Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční zpráva 2016

12. 2. 2017

V roce 2016 jsme opět měli k dispozici dva bankovní účty.

První, tzv. běžný, byl založen již před lety, kdy sdružení začalo fungovat. Konečný zůstatek na účtu k 31.12.2016 je 103.000,- Kč Jedná se hlavně o příspěvky lidí, kteří na tento účet přispívají celá léta a kterým vděčíme za mnohaletou přízeň. Vděčíme jim za to, že můžeme již tolik let pomáhat opuštěným zvířatům. Sem také putují příspěvky těch, kteří z jakéhokoliv důvodu nechtějí, aby jejich příspěvky spolku byly každému viditelné.

Druhý – transparentní účet – jsme zakládali v květnu 2015. Sem přicházejí příspěvky dárců, kterým nevadí zviditelnění jejich jmen. A hlavně slouží pro platby z našich aukcí a aukcí ze skupiny Catmánie na Facebooku. Hlavním přínosem tohoto účtu je, že hlavně nepravidelní dárci si mohou zkontrolovat, že jejich peníze opravdu skončili na účtu spolku a také vidí, na co se použily. Pokud je z účtu výběr v hotovosti, je možné zkontrolovat platby (účtenky, faktury) na našem webu http://www.azyllucky.estranky.cz/fotoalbum/platby-z-transparentniho-uctu/. Přistoupili jsme ke změně umístění, kde zveřejňujeme účty tak, aby byly lépe viditelné. Na původní stránce se obrázky zobrazovaly špatně.

Na transparentním účtu byl k 31.12.2016 zůstatek 79645,37 Kč a za celý rok 2016 jste na něj na pomoc kočičkám zaslali úctyhodných 270283,- Kč..

Na jarmarcích a prodejních akcích (např. Vchynice, Litoměřice, Roudnice n/L, Třebenice, Louny) jste nás podpořili částkou 22.163,- Kč.

 Dostáváme se k bilanci počtu zvířat umístěných v našem azylu.

V průběhu roku 2016 jsme přijali 126 kočiček, 66 jsme jich umístili a 10 kočiček zemřelo. Za zemřelé kočičky bych ráda vzpomněla na Kulicha, Sally, Bohouška a malého slepého Chloupka. Zpět do lokality se po kastraci, ošetření a zaléčení vracelo 35 kočiček z lokalit v Lovosicích, cementárny Čížkovice, Vlastislavi, Malíče a Mšených Lázní. Díky našim výzvám se podařilo nalézt původní majitele 10 kočiček. Do LDN bylo převezeno 5 kočiček. K 31.12.2016 zůstalo v azylu 56 kočiček a kocourků, kteří nenalezli domov nebo jsou z nejrůznějších důvodů neumístitelní.

V tomto výčtu nejsou zaneseny příjmy do našich depozit, LDNK (vyjma převozu do depozita LDN) a taktéž kočičky patřící do skupiny odchytávaných koček u horního lovosického nádraží. Tam jsme odchytávali ještě v průběhu měsíce ledna 2016.

V azylu máme také pejsky.

Přijato bylo 6 psů, 11 psů bylo umístěno (z toho 5 pejskům jsme pomohli s umístěním do nového domova přímo z toho původního) a domov stále hledá 1 pejsek.

Z azylu jste také umísťovali holuba (1), morčata z opuštěné zahrady (2), kohouta (1), králíka opuštěného majitelkou (1), vodní želvy (4 do ZOO Plzeň) a ježky (15 do minizoo v záchranné stanici Hrachov + 5 do Mšených Lázní)

Naše zvířátka jsou samozřejmě pod veterinárním dohledem – paní doktorka k nám pravidelně jezdí a v mezidobí při akutní potřebě se zvířaty jezdíme na ošetření my k ní. Také pravidelně očkujeme, testujeme na různá onemocnění, podezřelá úmrtí prověřujeme pitvou. A kastrujeme, kastrujeme a zase kastrujeme… Za r. 2016 prošlo kastrací v našem azylu 84 kočiček a kocourků a 6 pejsků. Celá péče je samozřejmě nákladná i za normálních okolností. Často se ale vyskytnou případy, kdy je nutné navštívit i specialistu, vzdálenou kliniku nebo jde o vážné poranění. Připomeňme si zde třeba slepého Chloupka, kterému jsme se snažili navrátit zrak a naději na život nebo operace pejska Dárečka. Čivavky Pinky a Belinka je také kapitola sama o sobě – obě holky zničeny u množitele opakovanými porody a následně trpící bolestivými srůsty dělohy a porodních cest.

