Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zrzínek a jeho příběh

14. 6. 2009

 Jiřina Stanková

Obrazek

Zrzínka jsem poznala jako zrzavý blesk,co lítal po vesnici a naháněl kočičí národ obého pohlaví. Byl tak trochu postrach vesnice. Bývalí majitelé ho sem prý dvakrát dovezli s sebou na prázdniny a potřetí se odmítl vrátit. Tak tady zůstal a žil svůj spokojený kočičí život vesnického playboe.

 

 

Jak čas běžel, kocour stárnul a už nestačil těm mladým a bojeschopným a stal se z něj mrzout a protiva. Páníčkové jezdili čím dál méně až jednou přestali jezdit úplně a kocour zůstal na všechno sám. Přespával kde se dalo, ukrýval se před soky, až se mu jednou přihodila dost nebezpečná nehoda. Patrně někdo někde špatně odložil vidle nebo něco podobného a kocourovi při seskoku způsobil dost ošklivé zranění bříška.

 

 

Neviděla jsem ho lítat kolem delší dobu, až se prostě jednoho dne skoro připlazil a naříkal. Když jsem chtěla k němu, utekl. Tak jsem se rozhodla ho nehonit a jen ho krmila tím nejlepším, kdykoli se ukázal. Trošku se vzpamatoval a když už mi přišel na jídlo až k nohám, podařilo se mi dát mu za krk kapičku na odčervení, odblešení a odklíštění, protože byl úplně obsypaný vší havětí. Víc se mi nezdařilo, ale i tak se mu ulevilo a byl čím dál důvěrnější. Venku začínalo chladno, blížil se listopad a kocour vděčně zalehl u nás u kamen na měkký pelíšek.

Obrazek

 

Pak následovalo jezdění po veterině a po několika zákrocích se začaly rány opravdu hojit a kocour se dostával z nejhoršího ven. Strávil u nás Vánoce a nakonec celou zimu a dal se pěkně dohromady. Přibral a je z něj krásný mohutný kocour s velkou hlavou a zářivýma očima.

 

 

Pokusila jsem se ho umístit.Vzala si ho mladá slečna ke své kočičce, ale umístění se nepovedlo, ti dva se prali a slečna z toho byla pěkně vyděšená. A také asi i z jeho povahy, protože je to fakt mužskej a palička umíněná a někdy i pěkně panovačná.

Takže spíš je to taková jeho výsost, co je rád obdivován a krmen lahůdkami, ale nerad otravován a hlavně nesnáší diety-tedy jakékoliv pokusy o ně, což slečna nevzala asi za ten nejlepší konec :-)))

 

 

ObrazekTakže pokud budete mít zájem a tak trošku i odvahu si domů odvézt Garfielda III., asi se po zbytek jeho života nudit nebudete. Přes jeho věk je stále hravý a má rád blbiny, ovšem na kontakt musíte být opatrní, moc ho nemá rád, možná i kvůli těm zraněním,která prodělal a která byla dost bolestivá a dlouho se hojila.

Dnes je zdravý, kastrovaný, nemá ani rýmu, ouška má také čistá a to tlusťoučké tělíčko mu prostě musíte odpustit :-)

Jiřina Stanková a v její prozatímní  péči Zrzínek, budete-li mít o Zrzínka zájem, zavolejte na tel. 724 175 197.

 

Náhledy fotografií ze složky


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář