Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosíme, před návštěvou azylu si

VŽDY DOMLUVTE SCHŮZKU na tel. č. 777 444 373.

Volejte nejpozději do 18,50 hodin.

Paní Jana je nejen ošetřovatelkou, mazlitelkou, krmičkou a uklízečkou, ale i matkou, manželkou, babičkou, dcerou, sestrou a tetou, tedy člověkem se vším všudy. I s potřebou občas myslet sama na sebe a navštívit některého z lékařů nebo dokonce pár hodin věnovat spánku.

Děkujeme :-)

 

KRITICKÁ SITUACE!!!

 

Je nám opravdu líto, ale musíme vyhlásit absolutní stop stav příjmu dalších kočiček. Aktuálně máme cca 80 koček a paní Jana nezvládne větší množství ošetřovat. Omlouvá se všem volajícím, které musí odmítat. Dost často volají lidé, kteří nechtějí kastraci svých koček, ale potom se snaží umístit koťátka do útulku. S touto nezodpovědností se potýkáme všichni. Přjímáme pouze akutní případy, kdy je kočka zraněná nebo jinak fyzicky handicapovaná. Paní Jana vám děkuje za pochopení.

STOP STAV!

 

 

Zprávičky z azýlku

17.2.2019

Z adopce se nám vrátila zpět Bohunka Druhá - Gouda. Holčička v novém domově zkolabovala, velmi těžce se jí dýchalo. Majitelé okamžitě kontaktovali veterinární kliniku, kde kočičku umístili do kyslíkového stanu a provedli všechna dostupná vyšetření. Nic se ale neukázalo. Po stabilizaci stavu si Goudičku paní Jana odvezla zpět do azylu. Kočička vylezla z přepravky, rozhlédla se kolem, začala pusinkovat ostatní kočičky a také řádit, jako by se jí nikdy nic nestalo. Domníváme se, že šlo o těžkou formu stresu, Gouda se u nás narodila a nové prostředí asi nezvládala. Pro jistotu ještě necháme udělat specializované vyšetření srdíčka. Kočičku samozřejmě teď znovu nabízet nebudeme, musíme jí dát čas.

I takto mohou dopadbnout příběhy kočiček. Tu z následujícího příběhu u sebe měla v depozitu v Litoměřicích kolegy ně Lída. Nikdy není pozdě na hledání ztraceného miláčka, nikdy není od věci se o ztrátě kdykoli a kdekoli zmínit:

Možná si vzpomínáte, jak jsme loni začátkem zimy hledali majitele černobílé kočičky. Nikdo se neozval, kočička si u mne zvykla a tak jsem usoudila, že si ji nechám. Dnes byla u nás v obchodě nakupovat paní, chtěla něco pro kočičku, šla na návštěvu. A mezi řečí mi řekla, že taky měla kočičku, ale že se jí v září ztratila. Že jí ji někdo asi sebral. A že byla černobílá. Zbystřila jsem."No, já mám doma černobílou kočičku. Loni jsem ji odchytávala v ulici Kosmonautů. Jak ta vaše vypadala?" "Měla černý čumák." "Tak tu mám asi doma!" Paní hledala v telefonu a když mi ukázala fotografii, byla to Bára, tak jsem kočičku pojmenovala. Takže kočička se jmenuje Máša a dnes se vrátila do původního domova. A já mám velkou radost, že se vrací domů a že paní J. má taky radost. Jen nevíme, co se stalo, že kočička odešla až tak daleko. Možná ji prohnal pes, možná hledala kamarádku, možná obojí. Vidíte, má smysl hledat, pokud se vám kočka nebo kocour ztratí. A sdělená radost, dvojnásobná radost.

 

A následuje zpravodajství z našeho pražského depozita prostřednictvím paní Báry Nekolové :-)

Dne 18. 1. 2019 jsme byly v jednom z mnoha kravínů v jižních Čechách. Útulků je zde málo a v útulku Kočky České Budějovice jsou zavaleni prací. Vedle kravína bydlí maminka naší příznivkyně, a když ji paní Valerie opět navštívila, nemohla se již dále dívat na zubožená koťata v kravíně. Přestože zde útulek Kočky České Budějovice provedl kastrační program, stále se zde koťata objevují, lidé se tak nezodpovědně zbavují nechtěných koťat svých nekastrovaných koček. Celkem jsem odvezli 6 koťat, o 3 z nich se postaral spřátelený útulek. K nám putoval rezavobílý kluk, mourovatý kluk a tříbarevná kočička. O situaci v kravíně jsme informovali útulek Kočky České Budějovice a ti nám potvrdili, že tento kravín mají na "čekačce" na kastrační program na jaro. Přestože pár kočiček mělo střihy v uších, několik nekastrovaných se objevilo.
Koťata, která jsme přivezli, byla velmi hladová, hubená a měla rýmu. Po důkladném odčervení a krmení se začala brzy zakulacovat. Rezavobílý kocourek je z nich nejmenší a velký mazel, tříbarevná kočička a mourovatý kluk jsou plašší, ale na společnost lidí si pěkně zvykají. Fotky v karanténní kleci jsou po přivezení ze dne 18.1. Všechna tři koťata vyhlížejí již nové domovy. Čeká je očkování a bohužel v případě tříbarevné kočičky a mourečka také vymazlování.

V neděli 3. 2. 2019 jsme se zúčastnili umisťovací výstavy koček na Praze 9, v areálu kulturního centra Plechárna. Výstavu pořádal útulek Kočičí domov Sluníčko, útulkovému týmu děkujeme za organizaci a pozvání. Výstava byla povedená a mnoho kočiček našlo nové domovy. Za náš azyl jely na výstavu kočičky z pražského depozita - Andy, Alžběta a Bandurka. Z výstavy se umístil Andy, Alžběta je zamluvená. Za krásné domovy děkujeme.

13.2.2019

Do nabídky přichází Zuzanka z Polep. Kočička je vykastrovaná a při té příležitosti jí byla odstraněna i velká boule na bříšku, která byla pozůstatkem po kousnutí psa.

3.2.2019

Do nabídky přichází krásná mourovatá kočička Maruška, kterou jsme přijali od lovosického čalounictví. Když se podíváte do jejích krásných zelených očí, dali byste jí pětikorunu. Tak proč jí nedat rovnou domnov, který by ráda našla u starší paní nebo v jiné klidné domácnosti?

Ve středu 6.2. opět přivítáme v našem azylu štáb pořadu "Chcete mně?" Natáčecí den bude jako vždy pro všechny velmi náročný kočičky nevyjímaje, ale výsledek bude určitě opět stát za to. Podívat se na něj můžete 24.2.2019 v obvyklém čase kolem poledne.

30.1.2019

Kocourek Lipánek a kočička Beátka našli společný domov. Přijela si pro ně celá rodina, příjemní rodiče a dvě nadšené děti, které se na kočičky moc těšily. Děti jsou už větší a s kočkami zacházely moc hezky a jemně, takže se všichni okamžitě skamarádili. Lipánek s Beatkou budou bydlet v domě se zahradou a to je moc dobře, protože jsou zvyklí lítat venku. A hlavně že mohou zůstat spolu, což je pro ně moc důležité, nedají jeden bez druhého ani mňouk.

Domov nově hledá starší kocourek Macík. Bydlel se svým pánem v lovosickém domově důchodců, ale po smrti svého majitele musel pryč.

28.1.2019

V našem azylu bydlí další černý čertík - Forest. Kocourek byl odchycen v Chotěšově s nemocnou nožičkou.

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-forest.jpg

21.1.2019

Vážení příznivci našeho azylu. Paní Jana se snaží posílat všem dárcům potvrzení. Bohužel se jí dopisy vrací, máte změněné adresy apod. Letos je to zase o něco více vrácených zásilek než vloni. Krom pocitu úplně zbytečné práce a zmařeného času bychom za peníze, které dáme za poštovné za jeden vrácený dopis mohli koupit jednu konzervu pro naše kočičky. Pokud chcete peněžní dary uplatnit, napište nám a nebo kontaktujte přímo paní Janu 777 444 373.

Nejen já, ale i kolegyně Marta Zedvorka vyrábí krásné svíce. Jsou vyrobené z čistého vosku a sušených bylin. Již několikrát jste měli možnost je vyzkoušet. Tentokrát peníze, získané prodejem, poslouží ježkům. Nabízíme 6 druhů a dvě velikosti. 14,5 x 3,5 hoří 9 hodin a stojí 60 kč. 17,5x4,5 hoří 18 hodin, cena 120 kč. Pokud o nějakou svíci máte zajem, pište objednávky na cerna.ludmila11@seznam.cz. Objednané vám po zaplacení pošleme poštou a nebo si je můžete vyzvednout po předchozí domluvě v prodejně Bonifác v Litoměřicích. Poštovné cca 80kč.
Heřmánek - žlutý- uklidňuje, hladí duši
Levandule - fialová- inspiruje, přináší příjemné myšlenky
Mateřídouška -bílorůžová - dodává energii
Růže - růžová - symbol lásky a přátelství
Šalvěj - bílá - zajistí klidné prostředí
Yzop - modrá - prevence před nežádoucími vlivy

50437914_1954633544591398_7783742236671344640_o.jpg

Bohužel stále vás nemůžeme seznámit s výsledky akce Kočičí přání. Toto kolo provází velké problémy způsobené nepochopitelným zařazením webu KP do spamových stránek ze astrany Microsoftu. Tyto problémy se tým Přání stále snaží vyřešit. Nejhorší je, že v důsledku toho nejen náš azyl stále čeká na platby, které nepřicházejí. Samozřejmě se vždy najde nějaký dárce, který si svůj dar nakonec rozmyslí nebo prostě nemá z různých důvodů na úhradu. Letos je ale počet těchto nesplněných prání enormní. Aniž bychom chtěli někoho očerňovat nebo jinak poškodit, rozhodli jsme se zde "zveřejnit" naše dvě zatoulané platby. Dárci mohou patřit mezi ty, kterým nepřišlo upozornění na rezervaci a pokud obdarovali více kočiček a útulků (a není to neobvyklé), mohli i ztratit přehled.

Hledáme tedy platby od těchto dárců:

Terka a Luky, mistička 800,- Kč pro Jonáše, rezervováno 1.1.2019 v cca 22,27 hod

Ivana, mistička 100,- Kč pro Natálku, rezervováno 28.12.2018 v cca 10,00 hod

Děkujeme, že pomáháte :-)

13.1.2019

5. 1. 2019 skončila v Kočičím přání akce Vánoce 2018. Obdarovali jste souhrnně za všechny útuzlky 2 534 koček a přispěli 2 669 370 Kč. Obrovský dík patří všem dárcům, ať už přispěli tisíce nebo jen sto korun. Naše čísla ještě neznáme, stále čekáme na dvě platby. Přesto nadále můžete přispívat na náš velký projekt - místnost pro kočičí důchodce. Děkujeme celému týmu Přání za vše, co pro nejen naše kočičky dělají.

Pokud jste během roku přispěli darem našemu útulku, prosím, zašlete adresu na nás azylový e-mail azylekcerniv@centrum.cz. Výzva směřujeme především k příznivcům, kteří nám darovali poprvé nebo dárcům, kteří našemu útulku pomáhají pravidelně, ale změnili si adresu.

Černobílé kotě z Litoměřic dostalo jméno Bertička, protože bylo nalezeno u Alberta, který je v Galerii na Soutoku. Bertička se asi stala obětí dopravní nehody. Krom pochroumaného čumáčku má nemocné oči, vypadá to, že - snad jen na čas - oslepla. Do všeho naráží, stále mňouká a vypadá to, že vůbec neví kde v místnosti zrovna je. Na zítra máme pro kočičku objednané celkové vyšetření.

11.1.2019

Včera jsme přijali další dva azylanty.

Prvním je obrovský bílý kocour z lovosického domova důchodců. Jeho další pobyt v areálu je nežádoucí. Odchyt provedla Policie ČR.

50265664_1941725152548904_6782740142005157888_n.jpg

Druhým příjmem je kotě, asi 5 měsíců staré. Pobíhalo na frekventované silnici u Litoměřic směrem k Lovosicím. Zachránkyně si všimla, že má u nosíku krev, zastavila a koťátko odchytila a po domluvě přivezla k nám do azylu. Děkujeme za záchranu života.

50259502_1941744315880321_2281516043866210304_o.jpg

K Martě Zedvorka, do naší ježší vesničky, přivezla jedna paní malé ježky, šest kousků, protože se o ně nemůže starat. Aby jich neměli u Marty moc, dva si odvezla paní Jana. Krmit ježečky je stejně finančně náročné jako krmit koťata. A musí se jim topit. Proto prosíme o pomoc. Můžete-li, přispějte na transparentní azylový účet 4049930389/ 0800. Do zprávy napište ježci, ať víme, pro koho peníze posíláte.  Děkujeme

50217141_1940565389331547_2510257399231676416_o.jpg

A zde jsou fotky pejsků, kterým po dohodě s veterinářkou Dr. Tešnarovou potřebujeme najít domovy:
První je pes, jméno DANNY. Má černo-šedo-bilou barvu, je mu asi 10let. Očkování pravidelné podložené očkovacim průkazem.
Druhý je pes, jméno CHICO. Má zrzavou barvu a jsou mu 2 roky. Je to kříženec čivavy s jezevčíkem. Očkování pravidelné podložené očkovacim průkazem.
S pozdravem Plihalová, kontakt: pinki07@seznam.cz

49756049_1940410999346986_9134736401630232576_n.jpg49711498_1940411179346968_5119569079455186944_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.1.2019

Nejen kočičky, pejsky a ježky máme v azylu. Zase se nám sem dostal zakrslý králíček, holčička Růženka. Sama byla agresivní, ve společnosti morčat je klidná a mazlivá. Pokud máte doma morčátko a chcete k němu kámošku a nebo chcete poskytnout domov téhle chlupaté slečně a vzít si k ní i morče, volejte paní Janu, 777 444 373

50103926_1936407656413987_4960738100767621120_n.jpg

Hodná KELINKA má konečně domov. Se svým novým člověkem odjela do malého bytu v Děčíně, ale bude mít k dispozici i zabezpečený dvorek. A hned nám přišel hezký dopis:
„Dobrý večer, tak mám Kelinku doma. Nejdřív ukrutný mazílek. Pak jsem si šel lehnout. Když jsem usínal, byla na gauči. Když jsem se vzbudil, byla fuč. Byt 1+1 jsem rozebral do šroubku. Nic. Neměla možnost utéct, ale prošel jsem i celou ulici. Hledal jsem ji doma i venku dvě hodiny a nic. Pak jsem se chystal do práce, vylezu ze sprchy - frajerka sedí na gauči. Než jsem se otočil, byla zase fuč. Pak už se rozkoukala, je to neskutečný mazílek. Byl jsem ráno v práci a přestěhovala si hračky co byly pohozené na zemi na gauč. A co mě překvapilo, když přišel kamarád na kafe, tak taky na chvilku vylezla a nechala se i od něho pohladit. Jedno je jisté, jestli se někdy bude stěhovat tak se mnou, ale ne ode mě. Zatím se mějte, krásný večer. Honza + Kelinka“

50027875_1936581593063260_8649562941525327872_n.jpg

Pro malého zraněného ježečka a ještě jednoho jeho kamaráda si přijela o víkendu paní Lucie s manželem. Oba se zabývají záchranou ježků a našim dvěma drobečkům poskytnou bezpečný domov. Už jsme také dostali fotky mrňousů. Mají prý teď ještě na spinkání krabice, ale objednali jim už dřevěné boudičky. Ježeček se zraněnou hlavičkou moc dobře prospívá.

 

5.1.2018

Pokud vám doma chybí kočičí dušička, máme jich hodně, co hledají dušičku člověčí, která by je přichýlila. A pokud nedáte na pověry, máme i kočičky černé a černobílé. Zrovna včera jsme přijali další černobílou krásku, Zuzanku z Polep. Zuzanka je sice zatím v karanténě, ale pak bude také hledat lásku a gauč někde u láskyplné duše.

Pokouším se napravit nenapravitelné. Všem (nejen) našim příznivcům přejeme i v novém roce 2019 hodně štěstí, zdraví, pohody a lásky.

49075576_1922583067796446_7477575845163302912_o.jpg

2.1.2019

Právě jsme se dověděli jednu nehezkou věc týkající se akce Kočičí přání!

Akce je z neznámého důvodu na spamlistu Microsoftu. Proto nechodí maily s instrukcemi, certifikáty a poděkování na hotmail, outlook, tiscali a možná další domény.  IT Kočičího přání na tom pracuje, omlouváme se za nepříjemnosti.

A s tím možná souvisí i to, že několik málo plateb se nám zatím nepodařilo dohledat. Prosíme, pokud víte, že jste některou z naših kočiček obdarovali nebo ji nasypali do mističky a marně čekáte na pokyny k zaplacení, ozvěte se nám na e-mail azylekcerniv@centrum.cz ideálně s informací o jakou kočičku jde a zda o misku nebo dárek. Případně pod jakým jménem jste přispívali - to už dohledáme a informace pošleme.

Děkujeme za trpělivost a za dary našim kočičkám. Některé už své dárky převzaly, ale ve světle této události zatím zasílání fotek a poděkování o pár dní pozdržíme.

29.12.2018

Včera jsme vás informovali o zraněném ježkovi a dnes přinášíme dobrou zprávu. V průběhu léčení se ukázalo se i druhé očičko, pravá strana
hlavy je po napadení deformovaná, ale přesto prospívá. Ovšem díky doživotnímu handicapu bude nutno mu hledat domov - nebude možno ho vypustit zpět do přírody.

img_20181229_145847_resized_20181229_095701234.jpg

Do nabídky přichází rodinka, která byla vahozena v pískovně v Chotěšově: Valinka, Křemílek, Nugetka, Skalnička a jejich maminka Fany.

Dárky nám stále do azylu přicházejí. Naše příznivkyně p. Tracy - Angličanka žijící v Praze - našim kočičkám poslala něco na zub a na hraní.

149_1546115893177_resized_20181229_093836394.jpeg

Také děkujeme za krásný vánoční dárek paní Vendy M. Kočičky pro nás vlastnoručně vyrobila a budou zdobit naši zahrádku.

48958835_1922484424472977_4144835855174860800_n.jpg

Smutné jsou ovšem některé kočičky v Kočičím přání. Na svůj dárek stále čekají Luky, Hugo, Merida, Adélka, Bandurka, Viktor, Libuška, Máslík a Kiri. Víme, že dárky jsou finančně náročnější, ale stále doufáme, že i tyto kočičky se ze svého dárku radovat budou. A kdo nemá na dárek, může kočičkám z našeho azylu nasypat třeba do mističky. Každá koruna se počítá, není malých částek. Děkujeme za podporu.

 

28.12.2018

Před několika dny slečna zachránila toto zraněné ježčí miminko, nechala ho ošetřit u veterináře a přivezla ho k nám do azylu. Ježeček měl zraněný obličej a čelist. Jeho zdravotní stav se  zlepšuje po aplikaci ATB a mastičky (na fotografii). Dokonce hezky baští a tak doufáme v uzdravení. Velké díky patří slečně, která ho zachránila.

V tomto divném podzimnězimním počasí se bohužel mnoho ježků ocitá v podobném nebezpečí - je příliš teplo a ježečci se budí. Při hledání potravy, které je naopak velmi málo, se snadno stanou obětí nějakého neštěstí.

49161965_1921155871272499_9020370244400578560_n.jpg

Strom splněných kočičích přání pomalu narůstá na velikosti. O dárky nebo příspěvek do mističek prosí našich 60 kočiček, velká část z nich by uvítala hlavně nový domov. Toto přání se již splnilo kocourkovi Zrzkovi, který se nakonec vrátil ke své nálezkyni. Dárek kocourek sice stačil převzít, ale přenechal ho svým méně šťastným kamarádům.

zrzek.jpg

27.12.2018

Před Vánoci jsme měli několik milých návštěv a od jedné z nich jsme dostali i milý e-mail:

Vážená paní Zárubová,
děkuji za dnešní úžasnou prohlídku vašeho krásného Azýlku pro zvířátka (
beru pejsky a kočičky ).

Abych byla upřímná, měla jsem strašný strach, že budu zase plakat, že
chudinky kočičky jsou zavřené v útulku a já jim všem nemůžu dát domov.
A jaké to bylo překvapení... Odjížděla jsem s kolegyní do práce, opravdu s
úsměvem na rtu a celou dobu jsme si o jednotlivých kočičkách i pejskách
povídaly.
Zaujala mě samozřejmě krásná křehoučká koťátka, pak úžasný stříbro šedý
moureček - to je pěkný lumpík, nebo "moje" Jessica - y venkovní
šmudlinky jsou krásně buclaté, vykrmené, prostě úžasné. A kocourek Méďa, to
je kus - škoda že je takový plašánek, nebo hádherný kocourek Kája
Ale číslo jedna pro mě byla Bohunka II . (Gouda - pozn. azlyu) jak jí říkáte.
To je mazlíček největší... ležela mi v náručí a lízala mě, vrněla... to je
prostě k nezaplacení. Určitě po Novém roce, v průběhu ledna až dáme zase
něco dohromady, tak přijedu, přivezu a hlavně pokud dovolíte, přijedu
kočičky pohladit a pomazlit.

Před Vámi klobouk dolů, jak to všechno zvládáte, to je neuvěřitelné. Přeji
Vám, manželovi a všem vašim pomocníkům a pomocnicím v péči o kočičky*
KRÁSNÉ VÁNOCE, AŤ JSOU KOČIČKY, KOCOURCI, PEJSKOVÉ I FENEČKY CELÝ ROK
ZDRAVÝ, ŠTASTNÝ A NAJDOU SVÉ NOVÉ DOMOVY A PÁNÍČKY , KTEŘÍ JE BUDOU MILOVAT
TAK JAKO VY.*

S úctou a pozdravem

Lenka L.

Moc paní Lence - a nejen jí - děkujeme za přízeň :-)

19.12.2018

Charitativní akce na pomoc kočičkám z útulků Kočičí přání běží teprve 4 dny, ale většina našich kočiček již má přislíbené dárky a hodně je jich již zaplacených. Zároveň bohatě přispíváte na náš tentokrát opravdu velký projekt - Kočičí pokoj pro důstojné dožití našich seniorů, tedy KDD (kočičí domov důchodců).

Zároveň do azylu chodí stále balíčky s krmením a úklidovými prostředky. Děti z mateřské školky "Limetka" z Prahy, která je zaměřená na výuku anglického jazyka, pro naše kočičky prodávaly své výrobky a zaslaly nám částku 1740,- Kč.

Děkujeme všem dárcům a podporovatelům, jsme jim moc vděčni za jejich přízeň, bez které bychom se o kočičky starat nemohli.

17.12.2018

vesele-vanoce.jpg

Nejkrásnější dárek dostali naše čtyři kočičky: Mikešek, Josefína, Karlička a Beruška Fany. Všichni odjeli do nových domovů. Mikešek je zařazen do Kočičího přání a již má přislíben dárek, ale prý bude rád, když ho převezme některý z kamarádů v azylu.

14.12.2018

Připravte si telefony, tablety, počítače, protože o půlnoci to začne! Co? Přece můžete začít plnit vánoční Kočičí přání :-) Naše kočičky jsou zvědavé, zda dostanou všechny dárky, které si vysnily.

A drobný dárek si můžete na poslední chvíli dopřát i vy. Máme ještě několik málo kusů kalendářů. Koupit si je můžete teď i osobně v chovatelských potřebách Bonifác v Litoměřicích.

13.12.2018

Včera jsme si udělaly výlet na statek poblíž České Lípy, kde moc milí majitelé potřebovali doplnit smečku myšilovek. Vezly jsme tam 3 kočičky původně odchycené v Bílině. Holky jsou už kastrované, očkované a zdravé, a je pro ně velikým štěstím, že dostanou perfektní domov. Jsou zatím ubytované v domě v kuchyni, ale až si zvyknou, budou moci podle chuti probíhat stodolu a rozlehlé chlévy a celé hospodářství společně se zdejšími domácími kočindami. Vezly jsme s sebou i pytel granulí, ale místní kočičky jsou krmeny ponejvíc masem - prostě paráda. Této skvělé rodině za kočičky opravdu moc děkujeme.

48367368_1899755033412583_803969404810297344_n.jpg

Začínají se nám scházet vánoční dárky pro naše kočičky. U některých balíků odesílatele známe, jiné jsou anonymní. Dnes naše poděkování patří Natálii S, dále paní která od nás měla pejska Julinku a také anonymnímu dárci. Ostatně - děkujeme všem, kteří naše kočičky podporují například i vysokými finančními dary zasílanými na náš azylový transparentní účet.

darky.jpg

Smutný příběh s veselým koncem jsme zažili včera. Ráno zazvonila paní a mezi dveřmi paní Janě strčila přepravku s hezkým zrzavým kocourkem. Že se k ní přitoulal, a že ho nechce kvůli psům. Paní Jana ji přesvědčila, ať nález alespoň nechá vyhlásit obecním rozhlasem. Mezitím si kocourek krásně lebedil a odpočíval u nás v teploučku, byl evidentně šťastný a začal si hrát. No a večer se ozval majitel a hned si pro kocourka přijel, že prý se jim ztratil před několika dny. Kocour tedy spokojeně odjel zpátky domů z výletu. A opět už posté: kdyby byl kastrovaný, určitě by se nezatoulal na víc než na vycházku v řádu hodin...

48357915_1901147999939953_5336580763171160064_n.jpg

8.12.2018

Včera jsme se zúčastnili umísťovací výstavy Mikulášská (nejen) pro kočku v Praze. Bohužel ani jedna z našich vystavených tří kočiček zde nový domov nenašla. U krámku jsme na tom byli malinko lépe. Prodali jsme zboží za 1295,- Kč a příznivci nám do kasičky přispěli částkou 441,- Kč.

Zároveň také probíhal Adventní jarmark v Litoměřicích. Zde byla děvčata mnohem úspěšnější. Za zboží utržila 2480,- Kč a dary do kasičky čítaly 610,- Kč. Děkujeme všem, kdo nás podpořili a všem (nejen podporovatelům) přejeme klidný zbytek Adventu.

