Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosíme, před návštěvou azylu si

VŽDY DOMLUVTE SCHŮZKU na tel. č. 777 444 373.

Volejte nejpozději do 18,50 hodin.

Paní Jana je nejen ošetřovatelkou, mazlitelkou, krmičkou a uklízečkou, ale i matkou, manželkou, babičkou, dcerou, sestrou a tetou, tedy člověkem se vším všudy. I s potřebou občas myslet sama na sebe a navštívit některého z lékařů nebo dokonce pár hodin věnovat spánku.

Děkujeme :-)

 

KRITICKÁ SITUACE!!!

 

Je nám opravdu líto, ale musíme vyhlásit absolutní stop stav příjmu dalších kočiček. Aktuálně máme cca 80 koček a paní Jana nezvládne větší množství ošetřovat. Omlouvá se všem volajícím, které musí odmítat. Dost často volají lidé, kteří nechtějí kastraci svých koček, ale potom se snaží umístit koťátka do útulku. S touto nezodpovědností se potýkáme všichni. Přjímáme pouze akutní případy, kdy je kočka zraněná nebo jinak fyzicky handicapovaná. Paní Jana vám děkuje za pochopení.

STOP STAV!

 

Zprávičky z azýlku

17.4.2018

Na první místo dnešních zpráviček dávám oznámení o novém depozitu. Jeden z pražských spolků se po útoku bulvárního tisku bažícího po senzacích pravda nepravda rozhodl ukočit svou činnost. Protože ale tento spolek známe, máme s ním dobré vztahy a také víme, že pomoc kočičkám je důležitá na všech frontách, nabídli jsme předsedkyni spolku zaštítění naším azylem. S paní předsedkyní jsme dohodli pravidla spolupráce a proto můžeme oznámit, že máme na území hlavního města Depozitum Praha. Depozitum bude zatím fungovat v omezeném režimu a nebude přijímat žádné kočičky vyjma těžce zraněných a pouze po dohodě s námi jako hlavním stanem. Dárce spolku paní předsedkyně (nyní již vedoucí depozita) sama kontaktuje a dá na vědomí změny, které nastaly. O případných dalších změnám ohledně Depozita Praha vás samozřejmě budeme informovat.

 

A teď další zprávy.

Asi stárneme nebo potřebujeme lupu. Máme tu další změnu pohlaví. Kocourek Jonatán nalezený v jabloňovém sadu je nakonec kočička Jonatánka.

Dobré zprávy máme o kočičce Mefistce. Začínáme být mírně optimističtí. Kočička krásně jí, dodržuje pitný režim a bříško má už tak plné, že si došla i na záchůdek. Zjišťujeme, že Mefi byla na 99% kočička zvyklá u lidí. Nebojí se, mazlí se, je k lidem velmi vstřícná a moc hodná.

img_20180416_191809.jpg

Ve virtuální adopci čeká na svého přispěvatele kocourek Cementík.

obraz9381.jpg

A s blížícím se spuštěním jarního kola Kočičího přání jsme se rozhodli, že ukončíme své prosby o tiskárnu a ponecháme prostor ve velkém projektu pro dřevo na topení našim kočičkám. Tiskárnu zakoupíme  ze svých prostředků, samozřejmě s využitím již poskytnutého daru. Bohužel zatím se ještě dostatečně nerozšířilo povědomí laické veřejnosti o tom, že péče o kočičky je i rozsáhlá administrativa. A také potřeba nejrůznějších materiálů k propagaci kočiček k umístění, kastrací a ochraně přírody celkově. Ne vše a všude se dá provést elektronicky.

16.4.2018

Přišlo jaro a začíná plošné vypalování staré trávy nebo hromad listí a různých organických zbytků. Tato činnost je zákonem zakázána. Pokud ale i přesto máte potřebu trávu a hromady listí pálit, nejdříve se přesvědčte, že na místě nejsou živí tvorové. Naštěstí "pouze" takto dopadl ježeček z Brna.

jezek2.jpg

 

Paní Marta poslala fotografie Ježčí vesničky. Sami se tak můžete přesvědčit, že ježečci jsou ve svém přirozeném prostředí a navíc mají úkryt před nepřízní počasí a dostatek jídla.

A také jsme dostali fotografii Sissinky, která šla do nového domova z Dočasky u Ireny v Lounech. I tato fotografie je vševypovídající.

img-9d1078d79c463583b76278d75aa2291b-v.jpg

Březí kočičku Bohunku jsme zatím ponechali v sekci neumístitelných kočiček a hledáme dobrého člověka, který by si ji vzal pod svá křídla a přispíval na živobytí její i zatím nenarozených koťátek.

13.4.2018

Dnešní podvečerní příjem je kočička Bohunka. Nalezena byla v Bohušovicích nad Ohří a je březí.

obraz9388.jpg

Od 1.5.2018 budete moci našim kočičkám opět kupovat dárky a přispívat na živobytí v jarním kole Kočičího přání. Ve velkém projektu jsme chtěli jako každý rok požádat o příspěvek na topení. Bohužel dosud nemáme dokončený projekt z vánočního kola - tiskárnu. Za materiály jsme mezi tím profesionálům zaplatili mnohem více než je cena za vybranou tiskárnu, což je škoda. Kdybychom věděli, že se nám projekt bude protahovat tak dlouho, nejspíše bychom prosili o něco jiného a tiskárnu pořídili třeba na splátky. Další projekt mít nesmíme, dokud nesplníme ten aktuální. Pokud by nám ale někdo přece jen chtěl na dřevo na topení přispět i mimo Kočičí přání, může zaslat jakoukoli částku na některý z našich účtů.

8.4.2018

Mefistka. Stará kočička s pouhými dvěma zuby, zubožená, vyhladovělá, špinavá. Se silnou rýmou, zánětem v očích a uši plné svrabu a zanícené. Váha? Celých 1,40 kg... Co na to řící? Snad jen to, že kočička byla zvyklá u lidí. Nebojí se, na ruce se držela jak klíště, aby snad zase nebyla někam vyhozena. Při pohlazení okamžitě spouští motůrek a hlavičku tiskne k člověku. Dostala antibiotika a vitamíny, snědla kousek vařeného kuřete. Netušíme, zda se jí podaří přežít, ale k životu má velkou vůli. Kritických bude několik příštích dnů. Kočičku nalezla včera v Jenčicích kamarádka naší kolegyně úplně vysílenou v kotelně svého domu a my jí ještě ten samý den přijali. Paní nálezkyně má sice s toulavými zvířátky určité zkušenosti, ale na takto těžký případ si netroufla. Pokud se Mefistku podaří zachránit, má u ní zajištěn domov.

img_20180407_174413.jpg

O den dříve jsme přijali malou černou kočičku. Protože chodila na krmení z lesa do jednoho statku, dostala jméno Lesanka. Je to téměř ještě kotě, nemá ani rok a je hodně vyhublá. Ale jak vidíte na fotce, je moc přátelská, důvěřivá a velký mazlík. S nálezci jsme se domluvili na předání Lesanky ve veterinární ordinaci v Roudnici nad Labem, takže kočičku hned zkontrolovala paní doktorka a provedla základní ošetření proti parazitům. Kastrace Lesanku čeká za 2 – 3 týdny, až zjistíme zda nemá nějaký zdravotní problém. Nálezci Lesanky obvolali několik útulků ve svém okolí, ale nikde pro ni neměli místo. Byli jsme její poslední naděje. Je zvláštní, že nejméně v jednom z těch odmítajících útulků během pár hodin přijali zvířátko, pro které najednou místo měli. Jenže to nebylo černé.... Černá se mezi lidmi nenosí, černé kočičky jsou prakticky neumístitelné, tak je útulky prostě odmítají. Mám stále neodbytnější pocit, že i těm, kteří by měli opuštěným zvířátkům pomáhat, neleži na srdci ta zvířátka, ale výhradně to, jaký mohou mít z přijetí do útulku následný prospěch.

azyl-adopce-utulek-kocka-lesanka.jpg

Naštěstí i náš útulek podporují dobří lidé. V pátek jsme obdrželi balík s krmivem od p. Polákové. Kočičky posílají velké díky.

img_20180407_171617.jpg

A ještě jedna dobrá zpráva. Podařilo se nám umístit Myšilovčí duo i poslední kočička z Myšilovčího tria.

4.3.2018

Dík hlouposti lidí, pro které je kastrace kočiček asi neznámým slovem, se paní Jana nenudí. Nedávno pomáhala s kastracemi kočiček v obci Evaň. I vloni jsme tam nechávaly kastrovat několik koček a pro některé hledaly a našly domov, letos se situace opakuje. Během zimy se k našim kočkám nastěhoval kočičí junior, odrostlejší zrzavý kocourek. Teď za ním přišla asi sestřička, mladá tříbarevná kočička a přidal se černobílý kocour, ale to už je dospělák. Kočička už v azylu čeká na kastraci, pány to teprve čeká. Všichni tři jsou na lidi zvyklí, nechají se vzít do ruky a pohladit. Kdyby lidi nechávali kočičky kastrovat...stará obehraná písnička. Můžete-li někdo, pomozte najít kočičkám domov. Jsou to vesnické kočky, zvyklé venku, ale zázemí potřebují, proto přišly k nám.

 

Pamatujete na Zuzanku a jejích pět koťat? Rodinku jsme přivezli vloni v létě z lounského útulku a odebrala je pak od nás paní Zuzana Peterská z depozita Catky. Díky její péči koťata přežila. Nyní už jsou z koťátek dorostenci a všichni mají domovy. Paní Peterská našla domov i Zuzance.

29790940_1583436301711126_5953416354117815501_n.jpg

img_20180330_115322.jpg

Všem svým přiznivcům posíláme z Azylu Lucky přání krásných Velikonoc

A proč zrovna fotografií s podbělem? Protože podběl je spolu s bledulkou a sněženkou první posel jara. Jeho léčivá síla je pak výzmamným bonusem. Takto mi roste každé jaro na dvoře na ploše cca 3 x 4 metry. Podběl je rumištní rostlina a na pečlivě uklizeném místě ho opravdu nikdy nenajdete. Své dvorní rumiště si proto úzkostlivě chráním.

31.3.2018

29570560_1578834748837948_1788840320714535359_n.jpg

Smutný příběh slepé kočičky. V Peruci ji hodili přes zeď do farní zahrady. Zdejší pan farář se jí ujal, nechal ji ošetřit a vykastrovat, ale bohužel si ji nemůže nechat, protože by byla snadným cílem pro jeho velké psy. Kočičku svěřil na jeden den do péče své známé paní Dášy, která ji po předchozí domluvě umístila k nám do azylu Lucky. Kočička dostala jméno JULIE a už dnes je v domácí péči členky azylu. Příští týden Julinku čeká návštěva na veterině a po dopručení paní doktorky se obrátíme na konzultaci na oční kliniku, abychom zjistili, zda nebude možné Julince zrak alespoň částečně zachránit. A my v to pevně věříme, protože

ZÁZRAKY SE DĚJÍ!

Ochrnutý kocourek Pan Starosta dostal domov!!! Ano, stalo se neuvěřitelné. Paní, která vyrábí vozíky pro nechodící pejsky a kočičky si Pana Starostu vzala domů na pár dní, protože ho začala učit používat vozíček. A kocourek se do rodiny přímo zamiloval, a oni do něj. Prostě láska na první pohled, a tak se dohodli, že spolu zůstanou natrvalo. Paní má doma i jiné handicapované kočičky a bohaté zkušenosti s jejich ošetřováním, a kocourek je v nové rodině naprosto nadšený.

28.3.2018

Do nového domova odjel Stenly, kocourek, který potřebuje operaci víček. Tu zajistí již noví majitelé.

Jako další odjela Renetka. Nyní bydlí v Jenčicích a dělá společnost dalšímu plaššímu kocourkovi.

Z azylu se odstěhovaly i dvě kočičky z myšilovčího tria. Třetí plachá kočička na svou stáj ještě čeká.

Z nového domova nám napsal Miki:

Omlouvám se za paničku, ale nechci se nechat fotit. Jakmile vezme telefon nebo foťák do ruky tak začínám dělat scény a nenechám se vyfotit. U vás jsem měl jméno Miky a nová panička mě přejmenovala na Bobánka. Jméno se mi hrozně líbí a proto svoji paničku na každém kroku doprovázím a to zvláště do špajzky kde mám svoje granule i když mi založí do misky tak se rád dobejvám do dózy. Jinak jsem tu hrozně moc spokojený a nejraději sedávám na okně na svém škrabadle v podobě vlny i s pelíškem a špehuji lidi. 

Přesto panička je vytrvalá a podařilo se jí mě nafotit.

dsc_0003.jpg

dsc_0053.jpg

 

26.3.2018

Do nového domova odjel Josífek / Pepíček, kde si bude užívat péče a lásky své dvojnožky. Když paní přijela do azylu, hned se k ní vrhnul, motal se jí kolem nohou a všemožně se snažil na sebe upozornit. Zkrátka si ji vybral – a my mu přejeme, aby to byla ta nejlepší panička na světě.

Také jsme dostali pozdrav od Cleušky. Moc jsme se báli, jak se v novém domově zabydlí, zvlášť po nepodařené adopci, kdy se stala terčem útoků. Clea je spokojená, moc se jí líbí byt i její noví dvojnožci a tak se rozhodla, že zde už opravdu zůstane. Její lidičkové Gill a Ollie ji mají moc rádi a tak jsou všichni vespolek šťastní. Cleini noví posluhové jsou cizinci, bydlí v centru Prahy a už se oba učí česky. Cleušce přejeme spokojený život a spoustu lásky v jejím novém království.

29511247_1573195802735176_7730597499311776956_n.jpg

24.3.2018

Včera v noci odešla k Velké kočce Aranka, krásná černá kočička. Již asi měsíc se léčila s nemocnými ledvinami, stále hubla. Večer usnula a už se nevzbudila.

22.3.2018

Čivavka Zuzanka je po kastraci a po odstranění nádoru v pusince naprosto fit. Masitý nádor byl odoperován laserovým paprskem a nebylo prokázáno, že by byl zhoubný. V narkóze byla Zuzanka také vykastrována a byly jí ošetřeny a vyčištěny zkažené zoubky. Tato operace byla dost nákladná (6500,- Kč), takže i s předoperačním vyšetřením (cca 1800,- Kč) celková částka překročila 8000,- Kč. Již několik z vás poslalo Zuzance finanční příspěvek a my moc děkujeme. Pokud by jí ještě někdo chtěl přispět, může na kterýkoli z našich účtů.

29468129_1570046706383419_7833087403697897472_n.jpg

19.3.2018

Svůj domov našel černý Skautík s amputovaným ocáskem. První večer si vše prohlédl, ale pak si našel schovávačku a rodina si o něj dělala starosti. Přes noc záhadným způsobem zmizelo jídlo z misky a z kuchyňské linky se ozývaly zvláštní mlaskavé zvuky. Rodina z toho usoudila, že Skautík žije. Aby to dokázal, rozmyslel se a další noc už strávil spořádaně na gauči.

Z azylu odešla i Perunka. Ta bohužel nikoli domu, ale k Velké Kočce. Perunka od začátku u nás v azylu nechtěla jíst, paní Jana do ní vpravila stěží pár soust denně. Minulý týden na kastraci se také paní doktorce její stav vůbec nelíbil. Přes veškerou snahu a léčbu Perunka svůj boj o život vzdala a paní Jana ji našla už ve věčném spánku.

18.3.2018

Holčičky z břvanského nádraží, které jsme přijali před 10 dny, dostaly jména Adélka a Amálka. A včera také společný domov v České Lípě. Nestává se často, že by kočičky našly domovy tak rychle a alespoň dvě spolu. O to větší radost máme z této adopce. Pán chtěl také nejdříve pouze jednu, ale při pohledu na ně, jak se k sobě tisknou, neodolal. Děkujeme za ně a přejeme dlouhý spokojený společný život.

azyl-adopce-utulek-kocka-z-brvan.jpg

Operace čeká černostříbrného kocourka Stenlyho. Horní víčka na obou očičkách se mu přetáčejí dovnitř. Kocourek tak velmi španě vidí a navíc trpí velkými bolestmi.

14.3.2018

Do azylu jsme přijali krásného černostříbrného kocourka, který se přitoulal na zahradu prázdného domu. Kocourka musíme nechat ještě kastrovat a hlavně socializovat co nejvíce to půjde. Nevíme kde žil, ale při nálezu měl antiparazitní obojek a hlavně - sousedi viděli, jak ho někdo v obci vyhodil z jedoucího auta. Poznávací značku si bohužel nikdo nenapsal ani nezapamatoval.

kocourek dostal od nálezkyně jméno Stenly a ne, není slepý, jen zavřel při focení oči smiley

obraz9353.jpg

Do nabídky přichází a nové domovy hledají kočička Bublinka a dvě party myšilovek - Duo a Trio.

