhadnuta něco přes kilo!  Pokud kožich  dlouhosrstých koček vypovídá o jejich zdravotním stavu,  je stav "lovosického děsu"  ubohý. Jeho kvalita a hustota mluví o krmení, které měla k dispozici, nebo délce potulky, parazitech, plísních. Zatím nemá žádné jméno, pořád nám neukázala nic, podle čeho bychom ji pojmenovali, jiní kočkouni mají hned po příchodu dvě až tři jména podle chování, vzhledu nebo přítulnost. Takže pořád čekáme na zklidnění a ujal se termín lovosický děs-běs (čti:  děsně vypadá a běsní vzteky). Pořád doufáme ve zlepšení, dostala antibiotika, takže jí to snad pomůže s očima. Nelze ji ani čistit oči, sežrala by ruku i s hodinkami.  Ve čtvrtek budu fotit nové kočky, takže se pokusím udělat aktuální  fotky (přes klec - samozřejmě).
 
 
13.4.2013 - Do nabídky přidáváme Valentýnku dobrotivou. Je to trdýlko, ale nesmírně miloučké a půvabné.
 
11.4.2013 - Dneska si přijela pro Polišmenku její nová panička. Všechno proběhlo v nejlepším pořádku, obě se sobě navzájem líbily, takže doufáme v dobré soužití.  Přejeme jim hodně štěstí.
 
Máme nečekaného nováčka - děs a běs ve špinavém bílém provedení. Podívejte se, jestli neznáte majitele tohoto kocoura/kočky. Možná ho někdo v Lovosicích oplakává.
 
5.4.2013 - Bílý kocourek dostal jméno Božínek sněžný - zelenoočko. Podle jména je jasné, že to bude miláček. Když jsem se ptala Jany, jestli mu už dala jméno a jaký je povahou, tak spontáně řekla - je boží a má zelené oči. Božínek je moc hodný, velmi mazlivý ale prozatím nepůjde do nabídky, má trošku zdravotní potíže (smrkací), takže zůstává v karanténě. Nicméně je to Božínek a má opravdu moc pěkné světle zelené oči. Přidávám fotku, zkusila jsem je vyfotit, ale zrovna chrněl a mžoural na mě jen trošku.
 
 
2.4.2013 - Do virtuální adopce jsme zařadili kočičku Stařenku, která má jeden zub, 14 let a spoustu dobré vůle dožít v teple u misky.
 
1.4.2013 - Nový přírůstek je krásný bílý kocourek, prozatím je v Nově příchozích, dokud nebude jisté, jaký je jeho zdravotní stav.
 
23.3.2013 - V Nově příchozích máme přírůstek, přes plot přiletěla malá kočička, která dostala jméno Autinka.
 
19.3.2013 - Prodalo se hodně velikonočních hodovacích taštiček, které jsou opravdu vyvedené. Do Velikonoc je coby kamenem dohodil a pokud přestane sněžit  (v Litoměřicích tento týden sněžilo)  bude přespříští pondělí potřeba přivítat jaro.  My na nic nečekáme a již jsme připravené, osení vysazené, velikonoční obrázek nám už naše výtvarnice Nela nakreslila, takže přivoláváme jaro i kdyby se  venku čerti ženili.
 
17.3.2013 - Bohužel nemáme  dobrou zprávu. Stříbrná Vlčice se vrátila zpátky. Tentokrát to byla chyba kočičky a ne nové majitelky, protože ta se opravdu snažila a komunikovala s azylem. Leč Vlčice se v novém domově jako jedináček trápila a bylo jí tak smutno, že dokonce steskem onemocněla - to byl verdikt veterinářky, která ji prohlížela.  A tak Vlčice přijela zpátky a sotva překročila práh azylu, vrhla se radostně ke svému oblíbenému kamarádovi, pejskovi Bohoušovi.  Po nemoci a uslzených očičkách najednou nebylo stopy.  Vlčice zřejmě potřebuje větší společnost, sama se necítí dobře. Pokud by o ní byl zájem v budoucnu, tak jedině do větší veselé smečky, protože Vlčice je kočičí smíšek, pořád by si hrála.
 
12.3.2013 - Stříbrná Vlčice našla svůj nový domov. Přejeme jí hodně štěstí a spokojenosti u nové majitelky.
 
10.3.2013 - Blíží se velikonoce a tak jsme do našeho alba v  charitativního krámku přidali krásné velikonoční taštičky, které se hodí na nadílku, až půjdou chlapci hodovat. Jsou tam i jiné velikonoční věci, například velikonoční přáníčka nebo chňapky s jarní tematikou.
 
9.3.2013 - Bohužel vracíme do nabídky kočičku Máňu květinovou povalečku, vrátila se nám zpátky pro obavu majitelky, že by mohlo dojít k útoku na jejího ptáčka. Máňa je v tom nevině,  nechávala si dokonce čistit od ptáčka zobáčkem  svůj kožíšek, ale obavy nakonec zvítězily.
Do nově příchozích přidáváme černého kocourka Ottíka Kožíška, který dostal jméno podle svého nálezce, nám dobře známého přítele koček. Další příchozí je rezavobílý kočkoun z Brozan, pracovní jméno je zatím Bolek. Poslední příchozí je stařičká kočička odněkud od stájí.
 
 
27.2.2013 - Bohužel máme špatnou zprávu. Boženka dneska zemřela. Lehla si doma do pelíšku a v klidu odešla do kočičího nebíčka. Budiž je  k ní Velká Kočka laskavá.  Podle příznaků to bylo s největší pravděpodobností selhání ledvin.
 
26.2.2013 - Do nového domova odešel Knedlíček. Barevnou Boženku prozatím stahujeme  z nabídky, je nějaká nemocná, nejspíš ledviny, uvidíme, co bude dál.
Do nabídky postupuje krásná Okatá Jasněnka.
 
25.2.2013 - Do nového domova odjeli Pluto a Máňa. Každý do jiné rodiny, ale přesto budou příbuzní, protože jednoho si vzala maminka a druhého dcera.
 
24.2.2013  - Do nabídky příchází krásná pohodářka s kulatým pupíčkem - Kulatá Madlenka.  Madlenka razí heslo, že sport je sprosté slovo.
 
20.2.2013 - Máme nové kočičky, podívejte se do sekce Nově příchozí.
 
18.2.2013 - Přidáváme do charitativního krámku několik věcí, které jsou tematicky již velikonoční. A tímto také děláme reklamu vyšívačkám z Okouna - klubu křížkového vyšívání (Kočičí křížkování), které jsou úžasně šikovné a pilné, a tak jsme jim zřídili samostatná alba v našem Rajčatovém fotodepozitu. Podívejte se na velikonoční nabídku.
V charitativní krámku přibylo i další zbožíčko, podívejte se na veselé kytičkové soupravy a další ozdoby na krk a ouška.
 
12.2.2012 - Krásnou bílou mainskou kočičku Bianku, která nám pořád zůstává na ocet v útulku, jsme se rozhodli dát do virtuální nabídky. Její umístění je v nedohlednu, zájemci ztrácí zájem, když zjistí, že to není jen o krásné kočičce, ale taky o pravidelné údržbě očka a kožíšku.
 
