Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosíme, před návštěvou azylu si

VŽDY DOMLUVTE SCHŮZKU na tel. č. 777 444 373.

Volejte nejpozději do 18,50 hodin.

Paní Jana je nejen ošetřovatelkou, mazlitelkou, krmičkou a uklízečkou, ale i matkou, manželkou, babičkou, dcerou, sestrou a tetou, tedy člověkem se vším všudy. I s potřebou občas myslet sama na sebe a navštívit některého z lékařů nebo dokonce pár hodin věnovat spánku.

Děkujeme :-)

 

KRITICKÁ SITUACE!!!

 

Je nám opravdu líto, ale musíme vyhlásit absolutní stop stav příjmu dalších kočiček. Aktuálně máme cca 80 koček a paní Jana nezvládne větší množství ošetřovat. Omlouvá se všem volajícím, které musí odmítat. Dost často volají lidé, kteří nechtějí kastraci svých koček, ale potom se snaží umístit koťátka do útulku. S touto nezodpovědností se potýkáme všichni. Přjímáme pouze akutní případy, kdy je kočka zraněná nebo jinak fyzicky handicapovaná. Paní Jana vám děkuje za pochopení.

STOP STAV!

 

Vážení přátelé, hledáme pomocníky s velkým kočičím srdcem, hlavně zedníky, topenáře, instalatéry a "montovače" oken. V našem azylu probíhá přestavba na Kočičí domov důchodců, bohužel odborné práce nezvládneme. Je někdo, kdo by věnoval svůj čas a dovednosti za dobrý pocit, že pomůže starým, nemocným a osamělým kočičkám? Volejte paní Janu 777 444 373 a domluvte si s ní co a kdy. Děkujeme :-)

Měli jsme se státní správou domluveno, že nám přidělí potřebné profese v rámci probační služby, bohužel po počátečním nadšení, že vše půjde, že mají již vytipováno, se opakovaně dovídáme, že nemají lidi...

Zprávičky z azýlku

17.8.2019

A máme zda další přírůstek, s kterým někdo hodil - tentokrát do zahrady letního bytu v Obřicích. Kocourkovi je asi 10 týdnů a dostal jméno PITY. Léčíme svrab v uších a velký průjem. Pity je veliký mazel, takže určitě nejde o toulavé kotě od toulavé matky.

20190815_194438.jpg

No a aby těch příjmů nebylo málo, máme další dvě koťata z Chotěšova. Jsou asi čtyři měsíce stará, hrozně bázlivá až útočná. Odchytila je paní, ke které je přivedla jejich máma na krmení pro ježky, matku se paní snaží odchytit taky, aby se mohla dát vykastrovat. Koťata už jsou dost velká a jejich socializace bude hodně složitá, pokud se podaří vůbec. Pokud potřebuje v hospodářství pomoc s likvidací myší, zavolejte a domluvte se na 777444373

kote1.jpgkote2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A pozadu nezůstaly ani ježčí řady. Včera rozšířila skupinu ježků v útulku tahle holčička. V Černivi u krámu viděla apatického ježečka sousedka paní Jany a přinesla ho. Záchrana jejího života je dost nejistá, je hrozně hubená, má třes nožiček. Paní Jana jí hned vychytala víc než sto blech a odstranila velké množství klíšťat. Obrovské množství malinkatých klíšťat má ale ještě kolem ocásku a očiček, takže ani nevidí. 'Vzhledem k jejímu špatnému zdravotnímu stavu není možné aplikovat žádný přípravek proti klíšťatům. Navíc má ošklivou hnisavou rýmu a nejí. Dostává antibiotika, vitamíny a tekutiny pomocí stříkačky do pusy.

jezek.jpg

15.8.2019

Před týdnem nás opět navštívili z nadace Slza zvířat.  A opět naše kočičky dostali krásné dárky. Děvčata z nadace a p. Zimmermanna tentokrát s paní Janou uvítala za lidi pouze naše kolegyně Irena - na nás ostatních naši zaměstnavatelé vyžadovali podání výkonu, za který nás platí. Podívejte se na reportáž, kterou o nás Slza uvedla na svých stránkách :-)

O víkendu jsme - jak bylo avizováno - postávali se stánkem na tradiční libochovické pouti. V sobotu pršelo a byla zima, ale ani to nezabránilo našim příznivcům nás navštívit. Mimo fanoušky z FB přijeli i rodiče Marušky a také se dostavila rodina Káji včetně Jeho kočičího Veličenstva. Nevěřili jsme svým očím - Kája je krasavec nad krasavce, nádherná hustá srst jak samet už dávno nepřipomíná tu hrůzu svrabem slité deky na jeho kůži. V každém případě jsme na pouti utržili za zboží a v darech krásných 3100,- Kč.