Do libochovické knihovny přišly děti z mateřské školy Sluníčko v Libochovicích a Poplzích, které sebou přinesly mnoho krmení pro naše kočičky. Děkujeme dětem a hlavně jejich rodičům, kteří je vedou k lásce ke zvířatům.

ms_podpora_vs.jpg

ms_poplze_vs.jpg

krmeni.jpg

12.3.2018

Do nového domova odjel dnes odpoledne další z našich kocourků, Bertík. Bertíka sundavali v obci nedaleko jednoho z našich depozit ze stromu hasiči a po nutné karanténě odjel bydlet do dočasky v Lounech.

11.3.2018

Dnes v poledne začala bydlet naše Cleuška v Praze, v krásném mezonitovém bytě u anglicky mluvících manželů. Prostředí i přístup nových posluhů byly ukázkové, tak doufáme, že tentokrát se adopce povede. Clea si  za svůj 2,5 roku krátký život zažila již  mnoho zlého.

Kočička nalezená v Peruci dostala jméno Perunka. Malá je trochu bázlivá, tak snad jméno odvozené mimo jiné i od boha Peruna jí dodá více sebevědomí.

A také se mi podařilo nafotit malou Zuzanku a její zdravotní problém. Nádor vyrůstá z dásní, fenečce se proto i špatně jí, přesto je stále aktivní a hravá. Nyní záleží na tom, jak je celý nádor rozložen. pokud je zapouzdřen, je šance na vyléčení téměř 100%. V opačném případě bohužel šance prudce padají. Držme Zuzance pěsti, ať má hodně štěstí a vše dobře dopadne.

img_20180311_171233.jpg

img_20180311_171424.jpg

 

10.3.2018

Z Peruce k nám přišla nová kočička. Zatím nemá jméno, je jí asi 1,5 roku a má rýmu. Jinak se zdá v pořádku.

kocicka-z-peruce.jpg

Z azylu doslova před pár desítkami minut odjel ke své nové rodině černý Miky. Přejeme hodně šťastných let.

Malá fenečka Belinka má za sebou operaci nožičky a zotavila se dobře, takže v minulém týdnu úspěšně absolvovala kastraci. Daří se jí skvěle a dokonce začala lépe papat a malinko přibrala. Štěstí mají i dvě z čivav, které jsme nedávno přijali. Ty už mají svůj domov.

Bohužel třetí čivavka, Zuzanka, si na domov ještě bude muset nějakou dobu počkat. Ve čtvrtek měla jít na kastraci, ale při prohlídce paní doktorka našla Zuzance v pusince nádor. Kastrace byla odložena s tím, že bude provedena zároveň s operací, při které bude nádor Zuzance odstraněn. Cena za tento zákrok (pouze za operaci bez kastrace) je odhadován na 8000,- Kč. Pokud byste chtěli Zuzance na operaci přispět, můžete zaslat jakoukoli částku na některý z našich účtů. Do zprávy pro příjemce prosím zadejte "ZUZANKA"  Za příspěvky pro fenečku moc děkujeme.

7.3.2018

V našem azylu máme pět nových obyvatel. Jsou to 3 čivavy a 2 koťata . Dvě z čivav už mají přislíbený domov - menší tmavá 2,3 kg je kastrovaná, větší ne a má krásné modré oči. V současné době jsou umístěny v našem depozitu. Třetí fenečka Zuzanka čeká na kastraci v našem azylu a poté ji nabídneme k adopci.

Koťatům je asi 8 měsíců a byla k nám přivezena z nádraží v Břvanech. Všimněte si, že jedna z kočiček má v této době velmi moderní zbarvení: každá půlka hlavičky má jinou barvu a rovná dělící čára se táhne přesně v polovině od čelíčka až po nosánek.

28577840_1554689174585839_6699060977991969603_n.jpgazyl-adopce-utulek-kocka-z-brvan.jpg

 

 

 

 

 

 

25.2.2018

A do třetice HLEDÁME MAJITELE

Další kočička byla odchycena v Lovosicích a doručena k nám do azylu Policií ČR. Byla odchycena 22.2. ve večerních hodinách v ulici Lovošská. Kočička je kontaktní, lidí se nebojí, je mazlivá, zdravá, čistá a výborně živená. Určitě se nejedná o toulavku a myslíme si, že se ztratila. Majitele prosíme, volejte 777 444 373 do azylu Lucky Černiv.

28166290_1545099535544803_1184552212671356789_n.jpg

Našli jste ježečka, který by zimu v přírodě určitě nepřežil? Nyní již zvířátko nevozte k nám, ale do nového depozita k paní Martě v Mšených lázních. Telefonní spojení na paní Martu: 725 033 823

28279243_1545007075554049_7647109373240961443_n.jpg

23.2.2018

Prostřednictvím portálu Clickandfeed jsme obdrželi další pomoc pro naše zvířátka. Děkujeme paní Martině, která tuto aplikaci vymyslela a také všem, kdo se podíleli na naplnění mističek nejen našich kočiček. Tentokrát jsme dostali mimo granuklek i hračky a salámky. Klikejte, má to smysl.

fotografie2014.jpg

A opět HLEDÁME MAJITELE

Kočička nalezená v Lovosicích nám byla předána Policií ČR včera večer. Nevíme ani z jaké lokality přesně pochází. Přesto si myslíme, že asi žila v bytě, takže hledáme majitele z Lovosic nebo blízkého okolí. Poznáváte svou mourinku? Volejte paní Janu Zárubovou, Černiv u Lovosic, 777 444 373.

28058427_1543787315676025_6357421240120886905_n.jpg

A něco pro odlehčení:

Takto venčí paní Jana pejsky. Protože ve vesnici někteří majitelé nechávají své  velké lovecké psy běhat volně, naše čivavky a yorkširci jezdí na procházku ve vozíčku do polí daleko za vesnici. Tam se hezky proběhnou a nazpátek domů se zase svezou. V létě s nimi jezdí i chromý kocourek Pan Starosta, ale teď raději leží u kamen.

28377726_1541940795860677_30829442095345202_n.jpg

20.2.2016

HLEDÁME MAJITELE

Včera byl v Lovosicích u arealu TRCZ nalezen asi 5 měsíční kocourek. Lidí se nebojí, je to veliký mazel. Určitě žil v bytě. Pokud ho poznáváte nebo se přímo vám ztratil, volejte paní Zárubovou 777 444 373.

fotografie2028.jpg

13.2.2018

Do nabídky přichází krásný černobílý kocourek Bradík. Bradík se do azylu přitoulal asi před rokem, byl plachý, ale pod laskavou péčí - a hlavně zásluhou stále plné misky - se nechal poměrně rychle ochočit.

Dnešního natáčení pořadu "Chcete mně?" se ale Bradík nezúčatnil. V pořadu uvidíte hlavně naše postižené kočičky včetně Pana Starosty. Tomu jsme před pár dny pořídili invalidní vozík, ale kocourek se na něj ještě musí naučit. Zatím je stále poněkud vyplašený a s vozíkem se nezžil. Při natáčení tedy vozík na sobě neměl. Děkujeme paní Martě Kubišové a celému týmu za krásný den a velkou trpělivost s našimi kočičkami. Pořad s nabídkou našich kočiček uvidíte 4.3.2018 v obvyklém čase kolem poledne.

img_20180213_103115.jpgimg_20180213_103456.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_20180213_122849.jpgimg_20180213_122920.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

img_20180213_123010.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.2.2017

PROSÍME POMOZTE !!!
V oraništi na poli běhá zbědovaná kočka!!!
Za obcí Lysovice směrem na Stradonice poblíž Zlonic na slánsku byla viděna dlouhosrstá (možná tmavá želvinová) kočička se zdredovanou srstí, prostředek tělíčka holý bez srsti a ve velmi špatném stavu. Naše známá se ji pokoušela chytit, ale marně. Kdyby se někomu podařilo kočičku odchytit, prosím zavolejte k nám do azylu, rádi bychom se jí ujali. Volejte paní Janu 777 444 373. Děkujeme.

Dvě z našich neumístitelných kočiček absolvovaly revizi zoubků. Želvovinová Bobonka má všechny zoubky vyčištěné, a tři jí musela paní doktorka vyrhnout. Stříbrný Vlček má vytržené dva zkažené zuby a ostatní krásně vyčištěné. Obě kočičky jsou již starší a nelze je umístit do nových rodin. Ale Bobinka ve virtuální adopci má maminku paní Irenku B., která jí na letošní rok poslala krásných 10.000,- Kč. Za tento nádherný dar Bobinka moc děkuje a hned toho využila na zaplacení operace zubů.

