Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosíme, před návštěvou azylu si

VŽDY DOMLUVTE SCHŮZKU na tel. č. 777 444 373.

Volejte nejpozději do 18,50 hodin.

Paní Jana je nejen ošetřovatelkou, mazlitelkou, krmičkou a uklízečkou, ale i matkou, manželkou, babičkou, dcerou, sestrou a tetou, tedy člověkem se vším všudy. I s potřebou občas myslet sama na sebe a navštívit některého z lékařů nebo dokonce pár hodin věnovat spánku.

Děkujeme :-)

 

KRITICKÁ SITUACE!!!

 

Je nám opravdu líto, ale musíme vyhlásit absolutní stop stav příjmu dalších kočiček. Aktuálně máme cca 80 koček a paní Jana nezvládne větší množství ošetřovat. Omlouvá se všem volajícím, které musí odmítat. Dost často volají lidé, kteří nechtějí kastraci svých koček, ale potom se snaží umístit koťátka do útulku. S touto nezodpovědností se potýkáme všichni. Přjímáme pouze akutní případy, kdy je kočka zraněná nebo jinak fyzicky handicapovaná. Paní Jana vám děkuje za pochopení.

STOP STAV!

 

Zprávičky z azýlku

20.2.2016

HLEDÁME MAJITELE

Včera byl v Lovosicích u arealu TRCZ nalezen asi 5 měsíční kocourek. Lidí se nebojí, je to veliký mazel. Určitě žil v bytě. Pokud ho poznáváte nebo se přímo vám ztratil, volejte paní Zárubovou 777 444 373.

fotografie2028.jpg

13.2.2018

Do nabídky přichází krásný černobílý kocourek Bradík. Bradík se do azylu přitoulal asi před rokem, byl plachý, ale pod laskavou péčí - a hlavně zásluhou stále plné misky - se nechal poměrně rychle ochočit.

Dnešního natáčení pořadu "Chcete mně?" se ale Bradík nezúčatnil. V pořadu uvidíte hlavně naše postižené kočičky včetně Pana Starosty. Tomu jsme před pár dny pořídili invalidní vozík, ale kocourek se na něj ještě musí naučit. Zatím je stále poněkud vyplašený a s vozíkem se nezžil. Při natáčení tedy vozík na sobě neměl. Děkujeme paní Martě Kubišové a celému týmu za krásný den a velkou trpělivost s našimi kočičkami. Pořad s nabídkou našich kočiček uvidíte 4.3.2018 v obvyklém čase kolem poledne.

img_20180213_103115.jpgimg_20180213_103456.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_20180213_122849.jpgimg_20180213_122920.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

img_20180213_123010.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.2.2017

PROSÍME POMOZTE !!!
V oraništi na poli běhá zbědovaná kočka!!!
Za obcí Lysovice směrem na Stradonice poblíž Zlonic na slánsku byla viděna dlouhosrstá (možná tmavá želvinová) kočička se zdredovanou srstí, prostředek tělíčka holý bez srsti a ve velmi špatném stavu. Naše známá se ji pokoušela chytit, ale marně. Kdyby se někomu podařilo kočičku odchytit, prosím zavolejte k nám do azylu, rádi bychom se jí ujali. Volejte paní Janu 777 444 373. Děkujeme.

Dvě z našich neumístitelných kočiček absolvovaly revizi zoubků. Želvovinová Bobonka má všechny zoubky vyčištěné, a tři jí musela paní doktorka vyrhnout. Stříbrný Vlček má vytržené dva zkažené zuby a ostatní krásně vyčištěné. Obě kočičky jsou již starší a nelze je umístit do nových rodin. Ale Bobinka ve virtuální adopci má maminku paní Irenku B., která jí na letošní rok poslala krásných 10.000,- Kč. Za tento nádherný dar Bobinka moc děkuje a hned toho využila na zaplacení operace zubů.