Včera jsme přijímali krásnou mourinku, ještě koťátko. Někdo ji hodil přímo na dvůr městské policie. Asi aby strážnící neměli moc práce s chytáním... Holčička dostala jméno Poli.

9.8.2019

ZVEME VÁS NA POUŤ
kdy? 10 - 11.8.2019
kam? Libochovice
Ano, rok se s rokem sešel a máme tu opět tradiční libochovickou pouť se spoustou atrakcí, stánků a večerním hudebním programem. A tak nějak i s vítáním nového školního roku a podzimu.
Letošní pouť ale pro náš azyl bude tak trochu jiná. Poprvé na ní totiž budeme mít svůj stánek i my. Sice poněkud stranou od hlavního dění, ale s požehnáním Městského úřadu Libochovice s bezplatným záborem veřejného prostranství. Přijďte se na nás podívat, koupit nějakou maličkost nebo i dárek na Vánoce (ano, ano, za pár týdnů jsou tady ) - máme připraveny věci i pro dětské nákupy A kdo bude mít zájem, ukážeme mu i budoucí KDD, i když to tam zatím vypadá spíš jako zřícenina...
Kudy k našemu stánku Vám ukáže mapička, kterou jsem přiložila - místo našeho stánku je vyznačeno jasně zelenou barvou.

67884076_2259814627406620_3191599105419771904_o.jpg

1.8.2019

Náš trojnožka Drápek je už úplně v pořádku a hledá místo na gauči. A nejen na něm. Nemylte se, to, že má jen tři nohy, ho vůbec neomezuje. Ani nepoznáte že ho kousek chybí. Kdo ho chce?

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-drapek2.jpg

Následující fotografie je drastická, ale potřebujeme upozornit i na jiné věci než např. množitele. Na věci, které úplně zbytečně stojí milované životy. Bazény na zahradách se stávají v letních měsících smrtelnou pastí pro mnoha zvířata. Spadnou do nich a nemají šanci se dostat ven. Utopení je trýznivá a bolestivá smrt. Pokud své bazény nezakrýváte, tak aspoň zajistěte, aby zvířátko mělo možnost se vyšplhat do bezpečí. Dřevěná deska nebo cokoli, po čem by se kočička mohla vyšplhat nahoru. Polonapuštěné bazény jim nedávají žádnou šanci na přežití. A nejde jen o bazény - hodně lidí má na zahradách a dvorech pod okapem sudy k zachycení dešťové vody. Ani z těchto sudů se zvířátko dostat samo nedokáže. Já osobně mám v takovém sudu silnou polystyrenovou desku.

67839899_333615267521714_1715715202822963200_n.jpg

A teď se vrátíme k těm lepším zprávám :-)

Kočička Maruška se po kastraci vrátila do původní lokality, resp. si ji nálezkyně nechala u sebe. Máme z toho velkou radost, málokdy se to stává.

Naše spolupráce s nadací Slza zvířat se slibně rozvíjí - Info z instagramu nadace: Moc děkujeme HC VERVA Litvínov i KONTU NAŠEHO SRDCE HC VERVA LITVÍNOV a velké poděkování jménem našich partnerských útulků posíláme do Keramost. Ve čtvrtek 25. 7. 2019 předal útočník Jan Bečvář za Konto našeho srdce paletu steliva pro kočky od společnosti Keramost a.s. z Mostu. Obdarovali jsme našeho partnera Nadační fond Slza zvířat z Teplic. Pomoc míří do útulku Teplické kočky, z.s. a druhá polovina pro Azyl pro opuštěné kočky "Lucky" u Lovosic. Děkujeme společnosti http://keramost.cz/ za podporu.

A my děkujeme za krásný dar :-)

 

67761614_2248561865198563_1901378259547848704_n.jpg

 

30.7.2019

To se vám tak někdy hlavou táhnou myšlenky... Dokáží si lidé mimo azyl představit takový jeden obyčejný den paní Jany? Někteří jistě ano - pro ty druhé je zde popis jedné úplně obyčejné neděle (stalo se 28.7.):