9.2.2013 - Ze sulejovického depozita odešli domů Doksík a bílé koťátko Vločka, které se u nás skoro neohřálo. A vzápětí našel nový domov i černý kočičí klučina - Krabík. Přejeme jim hodně štěstí.
 
5.2.2013 - Na černobílou kočičku Fanynku se usmálo štěstí a odjela do nového domova. Přejeme jí hodně štěstí a hodné páníčky.  A aby nebylo toho štěstíčka málo, tak velký Pluto si získal srdce jedné paní, která si pro něj v pátek přijede a odveze si ho k sobě domů. Takže je Pluto zamluvený.
Jedna kočička odejde, druhá přijde - takový je stav koček na našich ulicích. Do nabídky přichází Kočičí Policajtka - mazlivě jí říkáme Polišmenka.
 
 
3.2.2013 - V našem sulejovickém depozitu je krásné bílé koťátko Poletavá Vločka.
 
2.2.2013 - Z nově příchozích postupuje do nabídky veliké zlatíčko, jak postavou, tak srdcem - Velký Pluto - kocour,  který se rozhodl, že bude domácím mazlíčkem.
 
1.2.2013 - Do nabídky dáváme Fanouška zmateného.
 
31.1.2013 - A přidávám jeho sestřičku Doubravku neposednou.
Zemřela kočička Bertička bez očka. Byla ve virtuální nabídce, protože za celou dobu pobytu u nás na ní nikdo nezavolal. Nějak se mi pořád nechce věřit domu, že by to bylo kvůli tomu očnímu hendikepu. Bertičko, ať jsi kde jsi, nechť je ti tam lépe.
 
 
30.1.2013 - Do nabídky přidávám Doksíka bílou tlamičku z našeho sulejovického depozita.
 
29.1.2013 - Zemřel kocourek Okáček, byl hodně plachý, nešel proto ani do nabídky k umístění. Dle veterináře měl nádor na plicích. Budiž mu nejvyšší kočka milostivá.
 
21.1.2013 - Do nového domova odešli společně Goldík a Ušinka.   Máme radost, že šli společně, protože k sobě dost tíhli. Přejeme jim hodně štěstí.
Kocourek  Kroužek je zamluvený.
 
17.1.2013 -  Pro Babetku si přijela její nová panička z Prahy. Babetka bude v domku se zahrádkou, což se jí bude moc líbit.  Přejeme jí hodně štěstí.
 
15.1.2013 - Do nabídky přichází Máňa květinová povalečka, zkráceně hippies. Ne že by měla na hlavičce čelenku a květinové oblečení, ale vypadá tak bezstarostně a pohodově, že to vybízí z domněnce, že v něčem jede...
 
 
11.1.2013 - Do nabídky postupuje velmi zvláštní kocourek Kroužek, který byl původně tak tichý a přemýšlivý a krčil se v koutě. A pak se vše obrátilo a on se stal miláčkem a zádumčivým fešákem. Nemůžu si odpustit poznámku, jak moc mi Kroužek připomíná malého chlupatého gremlina, ale to všechno v tělíčku, které vypadá trošku jako sfynx s chloupky.  Je prostě krásný a zvláštní a umí se tááák krásně podívat na člověka. Má několik druhů pohledu, od něžného truhlíčka, až po přísného pana profesora. 
A v nově příchozích přivítáme 3 kočky z Velemína. Jsem ráda, že můžu napsat, že jsou přítulní a hodní. Jsou to Madlenka, Velinka a Fanoušek.
 

 

 
10.1.2013 -  Z karantény přicházejí do nabídky Goldík, Ušinka a Krabík. Všichni se krásně vyléčili ze svrabu a nachlazení. Jsou připravení odejít do nového domova. Všichni jsou milí a fešní. Goldík je lehce vlezlý, Ušinka je všude jako doma, Krabík je pohodář.
Pak máme, bohužel, jednu smutnou zprávu. Zemřel Béďa běloušek.  Bylo to rychlé,  nejspíš selhání ledvin.
 
9.1.2013 - Do nového domova odešel Modrý Toby, nešel nikam do cizího prostředí. Půjde ke dvěma kamarádům, kteří tam na něj čekají a domácnost již mají zmáknutou. Jsem si jistá, že Kolínek a Mostík (oba jsou od nás) mu ukážou, jak se na dvojnožce musí jít. Přejeme všem třem kocourkům, aby jim to pěkně šlapalo.
 
6.1.2013 - Nový domov našla černá Doksinka z našeho sulejovického depozita a Tichý Hodinář, kterého si vzala naše facebooková adminka Jarka. Máme radost, že během akce Strom kočičích přání se podařilo najít nový domov pro několik kočiček. Dárci snad budou shovívaví, když dostanou fotku jiné kočičky místo té jimi obdarované. Máme v azylu spoustu náhradníků, kteří rádi převezmou uvolněný dárek.  Jak jde o kvalitní žvanec, končí všechno kočkování.
 
 
30.12.2012 - Do nabídky přidáváme Modrého Tobyho, s největší pravděpodobností čistokrevného britského kocoura.
A s radostí oznamujeme, že další dva kocourci našli nový domov. Je to černý kocourek Ferda a černobílý kocourek Fousek, který sotva prošel karanténou a již se mu dostalo takové důvěry, že dostal raneček a občanku a vyrazil spolu s Ferdíkem do Litoměřic. Máme radost, že spolu odešla dvě koťata, není totiž dobré, když jde pouze jedno samotné kotě.
 
 
28.12.2012 - Plazivá Lékorka, která se účastní Stromu přání, měla velké štěstí, protože dneska odjela do nového  domova. Bude bydlet v Litoměřicích. Přejeme jí hodné páníčky a teplý pelíšek.
 
V průběhu ledna bude ukončena platnost telefonního čísla s předvolbou 607 xxx xxx. Od února 2013 se paní Zárubové dovoláte pouze na pevnou linku 416 591 322 nebo  mobil 777 444 373.
 
23.12.2012 - Rádi bychom poděkovali všem žákům Základní školy v Libochovicích. Společně vybrali spoustu krmení pro naše kočičky a také vybrali peníze v  hotovosti, které použijeme na základní ošetření, jako je třeba očkování, odblešení, odčervení a pod. Našim kočičkám se uleví a tím víc si užijou svátky klidu a míru. Naše kočičky dětem mnohokrát děkují. 
 
krmeniltm.jpg
krmeniltm0.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
I v tento předsváteční den musíme přidat do nově příchozích tři kočičky.  Dvě jsou krásná černobílá koťátka a jeden šedý kocourek, který vypadá jako čistokrevný briťák. Podívejte se do Nově příchozích na jejich fotky.
 
 
 
21.12.2012 - V tomto předvánoční čase si paní Zárubová našla čas a jela se podívat do psího útulku v Hněvicích, kam před časem pomohla umístit několik psů ve svízelné situaci. Tady jsou fotky.
 