47199082_1896115837109836_3068549198627471360_o.jpg

6.12.2018

V sobotu 8.12.2018 nás můžete najít na umísťovací výstavě v Praze. Budeme mít i charitativní krámek se spoustou krásných věcí.

tisk_mikul_pozvanka.png

A kdo to má do Prahy daleko, může náš krámek navštívit i v Litoměřicích :-)

46503294_2102416499824477_4200460672410058752_n.jpg

Smutnou zprávu máme o kočičce Máje. Odešla k Velké Kočce  v noci na 4.12.2018. Mája byla nemocná delší dobu, trápily ji ledviny a močový měchýř. Bohužel Mája patřila mezi neošetřovatelné kočičky a dostat do ní léky nebo absolvovat ošetření byl vždy nepříjemný zážitek. Poslední tři dny odmítala jídlo i pití, a v noci ve spánku nás opustila. Májenko, pozdravuj všechny kočičí dušičky.

Máme ale i veselejší zprávu. Naši prosbu o pomoc s dovozem darovaného dřeva vyslyšeli studenti z Prahy a v sobotu nám hromadu dovezli. Moc děkujeme manželům Zedníkovým za tento dar, nařezání a naštípání dřeva (pan Zedník si fakt máknul...) a studentům za dovoz a pomoc při rovnání. Dřevo musí samozřejmě nějakou dobu ještě vysychat, než se bude moci použít, ale určitě příští rok už bude našim kočičkám vytvářet tepelnou pohodu.

Jen nás trochu mrzí, že se nenabídl nikdo z okolí.

img_20181201_122717.jpgimg_20181201_122729.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Včera ve večerních hodinách jsme přijali kočičí maminku s dcerou nalezené v Lovosicích. Obě holky putovaly samozřejmě do karantény, přestože vypadají zdravě.

img_20181205_163115.jpgimg_20181205_162943.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30.11.2018

Do nového domova odešla kočička Žofinka. Bydlí v bytě u hodného pána, s kterým si hodně povídají. Žofinku, nyní Šarlotku, jsme byli včera navštívit a prostředím jsme byly unešeny. Šarlotka má k dispozici i televizi. Rozuměj akvárium :-)

Zraněný kocourek z obce Račiněves dostal jméno KRABÍK a jeho stav se pomalu zlepšuje. Pomalu, ale přece. Už se dokáže nadzvednout a doplížit se na záchůdek, což mu zlomenina pánve před dvěma týdny neumožňovala. Také šok a stres pomíjí – paní Jana už ho může pohladit po hlavičce a dokonce se ozvalo i něco jako předení. Pevně doufáme, že zlepšování bude pokračovat a Krabíček se snad na nožičky časem postaví a bude zase běhat.

Na jednom z našich krmících míst dostaly kočičky předčasný vánoční dárek od jednoho našeho příznivce. Pán jim zcela nezištně postavil skoro panelák. Místečka posléze paní krmička vystlala slámou, aby kočičkám nebyla zima. Na fotu těsně před dokončením.

img_20181124_122720.jpg

Zítra začíná Advent. Pokud nás chcete hned tento první týden adventní vidět, přiďte se podívat v sobotu 1.12. na rozsvícení vánočního stromu do Libochovic, kde vás bude očekávat s naším charitativním krámkem paní Lída.

image.php.jpg

Kdo to má blíže do Třebenic, může se tam na adventních trzích setkat se mnou a s paní Janou.

A tento víkend se s námi třemi můžete setkat i v neděli 2.12. v Lovosicích.

image.ashx.jpg

 

25.11.2018

PROSBA O POMOC!

Vážení přátelé, jedna z vás, našich milých příznivců, nám daruje dřevo pro vytápění prostor pro kočičky. Problém je, že ho nemáme jak dopravit. Proto prosíme ty z vás, kteří mají o víkendu 1. - 2.12. čas a možnost nám dřevo dovézt, aby  napsali přímo paní Lucii Zedníkové na FB nebo se nám ozvali (e-mailem nebo na náš FB). My kontakty předáme a paní Zedníková se již s ochotným převozcem sama spojí. Výzvu jsme samozřejmě zadali na více frontách, takže je možné, že paní už pro nás mezitím někoho zajistí :-)

Dřevo je potřeba převézt ze Záluží u Roudnice nad Labem do Libochovic (cca 25 km). Pomoc s naložení i vyložením zajištěna.

Děkujeme moc, naše kočičky budou nadosmrti vděčné.

46796946_10212390203901690_4541308422322126848_n.jpg

20.11.2018

Vysněného domova se nedočkal kocourek Maxík. V posledních dvou týdnech začal rychle chřadnout a včera ráno se ze spánku již nevzbudil. Verdikt veterináře je akutní selhání ledvin. Tolik si vždy přejeme, aby naše kočičky poznaly teplo domova a laskající ruce, na které se nestojí fronta. Maxík si nyní bude užívat už jen lásky Velké Kočky.

azyl-adopce-utulek-kocour-maxik.jpg

19.11.2018

Po dlouhé době jsme umístili jednu kočičku. Kočičku Bohunku, která byla vyhozena ve vysokém stadiu těhotenství a která pak během pár hodin porodila 5 koťátek i za pomoci císařského řezu, si nakonec odvezli nálezci. Rodina už od nás má kocourka a tak víme, že i Bohunka se bude mít královsky.

 

Nový domov hledáme také pro kocourka Káju, který je již vyléčen z těžké a rozsáhlé formy svrabu, při které mu kůže na tělíčku praskala do krve. Z Káji je teď velký fešák.

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-kaja.jpg

 

Připomínáme, že stále ještě můžete objednávat kalendáře na r. 2019. Ještě máme k dispozici pár kousků od každého :-)

 

14.11.2018

Do nabídky přichází dvě kočičky z kauzy Kočky Bílina, nádherné a mazlivé tricolorky Zuzanka a Žofinka. Obě holky by si pod stromeček přály stejně jako naše ostatní kočičky nový domov v úžasné rodině.

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-zuzanka.jpg

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-zofinka.jpg

Máme zda také jedno důležité upozornění!

Dopravce Zásilkovna zvyšuje přechodně své ceny. Poslední plošné zvýšení ceny jsme ustáli bez nutnosti zvýšení pro vás, naše příznivce, ale nyní již jsme nuceni účtovat vám za dopravu také zvýšenou taxu.

Proto za zásilky přes Zásilkovnu mezi 19.11 - 31.12.2018 zaplatíte 80,- Kč.

Poté se vrátíme zpět na původní výši. Samozřejmě za podmínky, že se vrátí i původní ceny v Zásilkovně.

Doufáme, že i tak nám zachováte přízeň - tato opatření bohužel nedokážeme ovlivnit. A upřímně, dotovat poštovné také nechceme, protože by tím trpěly jen naše kočičky.

 

13.11.2018

Zraněný kocourek z obce Račiněves. Jeho brášku našli vedle něj zabitého autem, náš zrzeček srážku přežil se zlomeninou pánve. Sobotní rentgen naštěstí ukázal, že zlomenina je jen na jedné straně, nicméně kocourek se na nožičky zatím ani nezkouší postavit. Má nařízenou 6ti týdení léčbu a karanténu s omezeným pohybem a všichni mu z celého srdce fandíme, aby mohl zase běhat.

46149239_1861285343926219_8152531695191457792_n.jpg

Děkujeme DDM Bílina a Pájince R., která nám přivezla dárky pro 12 kočiček z odchytu v Bílině a 11 z nich už jsme dali vykastrovat. Vstupní kontrolu daru zajistila černá Míšenka a vyjádřila se velmi pochvalně.

45455376_1855206034534150_3257274502609895424_n.jpg

7.11.2018

Krmíte poctivě přes portál Clickandfeed? Tak teď můžete přidat ještě portál Pomáhám krmit. Oba portály mají stejnou filosofii - každým klikem přisypete do mističky, všechny virutální mističky se na konci měsíce sečtou a obsah je rozdělen mezi útulky. Na Clickandfeed už jsme zavedeni. Na Pomahám krmit jsme ve frontě - projekt běží jen několik málo dní a tak chvilku trvá, než se vše povede podle představ :-)

Máme nové příjmy a paní Jana už nemá volnou snad ani vlastní postel...

Do azylu se dostal krásný mladý kocourek Mikeš, vrnící obří rezavý mazlík. A hledá ten nejlepší domov v bytě.

Dalším příjmem je maminka s pěti chlupatými kuličkami - byla nalezena u Chotěšova v pískovně. Objevili se zde nově a vypadá to, že je sem někdo odvezl a opustil. Černá máma je kočička velmi kontaktní, mazlí se a je opravdu ráda, že je pod střechou. Je velmi mladá - nemá ani rok. Koťátka (3 kluci a 2 holčičky) jsou ještě vyjukaná a bojácná. Rádi bychom poděkovali místnímu MÚ a panu starostovi, který přislíbil finanční příspěvek na krmení a vetrinární ošetření včetně kastrace, což je v této obci už delší dobu dobrým zvykem. Tak by to mělo být všude a my mockrát děkujeme.

45437976_1852587954795958_1415665411680108544_n.jpg45398110_1852588148129272_8369720872725905408_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnes jsme museli odmítnout volání o pomoc s dalšími kočičkami. Dlouhodobě se nedaří naše krasavice a krasavce umísťovat do nových domovů a tedy nemůžeme pomoci dalším potřebným zvířátkům, i když bychom moc chtěli. Ale další příjmy by již byly opravdu příliš, paní Jana už by nezvládla zajistit odpovídající péči.

1.11.2018

A je to tady! Co? Přece KALENDÁŘE! Máme omezený počet, tak s objednáváním moc neotálejte :-) Z každého prodaného kalendáře má náš azyl čistý zisk 100,- Kč.

Objednávky prosím pište VÝHRADNĚ na azylový e-mail azylekcerniv@centrum.cz. V objednávce uveďte druh kalendáře, počet a způsob, kterým si přejete kalendář doručit - Zásilkovna, Česká pošta. Poté Vám budou sděleny platební údaje. Na zaplacení budete mít 5 pracovních dní. Pokud platbu neobdržíme, postupujeme kalendář dalšímu zájemci. Objednávky budou vyřizovány v pořadí, v jakém je obdržíme. Sloučení dvou objednávek je možné pouze pokud budou ještě kalendáře volné.

V cenách není zohledněno poštovné dle zvolené dopravy a balné 10,-  Kč!

A teď to nejdůležitější.

Kalendář Azylových kočiček: k dispozici 29 ks, cena 230,- Kč

klasický nástěnný, 12 měsíců, velikost A4 na výšku

img_20181101_170713.jpg

Kalendář Hasiči pomáhají útulkům - pejsci: k dispozici 15 ks, cena 190,- Kč

stolní, týdenní s prostorem pro vpis a jmény. Velikost cca 32 x 19 cm

Bonus pro hasiče: provedeno značení směn v jednotlivých dnech

img_20181101_171004.jpg

Hasiči pomáhají útulkům - kočičky: k dispozici 15 ks, cena 250,- Kč

klasický nástěnný, 12 měsíců, velikost A3 na šířku

img_20181101_170856.jpg

29.10.2018

TECHNICKÁ INFORMACE

Protože z  technických důvodů nelze mít nekonečné Zprávičky, rozhodli jsme se vytvořit ARCHIV. O historii tedy nepřijdete, pouze vždy po nějaké době budou nejstarší příspěvky přesunuty do záložky Co je u nás nového ARCHIV. Podzáložky budou označeny, za jaké období se v ní Zprávičky nacházejí.

27.10.2018

Byli jsme požádáni o pomoc při řešení překočkované situace v kravíně poblíž Libochovic. Kočky zde chytají myši, ale zatím nejsou vykastrované. Zaměstnanci také uvedli, že jim sem kolega donáší koťata. 6 koťat a 1 dospělou kočku jsme odvezli do jednoho z našich depozit – pod podmínkou kastrace ostatních místních kočiček. Kočičky MÁJA, MIA a kocourci ŠEDÍK a ŠIMON jsou koťátka maminy ZORINKY. Koťátka jsou kontaktní a hravá, maminka je moc hodná, přítulná a mazlivá a má krásné zelené oči. Trpělivě se stará a kojí také PETŘÍKA a PAVLÍKA, kteří pochází také z kravína a jejich maminku našli mrtvou. Aby Pavlík a Petřík přežili, jedna zaměstankyně kravína je vzala k sobě a ručně krmila. Jsou tedy opravdu velmi kontaktní a zvyklí na lidskou náruč. Všichni potřebovali důkladně odčervit a odblešit. Některá koťátka měla průjem, ten ale po odčervení a kvalitní stravě mizí. Kočičky jsou v našem pražském depozitu, odkud budou hledat nové domovy.

kotata.jpg

V tomto týdnu absolvovaly kastraci dvě naše černé kočičky. Malá Beátka, která není už tak malá, a předposlední kočička z dvanácti odchycených v Bílině.

Počínaje těmito kočičkami budou mít všechny kočičky i kocourci kastrovaní přes náš útulek v oušku vytetované číslo 1.