Včera měla paní Jana náročný den (a kdy vlastně nemá?). Když dala našim chlupáčům najíst, uklidila záchůdky, rozdala léky, vyčistila uši, vytřela, vyprala a dala sušit již druhou dávku, odjela s naší kolegyní předat nalezeného holoubka nové majitelce. Paní již jednoho holoubka se stejným osudem má, tak si dělají ve voliéře společnost.
Další cesta vedla do Budyně vypustit další z kastrovaných kočiček. Zároveň holky vyzvedly nemocné kotě, hubené, snad už žilo jen tím, že trávilo vlastní kostru. Nikdo ho asi neviděl, když ještě byla šance na záchranu. Na veterinu ho dovezly již mrtvé...
A po cestě zpět narazily na 2 jezevčíky a jednoho yorkšíra, jak si vykračují po silnici. Ve spolupráci s místním úřadem se všem pejskům podařilo najít domov, ze kterého se ztratili.
Takže domu se paní Jana dostala pozdě odpoledne, před domem už na ni čekala paní, které jsme pomáhali s kastrací polotoulavé kočičky Marušky.
A máme večer. dát kočkám najíst, vyčistit uši a záchodky, rozdat léky, vytřít celý azyl a samozřejmě zároveň udělat i lidské jídlo.
Máme 23,30 hod a konečně se může jít na kutě, aby cca v 6,30 začal celý kolotoč znovu: dát najíst kočičkám, uvařit lidem i chlupáčům, rozdat léky..... a dál už to vlastně znáte.

Tento den v různých variacích se opakuje 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Osobně paní Janu nesmírně obdivuji - jsem o 10 let mladší, ale tento kolotoč bych neustála.

14.7.2019

Ve středu nám přibyli čtyři noví obyvatelé - 2 kotěcí holky a 2 kluci, všichni z jedné firmy z Hrdel. Nejspíš je tam vyhodil obětavý člověk, pro kterého jsou kastrace sprostým slovem nebo proti přírodě... Naše hrdelská koťata jsou nádherná, dvě mají dokonce (zatím) i delší srst.

img_20190709_175028.jpg

Náš další nový obyvatel sice nemá srst, ale je nedílnou a nepostradatelnou součástí našeho azylu. V pátek konečně dorazil mrazák.

20190712_164650.jpg

Další naše kočička se rozhodla, že už je úplně zdravá a že tedy může vyhlížet nový domov. Samozřejmě požaduje plný servis od svého služebnictva a dostatek úcty a lásky :-) Kdo tohle všechno může a chce poskytnout krásné kočičce Kowince s neobvyklým hnědým mourováním? Kdo ty smutné oči změní na veselé?

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-kowi.jpg

7.7.2019

V našem azylu jsme ubytovali dalšího ježečka. Nalezen byl v parku a je to ještě úplné miminko - zoubky mu sotva začaly růst, takže je krmeno stejně jako malé koťátko - mlékem ze stříkačky. Blechy si mezi jeho bodlinami udělali závodní dráhu a zároveň soutěžily s klíšťaty, kterých bude víc. Teď už je malému dobře.

jezci-miminko.jpg

 

Ochranu našeho azylu opustil Jimmy. Bohužel přes Duhový most.crying Kocourkovi se přitížilo a v pátek nad ránem už neměl sílu dál bojovat. Jeho vyčerpané tělíčko podlehlo následkům otravy.

 

Máme ještě jedno úmrtí. Opustil nás i léty prověřený mrazák, který nutně potřebujeme pro uchovávání masa. Takže když jsme se začali radovat, že máme nějakou alespoň minimální rezervu na krmení pro zvířátka a veterinu, ve zlomku okamžiku je vše jinak. Nový je již objednaný, maso z odešlého mrazáku máme v této chvíli postrkané mezi domácnostmi našich členek.

Když se podíváte na náš účet,vypadá to, že jsme na tom naprosto skvěle. Nesmíte ale zapomínat na náš projekt - pokoj pro kočičí důchodce. Blokováno máme na různé práce 32400,- Kč (z rozpočtu 50.000,- Kč), které jste nám již poslali a další peníze, které jsou určeny na koupi kotle a úpravu topení (na to se složili členové azylu). Z celého projektu se nám podařilo zatím dotáhnout do konce komín. Odborné práce bohužel nezvládneme a nemáme zatím nikoho,kdo by nám je provedl. S obavami vyhlížíme zimu - doufali jsme, že naši důchodci již budou mít důstojné bydlení. Nicméně i zde máme jednu lepší zprávu. Za zamýšleným pokojem byla ještě další s oknem. Příčka nebyla nosnou zdí, takže mohlo dojít k jejímu zbourání a máme větší prostor než jsme doufali a navíc i "zadarmo" s přívodem denního světla. Zároveň se nám podařilo bezplatně sehnat starší nábytek, který bude v pokoji sloužit na uložení nezbytností (vyprané pelíšky, deky, pohotovostní lékárna apod.)

1.7.2019

V jeden den dva příjmy. Kočička Maruška z Litvínova - ta by měla v našem azylu "jen" podstoupit kastraci a pak se uvidí. S nekastrovaným kocourkem Jimmym ale bude práce složitější. Jimmy není ve stavu, kdy by mohl podstoupit jakoukoli narkozu. I minimální doba narkozy by mohla být pro kocourka to poslední, co by na našem světě prožil.

26.6.2019

S nadací Slza zvířat jsme začali jednat již před několika měsíci. Nadace se poté na dlouhou dobu odmlčela, ale nyní vše dospělo ke zdárnému konci a první zásilka krmení dorazila do azylu :-) Moc děkujeme

64929250_2187375844650499_3381399126183772160_n.jpg

Dalším přírůstkem je Jindřiška. Malé hladové vyzáblé kotě "obšťastněné" desítkami blech. Nalezena byla v Roudnici a blízký útulek  pána s kotětem údajně velmi nevybíravě odmítl. Jindřiška tak skončila u nás a to i přes stálý nadstav. Ale můžeme nechat nemocné kotě jen tak na ulici? Nemůžeme, že jo.

 

 

23.6.2019

Tak se nám Jeník vrátil z adopce... Paní jeho vrácení odůvodnila tím, že ji kocour kousl do brady.Kolegyně tedy absolvovaly dvě cesty tam a zpět, poprvé když jí ho vezly a po druhé když pro něj jely. Na Kokořínsko. Ještě nám paní k němu dala výstřižek z novin s názvem Kočky nás napodobují. Konec článku je podtrhaný červeně." ...lvi a tygři -podezřívavé,nejisté a nedůvěřivé. ...kočka ...na klíně, přede a najednou uteče, kousne nebo sekne. ...dominance a impulzivní reakce."Tak. Nějak jsem nepochopila, co nám tím paní chtěla sdělit.
Kdo toužíte poskytnout domov černému dlouhosrstému kocourkovi Jeníkovi, buďte na pozoru. Je to bytový tygr! Ale jinak mazlivé zlatíčko.Kocouři jsou totiž úplně stejní jako naši partneři. Musí se to s nimi umět. Tak co, kdo má odvahu?

Další špatné zprávy pokračují :-( Kočička maminka z Poplzí vlivem stresu po kastraci onemocněla kalicivirizou a nakazila i všechna svá koťátka. Kočička onemocnění přežila, její děti bohužel ne. Všech pět maličkých během několika málo hodin odešlo po velkém boji o život k Veliké Kočce.

18.6.2019

Své trvalé doma jsme poslali hledat kocourka Felixe. Kocourek v péči paní Jany dal krásně dohromady a je z něj výstavní krasavec. I když na výstavu ušlechtilých koček by vám ho asi nepřihlásili, doma bude dělat parády spoustu.

Nový domov hledají i dvě koťata, která jsou v depozitu ve Mšených lázních. Psali jsme o nich o něco níže. Ano, jsou to ty dvě chlupaté kuličky, které živořily ve vysoké trávě a nikdo jim nechtěl pomoci.

64208889_2166023610119056_4887680204551487488_n.jpg

Nové kotě má od pátku i Irena v našem lounském depozitu, ale to ještě nějakou dobu hledat domov nebude. Nalezli ho u silnice nedaleko Loun v dost špatném stavu, ještě prohledali okolí, jestli tam není kočka s dalšími koťaty, ale žádné další kotě ani matku nenašli. Po domluvě s azylem ho přivezli do Lounského depozita. Musí být v karanténě, je vyhublé, se zánětem v očích a průjmem. Koťátko je pravděpodobně holčička a asi není ani čtyři týdny stará. Zatím papá trošku mlíčka pro koťata, ještě neumí z flaštičky sama sát, tak se jí musí kapat do tlamičky. Ale čůrat i kakat už byla v krabičce s kočkolitem a když se vezme do ruky (vejde se do dlaně), přede jako velká kočka. Dostává antibiotika, čistíme a kapeme očička.