Příjmem zvířat a jejich umístěním ale naše práce nekončí. Jako každý rok, i letos, se v našem azylu natáčel pořad na pomoc zvířatům „Chcete mě?“ s paní Martou Kubišovou. Dokonce dvakrát.

Zúčastnili jsme se nejen nejrůznějších jarmarků v okolí, ale opět i prodejní akce ke Dni zvířat na lounském výstavišti. Při příležitosti Dne zvířat jsme také měli přednášku o ochraně přírody a zvířat v litoměřické základní škole. Tato akce je již akcí pravidelnou a děti nám při ní předávají vždy výtěžek ze sběru papíru. Pokračovali jsme ve spolupráci se školami v Brozanech, Třebívlicích a Litoměřicích. Nově jsme navázali spolupráci se ZŠ a MŠ v Libochovicích.

Nechybíme ani na cílených akcích jako bylo např. Loučení s prázdninami v libochovickém parku. Díky vstřícnosti Městského úřadu Libochovice jsme měli zajištěno místo pro náš stánek bez poplatku. Městská knihovna v Libochovicích podporuje náš azyl a spolupracuje s námi již několik let – ve svých prostorách vystavuje drobnosti na prodej ve prospěch azylu, pořádá sbírky krmení a čistících prostředků a v neposlední řadě je při vánočních trzích v Libochovicích na stánku knihovny k zakoupení zboží, jehož prodej je určen výhradně pro náš azyl.

Na vánoční trh jsme také obdrželi sponzorský dar MŠ a ZŠ Vroutek spočívající ve výrobcích dětí. Jejich výrobky se moc líbily a některé byly i nedostatkové.

Využili jsme opětovně pozvání Centra Hláska z Roudnice nad Labem, abychom se zúčastnili pod jejich záštitou prodejní a výstavní akce Pomáháme Ježíškovi o druhém adventním víkendu. Také díky paní farářce ThDr. Lence Selčanové a paní ředitelce Kulturních městských zařízení v Roudnici nad Labem PhDr. Marii Imbrové pravidelně prodáváme na akci Nostalgický bazárek.

Pravidelně pořádáme aukce na Facebooku, jejichž výtěžek je určen výhradně na péči o naše zvířata, stejně jako aukční prodej ve skupině FB Catmánie. Pravidelně jsme organizátory zařazováni i do charitativní akce Kočičí přání.

Při všech akcích, kterých jsme se zúčastnili, jsme také prováděli osvětu v ochraně přírody a zvířat a ve věci kastrací.

 V r. 2016 jsme se nezúčastnili žádné umisťovací výstavy. Tentokrát nejsou „na vině“ naše kočičky, ale lidé. I my bohužel trpíme nemocemi.

 

Všem členům a dobrovolníkům spolku Jarmile Lecjaksové, Kristě Bělohoubkové, Daně Vondrašové, Miluši Tůmové, Ludmile Černé a Josefu Zárubovi děkuji za jejich čas a lásku ke zvířatům. Bez té by nikdy nemohli vydržet tak velký nápor každodenní práce, zvláště když většina z nich má povinnosti ke svému zaměstnavateli. Starost o zvířátka je nekonečná, časem neomezená. Děkuji vám všem za váš čas a ochotu kdykoli svůj volný čas obětovat ve prospěch zvířátek.

Pevné nervy přeji všem, kteří opuštěným a týraným zvířátkům pomáhají.

 

Za Azyl Lucky Jana Zárubová