 

Ptáte se nás na kalendáře. Máme dobrou zprávu. Před několika dny jsme navázali spolupráci s FB skupinou Hasiči pomáhají útulkům.  Hasiči jezdí do zúčastněných útulků a fotí zde pejsky a kočičky, kteří hledají nový domov. Z fotek pak tvoří kalendáře. Bohužel spolupráci jsme navázali již po focení, takže tentokrát naše kočičky nestihli. Příští rok už snad budeme mít v kalendářích i ty "naše". V každém případě kalendáře pro r. 2019 jsou již na cestě. Nevíme zatím jaké ani zda s kočičkami nebo pejsky. V každém případě z každého prodaného kalendáře (prodejní cena stolního je 190,- Kč a nástěného 250,- Kč.) připadne našemu útulku celých 100,- Kč. Distribuci kalendářů  do útulků, které si je pak sami prodávají, ve spolupráci s hasiči a administrativní zázemí zajišťuje 1. plyšový útulek.

hasici.jpg

 

 

19.10.2018

Poděkování našich azylových kočiček patří dětem a pracovníkům z dětského domova v Unhošti. Peníze vybrali a věnovali na léčení kocoura Káji a z krásného hrnečku bude pít kávu paní Jana. Moc děkujeme za přispění i za lásku k opuštěným zvířátkům.

44104986_1823560334365387_3084863464397602816_n.jpg

Příklad by si z dětí z dětského domova a jejich "tet a strejdů" měl vzít rádoby zachránce, který včera večer pohodil dvě asi 3 - 4 měsíční koťata v obci Černiv, blízko našeho azylu. Paní Jana, místo aby si po celodenní práci kolem desítek zvířat a jejich ošetřování, podávání léků a dalších "zbytečných" činností odpočala, téměř celou noc chodila s baterkou po vesnici a následovala zoufalé mňoukání. Zadařilo se až nad ránem, kdy vyděšené kočičky (pohlaví ještě nevíme) zaběhly do sousedního statku, kde se schovaly. Paní Janě se je podařilo odchytit obě najednou do odchytové klece díky tomu, že byly zoufale vyhladovělé. Zoufalí jsme ale i my. Nevíme, kam s nadcházející zimou koťata umístíme. Volná je pouze venkovní karanténa, kde jsou nyní. Všechny ostatní prostory uvnitř jsou beznadějně přeplněné. A do klece o velikosti 1 m2 je dát nemůžeme, navíc tuto klec musíme mít volnou pro kočičky, které se špatně ošetřují nebo náhle onemocní.

Uvědomuje si vůbec tento "zachránce", že když máme STOP stav, že pro to máme své důvody? Stále dokola opakujeme, že nemáme místo, paní Jana je také jen člověk, má své obyčejné lidské potřeby jako třeba spánek. U žen se prý nemá zmiňovat věk, ale paní Jana je v důchodu už hodně let a řekněme si to narovinu - fyzická výdrž také není jako když jí bylo dvacet. O kočičky se stará ráda, ale všechno má své meze. Za dobu existence azylu zachránila stovky kočičích i psích životů. Kdo ale zachrání ten její, až se zhroutí z přemíry potřeby "zachránců" za každou cenu zvířata zachránit tímto nevhodným způsobem?

Vyhození v blízkosti azylu opravdu není ten nejlepší způsob. Po vesnici běhají psi bez vodítek a dohledu - kočičky snadno mohly skončit v jejich tlamách. A co kdyby paní Jana byla někde na návštěvě? Mimina mohla spadnout do požární nádrže, do blízkého potoka, mohla se v hrůze pokusit zalézt do pofidérního bezpečí některé ze škvír, kterých je na vesnici mnoho, mohla skončit pod koly aut na nedaleké silnici... Domyslel "zachránce" veškeré možnosti? Určitě ne, protože pak by takto nehazardoval se životy nevinných zvířat a se zdravím paní Jany. Nebo je mu to jedno, hlavně aby se nechtěné živé přítěže zbavil?

V posledních letech vyrůstají nejen v našem okolí nejrůznější spolky a rádoby spolky zaměřené na péči o opuštěná zvířata, které zakládají mnohem mladší lidé než je paní Jana. A nekompromisně zvířata odmítají z důvodu přeplněnosti. Nikdo je za to neodsuzuje a neobdarovává nechtěnými zvířaty anomymně. Tak proč zrovna nás ano? Co děláme špatně?

gallery-pages.jpg

gallery-pages--1-.jpg

 

13.10.2018

Děkujeme velmi firmě Weber mlýn - ORIJEN, ACANA za krásný sponzorský dar. V souvislosti s akcí Kočky Bílina jsme firmu oslovili s prosbou o pomoc s kvalitními granulemi. Weber mlýn nám velmi rychle na naši prosbu odpověděl a spolu s dalším překvapením ve formě "drobností" jako jsou hračky a česáčky na srst poskytl dar kvalitního krmení v množství 10 pytlů po 5,4 kg. A protože s námi v oblasti Bíliny odchytával kočky i spolek Teplické kočky,  stejný sponzorský dar jsme vyjednali i pro něj. Ano, mohli jsme si vše nechat pro sebe, ale stále si myslíme, že spolky by měli spolupracovat a nebrat svou činnost jako závody kdo pomůže více kočkám a kdo je lepší.

gallery-pages--1-.jpg

11.10.2018

Zkraje týdne jsme si vyzvedli našeho nového mazlíka v oblasti kancelářského vybavení - kvalitní skartovačku. Za možnost  jejího nákupu vděčíme paní B., která uhradila celou potřebnou částku. Moc děkujeme :-)

gallery-pages.jpg

Včera jsme byli u paní doktorky s našimi dvěma kocourky.

Prvním byl náš rezavý obřík Kája. Káju dlouhodobě trápily bolesti v bříšku, když se ho v této oblasti někdo dotkl a také se nám stále nedařilo zcela doléčit některé části jeho kožíšku dříve postiženého masivně svrabem. Na stále praskající oblasti po svrabu jsme dostali mastičku, která by už měla zabrat a kůže by se měla začít hojit. Kájovi se paní doktorka podívala i do nemocného bříška. Nalezla nesestouplou kuličku, kterou odstranila. V bříšku také byly známky po probíhajícím zánětu, který ale pomalu mizí díky antibiotikům. Za pár dní po něm nebude ani památky a nepříjemné bolesti Káju již trápit nebudou.

img_20181010_170033.jpg

Druhým ošetřeným kocourkem byl Evžen, švihák lázeňský. Evženovi byla spravena veliká kýla. Původně jsme ho chtěli nechat i vykastrovat, ale paní doktorka se nakonec rozhodla jinak. Evžen také nemá jednu kuličku úplně sestouplou a podle paní doktorky by bylo lepší nechat přírodu ještě chvíli pracovat.

img_20181010_165609.jpg

 

6.10.2018

Kastraci podstoupilo 5 kočiček z Bíliny. Všechny holky pooperační stav zvládají dobře a vzhledem k tomu, že se projevují jako mazlivé, nejspíše je budeme nabízet k adopci. Tím  spíš, že jsme se včera dozvěděli, že pozemek, na kterém kočičky v Bílině žijí, je údajně prodán a zvířátka tak přicházejí o svůj domov. Proč jsme se o tom dověděli včera? Protože jsme byli pro další kočičky. Tentokrát jsme přivezli 3 dospělé holky a jedno kotě. Vypadá to, že ani ty nebudou dělat problémy. Fotky jsou po odchytu, jen ta čtvrtá vyfocená není - obrátila se k nám zády a odmítala uraženě komunikaci.

img_20181005_182801.jpgimg_20181005_182823.jpg

 

 

 

img_20181005_182926.jpg

Lidé bez domova, kteří v okolí žijí, nás prosili, abychom kočiček odvezli co nejvíce, ale bohužel to není v našich silách. Nemáme místo, nikdo od nás kočičky nechce... Vyjímkou je Vilík z naší dočasky v Lounech, který se v novém domově již pěkně zabydlel, a mouratá Gimi nalezená u lovosického gymnázia. Přijeli dvojnožci a chtěli si vybrat černou kočičku. Ale mourince se moc zalíbili a tak se rozhodla, že si vyberou ji, začala se předvádět a nedala jinak, takže nakonec vyhrála a svých dvojnožců se už nepustila. Dokonce dobrovolně vlezla do přepravky. V novém domově na ni čeká kocourek, takže doufáme, že z nich budou brzo kamarádi.

Včera večer poštou ranní přišlo zvláštní psaní. Ale ne psaní,  velký balík to byl a v něm granulky pro naše nejmenší. Nevíme, od koho dar je. Dárci moc a moc děkujeme :-)

dar.jpg

29.9.2018

Včera jsme přijali volání o pomoc pro malého mouratého kocourka. Pacientka Mšených lázní si všimla pravděpodobně bezprizorního zvířátka s velkou boulí na břiše. Nálezkyně se nám svěřila, že náš azyl byl až druhý v pořadí, kam zavolala. Tím prvním byl útulek, který sám sebe s bohatou podporou svých přiznivců prezentuje v samých superlativech. Bohužel paní se smutkem v hlase prozradila, že byla s prosbou o pomoc mírně řečeno velmi hrubě a nevybíravě odmítnuta. Přestože i my máme stále přeplněno, nemocná kočička pomoc prostě potřebuje. Představujeme vám tedy Evžena, šviháka lázeňského a ptáme se: poznáváte ho někdo? Mohl se jen zatoulat.

img_20180928_141623.jpg

Evžen ovšem není jedinou kočičkou, kterou jsme včera přijali. Sociální sítí Facebook hýbe kauza Kočky z Bíliny:

Paní J.V. objevila v rozpadlých garážích za Bílinou směrem na Kostomlaty velkou kolonii cca 50ti toulavých kočiček. Starají se zde o ně bezdomovci, a musíme říci, že velmi obětavě, většina koček je ve velmi dobrém výživovém stavu. Pár z nich ovšem má zdravotní problém, a všechny se musí odčervit a odblešit. A také vykastrovat. Paní J.V. by potřebovala dát dohromady partu dobrovolníků podpořenou nějakým místním útulkem, aby bylo možno kočky odchytit – všechny jsou divoké. Před naším příjezdem zde údajně byly dvě skupiny, které odchytly a odvezly několik koček. Postupem času se jednu z těchto organizací podařilo idenfikovat jako Teplické kočky, z. s., druhá zůstává utajena. Nám se podařilo odchytit 5 velkých  mňoukalek a 1 malé kotě za pomoci několika bezdomovců. Kočky po kastraci vrátíme zpět, pokud se jim v nějakém rozumném čase nepodaří najít domov. Momentálně máme 4 tricolorky a 1 bíločernou drobnou asi půl roční kočičku. Těchto pět kočiček je kontaktních a celkem přítulných. Poslední, kterou jsme přivezli, je mouratobílá a pohlaví zatím neznáme. Na rozdíl od předchozí pětice jsme zatím neměli odvahu zvířátko konfrontovat a zjišťovat pohlaví.

Fotografie mapují situaci a pořídili jsme je včera při odchytu.

42761209_1801854049869349_8973133532654206976_n.jpg42804514_1801854326535988_1291331498644865024_n.jpg

 

 

 

 

 

42719757_1801854123202675_459985894980452352_n.jpg42889917_1801854189869335_7194286240475119616_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.9.2018

Paní Irena zjistila, že černý kocourek Bubi je vlastně holka. Ještě že koťátko dostalo univerzální jméno cheeky

azyl-adopce-utulek-mesto-praha-kocka-bubi.jpg

Poštou nám přišel balík. Nevíme od koho, nevíme odkud. ale byl plný krmení pro naše kočičky. Neznámému dárci ze heart děkujeme.

dar.jpg

Azylové kočičky také děkují našemu příznivci, který již 2 roky opatruje ve své provozovně kasičku a jeho klienti zde kočkám dobrovolně přispívají. Nyní kasička opět vydala své tajemství: 2200,- Kč, které jsou pro nás vítaným příspěvkem na kočičí dobrůtky.

42641499_1799980756723345_1082244317352820736_n.jpg

A jak už to bývá skoro zvykem, po dobrých zprávách i špatná cryingRozloučili jsme se s malým Hedíkem. Jeho zesláblé vyhublé tělíčko nezvládlo boj o uzdravení, i když se do poslední chvíle snažil a moc chtěl žít, a my se snažili a doufali s ním... Hedík se narodil jako jedno ze čtyř koťátek kočičce hedvice, která se k nám dostala ještě před porodem jako vyhozená. Kočička zemřela po porodu, postupně umírali  i Hedíkovi sourouzenci. Hedík byl poslední a všichni jsme doufali, že to zvládne. Bohužel Matka Příroda rozdala karty jinak. Původní "majitel" kočičky Hedviky na sebe může být opravdu velmi hrdýangry Hedíku, již jsi opět se svou rodinou a ostatními kamarády. Velká Kočka nechť tě opatruje.

