Jdi na obsah Jdi na menu
 


O solanském jarmarku, kočičí charitě a dobré vůli

9. 9. 2012

Spoustu lidí by se asi nesetkalo, nebýt náhody. Jak všichni sami dobře víte.

Jako každý rok jsem čekala návštěvu své kamarádky a velkého pomocníka a milovníka kočičích čumáčků. Konečně přijela a nebyla sama. Několik lidí náhle oživilo svojí přítomností  a velkým zájmem prostory našeho kočičího domu.  Ten samý den s nimi odjel kocour Sumo sumýšek do nového domova a spolu s ním 5 ježků.  O několik dní později odjela dvě koťata a další dva ježečci do stejného domova. Tím započala naše spolupráce se slečnou Elsou Šebkovou, droboučkou a milou osůbkou, která pracuje v Solanech v místní knihovně, pěstuje bylinky a učí děti, jak se chovat k přírodě.

Náš azyl praskal ve švech díky dárkům, našetřených za dlouhá léta, které dostáváme od lidí k prodeji v našem charitativním krámečku.  Dary, které slouží zvířatům, ale i dary, které byly určeny k prodeji, aby tím vylepšily finanční situaci azylu. Ovšem s tím je spojený problém - jak a kde prodávat?  A tak jsme se rozhodli po různých pokusech k otevření bazárku. Bazárek je celkem úspěšný, ale drobných  dárků stále máme velké množství a po internetu se těžko prodávají.

A pak se do toho vložila Elsa, jejíž nadšení pro věc je hodno obdivu. Její zásluhou se odprodalo velké množství věciček, ať přímo v knihovně, tak i na různých akcích, které spolu s přítelem pořádají. Poslední akcí by solanský jarmark a jak se zdá, našlo se  i více pomocníků, kterým není lhostejný život opuštěných zvířat.

Vlastně to byla  jen náhoda a tak této náhodě moc děkujeme, že jsme poznali hodné a aktivní lidi. Děkujeme i vedení obce Solany za kladný přístup. Výtěžek z těchto akcí pomáhá naplnit bříška spoustě koček a koťat v azylu a také umořit nekonečné veterinární náklady, které jsou u nalezených zvířat vysoké.

O června do srpna bylo vybráno za drobné dárky neuvěřitelných 4.852,- Kč a během pořádání jarmarku se podařilo vybrat 2.840,- Kč. Jménem naši koček a kocourů bychom rádi poděkovali všem, kteří přispěli buď svojí prací nebo zakoupením drobností  ve prospěch našeho azýlku.

Naše kočky mnohokrát děkují

za Azyl LUCKY Černiv - Jana Zárubová

jarmark.jpg

podekovani-jarmark.jpg