Jdi na obsah Jdi na menu
 


Už k nám přišlo jaro a léto

28. 4. 2012

Do azylu přišlo jaro a léto současně, téměř ruku v ruce.  Všichni jsou šťastní a všechno je najednou hezčí. Kytičky se derou z prašné suché hlíny a vypadají tak šťavnatě a mladě, až to bere dech. Vypustili jsme poprvé ven želvičky, které přezimovaly ve velké kleci. Sotva se dotkly trávy, rozběhly se tak rychle, že jsem nestačila cvakat spoušť, jak uháněly.  Jedna přímo cválala a přitom stihla urvat květ pampelišky  a za běhu ho žvýkat. Přímo ho zhltla, zřejmě neznala pravidlo, že při jídle se má sedět.  Velikostně nejmenší želva je mladý želvák.  Do deseti minut po vypuštění ho napadlo, že je jaro a on musí splnit své povinnosti. Sápal se na želví samičky, kterým byl evidentně ukradený on i jeho touhy, protože si spletl stranu, ze které by měl k samičce přistupovat.

img_2004.jpg

Pak nám porodila nalezená černobílá kočička Fanynka svá koťátka, bylo jich 5, bohužel živá zůstala jen 3.  Fanynka je poměrně neochotná ukazovat svoje mimi.  Tohle foto bylo vykoupeno syčením, vrčením a velkým riskem, že přijdu o foťák nebo o ruku.  Ale protože o miminka dobře pečuje, čekáme, až se uklidní a zvykne si na nás.

fanynka-s-kotaty.jpg

Další miminka v azylu jsou morčátka.  To je příběh sám o sobě, protože vloni byla morčata pečlivě prohlédnuta a samečci byli přesunuti jinam.  Přesto nám jedna chlupatice vrkočná povila 4 krásné chlupaté kousky.  Na fotce jsou 24 hodin mladé.  Čerstvější být už nemohou. Přesto jsou krásně očištěná, v pořádku a mají se čile k světu.  Každé je trošku jiné.  Hned jim udělám reklamu, protože je chceme nabídnout k adopci, kdyby je někdo chtěl. (za malý příspěvek na kočky - jak jinak, že?) Morčátka budou mít delší srst s vrkočemi.

morcata2.jpgmorcata1.jpg


A další miláčkové se nám nějak rozmnožili v azylu - ježci.  Před nedávnem jsme je nabízeli a je to tu zase. Zřejmě se jim u nás v azylu líbí, mají tu dobrý servis, pravidelnou stravu a zdravotní péči. Ano, nabízíme k adopci ježky, kteří jsou odčervení a odblešení, takže se nemusíte bát, že by Vám zanesli na dvorek cizí parazity nebo blechy na Vaše zvířátka. U nás mají kotec, kam  si chodí zchrupnout,  v zimě tam  někteří přezimovali. 

jezek.jpgByl horký den, ježek ležel jako mrtvolka, jen otevřel očko, juknul na mě a zase chrupal dál. Ježek vysmátý.Tak takhle to vypadá, když k nám vtrhlo opožděné jaro a předčasné léto najednou. Stejně to byla krása fotit.

Máte-li zájem o ježky nebo o morčata, zavolejte paní Zárubové  na tel. 416 591 322.