42418648_1795417097179711_2447394161943379968_n.jpg

Před nějakou dobou jsme prosili o příspěvek na doplnění našeho kancelářského vybavení - kvalitní skartovačku. Přístroje, který nejen že nám výrazně pomůže a ulehčí práci s již nepotřebnými osobními údaji dárců ve smyslu zákona, ale zároveň i ulehčí našemu skromnému rozpočtu přípravou papírového steliva díky schopnosti "sežvýkat" i silné kartony přesně tak, jak se dá koupit i hotové papírové stelivo. Papírové stelivo využíváme hojně v zimě, kdy se dá pak spolu s ostatním pálitelným odpadem dát do kamen. A tak opět pár potřebných korunek ušetřit a přitom neošidit kočičky na teple. Bohužel jsme zatím stále na nule sadcryingOpravdu se nenajde nikdo, kdo by pomohl?

https://www.kociciprani.cz/projekt/301-skartovacka

6103.jpg

 

23.9.2018

Do nového domova odešli společně briťáčci Percival a Nicolas. Kluci jsou stále trochu plašší, tak jsme měli obavy, zda vše klapne. Rodině to ale nevadí, jsou na běhy na dlouhou trať zvyklí.

A  dobrou zprávu opět střídá špatná. Do kočičího nebe nám před několika dny odešla kočička Elinka. Měli jsme ji moc rádi, byla v našem azylu více jak 10 let a je smutné, že si ji nikdy nikdo nevybral, dokonce na takovouto krásku ani nezavolal. Byla nejen krásná, ale také vlídná a hodná kočička a bude nám moc chybět. Neznáme přesně její věk, mohlo jí být kolem 13 - 15 let a stáří se na ní podepsalo celkovým selháním orgánů.

41896878_1788589367862484_8924622826233659392_n.jpg

A následuje zpravodajství z našeho pražského depozita:

Domov našla černá kočička Micka.

Postarší britky Mery a Bibinku přeřazujeme do virtuální adopce. Naše depozitářka rozhodla, že pro ně bude nejvhodnější řešení, aby dožili na místě, které je jim důvěrně známé. Kdo by ale přece jen měl o kočičky zájem, zkuste paní Báru přemluvit.

Nově hledají domov černá kočička Popinka a mouratý Viktor.

18.9.2018

Dnes jsou u nás nová dvě koťata.

Jaruška je malá tricolorka, asi 6 týdnů stará, pravděpodobně vyhozená jako kus nepotřebného odpadu.

img_20180916_184753.jpg

Druhá kočička je asi půlroční mourinka Gimi, nalezená v Lovosicích u gymnázia. Vzhledem k jejímu opečovávanému kožíšku a chování se domníváme, že někomu patří. Hledáme proto majitele.

gimi1.jpg

Dlouho se u nás neohřál kocourek Žoli. Dnes si ho sebou domu odvezla paní, která má od nás černého Casanovu. Kéž by všechny naše kočičky našly takto rychle hezké domovy. Paní původně přijela jen na návštěvu a přivezla pro naše kočičky dárky, ale slovo dalo mňau a bylo. Vstupní kontrolu dárků provedlo jedno Bohunčiných koťat.

gallery-pages.jpg

15.8.2018

OMLUVA

10.8.2018 jsme zveřejnili prosbu o umístění čtyř kocourků v nouzi. V této prosbě jsme uvedli mylnou informaci, že majitelé se odstěhovali. Odstěhoval se pouze páníček, a to do Německa, odkud pochází,  z důvodu zdravotního stavu. Bude dále žít v domově důchodců. Panička náhle zemřela. Za mylnou informaci se zadavatelce omlouváme. Dlužno říci, že všichni kocourci již mají zabezpečený nový domov prostřednictvím  jedné z organizací, které zadavatelka oslovila.

Náš nový příjem se jmenuje Karel a je masivně zamořený svrabem. Karel se možná jen ztratil. Pokud ano, je to již před delší dobou. Takového zamoření není věc několika málo hodin nebo dní. I cizopasník potřebuje nějakou dobu na vývoj. Poznáváte někdo Karla? Byl by určitě rád u své rodiny, je to mazlivý kocourek, který miluje děti.

Do své rodiny odešel Dráteníček II. Paní nálezkyně neodololala a domov mu poskytla.

12.8.2018

Do našeho portfolia koček k adopci přibyl mouratý asi 4 - 5 let starý kocourek Žoli. Žoli se asi před půl rokem přitoulal na jednu bílinskou zahradu, kde se ho ujala paní domu a pomohla mu přibrat na váze i celkově se dát dohromady. Již tehdy bylo dohodnuto, že kocourek přijde k nám, pokud se nenajde majitel. Žoli nyní hledá nového páníčka, který by ho nenechal venku napospas světu, ale pečoval o něj a připravoval, co mu na očích uvidí.

10.8.2018

ČTYŘI STARŠÍ KOCOURCI V NOUZI!

Hledáme domovy pro čtyři asi 10 leté kocourky z obce Podsedice. Majitelé se odstěhovali a nechali kocourky na pospas osudu. Zatím je tam krmí na zahradě sousedka, ale v pátek bude dům i pozemek zapečetěn a nebude přístupu. My bohužel nemáme místo, nikdo o naše kočičky nemá zájem, nenacházejí nové domovy, a tak nemáme možnost tyto kocourky převzít do péče, i když nás z této situace bolí srdíčko. Kdo by mohl pomoci, ať volá paní Evu 604 713 327

 Zrzavý je Lojzík - bere léky na srdíčko, drží se hodně doma
 
Mourovatý je Rudánek - mazlivý, velmi hodný, drží se též hodně doma
 
Černý dlouhosrstý je Bastík - vznešený, hodný kocourek, občas se potuluje
 
Černý krátkosrstý je Ferdíček - nedůvěřivý, hluchý ale když si někdo získá jeho důvěru, bude šťastný

ferdicek.jpgbastik.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

rudanek_a_lojzik.jpg

8.9.2018

Do nabídky přicházejí další koťata, tentokrát z naší dočasky v Lounech: Bady a Bubi. Bubi je krásný černý kocourek. Vůbec nevíme, proč černé kočičky nikdo nechce - jsou tak elegantní a milé, ladí s každým nábytkem a dají stejnou porci lásky (tedy nekonečno) jako ostatní. Že nosí smůlu je jen pověra. To bych třeba zrovna já z té smůly nevytáhla paty. Přes cestu mi jich chodí doma denně 6. A paní Jana to má podobně, když se jí motá pod nohama každou minutu třeba Beatka. Jediná smůla je, že musí stále dávat pozor kam šlape.

A protože se paní Jana "nudí" (vždyť má na starosti jen něco kolem 90 kočiček), tak se dala na krmení dravé zvěře. Nebo-li ježečků, kterým před několika dny pes zakousl maminku a její děti pak skončili u nás.

img_20180903_171411.jpg

A takhle už jsou veliký :-)

img_20180903_171816.jpg

5.9.2018

GDPR. Zkratka, která už několik dlouhých měsíců straší každou organizaci v republice. Přeloženo pro normální lidi to je nařízení o ochraně osobních údajů, které sice u nás fungovalo již dříve, ale nyní je mnohem přísnější a jsou stanoveny i vysoké sankce za porušení Nařízení. Osobní údaj není jen údaj z pracovní smlouvy nebo výplatních pásek, ale i údaje lidí, kteří si adoptují zvířátko a které potřebujeme pro naši evidenci. Náš azyl pod jménem Lucky funguje od r. 2003, tedy neuvěřitelných 15 let (neoficiálně bez zápisu na ministerstvu cca o 8 let déle). A za tu dobu se nashromáždí pěkná hromádka dokumentů, které nesmí spatřit světlo světa mimo naši malou kancelář a kancelář naší milé paní účetní. Jenže co s tím? Pálit v kamnech? Nelze - každý, kdo někdy zkusil spálit dokument v kamnech zjistil, že se občas stává, že kousek nespáleného papíru proletí komínem ven. Nehledě na to, že dokladů je opravdu velké množství. Pořídili jsme si malou skartovačku, ale zjistili jsme, že pro toto množství je naprosto nevyhovující. Proto putovala do našeho depozita a my prosíme o příspěvek na nový, větší přístroj s certifikátem bezpečnosti ve stupni Důvěrné. A ještě bonus k bezpečnosti Vašich údajů: napadlo nás skartovačkou "prohnat" i kartonovou krabici a drť přidat / použít ke  stelivu. Kočičky jsou nadšené a my také. Máme spočítáno, že pokud budeme používat tuto drť (ať již samostatně nebo jako příměs do běžného steliva),  tento přístroj ušetří mnoho peněz, které můžeme pro naše kočičky využít jinak. Nemluvě o tom, že se nebudeme muset tahat s těžkými krabicemi ke kontejnerům. Možná vás napadlo, co děláme se skartovanými doklady, resp. s drtí. Paní Jana z této směsi vyrábí cihličky na topení. A to je další menší úspora, tentokrát na dřevu - každá koruna se počítá :-). Jak vidíte, i přístroj, který na první pohled není pro kočičky přínosem, může pro ně být více než důležitý. Děkujeme vám, že pomáháte.

30.8.2018

Je veřejně známo, že naše kočičky jsou velmi společenské a šikovné. Věděli jste ale, že také sečtělé? Takto náročné studium unavilo naši Světlušku :-)

svetluska.jpg

Ani paní Marta se v Ježčí vesničce nenudí. Takto akční - samozřejmě kolem jídla - jsou naše ježčí mimina:

40133546_2161669987380188_1749716951371874304_o.jpg40135102_2161669767380210_8666983642410516480_n.jpg

 

 

 

 

 

40143672_2161669877380199_3268939161339428864_n.jpg

 

 

A k nim včera přibylo další. Do útulku nám v úterý přivezli z Úpohlav  drobečka. Pes zlikvidoval maminku a sourozence. Nevíme, zda ježeček přežije, zda bude baštit. Ale prosím všechny majitele psů, hlídejte si je. Nevím, jak k likvidaci ježků došlo, ale chvilku to trvalo. Co dělal a kde byl majitel útočníka a zda to byl ten, co ježečka přivezl, nevíme. Paní Jana nebyla doma a ježečka převzal její manžel. Další zbytečný přírůstek jen dík lidské lhostejnosti. Paní Jana musela absolvovat cestu do Mšeného, bylo nutné ježečka odvézt k Martě.
Majitel psa je v pohodě. Má ,,kvalitního" psa, co se ani ježka nebojí a udolá ho. Víte, co by bylo fajn? Kdyby se změnil v ježčí mámu a jeho pejsek by si s ním a jeho dětmi chvilku pohrál. Jen aby věděl, jaké to je. Neboť to nejsou jen ježci, ale i zajíci, kočky, jiní psi, lišky, bažanti, na které psi útočí a zabíjí je. Jen tak, třeba jen proto, že zvíře utíká. A že majitel zvíře tak cvičí a nebo nezvládá.

40400286_1766367600084661_627066260303118336_o.jpg

Včera byl na kastraci i poslední pejsek, Falco. Zároveň mu paní doktorka ošetřila zoubky.

39289251_1748113155243439_7424927474623971328_n.jpg

 

28.8.2018

O víkendu odjel do nového domova pejsek Kaštánek. Starší manželé mají s pejsky bohaté zkušenosti a Kaštánek se tam určitě nudit nebude. Už na něj čekali dva kámoši.

Včera jsme sbalili uzlíček i Stele, kočičce, kterou jsme převzali ze zrušeného útulku Felca Louny. I ona bude určitě moc šťastná. Její noví majitelé už delší čas vybírali kočičku do svého pelíšku a stále se vraceli ke Stele. Nakonec se rozhodli, že je to asi osud a kočičce dali domov.

Bohužel máme i jednu ošklivou zprávu. K Velké kočce se vydala Liduška. Liduška byla již postarší kočička, která v azylu strávila spoustu let. Jednou byla umístěna, ale hned druhý den ji vrátili, že mňouká... V Lidušce se něco zlomilo a už nikdy k nikomu nepřišla, aby se vetřela do přízně a do nového domova. Lidušce začaly akutně selhávat ledviny. Při pokusu o její záchranu, resp. alespoň co největšího oddálení nezvratného, jsme zjistili, že Liduška měla jednu ledvinu nedovyvinutou a druhou poškozenou. Jak tak dlouho dokázala žít s takovýmto postižením nechápala ani paní doktorka. V každém případě onemocnění probíhalo brutálně rychle, jen několik hodin.

21.8.2018

Nové domovy mají oba zbývající kocourci z našeho depozita u Kristy. Athos nyní bydlí v Teplicích u kamarádky paní Kristy a Porthos dělá psí kusy v domku v Třebenicích se svým novým kamarádem, starousedlíkem mourovatým.

Stav kocourka Bertíka se přechodně zhoršil. Bertíkovi po několika dnech od operace opět natekla tvářička a na omak byla horká a bolestivá. Naštěstí se potrdila naše doměnka, že jde o abces. Ten byl otevřen, rána vyčištěna a zaléčena. Nyní je Bertík už zase v pořádku.

18.8.2018

Do nového domova odjel kocourek Pátek. On to vlastně ani tak moc nový domov není. Pátek odjel bydlet ke svému nálezci a zachránci. Pán celou dobu sledoval, jak se "jeho" kocourkovi daří a jak probíhá léčba. Nakonec se rozhodl, že ho nemůže nechat jen tak někomu a pro Pátka si přijel.