20.12.2012 -  Bude o nás zveřejněný článek s velkým rozhovorem a fotografiemi v časopise Českoslovenká fotografie. Časopis můžete zakoupit běžně v každé větší trafice. Jana Zárubová vypráví, jak se vlastně dostala k této činnosti a jak to pokračovalo až do dnešní podoby. Je tam několik krásných fotek z útulku.
 
 
S radostí oznamujeme, že 6.1.2012 se bude vysílat  pořad Chcete mě? z našeho útulku (natáčel se 17.12.)  Zde je důkaz, máme i  Janu v záběru kamery.
nataceni.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
17.12.2012 - Pokud nejste příliš zdaleka, můžete během prosince přijít podpořit do libochovické knihovny akci Pro Kočku.  Je to charitativní sbírka, jejíž výtěžek  bude celý určen pro náš azýlek. Můžete shlédnout výstavu výtvarných prací žáků základní školy a dát hlas těm nejhezčím pracím. O celé akci se dozvíte více na http://knihovna.libochovice.cz
Akce trvá do 4.1.2013.
 
 
16.12.2012 - Děkujeme paní učitelce ze Základní školy v Žalanech  Mgr. Aleně Turkové Tatíčkové, která zorganizovala sbírku krmiva pro náš útulek. Zejména děti z prvního stupně přinesly nejvíce. Naše kočičky všem dětem mnohokrát děkují za předčasný vánoční dárek.
 darky_zalany.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15.12.2012 - Umístili jsme  Elizabetku.
15.12.2012 - Do Nově příchozích přidávám 4 nové kočky, dvě malá koťata z domova důchodců , jednu čerstvě kastrovanou mourinku odtamtéž a jedno malé černé kotě z Krabčic. Tentokrát máme štěstí, všichni jsou milí, přítulní a vděční za teplo a jídlo.
Bohužel všichni tolik štěstí neměli, přinesli s nimi i jedno malé kotě - dostalo jméno Peřinka - které nálezkyně v dobré víře místo odnesení na veterinu vzala k sobě do postele, aby se vykurýrovalo v teple. Peřinka byla v mimořádně špatném zdravotním stavu. Kromě totální podvýživy, dehydratace, namrzlých končetin a špíny měla Peřinka na sobě asi milion blech, její kožíšek byl zanesený tolika blešími hovínky, že ji museli žrát za živa. Byla anemická, bílá, polomrtvá. Její nálezkyni se podařilo přesvědčit, aby nám ji vydala, že se o ni postaráme lépe. U nás dostala infuze, opatrné odblešení, omytí nejhorší špíny z kožíšku a drželi jsme ji ve vyhřívané peřince. Nejdřív se ani nehýbala, oči slepené, pak k večeru se lehce probrala a něco málo masíčka jsme do ní dostali. Bohužel nepomohly ani infuze, škoda, že ji paní nevydala dříve, možná mohla mít šanci. Zemřela druhý den. Budiž jí Kočka přívětivá. Její věk byl několik  týdnů. PS: paní ji měla v posteli týden se všemi těmi blechami......
perinka.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12.12.2012  - A máme tady opět Kočičí strom splněných přání - vánoční mise. Podrobnosti si můžete přečíst zde.
strom-logo.jpg
 
 
 
 
Zde je přímý odkaz na Strom splněných přání.
 
 
 
 
 
 
11.12.2012 - Mám radostnou zprávu, do nového domova odešel taky Komínek Peciválek.  Přejeme mu šťastnou cestu a stále hodné ruce k pohlazení.
 
 
8.12.2012 -Do nového domova odešel Whisky a rezavá Dolly. A protože víme, kam šli (do stejného domova, jako před nedávnem Idoušek s Brozánkem, po kterém tam zůstalo prázdné místečko), budeme jim přát hodně štěstí a spokojené tlamičky.
 
6.12.2012 - V našem sulejovickém depozitu máme 3 nová koťátka, jsou kouzelná a dokonce jsou milá. Podívejte se na Doksíka, Doksinku a Doubravku. Jsou  zatím v nově příchozích.
 
4.12.2012 - Opravuji nabídku, protože se nám stala taková veselá věc s určením pohlaví - Tichá Hodinka se při odjezdu na kastraci ukázala při "bližším ohledání" jako chlapeček. Sice trošku podměrečný a nevyvinutý na správných místech, ale zcela jistě je to chlapeček.  Dostal jméno Tichý Hodinář.
 
1.12.2012 - Další dvě do nabídky - Lékorka plazivá (maminka dvou předcházejících koťat) a Nitka Plyšáček. A  ještě přídáváme Sovičku pálenou přičmoudlou a Elizabetku s bílou soupravičkou.
 
 
30.11.2012 - Do nabídky přicházejí dva sourozenci Komínek Pecivál a Tichá Hodinka.
 
28.11.2012 - Umístila se Pandička. To byla rychlost!
 
23.11.2012 - A další kočičáčci v nabídce - tentokrát to jsou dětičky krásné Belly, která našla velmi rychle domov, sotva se dostala do nabídky. Doufáme, že stejný osud potká i její děti, přestože jsou trochu plašší než jejich mamča. Podívejte se na mouratého Knedlíčka a Pandu kočičí.
 
21.11.2012 - Přidáváme do nabídky stříbrného kocourka typu whiskas, který dostal jméno Whisky, což se mi pak nějak vymklo z ruky, protože jsem  si vzpomněla na kouzelnou píseň z filmu Limonádový Joe.
 
20.11.2012 - Rádi bychom poděkovali  za dárky, které pro nás vybrali žáci první třídy ze 6. Základní školy v Litoměřicích. Dostali jsme granulky, konzervy, pamlsky, deky a dokonce i hračky pro naše kočičky. Děti pro nás nakreslily obrázky a dokonce samy vyrobiliy i malé dárky. Naše kočičky jim mnohokrát děkují.
dary_azylu_002.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dále máme prosbu, jestli nevíte o někom, kdo si uvažuje pořídit morčátko. Bohužel jich máme v azylu opravdu mnoho. Nějaká nám přinesli lidé a nějaká se nám i přes mimořádně pečlivou selekci samiček a samečků opět narodila. Jsou to mistři v zakrývání svojí pravé identity.  Nabízíme výměnu - jedno morčátko za jednu konzervu Whiskasu nebo Friskiesu.Morčátka jsou opravdu pěkná, čistá, ošetřená.
morcata.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
18.11.2012 - Do nabídky jdou kouzelná kočička připomínající  tradiční japonskou kočku pro štěstí, bohatství a lásku Maneki Neko - my jí říkáme česky Krásná Lucky. A téměř celý bílý kocourek Běloušek Béďa. Oba jsou pohlední a čistotní, snad brzky najdou své domovy.
 
17.11.2012 - V Nově příchozích máme dva přírůstky, ale jen jednu fotku, protože oba jsou hodně plaší a vystresovaní  z každého pohybu. Jinak jsou to pěkní mourci.
Do nabídky přidáváme Tříbarevnou Babetku, která je velmi pohledná a milá, proto doufáme, že u nás nezůstane příliš dlouho. Bylo by škoda takové fešandy.
 