7.2.2018

Všichni jsme zaregistrovali kauzu množírny v Kamenici nad Lipou, odkud bylo zachráněno 212 pejsků z - mírně řečeno - nevyhovujících podmínek. Následující video dává tušit, že i oni se dočkají lepšího života.

Někteří z pejsků jsou umístěni v azylu nedaleko Teplic a paní Jana tam zítra poveze svou soukromou materiální pomoc.

A teď již zpět k našim kočičkám.

Do nového domova odešel černý kocourek Casanova. Rodina nejdříve pokukovala po Josífkovi, ale ten byl do odpoledne zamluvený a vše vypadalo skvěle. Bohužel Josifek domu neodjel. Pán se omluvil, že z rodinných důvodů (které jsou nám známy a plně je chápeme) musí plánovanou adopci zrušit. Josífek je tedy volný a čeká dál na svého milujícího dvojnožce.

3.2.2018

Včera paní Jana odeslala poslední potvrzení o daru, takže v následujícím týdnu by již všichni naši dárci měli mít své doklady doma. Pokud tomu tak nebude, neváhejte nás kontaktovat. Ti z vás, kterým roční zúčtování daní provádí zaměstnavatel, musí Potvrzení předat mzdové účtárně do 15.2.2018. Ostatní (ti, kdo si podávají daňové přiznání individuálně) mají čas nejméně do konce března. A ta nejmenší část, která své daňové přiznání svěřila ke zpracovnání daňovému poradci, do konce června.

Kocourkovi Panu Starostovi jsme objednali invalidní vozík. Pro paní Janu to bude - ač se to nezdá - mnoho práce navíc. Kocourek se totiž bude muset neustále hlídat, aby při pohybu po nerovném prostoru dvora nepřepadl na bok. Přesto si myslíme, že to pro něj bude pohodlnější. Pokud půjde vše jak má, pravděpodobně se s vozíkem objeví v televizi  již 4.3.2018, kdy se bude vysílat pořad Chcete mně z našeho útulku.

Včera odešel do nového domova kocourek kocourek bez očka převezený ze zrušeného útulku Felca Louny,  Maťásek. Rodina si původně na našich stránkách vyhlédla kotě Jonatána, ale zatímco Jonatána paní Jana přemlouvala ke spolupráci, Maťásek si získal srdce syna a svým očkem stále hypnotizoval maminku. Jonatán spolupracovat odmítl i po dlouhém přemlouvání, zatímco Maťásek si postupně získával celou rodinu. Do přepravky nasedl sám, bez potíží. Máme již první zprávu z jeho nového domova: nyní se jmenuje Maty, ostatní tři kočičí kamarádi ho přijali bez výhrad a pána si doslova omotal kolem tlapek.

img_20180202_192851.jpg

Další příznivá zpráva přišla i od Bobeše. Tam nás to těší ještě více, protože z kraje adopce se paní neozývala. Nevíme důvod, ale důležité je, že nyní již máme zprávy pravidelně:

Zdravím kočičí útulek,  Bobes se zapojil do rodiny i se psem dcery a mým kocourem Streetem .Chodí za mnou po bytě a večer než jdu spát už na mne i s tím druhým čekají v posteli.viz.dve fota. Ven jde jen na společnou chodbu domu nebo na balkón ale jen na chvilku ..tam se ještě bojí.

20180131_173852.jpg

Do virtuální adopce jsme přesunuli Aranku. Černé kočičky se nedaří umísťovat ani zdravé, natož postižené. Vypadalo to, že zlomenina nožičky se zhojila dobře, bohužel opak je pravdou. Aranka na nožičku stále pokulhává a také má "sjetý" zadeček ke straně. Asi následkem jednostranného zatěžování druhé nožičky při hojení zlomeniny.

 

OMLUVA

z nám neznámých důvodů zmizela celá historie Zpráviček - Co je u nás nového a bohužel se nepodařilo stránku obnovit v posledním (včerejším) modu. Byť pravidelně provádím zálohu, zhruba poslední týden je nenávratně ztracen. Omlouváme se proto, zprávičky uvidíte pouze od data 3.2.2018.