 

Máme ještě jeden odchod, bohužel ani zdaleka tak poetický. Z koťat z lovosického pole přežil jen černý kocourek. Želvinka byla již velmi zesláblá a malé těličko nemělo dost síly. Svůj boj o život prohrála, i když se snažila moc. Stále to ale bylo málo a ani naše snažení už bohužel nedokázalo pomoci. Je nám to moc líto holčičko. Snad ten, kdo tě s bratříčkem pohodil vstříc jisté smrti, bude po zásluze odměněn.

17.8.2018

Od naší depozitářky, paní Kristy, odešly do nového domova koťata Mylady a Aramis. Bylo to docela překvapení, protože Mylady je černá kočka paní Kristě tam "zbyli" dva zrzavobílí kocourci. Doufáme, že i oni najdou brzy domov a to samé přejeme všem našim kočičkám.

Starému Bertíkovi už několik dní nebylo dobře, což paní Jana přisuzovala velkému horku a jeho vysokému věku. Pak ale začal mít oteklou tvář a paní doktorka zjistila hnisavý absces v dásni. Při operaci odstranila drobnou kostičku – pravděpodobně myší – zpíchnutou v dásni. Také vyndala několik zkažených zoubků, takže Bertíček bude zase ohromný fešák po splasknutí oteklé tvářičky, a zase mu bude dobře chutnat.

39270441_1746480118740076_1798537045761589248_n.jpg

Paní, která před pár dny našla zraněné ježčátko, zahájila pátrací akci, a podařilo se jí na zahradě najít ježčí maminku s dalším děťátkem. Rodinka byla převezena do ježčího depozita U Marty, kde mohou s ostatními ježky vesele šmejdit a vyrůstat. Zachránkyni děkujeme.

39270792_1748095801911841_2175718732939132928_n.jpg

Naši tři čivaváčci byli včera u paní doktorky. Hnědý KAŠTÁNEK a bílý VILÍK jsou oba vykastrovaní a v narkóze jim ještě byly vyčištěny zuby a Vilík dokonce o pár zkažených zubů přišel. Třetí pejsek šedý FALCO kastrován nebyl, protože jeho zdravotní stav není dobrý a léčíme jeho štítnou žlázu. Pejsci si zvykají na lidi, ale jde jim to pomalu, i když plné mističky vždycky na chvíli pomohou a paní Jana je smí i pohladit.

39289251_1748113155243439_7424927474623971328_n.jpg

 

14.8.2018

Do nabídky přicházejí dva hnědočerní bráškové, kocourci britského typu. Nicolas a Percival. Údajně pocházejí ze spojení čistokrevných britek s PP, ale ke kocourkům nám nikdo tento doklad nedal. Zdráháme se proto mluvit o nich jako o britských kočičkách, byť mají pohledově všechny atributy včetně velikosti a stavby těla.

11.8.2018

Koťátka nalezená v Lovosicích u zahrádkářské kolonie zatím úspěšně bojují. Byla dva dny na kapačkách a dostávala výživu a léky. Želvovinová kočička dokonce  začala trochu jíst (paní Jana udělala koťatům ryby, po kterých se jen zaprášilo) a z toho máme obrovskou radost. Mají bříška plná parazitů – želvička se dnes zbavila dlouhých červů. Kocourek zatím ne a má velké nafouklé bříško, což není moc dobré. Doufáme, že se mu také brzo uleví, držte mu palce.
38810449_1736118709776217_2949974347109892096_n.jpg
 
Do nových domovů mohou odejít sulejovická koťata - Aramis, Portos, Athos a Mylady.

9.8.2018

Před pár dny jsem jen tak brouzdala FB a narazila jsem na paní, která nabízela látky na výrobu hraček pro kočičky. Zkusila jsem štěstí a klaplo to. Dnes mi přišel balík o váze skoro 5 kg. Celou cestu domu jsem se těšila, jak budu ty zbytky rozebírat a skládat a šít z nich naše šantové myši. Opravdu jsem čekala směs zbytků látek cca 0,5 metru. Po otevření mi doslova spadla čelist. V balíku je krásný nový tesilen ve čtyřech různých barvách a od každého NĚKOLIK METRŮ! Moc paní Romaně děkujeme.

img_20180809_171118.jpg

Asi vymyslím ještě úplně jiné projekty, které azylu pomohou sehnat nějakou tu korunu. Možná budou polštářky :-) Přemýšlím, že "jen" na myši je látek škoda.

Jinak v této chvíli máme šantových myší vícero (směs barev) a pokud by měl někdo zájem, cena je 35,- Kč / ks. Případnou objednávku můžete napsat na náš azylový e-mail azylekcerniv@centrum.cz

Foto ilustrační pro představu, jak hračky vypadají :-)

img_20180808_153657.jpg

8.8.2018

Dva příběhy, v obou dvě koťata. Dva příběhy - jeden ráj, druhý peklo pro malé kočičky.

Příběh první - v ráji

Paní Lucie v malé obci mezi Mostem a Litvínovem našla dvě malá zrzavá koťata. Sama si je nemohla nechat. S pomocí se zapojil náš známý pán, který vydatně pomáhá našemu azylu, pro jedno koťátko sám našel domov a druhé si nechal. K naší radosti se často setkáváme s lidmi, kterým není osud opuštěných zvířátek lhostejný. Všem děkujeme.

38411958_1728017207253034_8413926484317569024_n.jpg

Příběh druhý - peklo na zemi

Smutný včerejší příjem dvou 3měsíčních koťátek je memento: Lidi – proberte se a kastrujte!!!
Děti je našly na okraji Lovosic vedle zahrádkářské kolonie. Koťátka jsou ve strašném stavu. Příšerně vyhublé a zesláblé, s těžkým průjmem, o ouškách a srsti ani nemluvě. Velmi pravděpodobně maminku neměly. Paní Jana s nimi ihned jela na veterinu k MVDr. Dubické. Prckové dostali spoustu léků, černý kocourek má prý dobrou šanci se vzpamatovat (už dokonce začal jíst). Ale jeho sestřička želvinka je na tom tak špatně, že ani nemůže chodit, nožičky ji neunesou. U jídla se jen postaví k misce, napije se vodičky, ale o potravu nejeví zájem. Náš azyl stejně jako ostatní nám známé útulky ochotně nabízejí lidem pomoc s kastracemi, ale je moc takových, kterým je to prostě jedno. My děkujeme mamince dětských zachránců, která nás oslovila. Za život obou bojujeme jak se dá a vším, co máme k dispozici. Doufáme, že pro tyto malé se peklo umírání změní v krásný život.

38760906_1732715490116539_5847615642999455744_n.jpg

5.8.2018

Všichni víte, že naším azylem procházejí i pejsci, většinou odebraní z nevhodného prostředí. Některé si paní Jana ponechá jako vlastní, někteří odcházejí do nových domovů. Teď štěstí na nový domov měla malá Belinka, která má problémy s nožičkou. Bydlí teď ve Švýcarsku v rodině paní, která má jen postižená zvířátka a Belinka je tam moc spokojená.

38199965_1724667104254711_6885673839322202112_n.jpg

Z Chotěšova zachránila paní ještě slepé poraněné ježčátko, které jsme přijali do azylu. Paní Jana ho krmila každé dvě hodiny stejně jako koťátka. Moc jsme si přáli, aby zranění od psa přežilo, ale bohužel ježeček zraněním podlehl. Nálezkyně krmí ježčí mámu a nyní bude hledat hnízdo se sourozenci, které bychom rádi zachránili.

38474965_1726384844082937_7403504396794855424_n.jpg

V těchto vedrech chybí voda úplně všude, přirozená potrava ježků - žížaly - jsou schované hluboko pod zemí. Ježci trpí hladem a chodí na lov i v jim nepřirozenou dobu. Pokud uvidíte aktivního ježka ve dne, jde o zvířátko ve vysoké nouzi a je třeba přivolat nebo jinak zajistit pomoc prostřednictvím záchraných stanic rozsetých po celé republice. A nebo třeba zavoláním do naší ježčí vesničky, kde má paní Marta pro tyto tvorečky spoustu místa.

Volně žijícícm živočichům můžete pomoci i tím, že rozestavíte misky s vodou tak, aby k nim mohli a zároveň byli chráněni před predátory. Třeba pod keř, do hustého houští a ptákům na vyvýšené místo.

31.7.2018

Bylo nebylo, na jednu plzeňskou zahradu se jednoho dne zatoulala kočička. Nevypadala nemocně, jen ztraceně a vyplašeně. Majitelka zahrady kočičku začala krmit a pomalu si k ní nacházela cestu. Nedalo jí spát pomyšlení, zda se kočička třeba jen neztratila. A přemýšlela, jak to zjistit. Inzeráty výsledek nepřinesly. Začínala již být zoufalá, nechtěla kočičku připravit o domov, i když u ní se také měla dobře. A pak paní napadlo řešení. Vzpomněla si, že se i kočičky někdy čipují, a tak si jeden takový přístroj na čtení čipu koupila. Kočička ale čip neměla. Navíc se u paní zabydlela a našla tam svůj nový domov. Zde by mohla pohádka skončit známým "... a žili spokojeně až do smrti". My nepochybujeme, že tomu tak bude, ale pohádka ještě pokračuje. Ta paní četla naši prosbu o pomoc s nákupem čtečky na čipy. A protože tu svou již nepotřebovala, darovala nám ji. Děkujeme paní H. z Plzně, že pohádku o čtečce uvedla ve skutečnost. Zázraky se opravdu dějí :-)

img_20180730_183918.jpg

29.7.2018

Do nového domova odjela britská kočička Eliška. Moc bychom si přáli, aby takto rychle našly domov i naše ostatní kočičky, včetně kocourka Pátka. Ten se nyní zotavuje po revizi zoubků a pomalu dobírá antibiotika. Není to nic složitého, s čím by si nový majitel neporadil. A s očkováním, které může podstoupit až antibiotika dobere, pomůže každý veterinář.

28.7.20180

Před několika dny nás kontaktovala obyvatelka lovosického sídliště s prosbou o pomoc s kastrací kočičky. Již delší dobu krmí kočičku, která měla mít koťata, ale nikdo je neviděl. Buď koťata zemřela při porodu nebo je kočička nedokázala odchovat. Kočička je drobná, při takové konstituci je porod i těhotenství samotné vždy rizikem. V každém případě paní nechtěla dopustit, aby se vše opakovalo. Kočičku jsme včera večer, vlastně již na pokraji noci, odchytli a prozatímně ji ubytovali u nás. Po kastraci se malá vrátí zpět. Její život v původní lokalitě není ohrožen, lidem tam nepřekáží a o krmení má také postaráno.

img_20180727_221300.jpg

26.7.2018

K Pátkovi se zatím nikdo nehlásí. Začínáme se přiklánět k tomu, že kvůli svým zdravotním problémům ztratil svůj domov zcela plánovitě. Pátek byl v úterý 24.7. na celkové revizi zoubků. Několik jich nechal paní doktorce na památku. Ta mu za to ostatní zoubky ošetřila a také sloupla zubní kámen. Léčení souvisejícího zánětu dásní už teď je hlavně na kocourkovi s vydatnou podporou paní Jany.

Jméno má další z naší nové trojice pejsků. Pro svou barvu byl pojmenován Kaštánek.

37705641_1709059765815445_8966302795191812096_n.jpg

Černé kotě Alex přesídlilo z našeho pražského depozota do vlastního bytu, taktéž v Praze. Máme dvojnásobnou radost, protože kočičky černé barvy se daří umísťovat velmi vzácně, a to i když se jedná o jinak věkem  vyhledávaná koťata.

Máme podezření, že kouzelné sluchátko Macha a Šebestové není jen výplod fantazie pana Macourka... Někdo ho našel a pravidelně ho používá "...a tak volám jako hrom, ať je koček milion". Tolik nalezených koček, hlavně koťat, totiž nepamatujeme. Poslední nadílku dostal soused naší depozitářky na zahradu. Koťat bylo původně 5, ale laskavý pan nálezce si jednoho černouška nechal u sebe.

21.7.2018

Do nabídky přichází malé dravé asi 11týdenní kotě Vilík. Jako každé kotě potřebuje v novém domově adekvátní společnost dalšího kotěte nebo hravé kočky.

Osiřelá kočička Eliška je již po kastaci, takže i ona hledá nový domov, a to velmi urgentně. Kočičce se po smrti jejího majitele zhroutil svět, najednou se ocitla někde, kde to nezná a bez lásky svého dvounohého a dlouholetého přítele. Eliška je v azylu velmi nešťastná a ze zoufalství i někdy trochu agresivní při obraně svého nového malého bezpečného prostoru. Hledáme člověka, který ví, jak na takto psychicky zatížené zvířátko reagovat a který ví, že získání důvěry a lásky této kočičky je běh na velmi dlouhou trať. A ten potřebný čas jí dá.