 
16.11.2012 - Začíná se snad blýskat na lepší časy. Včera v podvečer odešli do nového domova 3 kocourci. Nejdřív šel Flíček převozníček. A pak odešli dva kocourci, kteří by se dali pojmenovat  nešťastní smolaři. Přijel k nám sympatický pár lidí, který již kočičky má, ale ještě se k nim někdo potřebný vejde.  Nabízeli jsme jednu bílou krasavici, pak pohledné promenádující se kocoury s pořádnými deky sádlíčka na bocích a oni si nakonec vybrali  dva azýlkové "lúzry", kteří jsou u nás od malého kotětě a již dospěli bez šance na vlastní domov.  Jedním z nich je Idoušek ze sklepa, který v azylu dospěl a nikdo na něj ani nezavolal a druhý je postonávají Brozánek, který stále hapruje se svým zdravíčkem. Svoje tragické začátky a nalezení v zmražených výkalech na vlastním těle (z loňské zimy) sice přežil, ale hodně ho to poznamenalo. Baští dietu a různé podpůrné prostředky. Noví majitelé jsou si vědomi jeho stavu a budou o něj pečovat tak dlouho, jak dlouho ještě Nejvyšší kočka vyměří jeho čas. Ráda bych poděkovala tomuto páru za jejich lásku k nedokonalému tvorečkovi.
 
 
14.11.2012 - Společně do nového domova odešli Tobýsek zlaté modroočko a jeho přítelkyně Štěpánka. Štěpánka trpěla úporným průjmem, ale po dietě  a ATB se rychle stabilizovala. Oba přišli do azylu ve stejný den a pobyli u nás mimořádně krátkou dobu. Já bych to lakonicky okomentovala, že měli to správné pos..né štěstíčko. A protože oba byli hodně komunikativní a přítulní, dostali šanci ve společné domácnosti.
 
 
12.11.2012  Za měsíc začíná další kolo Stromu splněných kočičích přání - akce při které se organizátoři snaží získat prostředky pro kočky v péči více než dvou desítek českých a moravských sdružení pomáhajících bezprizorním kočkám. Naše organizace je mezi nimi. Budeme moc rádi za Vaši podporu v podobě hlasu v Co nás baví.

 

 
11.11.2012 - Do nového domova odešla Krásná Bela. Tak to byla rychlost, v  nabídce byla jen pár dní.  Mám radost. že tahle jemná krasavice s čumáčkem neviňátka dostala  novou šanci. Přeji jí, aby měla stále plnou mističku, pohodlný pelíšek a v tom nejlepším případě i stále natřesenou a předehřátou peřinku u svých páníčků.
 
3.11.2012 - Přidávám do nabídky Krásnou Belu, je to velká krasavice, kdybych neměla svůj limit, tak už ji nikomu nabízet ani nebudu, protože by už dávno seděla u mě na gauči.  Jako mnoho dalších fešáků a krasavic, kteří nám projdou rukami. Tak jí aspoň budeme přát brzké nalezení dobrého a laskavého páníčka nebo paničky. 
A přidávám hned dvě dobré zprávy.  Včera odešel do nového domova Pupíček s jedním očkem - velký fešák a ještě větší milovník lidské náruče. Nová rodina vypadá velmi slibně, bude tam mít kamarády a ruce na hlazení.
A dneska odešla do nového domova Golfinka asistentka. Na výstavě si ji obhlížela její nová majitelka a jak je vidět, zůstala jí v hlavě. Dneska odcestovala a my jí přejeme hodně štěstí a dobrý domov.
 
 
2.11.2012 - V nově příchozích jsou dvě nová koťata.
 
29.10.2012 - Z našeho charitativního krámku na výstavě byly nejvíce žádané výrobky od našich přítelkyň vyšívaček a rukodělek z klubu Kočičího křížkování na Okounovi,  které kouzlí přímo zázraky.  Jen za jejich výrobky se prodalo za 1870 Kč. To je naprosto neuvěřitelné.   Mockrát jim děkujeme za jejich práci a rozpíchané prstíčky (to je pouze metafora, nevěřím, že by tyhle profesionálky někdy píchly vedle). Podívejte se na jejich další výrobky, tady je odkaz na jejich album.
 
28.10.2012 - Na dnešní umísťovací výstavě  byla Golfinka, Nudlička a Fanynka. Nudlička získala nový domov a doufáme, že všechno bude v pořádku. Přejeme jí hodně štěstíčka. Fotky z výstavy najdete na našich FB stránkách zde.
 
27.10.2012 - Do Nově příchozích přidáváme rodinku z Lovosic, který nyní pobývá v našem sulejovickém depozitu u Kristy. Jedná se o černobílou kočičku a její dvě koťata.
 
26.10.2012. Bohužel musíme stáhnout z nabídky Mášenku z Terezína, protože  onemocněla a dnešní diagnóza není příznivá. Má silně zvětšená játra a slezinu, její léčení bude vyžadovat delší dobu a není jisté, jestli bude potom ve stavu vhodném k umístění. Dáme jí čas, uvidíme, jak bude léčba probíhat.
 
21.10.2012 - Máme založený profil na facebooku. Starat se o něj bude naše příznivkyně Jarka Lecjaksová.  FB AZYL LUCKY
 
20.10.2012 - Do nabídky jdou dva rodinní příslušníci - maminka se synem - Stříbrná Čertice a Stříbrný Vlček. Mají kouzelné kožíšky, jsou nádherní, zatím trochu vyděšení, ale to je (doufám) jen otázka času, než se stanou miláčky.

 
A v nově příchozích je malá Elizabetka s bílým límečkem.
 
 
15.10.2012 - Říká se, že nejen jídlem je člověk živ, že je potřeba i potrava pro duši. V tomto případě se krásně spojilo duševno s plnou mističkou.  Rádi bychom poděkovali jménem našich koček litoměřické knihovně za vybrané krmení.  Kočičkám velmi chutnalo. Děkujeme.
krmeni-z-knihovny.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
14.10.2012 - Přidáváme do virtuální adopce staříka Bezzoubka, který si prošel skoro ročním léčením poškozené kůže na zádech.
 
13.10.2012 - V pátek 12.10. se v  dopoledních hodinách uskutečnilo oficiální předání krmiva, které jsme získali účastí v kampani Nakrm kočku - zn. SpěcháTo!   Vše je společným dílem Nadace na ochranu  zvířat, společnosti Mars Czech, která věnovala granulky Whiskas a firmy Allegro Group CZ, která je provozovatelem inzertního portálu SpěcháTo.cz.  Vše se událo za přítomnosti zástupců Litoměřického deníku, kteří  o nás napsali.
Naše kočky všem mnohokrát děkují.

predavani-2.jpg

Na facebookové stránce Bydlím u své kočky o této akci napsali.

 

 

 

 

 

 

 

 
10.10.2012 - V pátek dojde v našem azýlku k předání krmiva, které se podařilo vyklikat při akci Nakrm kočku - Spěcháto. Na předání budou přítomni zástupci Nadace na ochranu zvířat, sponzora krmení - firma Whiskas, médií a taky naši příznivci z FB, kteří nám v této akci tolik pomohli.
 
 
9.10.2012 - Opět se bude konat umísťovací výstava koček, kterou pořádá pražské Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi. Výstava se bude konat v kongresovém centru a bude tam i náš charitativní krámek, který bude obsluhovat paní Míla.  Najdete tam většinu z naší nabídky a jako novinku některé výrobky od našich sponzorek - vyšívaček a rukodělek. Kromě jiných pěkných věcí tam budou jako předvánoční bonus i kouličky na strom.
koulicky.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8.10.2012 - Šampík nám onemocněl, takže ho prozatím stahujeme  z nabídky.
 
5.10.2012 - Přečtete si článek o naší spolupráci při umístění 8 romských psů z obce Černiv a podívejte se, jestli Vám někde nepřebývá pár konzerv a granule, kterými  Vaši miláčci pohrdli.
 
3.10.2012 - Přidáváme do nabídky půvabnou tříbarevnou Golfinku asistentku.
 
29.9.2012 - Do nabídky postoupil  mouratý zázrak z Křešic - kocourek Šampík. A pak ještě jeden kocourek - reklama na smetanovou zmrzlinu - kocourek Flíček převozníček. Oba jsou kouzelní.
 
28.9.2012 - V nově příchozích máme spoustu nových koťat. Některá jsou mazlíčci (jen je pomuchlat) a další jsou vyděšení až k smrti. A podařilo se umístit dvě černá koťátka, která měla pracovní název Křešátka - útěkáře Houdiniho a něžnou Křesinku, a to dokonce tak dobře, že šla společně do stejného domova. Umístění dvou černých koček do stejného domova je jev téměř výjimečný, něco jako vidět kulový blesk na vlastní oči.
 
23.9.2012 - V akci Nakrm kočku se podařilo nakrmit všech 26 kočiček ještě před skončením kampaně. Máme velkou radost a chceme tímto poděkovat všem klikajícím "klikařům", kteří se o to zasloužili.  Naše kočky Vám mnohokrát děkují!
 
19.9.2012 - Do nového domova odešla Daffinka a fešák Tygřík. Ten měl velké štěstí, protože ještě nebyl ani v nabídce a už se našel zájemce. Přejeme oběma hodně štěstí a stále plné mističky.
 
15.9.2012 - Opuštění sourozenci z Velemína - koťátka Colombo, Kapička a Drobinka odešli společně do nového domova. Máme velkou radost, protože byli poměrně ostýchaví a hodně se drželi při sobě a my ani nedoufali, že by se podařilo jim najít společný domov. Odjeli do Kladna, kde budou všichni pohromadě.
 
 
9.9.2012 - O solanském jarmarku, charitě a náhodách si přečtěte tady.
 
Náš útulek se stal součástí kampaně Nakrm kočku, zn. Spěchá to. Prosíme o klikání na nějakou krasavici nebo krasavce, abyste jim tím pomohli naplnit mističku, do které bude posléze nasypáno krmení na celý měsíc. Moc děkujeme. http://www.spechato.cz/nakrmkocku
 
7.9.2012 - V nově příchozích  máme velkou kočičí hromadu koťat a dalších odchycených tuláčků.
 
4.9.2012 - Tak už funguje klikání na všechny kočičky. Je ovšem potřeba se zaregistrovat na Spěcháto.cz, není to složité, stačí k tomu email a heslo.
 
3.9.2012 - Umístili jsme Lotranda a Miky. Přejeme jim hodně štěstí v novém domově. 
A URGUJI TO KLIKÁNÍ
 
31.8.2012 - Kontaktovala jsem Nadaci na ochranu zvířat s dotazem, proč se může kliknout pouze na jedinou kočku denně, zatímco v  minulé kampani s pejsky se dali nakrmit všichni psi.  Dostala jsem odpověď, že to probrali se  Spechato.cz a snad již od pondělka bychom mohli nakrmit všechny kočky, ne jen jednu. Mám radost, protože takhle by se asi nedostalo na všechny kočičky.
 
 
29.8.2012 - Oznamujeme, že tuto sobotu se bude v obci Solany pod záštitou místní knihovny konat dobročinný jarmark ve prospěch našeho azýlku. Všichni jsou srdečně zváni. Bližší info je tady.  
Nový přírůstek v nabídce je Půvabná Polly.
 
27.8.2012 - A je tu Užvaněný Lotrando.
 
26.8.2012 - Dneska přidáváme kočičku Nudličku, která přišla jako reklama na hlad.
 
25.8.2012 - Do nabídky přidáváme Ežu ežulku. A ještě černobílou Felixu.
 
24.8.2012 - Černý kocourek Macínek, který byl nalezen ve Štětí dostal šanci v nové rodině. Stejně tak odešla do nového domova kočička Pufi-Puf.
Do nabídky začínají proudit nová koťata. Jedním z nich je malé štěstí, které nelze zastavit, jmenuje se Miky.
 
19.8.2012 -Obrátila se na nás paní Kleinerová s prosbou o pomoc při umístění její kočičky Nikolky. 
 
7.8.2012 -  Požádali nás o zveřejnění inzerce na jednoho rezavého pejska bez domova. Jmenuje se Beník a je to fešák.
 
6.8.2012 . Obrátila se na nás paní z Malíče s prosbou o pomoc při umístění aspoň jednoho koťátka, které jí nějaký dobrák dal na její zahradu. Koťátka jsou krásná a mazlivá.
 
3.8.2012 - V nabídce máme "rezavou lištičku" , které dostala jméno Dolly a mouratobílé nohaté štěstí jménem Dafnie.
 
2.8.2012 - V nově příchozích máme pohledného černého kocourka Macínka, který se nejspíš zaběhl - neznáte ho? Je ze sídliště ve Štětí.
 
Do nabídky jde maličké koťátko, jmenuje se Dutty a je to miláček.
 
 
21.7.2012 - Bohužel zemřel Filísek, černý kocourek, který byl v azylu několik měsíců, ale jeho stav se stále nelepšil, takže ani nebyl v nabídce. Filísek měl chronickou rýmu a dušnost. Odešel  v klidu a míru.
 
14.7.2012 - Umístili jsme několik koťat, která ještě nebyla v nabídce, z nabídky šla domů Nelinka a Otýsek. Všem budeme přát hodně štěstí a hodně zdraví. Dále jsme umístili dva ježečky.
Další zpráva bohužel není tak dobrá, protože v nově příchozích kočkách byla velmi stará kočka z domova důchodců, která dostala jméno Dušinka. Dušinka měla stále zdravotní  problémy a veterinář řekl, že jí odcházejí ledviny. Zvažujeme euthanasii.
 
29.6.2012 - Do nabídky dáváme Pufi Puf, je to plachá kočička, která by se hodila spíš jako myšilovka někam k domku.
 
27.6.2012 - S lehkým úsměvem na rtu  oznamujeme změnu pohlaví Rezavého Kudličky na Rezavou Kudličku.
 
26.6.2012 - Do nabídky přidáváme malou smečku koťat od Fanynky a jí samotnou taky.
 
