Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nechybí někomu bílý peršan s rezavými znaky z Lovosic?

11. 4. 2013

Do Azylu Lucky v Černivi se dostal bílý peršan v hrozném stavu. Byl odchycen v Lovosicích, v zahrádkách za Lidlem, u kolejí. Bohužel nemůžeme říct, jestli to je kocour nebo kočka, protože na sebe zatím nenechá sáhnout a v zacuchaném kožichu není pohlaví poznat. Já bych podle čumáčku tipovala kocoura, ale to ověří až veterinář.
Tělesně je velmi zbědovaný, kožich zdevastovaný, hnisají mu oči, má živou kůži kolem očí. Evidentně trpí, snad je nepřátelský díky strachu a bolesti. V této chvíli na něj nejde sáhnout a ošetřit ho. Fotka je z příchodu do azylu. Naštěstí neodmítá potravu.
Kožich má (měl) buď bílý nebo smetanový, na hlavičce a zádech má světle rezavé znaky. Pokud byl kdysi chovaný doma, určitě to byl krásný kocour-kočka. Zuby má pěkné bílé, dásně světle růžové, rozhodně to není staré zvíře, spíš mladší. Vypadá jako perský kocour.
V této chvíli o něm víc nevíme, snad až se uklidní, dostane rozum a nechá se prohlédnout a ošetřit. Nevíte o někom, komu delší dobu chybí podobný kocour? Rozhodně byl/a venku delší dobu.
Kontakt do útulku je 416 591 322 - paní Zárubová, nebo mobil 777 444 373.

persan.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


18.4.2013 - Nové zprávy

Takže dnešní focení dopadlo poměrně úspěšně. Běsulka (jak ji pojmenovali na FB) dostala také nové jméno, které je trošku poetičtější - Rosa, to podle toho, že spodek tělíčka měla celý mokrý a umolousaný, jako kdyby se často brodila ranní rosou (bohužel velmi ušmudlanou rosou). Přesto se nám jméno líbilo, takže jako každá správná aristokratka může mít jmen několik - bude to Rosa Běsulka lovosická. Nastalo zlepšení v jejím chování, sice pořád ještě výhružně vrčí, ale jen v některých případech. Trochu se uklidinila, takže na sebe nechá opatrně sáhnout.  Nejdřív došlo k malému lehkému násilí, kdy ji Jana zabalila do deky a dala jí jasně najevo, že odpor je marný, chvíli se vztekala, pak se zklidnila a nechala se po rozbalení  očistit. Nejdřív oči od hnisu, pak zlehka probrat kožich a vystříhat cucky, zasypat pudrem proti blechám, vyklepat hovínka od blech a další spíše estetické záležitosti. Později se znova  aplikovala ATB,  infuzi pod kůži a B-Neuron. To všechno jí nejspíš hodně pomohlo. Bohužel přestala jíst, obáváme se, že se nemůže vykadit,  bolestivě reaguje na doteky směrem k bříšku. Zádíčka si nechá již pohladit, ale jak se sáhne směrem k bokům, je zle a začně vrčet. Zkoušela jsem jí nalákat na čerstvé kuřecí masíčko (ten odvážný prst na fotkách je můj), ale jen přičuchla a nic, jen tak leží a je vidět, jak jí není dobře. Pokusíme se jí pomoci, aby se mohla vyprázdnit.  Opravdu je od pohledu zmordovaná.  Snad ji zachráníme, nevypadá to dobře. Je slaboučká a unavená.  Podívejte se na fotky z dneška.