Byli jsem požádáni s pomocí hledání nového domova pro dvě asi 4leté mourinky, v současné době nekastrované, zvyklé jen v bytě. Kočičky jsou v Lovosicích. Situace je akutní, více informací k adopci podá současný majitel p. Turek - tel. 721106274.

img_20180617_083113.jpg

img_20180722_102613.jpg

 

20.7.2018

Dnes by již všichni, kdo nám pomohli koupit dřevo na zimu, měli mít své poděkování od týmu Kočičího přání v e-mailu. A protože v azylu je stále něco třeba, na co nestačí běžný provozní "kapitál", prosíme tentokrát o čtečku čipů, která nám začíná bytostně scházet. Děkujeme :-)

18.7.2018

Při psaní tohoto příspěvku je mi tak smutno...Za jedním zbytečně zmařeným životem... Pro kočičku, která byla nalezena dnes ráno v Lovosicích a předána prostřednictvím paní recepční z městského úřadu a městské policie k ošetření do veterinární ordinace MVDr. Petráše. Kočička určitě někomu patřila, byla udržovaná, dobře živená. Ano, byla. I když to na fotografii nevypadá, utrpěla velmi vážná zranění pravděpodobně po pádu z okna. Pan doktor bohužel neviděl již jiné východisko, jak kočičce ulevit než pomoci jí odejít. Příspěvek sem dáváme proto, aby případný majitel kočičky (pokud existuje a bude ji hledat) věděl, že jeho přítel už se domu nevrátí.

img_20180718_070630.jpg

 

17.7.2018

Před pár dny jsme do azylu přijali tři pejsky - čivaví kluky. Všichni byli vystresovaní, s přerostlými drápky a vesměs nemocní. Bílý pejsek jediný má "jen" silný zubní kámen. Hnědý pejsek se trápí se zubním kamenem a rohovkovým vředem. Černý pejsek má také plné zoubky zubního kamene a navíc hodně vylysalou srst a zvětšené bříško. Všichni pejsci prošli základním veterinárním vyšetřením, u černého pejska čekáme ještě na krevní rozbor. Ten by nám měl potvrdit nebo vyvrátit buď postižení štítné žlázy nebo Cushingovu nemoc, případně něco úplně jiného. Černý pejsek má již také jméno. Jeho dlouhé tělíčko nám evokuje lítacího psa z pohádky Nekonečný příběh - dostal tedy jméno Falco.

obraz9628.jpg

Pejsci samozřejmě nejsou v kleci stále, toto ubytování bylo nutností při příjmu. Nyní se již mohou pohybovat volně a klec je jim k dispozici jako zázemí. S ostatními pejsky si rozumí, kočičky je nechávají chladné.

S bolestí v srdci jsme se rozloučili s malým Běláskem, ve věku nedožitých 10 týdnů. Za rodinu se s ním rozloučila a do náruče Velké Kočky ho odevzdala mamka Bohunka, teta Anežka, jeho dvě sestry a dva bratři a samozřejmě paní Jana.

37130326_1696877337033688_4855704331946557440_n.jpg

Bělásek byl se narodil jako nejmenší z koťátek, nikdy své sourozence nedohonil. Byl stále pomalejší než ostatní koťátka a také se nikdy nezúčastnil jejich her. Vždy se držel bokem, kde ho nikdo "neotravoval". Verdikt paní doktorky zní srdeční vada.

14.7.2018

Ve čtvrtek odjela do nového domova kočička Janinka. Bydlí nyní v Praze a dělá společnost sympatickému mladému páru.

Na svou příležitost nově čeká Bohunka. Bohunka byla vyhozena ve vysokém stadiu březosti a u nás porodila pět krásných koťátek. Ta pomalu dorůstají a maminku už za chvíli potřebovat nebudou. A i kdyby - je tu ještě teta Anežka, která se o ně s Bohunkou od narození starala a koťata v ní mají druhou mámu se vším všudy.

Dnes jste nás mohli navštívit v Litoměřicích na pravidelném Blešáku. Za různé drobnosti se podařilo pro naše kočičky vydělat 415,- Kč.

12.7.2018

Představujeme Elišku, asi 6 let starou britskou kočičku, o kterou po smrti majitele nikdo nestál.

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-eliska.jpg

Včera nám přivezli poslední várku dřeva, na jehož úhradu jsme vás prosili v projektu Kočičího přání. Fotografie putovala i do centrály Kočičího přání a odtud poletí k dárcům i s poděkováním. My všem děkujeme již teď a zde. Děkujeme, že jste naše kočičky nenechali trpět zimou.

drevo.jpg

Dalšímu dárci děkujeme za množství věcí do aukcí a také za krmení.

obraz9623.jpg

11.7.2018

Včera večer odjela z azylu slepá Justýnka. Zatím bude bydlet u velmi milé paní doktorky Z. v Praze a kde na ni již čekal kamarád. První zprávy jsou skvělé, Justýnka se najedla, napila, i toaletu použila. Po bytě se "rozhlídla" a našla si své místečko k odpočinku. Žádné schovávačky ani stresové situace se nekonaly, kocourek ji také přijal bez problémů. A my víme, že bydlení v Praze je dočasné. Až se totiž podaří vyřídit veškeré formality pro lidi i zvířata, celá tato skvělá trojice se odstěhuje do Švýcarska. A protože s paní dotorkou jsme v kontaktu již déle, víme také, že u ní se oba chlupáči mají jako jako v ráji.

Hledáme majitele kocourka Pátka, kterého jsme přijali jako nalezence 10.7.2018 z chatové oblasti u obce Pátek u Loun. Kocourek je kastrovaný a celkově neodpovídá toulavému zvířeti.

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-patek.jpg

Kastraci dnes podstoupila maminka z Třebenic. Je v pořádku a po  krátké rekonvalescenci se vrátí ke svým dětem, aby je dovychovala.

K paní doktorce jsme také vzali již staršího zrzavého kocoura od lovosického přívozu přijatého včera večer. Nebyli jsme si jisti, zda je dobré ho kastrovat. Ne kvůli stáří, ale zdravotnímu stavu. Paní doktorka s námi souhlasila, kocourek ještě absolvuje odčervení a úpravu zažívání dietou a probiotiky. Pak kastraci podstoupí. Do té doby bude u nás v azylu, po kastraci se vrátí zpět do původní lokality.

9.7.2018

Z nového domova nám napsala posluha Pollynky:

 Dobrý den,
21.6. jsme si od Vás přivezli kočičku Polly. Ze začátku byla vyplašená, schovávala se pod postel ( misku s granulemi ale objevila hned :-) ). Postupně si zvyká, jí, i si hraje - vypadá to že bude vše v pořádku. V přílohách připojuji několik fotek (jsou z mobilu, takže trochu horší kvality).
 
Zdraví J. N.

My si myslíme, že Polly ovládla domácnost zcela jednoznačně a že se jí tam moc líbí. Posuďte sami.

obraz025.jpgobraz125.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

obraz146.jpgobraz149.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.7.2018

Dnešní zprávičky věnujeme přehledu co stalo během posledního měsíce v našem Depozitu Praha.

Začínáme jedním -opět nechtěným - dědictvím.

Velmi smutný příběh je osud této 12ti až 14ti leté kočičky, které její
majitelka říkala Mourek a my ji přejmenovali na Micku.
Její majitelka byla umístěna do LDN a není schopna se o sebe starat. O její starou kočku se nebylo příbuzenstvo schopno postarat, kočkám zřejmě ani nerozuměli, protože ji chtěli utratit. Kočička na ně syčela, nenechala se pohladit a také skoro nejedla. Kočičku jsme tedy přijali do podmínek, kdy jsme čekali ještě zhoršení celkového stavu, přímo do karanténní klece, jiné bydlení jsme ji nemohli poskytnout. K našemu velkému úžasu se Micka ihned pustila do kapsičky. Prý byla živena spíše zbytky a sebou neměla ani žádnou výbavičku. Myslíme, si, ale podle srsti a krásných zubů, že jsme opravdu raději ověřovali ten věk, že její majitelka se o ni starala dobře, jen to asi nikdo z rodiny nevěděl a neznal. Hned druhý den nás Micka čekala s vrněním, je mazlivá, hodná a vděčná. Je trošku při těle, tak se ji budeme snažit brzy přestěhovat do větších prostor, ať má pohyb:-)
Pro kočičku akutně hledáme nový domov! 

Začátkem června jsme přijali kocourka, který znenadála vběhl pod kuchyňskou linku jednoho domu v Praze západ.
Při vyšetření na veterině se ukázalo, že se jedná o staršího kocoura,
nekastrovaného, plného parazitů, který má špatné zuby a rýmu. Kocourkovi jsme dali jméno Jonáš, prošel úspěšně karanténou a léčbou rýmy a důkladným očistěním od parazitů. Jonášek je k zamluvení.

Dále jsme vyslyšeli prosbu nočního vrátného pivovaru v Praze východ. Krmí kočičku, na kastraci již bylo pozdě. Kočička v areálu porodila koťátka. Ty pán našel, když jim bylo cca 5 týdnů. A protože koťátka v areálu nebyla v bezpečí, putovala s nimi kočička k nám. Je to hodná kočka a po kastraci se vrátí k vrátnému, dostala jméno Týnka. Také její koťátka jsou hodná a přítulná, ještě ale musí vyrůst. Máme mourovatého a černého chlapečka, a dvě černé kočičky. Fotka není zatím moc povedená, ale jakmile koťátka vyrostou, pořídíme jim vlastní profily. Uvítáme pomoc s krmením, koťátka dostávají granulky Royal Canin Babycat a kapsičky.

tynka.jpg

Matky ze zahrádek Popovice
Po dvou letech tu máme znovu trápení s kolonií kočiček v zahrádkách Popovice na Praze východ. Možná bychom měli spíše napsat trápení s majiteli zahrádek. Kastrační program nebyl kvůli jejich nespolupráci dotažen do konce a opět se objevila koťátka. Tentokrát naši účast přijali již s větší pokorou a porozuměním, totiž kočičky až na jednu nejsou mazlivé a  jen samotný odchyt je pěkná fuška. Takže na obrázku vidíte 3 zasloužilé maminy. Zleva mourinka byla vykastrována před dvěma lety, uprostřed krásná želvinka běhá již nyní zpět po kastraci provedené před několika dny a poslední koukající mourinka koťata dosud vůbec neměla, ale kastraci raději podstoupí také. Na fotce nejsou zachyceni páni kocouři - mouratý je zpět po kastraci a černý čeká na odchyt. 

zahradky_popovice.jpg

Čtvrtá matka ze zahrádek Popovice

Tato černá kočička je hubená a šlo vidět, že ji první koťátka dala zabrat.
Majitelé zahrádek si mysleli, že koťata pomřela, kočka sama vypadala špatně. Pak se chvíli ukazovala málo a protože v zahrádkách je život docela drsný. Většina majitelů o kočky moc nestojí a při hnojení rostlin a hubení hlodavců se přítomností koček příliš nezabývají - obávali jsme se nejhoršího. Kočička se naštěstí objevila a rovnou s koťátky. Je to jediná mazlivá kočka, takže se podařilo majitelce chaty, pod kterou koťata schovala, koťata vytahat a umístit do pelíšku. Kočička se o koťata stará a lidi je vymazlují. Není proto třeba je ihned odvážet do azylu. Rodinku jsme vybavili kvalitními granulkami a konzervami a zajistíme kastraci kočičky a postupně budeme také nabízet koťátka k umístění. Máme tři mourovaté holčičky, mourovatého a černého kluka. Uvítáme příspěvek na očkování a krmení koťátek a kastraci maminy.

20180623_163659.jpg

Koťata želvovinové maminy ze zahrádek Popovice
Dříve než želvovinová mamina podstoupila kastraci, odchytali jsme jejich 5 potomků. Přestože jsme je doslova lovili a lákali na jídlo ještě celkem
malá, cca 8 týdnů, už to byli pěkní draci. Nejdřív jsme chytli 3 - rezavého
a černého kocourka a černou holčičku. Za týden se podařilo chytit další 2 - rezavého kocourka a černou kočičku a jen během jednoho týdne byl znát ten rozdíl v plachosti. Poslední dvě koťátka ještě prochází vymazlovacím procesem a první tři jsou už mazlivá. Všech 5 koťátek má za sebou již první očkování a ty mazlivější mohou odejít již do nového domova. Představujeme černou Anetku a Agátku, černého Alexe a rezavého Dana. Kocourek Damián již svůj domov má, ostatní ho hledají. Uvítáme příspěvek na krmení a vakcinaci, nebo zakoupení kvalitních granulek Royal Canin kitten.

Pomoc našemu depozitu můžete posílat na transparentní účet 4049930389/0800 a do zprávy pro příjemce napište "depozitum Praha" nebo uveďte VS 9999.

Pro dohodu o zaslání  materiální pomoci prosím kontaktujte přímo paní Báru Nekolovou, tel. 732 281 266 nebo napište na e-mail Nekolova.B@seznam.cz

7.7.2018

Na konci června jsme přijali dvě kočičky. Janinka z Litoměřic je již kastrovaná a majitel se rozhodl, že se jí vzdá. Tato kočička opravdu není vhodná jako obyčejná myšilovka bez kontaktu s člověkem a jeho péče. Janinka hledá svůj vysněný domov u někoho v bytě.

Druhou kočičkou přijatou ve stejný den je Maruška. Maru měla štěstí, včera si ji vybrala nová posluha, u které se bude mít určitě královsky. Ostatní kočičky, které svůj domov ještě stále hledají, Marušce trochu záviděly.