24.6.2012 - Do nabídky může jít přímo Nelinka z Úštěka. Je to půvabná a milá mouratá holčička.
 
22.6.2012- Podívejte do do fotogalerie koťat, kde jsou nové fotky. Rostou jako z vody, pár jich půjde již do nabídky (koťata od Fanynky), zbytek postupně dorůstá. Focení jsem si užila, je to jako fotit pytel blech. A pokud k tomu musíte ještě jedním okem sledovat, aby některý mrňavý drzoun nešel po mém šlehačkovém dortu, pak je to docela honička. Ještě se podívejte do nově příchozích (až dolu), je tam postarší kočička Dušinka a malé kotě Sladká Sušenka.
 
 
16.6.2012 - Tento víkend odešla do nového domova Odvážná Jahůdka a hned po ní šla Ocásková Panenka. Panenka se nastěhuje k rezavému fešákovi, který již na ni čeká.
 
2.6.2012 - Jsou tu koťata, máme jich hafo a ještě pár přibude, jen co slehne Pollynka. Podívejte se do nově příchozích.
Následuje reklama na mateřské štěstí pořízená při ručním krmení .
kotata-od-natalky.jpg
 
 
 
 
 
Jsem táááákle veliká..
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1.6.2012 -  Upozorňujeme na změnu čísla mobilního telefonu paní Zárubové. Z důvodu velmi špatného signálu v obci Černiv se paní Zárubová rozhodla pro změnu operátora. Nové číslo bude fungovat  souběžně s tím starým  ještě nějakou dobu, než zůstane pouze toto nové - 777 444 373. 
 
 
31.5.2012 - Do nového domova odešli společně Oříšek Lískáček a hendikepovaný  rezavý Korálek. Přejeme jim, aby se jim tam líbilo.

 


 

utulekfest2012-logo.jpg
Opět se bude konat Útulekfest, na který jsou zváni všichni, kdo mají rádi hudbu a zvířata. Letáček s puňtou zde.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
21.5.2012 . Do nového domova odešel Sumo sumýšek, mohutný kocourek, který  dostal umístěnku ke dvěma kočičím slečnám. Určitě se mu tam bude líbit.
 
14.5.2012 - V nově příchozích se objevila Žížalka tenká, je hodna svého jména. A v nabídce se objevila Natálka mouratá  - kočička v "nejlepších letech" - nebudu psát, že to je starší kočka, protože je to fešanda.
 
13.5.2012 - Tady je Žulinka Fibingerová - je to krasavice, jakou svět neviděl. (pro mě určitě)
 
12.5.2012 - A přidáváme dalšího z karantény - Pana Pánvičku a Pupíčka mazlíčka.
 
11.5.2012 - Do nabídky dáváme konečně hendikepovanou bílou Bianku a Rezavého Kudličku.
 
 
6.5.2012 - Zemřel Šmudla Frňáček.  Sice stále odolával léčbě chronické rýmy, ale jinak se z něj stával krásný kocourek a kožíšek měl moc pěkný, čistý. Bohužel poslední měsíc začal hubnout, přestože nejevil známky nějaké vážnější nemoci. Veterinář nic nenašel. Nedělaly mu dobře změny počasí.  Včera celý den špatně dýchal  a on jen ležel. Když ho paní Jana hledala, aby ho zkontrolovala, už ho nenašla pod stolem, kde se schovával. Odešel do chladného sklepa, kde občas odpočíval. Už tam ležel na zemi, měl promodralý jazýček a tlamičku, zatáhly se mu mžurky. Prý to vypadalo, jako když má po záchvatu, možná infarkt. Ta  zpráva mě hodně zasáhla, Šmudla byl moje krevní skupina. S paní Janou jsme se shodly na tom, že mu nebudeme nechávat dělat pitvu, nebudeme ho otvírat, necháme mu klid. Byl to typický venkovský kocour ze hřbitova, život prožil zběsile a rychle, hladově a vystrašeně. Aspoň konec měl pěkný a dostane se mu pohřbení na zahrádce paní Zárubové. Bude ležet  v dobré společnosti. A jestli bude po setmění po baráku bloudit černobílý duch a bude prskat na lidi nudle, bude to určitě Šmudla Frňáček, takže nebude důvod se ho 8012-smudla-misto-pinky-linky.jpgbát, byl to opravdu hodný kocour.
 
Poslední fotka Šmudly, kterou jsme dělaly do Kočičího stromu přání. Byl náhradník za zemřelou Pinky Linky, která podlehla komplikacím po operaci.  To je neuvěřitelná shoda náhod. Chtěly jsme za černobílou Pinky jako náhradníka také  černobílého kocourka. A on si taky odejde do kočičího nebe.
 
 
 
 
 
1.5.2012 - Do nového domova odešly společně Půdinka a Čtyrka, přejeme jim hodně štěstí.
 
Další den otevřených dveří se bude konat 12.5.2012 ve stejný čas, tedy od 10 do 16 hodin.
 
 
A máme další dvě nové kočičky v karanténě v nově příchozích. Obě jsou plaché a nemocné.
 
27.4.2012 - Rádi  oznamujeme, že dva postarší briťáčci od soukromé majitelky již mají nový domov a dokonce se podařilo je umístit společně.
 
Bohužel je tu špatná zpráva, zemřela půvabná černobílá kočička Pinky Linky, která podlehla komplikacím po kastraci, kdy se jí nehojila rána, vytvořila se boule a při reoperaci se zjistilo, že má nádor rakovinového původu.
 
20.4.2012 - Umístili jsme hendikepovaného Proužka Křivohlávka. Přejeme mu hodně štěstí v novém domově.
 
19.4.2012 - Do nabídky v našem charitativní krámku přidávám půvabné  Hello Kitty. a 5 nových pelíšků, které pro nás ušila šikovná kočkomilka z Klášterce nad Ohří.
 
 
17.4.2012 - Bílá kočička Bianka, která stále není v nabídce, byla včera s rezavým kocourkem Korálkem na operaci u očního specialisty MVDr. Beránka. Pan doktor odstranil Biance srůsty, dále jí neodtékaly  slzy kanálkem, měla stále oslintané oči a slzy prosakovaly do druhého oka, takže jí pročistil slzné kanálky. Dostala vnitřní stehy, takže na první pohled operace nebyla skoro vidět, jen trochu krve.
Kocourek Korálek byl také na pročištění očních kanálků, musel se mu  odstranit  vřed, který znovu začal prorůstat do oční bulvy.  Očko se částečně zašilo, jen blanka.  Doufáme, že jim bude teď líp a začne se to v klidu hojit.
 
 
11.4.2012 - Připomínám, že Den otevřených dveří  se bude konat tuto  sobotu14.4.2012 (10-16 hodin).
 