7.2.2018

Všichni jsme zaregistrovali kauzu množírny v Kamenici nad Lipou, odkud bylo zachráněno 212 pejsků z - mírně řečeno - nevyhovujících podmínek. Následující video dává tušit, že i oni se dočkají lepšího života.

Někteří z pejsků jsou umístěni v azylu nedaleko Teplic a paní Jana tam zítra poveze svou soukromou materiální pomoc.

A teď již zpět k našim kočičkám.

Do nového domova odešel černý kocourek Casanova. Rodina nejdříve pokukovala po Josífkovi, ale ten byl do odpoledne zamluvený a vše vypadalo skvěle. Bohužel Josifek domu neodjel. Pán se omluvil, že z rodinných důvodů (které jsou nám známy a plně je chápeme) musí plánovanou adopci zrušit. Josífek je tedy volný a čeká dál na svého milujícího dvojnožce.

3.2.2018

Včera paní Jana odeslala poslední potvrzení o daru, takže v následujícím týdnu by již všichni naši dárci měli mít své doklady doma. Pokud tomu tak nebude, neváhejte nás kontaktovat. Ti z vás, kterým roční zúčtování daní provádí zaměstnavatel, musí Potvrzení předat mzdové účtárně do 15.2.2018. Ostatní (ti, kdo si podávají daňové přiznání individuálně) mají čas nejméně do konce března. A ta nejmenší část, která své daňové přiznání svěřila ke zpracovnání daňovému poradci, do konce června.

Kocourkovi Panu Starostovi jsme objednali invalidní vozík. Pro paní Janu to bude - ač se to nezdá - mnoho práce navíc. Kocourek se totiž bude muset neustále hlídat, aby při pohybu po nerovném prostoru dvora nepřepadl na bok. Přesto si myslíme, že to pro něj bude pohodlnější. Pokud půjde vše jak má, pravděpodobně se s vozíkem objeví v televizi  již 4.3.2018, kdy se bude vysílat pořad Chcete mně z našeho útulku.

Včera odešel do nového domova kocourek kocourek bez očka převezený ze zrušeného útulku Felca Louny,  Maťásek. Rodina si původně na našich stránkách vyhlédla kotě Jonatána, ale zatímco Jonatána paní Jana přemlouvala ke spolupráci, Maťásek si získal srdce syna a svým očkem stále hypnotizoval maminku. Jonatán spolupracovat odmítl i po dlouhém přemlouvání, zatímco Maťásek si postupně získával celou rodinu. Do přepravky nasedl sám, bez potíží. Máme již první zprávu z jeho nového domova: nyní se jmenuje Maty, ostatní tři kočičí kamarádi ho přijali bez výhrad a pána si doslova omotal kolem tlapek.

img_20180202_192851.jpg

Další příznivá zpráva přišla i od Bobeše. Tam nás to těší ještě více, protože z kraje adopce se paní neozývala. Nevíme důvod, ale důležité je, že nyní již máme zprávy pravidelně:

Zdravím kočičí útulek,  Bobes se zapojil do rodiny i se psem dcery a mým kocourem Streetem .Chodí za mnou po bytě a večer než jdu spát už na mne i s tím druhým čekají v posteli.viz.dve fota. Ven jde jen na společnou chodbu domu nebo na balkón ale jen na chvilku ..tam se ještě bojí.

20180131_173852.jpg

Do virtuální adopce jsme přesunuli Aranku. Černé kočičky se nedaří umísťovat ani zdravé, natož postižené. Vypadalo to, že zlomenina nožičky se zhojila dobře, bohužel opak je pravdou. Aranka na nožičku stále pokulhává a také má "sjetý" zadeček ke straně. Asi následkem jednostranného zatěžování druhé nožičky při hojení zlomeniny.

 

OMLUVA

z nám neznámých důvodů zmizela celá historie Zpráviček - Co je u nás nového a bohužel se nepodařilo stránku obnovit v posledním (včerejším) modu. Byť pravidelně provádím zálohu, zhruba poslední týden je nenávratně ztracen. Omlouváme se proto, zprávičky uvidíte pouze od data 3.2.2018.