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-maruska.jpg

Ve čtvrtek do azylu zavítala návštěva z Mostu, čerstvá zaměstnankyně bramborárny ze stejnojmenného města. Paní již dlouho pomáhá opuštěným zvířátkům. Na její zahradě roste velmi mnoho levandule, kterou plní polštářky a ty pak prodává svým známým, kolegům a vůbec každému, kdo projeví zájem. Částky nemá pevně dané,  ale bere, co kdo dá. Vybrané peníze pak věnuje některému z útulků. Tentokrát si paní vybrala náš azyl a my moc děkujeme. Každý útulek včetně toho našeho by potřeboval více takových sponzorů, kteří své výrobky prodají a výtěžek zašlou nebo přivezou. Výhodné je to i pro samotné dárce. Tito lidé totiž mohou obdržet Potvrzení o daru na rozdíl od drobných darů ve formě nejrůznějších věcí k prodeji na bazárcích. Tato konkrétní paní ale Potvrzení odmítla s tím, že jen prodává své výrobky a dary vlastně poskytují nakupující. Za sebe pak paní přivezla několik kapsiček pro naše kočičky.

obraz9616.jpg

5.7.2018

Na kastraci byly včera dvě kočičky od lovosického přívozu. Svezl se s nimi i kocourek z Evaně a stejně jako obě kočičky se vrací do původní lokality.

Začínáme s prvním očkováním našeho kotěcího nadělení. Každé kotě pak dostane svůj vlastní profil na našich stránkách. K adopci budou vždy buď k další věkově příznivé kočičce nebo v páru.

Včera v podvečer udělala štěstí i černá kráska Baterka. Odvezla si ji rodina z Chotěšova, ke které se doslova vlísala :-) Baterce přejeme hodně společných let s rodinou a stále doufáme, že i ostatní kočičky nebudou dlouho sami bez svých dvounožců.

29.6.2018

Kastrací prošly kočičky z Loun a Lovosic.

obraz9577.jpgobraz9571.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Kastrována byla i kočička z Litoměřic. U té narozdíl od předchozích ještě nevíme, zda ji budeme vracet zpět. Dělali bychom to neradi - kočička je mazlivá, přítulná a moc hodná. nicméně má svého majitele, kterého se nám povedlo přemluvit alespoň ke kastraci. Nyní jednáme s majitelem o dalším osudu kočičky, která byla primárně určena pouze jako myšilovka. Vzhledem k její úžasné povaze se nám tento úděl nezdá odpovídající.

obraz9569.jpg

Je perfektní, když starostové a zastupitelé obce mají skvělý přístup k problematice toulavých zvířat. Třeba z takových Třebenic by si každý mohl vzít příklad. Jakmile se někde objeví toulavá kočička, již se zajímají o možnosti její kastrace a snaží se ji umístit v rámci obce do nového domova. O pomoc s jednou takovou  kočičí rodinkou požádali nyní nás a my jim vyhověli. Koťátka jsou krásná a budou z nich nádherní vládci člověčího společenství někde v bytě nebo domku - uvidíme podle povah.

Z Libochovic jsme také přijali malou Libušku. Kočička je nalezenec i se svou maminkou. Paní nálezkyně si nejdříve chtěla nechat obě, ale vzhledem k věku se rozhodla jinak. Kéž by více lidí bylo takto zodpovědných. Bohužel se stále setkáváme se žádostí o adopci malého kotěte pro 80letou babičku...

25.6.2018

Do nového domova odešly další kočičky. Z hlavního stanu si Lesanku odvezli naši dlouholetí příznivci. Lesanka bude dělat společnost kočičce, která osaměla po smrti svého kamaráda.

Z pražského depozita se do nového domova odstěhovali Cigánek a Samson. Kocourci jsou i nadále spolu u jedné rodiny.

23.6.2018

Do nového domova odjela i krásná mourinka Podléška Polly. Bylo na čase - kočička u nás byla z množství zvířat nešťastná a začínala se trápit.

V pražském depozitu čekají na nový domov také Mery a Cigánek. I u nás v azylu máme stále mnoho čekatelů, např. Baterku. Baterka měla být původně vrácena do původní lokality, ale je tak mazlivá, že jsme se s nálezci dohodli na hledání domova pro tuto úžasnou černou krásku.

Kocourek Oreo podstoupil vyšetření na oční klinice. Skvrny nejsou způsobeny zákalem, ale pravděpodobně diabetem. Takže kocourka čeká další vyšetření.

U naší dočaskářky Ireny máme nový kotěcí přírůstek od lovosického přívozu. Jsou stará pár dní přes dva měsíce a narozena jako divoká, povedlo se je chytit, odchyt přes městskou policii zaevidovat a odvézt domů. Jako divočáci musí bohužel pobývat v kleci nějaký čas, než přestanou být bázlivá, jinak by se rozprchli po baráku a už by z nich mazlíci nikdy nebyli. Jedno je černobílé, asi kocourek, a dvě kočičky, jedna mourovatá a jedna šmrnclá nejspíš mainskou mývalí, ta měla obrovské klíště, které bylo odstraněno a místo ošetřeno. Černoušek byl ze všech nejklidnější, taky se mu asi nejvíc stýská po volnosti. Dneska jsem mu objevila taky jedno malé klíště. Mainka byla největší divočák, prskala jako o život, ale zase je nejhravější, nejvíc ji zajímá zavěšená kulička na drátu. Dneska už obě koťata trochu papala. Mourinka byla papat už včera. Ta měla špinavé černé uši, ostatní docela čisté. Preventivně dostávají Enteosgel na detoxikaci a Lysinviral na podporu trávení a imunity, kdyby po odčervení bylo mrtvých červů hodně. Na záchůdku byla během noci podle vybraného množství určitě všechna tři, ale všechna v něm ležela, čuňátka venkovní. Ale zvyknou si, myslím, nechají se vzít a manipulovat se sebou, sice před dotekem ruky trochu prskají, ale neútočí a pak se nechají i mazlit. Koťátka nabízíme k adopci, ale pouze po dvojicích.

35923305_1663060107082078_4728915810741911552_n.jpg35932153_1663060200415402_5356652000043859968_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

36114186_1663059973748758_6484247048873836544_n.jpg

A na závěr jeden příběh se šťastným koncem jak ho vyprávěla naše naše paní dočaskářka:

Moje neteř s manželem před pár dny při projížďce na kole kolem Žatce málem přejela dvě mrňavá mazlivá kotata v místě, kde je musel někdo 100% vyhodit, protože tam nebylo, odkud by mohla přijít a silnice je docela frektventovaná i pro auta. Prohledali i okolí, jestli jich tam není víc, další už nenašli. Přestože už mají doma kočky tři, byli smíření s tím, že u nich asi zůstanou. Prďolky už papaly samy, tak dostaly maso a měly hrozný hlad, snědly pokaždé hromadu. Přece jen jsme naspali inzerát ke stovkám dalších "daruji kotata", kdyby se náhodou někdo hodný ozval, kdo by je obě chtěl. A stalo se, za dva dny volala paní, doma už jednu kočičku mají a tak mají v Chomutově nový domov v bytě.

19.6.2018

V posledním týdnu odešly domu tři kočičky: malá Luisa z pražského depozita, Březulka a Adélka.

8.6.2018

20. 5. 2018 skončila akce Kočičí přání - Velikonoce 2018. Obdarovánom bylo celkem 1 304 koček za 1 434 098 Kč.

Z našeho zylu se zúčastnilo 25 kočiček, kterým jste zakoupili dárky a nasypali do mističek celkem za 26.764,- Kč. Obrovský dík patří všem dárcům, ať už přispěli tisíce nebo jen sto korun. Velmi si vážíme Vaší podpory a poděkování posílají všechny kočičky i lidé. Fotografie s dárky by již měli mít všichni ve svých e-mailových schránkách. Všechny fotografie kočiček s dárky i nákup z misek jsou již k nahlédnutí ve fotoalbu.

Přispívat ale můžete i nadále. Ať již jakoukoli částkou na naše účty, virtuální nebo opravdovou adopcí našich miláčků, v aukcích na našich FB stránkách. A také příspěvkem na náš Velký projekt. Na nákup dřeva pro kočičky máme vybráno přesně polovinu, ale 3500,- Kč nám stále schází. Pomůžete, prosím?

7.6.2018

Oreo - dnes v podvečer přijatý kocurek, asi roční, nekastrovaný. Nálezkyně ho asi 2 měsíce viděla toulat obcí Orasice a na zahradě svého domu ho krmila. To byl ještě zdravý a plný sil. Kocourek se poté na několik dní ztratil. Po návratu vůbec nevypadal dobře. Je hubený, jeho tělíčko připomíná sušenku, proto jméno Oreo. Svrab v uších mu udělal úplnou zátku. Oreo se jeví hluchý - nereaguje na hlas ani na silnější zvukové podněty. V očích má šedé skvrny a šilhá. Jeho chůze není ani náhodou bezproblémová, napadá na zadní nožičku a neovládá dobře motoriku.

Byli jsme požádáni o hledání nového domova:

Po telefonické dohodě s Vámi posílám foto kocoura Fouse, o kterého se
panička z důvodu vážné nemoci a imobility nemůže dále starat.. O kocoura je nyní po fyzické stránce postaráno, ale je celý den v bytě sám...

Je to nalezenec, zachráněný z ulice.. Dostal jméno Fous a kastraci...Je nyní dobře živený kapsičkami Felix.. Rád také chroupá kočičí sušenky.. Je zvyklý v bytě a naučený na kočičí WC... Jeho stáří je cca dva roky...Kromě kastrace u veterináře s žádným zdravotním problémem nebyl...

V případě zájmu můžete kontaktovat dceru paničky (majitelku dvou uštěkaných pudlů), která ho nyní chodí krmit na telefonním čísle 602 472 394.. nebo na emailu
andrea.perutkova@seznam.cz

screenshot_20180606-194625.png

6.6.2018

Justýnka byla konečně po všech vyšetřeních uznána schopnou podstoupit operaci kýly. Kočička je velmi trpělivá, s hojením by neměl být problém. Pro jistotu jsme Justýnce nechali ješt udělat rentgen plic a břicha, zda je vše opravdu v pořádku. Žádné problémy nebyly nalezeny.

To však neplatí o černé krásce z Opárna. Rána kolem bradavky se nám nezdála, utvořil se ní velký strup divné barvy. Paní doktorka strup odstranila a pod ním se ukázala velká a hluboká rána s nekrotickou tkání. Vypadá to, že se kočička někde na něco nabodla a rána se zavřela příliš rychle, aniž by hojení mohlo probíhat bez negativních následků. Mrtvá tkáň byla odstraněna, rána pečlivě vyčištěna a kočička užívá antibiotika. Protože rána původně nevypadala nijak problematicky, mysleli jsme si, že krásku jen kouslo kotě. Bohužel problém narostl do větších rozměrů a jsme moc rádi, že jsme kočičku nevypustili zpět do původní lokality tak, jak bylo plánováno. To ji stejně čeká, ale až po ukončení celé léčby a až budeme mít naprostou jistotu, že se již nic nezvrhne.

obraz9547.jpg

A na závěr exkurze do života Bohunčiných koťátek aneb řeckořímský zápas, zajatce neberu.

 

1.6.2018

Když najdete mrtvou kočku, je to smutné, ale i smrt je součástí života. Bohužel někdy je to smrt krutá a někdy se jí dá zabránit. Pár metrů za vesnicí mezi polem a silnicí ležela kočka, zdánlivě mrtvá. Paní Jana se rozhodla, že ji pochová, jako to dělá skoro celý život s každým mrtvým zvířátkem v okolí jejího bydliště. Jaké však bylo její překvapení, když se při jejím doteku kočička rozplakala. Na záchranu však bylo bohužel pozdě a kočička musela být uspána. Na fotografiích můžete vidět tisíce červů, kteří se do tělíčka pustili. Přitom okolo chodili lidé, kteří ji museli vidět a nikoho nenapadlo se o ni zajímat nebo dokonce zkusit pomoci. Lidská nevšímavost, nezájem a krutost? Prosíme, pokud uvidíte nehybně ležící zvířátko, přesvědčte se, zda je opravdu mrtvé. Této kočičce se mohlo dostat pomoci, pokud by někomu jen o pár desítek minut dříve stála za pozornost. Víme, že ne každý má na to sáhnout na ležící a mušími larvami pokryté zvíře. Ale obvykle se dá v okolí sehnat cokoli, třeba kus klacku, kterým do zvířátka strčíte. A pak stačí jen zachovat se podle situace. Má cenu se dívat. Můžete zachránit život nebo "jenom" pomoci od utrpení. Této kočičce nikdo nepomohl a ona umírala v krutých bolestech zaživa rozežírána červy. A přitom stačilo tak málo. Nebýt lhostejný.

33899707_1636225669765522_1692773828284907520_n.jpg

33985705_1636225799765509_7613450275193356288_n.jpg

34091251_1636225926432163_2288850881640136704_n.jpg

 

Špatné zprávy bohužel pokračují. Zemřela jedna černá perla, kterou porodila černá kráska z Opárna a také dvě koťátka nebohé Hedviky. Do třetího měsíce věku je to vždy sázka do loterie, nikdy nevíme, čím si kočičky během březosti prošly a co rozhodne, zda budou koťátka žít nebo odejdou za duhový most.