A moc ráda bych poděkovala šikovným dámám z Klubu křížkového  vyšívání na webu Okoun, kde je založena sekce pro kočičí vyšívání nazvaná Kočičí křížkování. Již vyhlásily druhé kolo. Od poslední akce se díky těmto šikulkám vydělalo cca 800 Kč.  Určitě se budou hodit na veterinární ošetření. Mimochodem, děkujeme i té paní, která přibalila k výšivkám stokorunu.
Ráda bych ukázala aspoň vzorek toho, co se vyrobilo a je již prodáno.
p1120652.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10.4.2012 - Máme 3 nově příchozí kočičky, které jsou na zaučení a vypiplání. A do nabídky jde rovnou Ocásková Panenka.
 
 
7.4.2012 -  Elánek ze sklepa odešel do nového domova, čeká tam na něj osamělá modrá fešanda. Přejeme mu hodně štěstí v získávání její přízně.
 
 
5.4.2012 -  Dneska odešla do nového domova hendikepovaná Něžná Hlavička a s ní šel i Rezavý Žížalák. Budou ve stejném domově, takže doufáme, že se nebudou cítit ze začátku sami. Žížalák je hodně temperamentní, tak snad to všichni ustojí k všeobecné spokojenosti.
 
 
4.4.2012 - Umňoukané velikonoce s kočičí koledou
Projekt Kočičí přání, který pořádá OS Devět životů, opět přichází s velikonoční akcí na podporu koček v útulcích. Patronkou akce je i tentokrát Ester Kočičková. Akce začíná na Velikonoční pondělí 9.4. a končí v neděli 22.4. o půlnoci. Během této doby budou na webu www.kociciprani.cz vystaveny profily koček s jejich fotografiemi, příběhy a hlavně přáními.
 
 
30.3.2012 - Další den otevřených dveří s bazárkem se bude konat v sobotu 14.4.2012 (10-16 hodin).
 
Bílá kočička Bianka z karantény (nově příchozí) byla v Praze na vyšetření u očního specialisty MVDr. Beránka.  Bylo rozhodnuto, že musí na operaci, protože jí stále dělá problém silně mokvající oko.  Spolu s ní tam byl i malý Korálek, který přišel do azylu s vředem trčícím z oka. Bohužel i on má potíže, oko se mu nehojí, pod zašitým víčkem dochází k zánětu. I on pojede s Biankou na reoperaci.
 
 
 
23.3.2012 - Mám špatnou zprávu. Zemřely dvě kočičky. Jednou z nich je Suki rarášek, která měla dle veta nádor na játrech.
Druhá je Sárinka sardelka, která byla ve virtuální adopci. Sárinka byla delší dobu špatná, hodně zhubla, zhoršil se jí kožíšek a celkově scházela před očima.  Měla už věk, takže to nebylo překvapivé. Odešla klidně a v náručí paní Zárubové.
 
A jedna lepší zpráva - nabízíme krásnou tříbarevnou kočičku, která je ovšem venkovní nátury.  Jmenuje se Jessy.
 
 
 
22.3.2012 - Přidáváme další dvě koťata do nabídky. Jsou to hendikepovaná Něžná Hlavička a Rezavý Žížalák. Oba jsou kouzelní.
 
 
21.3.2012 - V nově příchozích jsou nové kočky,  všechny jsou v dost dezolátním nebo podvýživeném stavu.
A nováček v nabídce je Pinky linky černý kožíšek. A ještě jeden velký zápasník - Sumo sumýšek.
 
 
14.3.2012 - A malý Brozánek je již takový fešák, že ho zkusíme nabídnout do domácí péče.
Malá Suki rarášek onemocněla, takže ji prozatím stahujeme z nabídky.
 
Připomínáme, že tuto sobotu 17.3.2012 se opět v azýlku  koná další den otevřených dveří spojený s charitativním bazárkem. Všechny srdečně zveme.
 
 
11.3.2012 -  Umístili jsme Polárku zašlé stříbro.
 
8.3.2012 - Myšilovná Chlupinka našla nový domov. Přejeme jí hodně štěstí.
 
 
4.3.2012 - Pomáháme s nabídkou půvabné želvovinové kočičky, která je u soukromé nálezkyně, podívejte se na malinkou Elinku.
 
27.2.2012 - Z karantény do nabídky přechází Melisa krasavice, Proužek  křivohlavička a Oříšek Lískáček.
 
 
26.2.2012 - Přišel k nám Bezzoubek, je v karanténě a je mu tam moc dobře. Byl zmrzlý a vyhublý, měl poraněná záda.
 
V sobotu 18.2. se konal první charitativní bazárek. Podívejte se zde.
 
 
 
V úterý se v našem azýlku natáčel další díl pořadu Chcete mě.  Vysílat se bude 4.3.2012 v 11,45 na ČT2.
chcete_me_001.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
25.2.2012 - Do nabídky dáváme Chlupinku myšilovnou a Odvážnou Jahůdku.
 
24.2.2012 - V Praze se minulý víkend uskutečnila výstava ušlechtilých koček, kterou pořádala ZO Felis Club. Pořádala se tam i sbírka ve prospěch našich méně šťastných tuláčků. Výsledek si prohlédněte zde.
 
 
A jedna dobrá zpráva - umístili jsme z depozita mouratou Pipinku. A sotva se u nás ohřál Zoránek a Leonek. Oba odešli do nových domovů velmi rychle.  Přejeme jim plné mističky, hodné ruce a  volné postele.
 
18.2.2012 - Následující úterý - 21.2. - se bude v našem azýlku natáčet pořad Chcete mě?  Prosíme, abyste ten den neplánovali návštěvu. Nejspíš nebude ani čas zvedat telefony. Takže pokud se nedovoláte, vzpomeňte si na tuhle zprávičku a zavolejte až následující den.
 
16.2.2012 - Z našeho depozita jsme umístili Šedivou  Čupřinku.  Přejeme jí hodně štěstí v novém domově.
 
13.2.2012 - Umístili jsme Okatého Lipánka.
 
4.2.2012 -Přidáváme do nabídky  Okatého Lipánka a Mášenku z Terezína.
 
 
2.2.2012 - Podívejte se do Nově příchozích, máme tam 7 nováčků. Ani jeden není zdravý.
 
1.2.2012 - Pořádáme malý dobročinný bazar, který se bude konat v našem azýlku. Více zde.
 
A podívejte se do Nově příchozích koček na Brozánka. Přestává vypadat červeně jako Hellboy a začínají se mu objevovat bílé špičky chloupků.
 
 
30.1.2012 - Další umístěná kočička je Něžná Sašenka. I jí přejeme hodně štěstí v novém domově.
 
29.1.2012 - Umístila se  Cindy chlupinka. Přejeme jí hodně štěstí.
 
Při kontrole koček v nabídce jsem přistoupily k neradostnému kroku, kdy jsme se rozhodly stáhnout 4 kočky z nabídky pro jejich naprosto neumístitelnou povahu. Některé z nich se zpočátku tvářily, že budou spolupracovat, ale protože zůstávaly v azylu delší dobu a nebyl o ně zájem víc jak rok, nějak se vymkly kontrole a začaly se toulat nebo se staly postupem času plachými. Například Letuška byla již od začátku označena jako typická myšilovka do stodoly, ale Faltinka byla původně milá kočka, která se rozhodla, že svůj čas bude věnovat přírodě a domů je nutno dojít jen na jídlo. Glenda byla plachá od začátku, jen jsme doufaly, že se to zlepší - nestalo se.  A Piky kopistová - z ní se stala courinda bez potřeby nechat se pohladit. Samozřejmě zůstávájí v azylu na byt a na stravu a pokud by se  našel vhodný zájemce o plachou myšilovnou kočku  - máme je v nabídce jako dobře opečovávané živé pastičky na myši.
 
 
26.1.2012 - S lítostí musím oznámit, že jsme musely nechat uspat Míšu Obeliska.  Odcházel před očima a nebyl schopen ani jíst.  Začalo to nečekaně, kdy už vypadal, že se uzdraví a bude dobrý a pak najednou začal trpět  a nešlo to zastavit. Nechť je mu Nejvyšší kočka nakloněná.
 
 
 
 22.1.2012 - Z karantény přešla do nabídky kočička Polárka - zašlé stříbro. Je něžná, mazlivá, doufám, že si rychle najde nového obdivovatele.
 
 
21.1.2012 - A další umístěný je veliký kocourek Honzík, který odešel rovnou do nového domova.
 
 
Do karantény mezi nově příchozí přišli tři noví klienti našeho azýlku. Jeden je černý kocourek Filísek, černobílá Máša a těžce zubožené kotě Brozánek.
 
19.1.2012 - Podařilo se najít nový domov pro Týnu ze seníku, která u nás byla hodně dlouhou dobu, nebyla příliš komunikativní,  takže ji nikdo nechtěl. Nakonec si ji vzala dcera naší kolegyně, která pro ní našla místo u domku, kde bude chytat myši. Pro Týnu to je dobré místečko k žití, nikdo ji neobtěžuje láskou, dostane svojí mističku s jídlem a ještě si může nachytat čerstvé masíčko. Kdyby bylo víc takových volných míst pro plaché ale hodné kočky!
A jedna špatná zpráva - Bambulka - kotě od Elišky přestala žrát, byla vlačná a zemřela. Je jí velká škoda, byla táááák krásná a hodná.
 
 
15.1.2012 -  Umístili jsme Malíčka a Palečka, oba odešli spolu do nového domova.
A další kocourek, který odešel , je Proutek. Toho si paní vzala  také s tím, že ho doléčí.  Přejeme všem hodně štěstí a plné mističky.
 
 
13.1.2012 - Zvoneček Modroočko odešel do nového domova. Jeho nová panička si ho odvezla domů s tím, že si ho vezme i s nutností doléčení.  Přjeme mu hodně štěstí a rychlé uzdravení.
 
8.1.2012 - Do nabídky nastupují tři sourozenci - Paleček, Malíček a Pipinka. Jsou z krabice od popelnice.
 
 
5.1.2012 - Umístili jsme Bondíka Pišindra. Doufáme, že se mu tam bude dařit lépe než v minulém domově.
 
Dostali jsme dopis od Lisy a Píštinky, že se jim v novém domově líbí a že mají nová jména, která mě velmi pobavila: Pišta a Lízinka. Krásná  česká jména.
 
 
2.1.2012 - Společně odešly do nového domova dvě kočičí holčičky - Lisa mouradlo a Píšťinka prťavý ocásek. Přejeme jim hodně štěstí.
 
 
29.12.2011 -  Rádi bychom poděkovali za vánoční příspěvek od žáků Základní školy v Libochovicích, kteří nezapomněli na opuštěná zvířata v útulku a přivezli jim dárky pod stromeček.
 
 
28.12.2011 - Jedna špatná zpráva - zemřel Denis z karantény, kocourek, který trpěl špatnou imunitou a  měl velmi bolavou tlamičku.
A jedna lepší zpráva - kocour Šmudla Frňáček, který je na doléčování těžkého průjmu a byl velmi plachý, tak se začal zlepšovat. Navíc se splnila moje předpověď, že tyto typy kocourků dlouho nevzdorují a Šmudla nám to předvedl s  báječnou vehemencí. Během pár dní se z něj stal tak přítulný tvoreček, který přímo visí na člověku a žadoní o pohlazení a mazlení, že byl nominovaný na přeborníka v lásce. Navíc Šmudla slintá blahem, když ho někdo bere na ruku a hladí ho. (zase jsem se strefila). A to nemluvím o rozkošném plazení jazýčku, který ovšem  v tom nadšení zapomíná zastrčit. Podívejte se na přidanou fotku z dnešního focení. Už je ve společné místnosti kočkária a válí se jako paša na škrabadle.
 
A ještě přidáváme další dva nováčky do nově příchozích koček - obrovitého a hodného kocoura Honzíka - kolosálního dobráka a malinké kotě (asi 2 měsíce), které dostalo jméno Oříšek Lískáček.
 
 
 
27.12.2011 - Vracíme do nabídky Bondíka a Píštinku, kteří se nám společně  vrátili zpátky do azylu.
 
 
20.12.2011 - Upozorňuji, že je možné již psát o potvrzení daru pro daňové účely. Takže pokud jej budete potřebovat, můžete napsat na naši emailovou adresu (azylekcerniv@centrum.cz) nebo zavolat přímo do azylu paní Zárubové na tel. 416 591 322.
 
 
15.12.2011 - Letos se náš azýlek opět  účastní báječné akce, kterou pořádá občanské sdružení Devět životů.  Jmenuje se kočičí strom přání a letos je dokonce pořádaný pod záštitou Ester Kočičkové. Budeme přát všem kočičkám, aby našly svého dárce. O celé akci se dozvíte víc zde.
 
15.12.2011 - Společně se umístili Bondík Pišingr a Pížtinka prťavý ocásek. Přejeme jim hodně štěstí a plné mističky.
 
Jedna smutná zpráva - zemřela Mína z věznice, byla u nás ve virtuální adopci, nikdo o ni neměl zájem, přišla k nám již jako postarší kočička. Začala poslední dobou chřadnout  a my jsme ji nechali odejít.  Nechť je k ní Nejvyšší kočka laskavá.
 
 
13.12.2011 - Onemocněl  i Méďa obelisk, proto ho musíme prozatímně stáhnout z nabídky.
A ještě jedna špatná zpráva - v adopci byl  rezavý kocour Pšenička lázeňský škemral,  byl hodně dlouho nemocný  a  v poslední době již jen obtížně přežíval se zdravotními problémy. Dlouho jsme se rozhodovaly, jestli je již nachystaný na cestu k Nejvyšší koččce. Ten čas již nastal a tak Pšenička odešel na druhou stranu. Nejvyšší kočka už na něj čekala.
 
 
 
12.12.2011 - Do fotoalba dárků přibylo několik nových  ručně vyšívaných jehelníčků a magnetek. Podívejte se.
 
11.12.2011 - Zemřelo bílé kotě Kopretinka, které bylo zatím v karanténě. Nechali jsme ji prohlédnout veterinářkou, která určila příčinu smrti selhání srdce následkem katabolizmu.  Nejsme odborníci, ale ať tomu bylo jakkoliv, malá bílá Kopretinka již na nás shlíží z obláčku a je jí určitě dobře.