Včera nám paní Irena podala zprávu o stavu koťátka:

Po pár dnech, kdy to bylo tak 50/50, jestli vůbec přežije, mám dneska trošku lepší zprávy, ale nechci to zakřiknout. Prďolka malinká byla tak zesláblá, nechtěla jíst, motala se a padala a většinu času prospala. Aspon trošinku kotěcího mlíka jsem do ní cpala násilím. Neumí sát, musí se jí kapat do pusy. Od včerejšího večera začala mlíko sama se zájmem olizovat, tak se prvně najedla trošku víc, od té doby už snědla pokaždé slušnou porci. Dneska odpoledne jsem měla k obědu pečené kuřecí stehno, to zavětřila, tak jsem jí kousíček neochuceného masíčka zevnitř dala, vrhla se na něj a zavrčela, když jsem jí podávala druhý, pár jich s chutí snědla. Tak odpočívala prvně s pěkně nacpaným bříškem. Večer jsem jí uvařila kousek rybího filé, taky chutnalo a na masíčko jsem jí zkusila dát trochu vody, docela se jí dařilo se i napít. Jak u jídla tak u pití musí mít nohy v misce, maso si přihrabává pod sebe, jako když si to brání. Hlavně, že je jí líp.

62410091_2168145076573576_4212699001331384320_n.jpg

A nakonec jeden případ, který není vůbec neobvyklý, tentokrát ale skončil smrtí zvířete. Asi před 14 dny zazvonil u vrat azylu pán s krásným nekastrovaným bílomourkem, že ho zdědil a že ho nechce, tak nám ho veze. Předem nezavolal, bral vše jako samozřejmost. Paní Jana mu sdělila, že momentálně jsme plní až po půdu a požádala ho, aby si kocourka ještě pár dní nechal, pak že mají odcházet dvě kočičky a místo pro něj bude mít. Pán se otočil a odešel. Doufali jsme, že kocourka u sebe opravdu nechá. V sobotu za p. Janou přišla její sousedka, že u ní v koutě zahrady leží mrtvý kocourek. Byl to nekastrovaný bílomourek. Podobnost čistě náhodná? Kocourek zemřel podle ran na zranění po napadení psem a před smrtí musel neskutečně trpět.

15.6.2019

Konečně můžeme uzavřit jarní kolo Kočičího přání. Všechny platby kromě jedné jsou na účtě. Mrzí nás, že se opět našel někdo, kdo pomoc přislíbil, ale nakonec hrál mrtvého brouka. Vím, stát se může cokoli, ale určitě v takovém případě stačí napsat meila "Omlouvám se, bohužel nemohu". My už potom vše v systému dořešíme s týmem Kočičího přání potřebné, aby tam nezaplacený příslib nevisel a zbytečně jsme nečekali. Na druhou stranu se také opět stalo, že někteří z vás poslali korunky pro kočičky se jménem kočečky nebo VS přiřazené, ale nezapsali se s platbou do systému. V tom případě bohužel dárci nemohou od týmu dostat speciální poděkování. Snad tedy postačí alespoň to, že všem moc moc moc děkujeme za podporu a nákupy z darů si můžete prohlédnout v naší galerii Kočičí přání - jaro 2019. A jak to vlastně dopadlo převedeno na čísla? Podpořili jste celkem 25 našich kočiček, dárky jste nakoupili za 14.230,- Kč a do mističek nasypali 11.970,- Kč.

11.6.2019

Když se adopce podaří, máme obrovskou radost. A nezkazil nám ji ani fakt, že jde o druhý pokus. Takto si Goudička - Bohunka 2. lebedí ve svém už trvalém domově.

62008723_2152656364789114_3441203242950721536_n.jpg

Tenhle příběh nám dnes vylíčila Marta Nadvorku.
Šla jsem na třešně a přinesla koťata. Ve vysoké trávě u cesty srdceryvný pláč. Rozhrnu trávu a kuk, dva páry kotěcích očiček. Zvoním na pána, co tam bydlí. Odpověď zní: "Nejsou moje, včera je sem někdo hodil. Vím o nich, nechci je. Mám svoje."
Na otázku, proč nenechá svou kočku kastrovat, odpověděl: "Nevím proč bych měl, koťata se vždycky někam rozutečou."
Třešně nemám, za to v karanténním boxu dva drobečky. Jsou to kocourci, věk 6 až 7 týdnů, jeden je mourovatý a druhý černý s bílýma tlapkama a náprsenkou. Jejich zdravotní stav je zatím uspokojující. Nevím, jak v trávě dlouho byli. Podle souseda minimálně od včerejška. Kolik lidí asi tak kolem prošlo a nikdo nepodal pomocnou ruku.
PS: Koťata zatím zůstávají u Marty. Azyl je plný, bohužel máme vše obsazeno nedoléčenými zvířaty.

A ještě jedna dobrá zpráva. Od Clicandfeed jsme dostli zásilku krmení pro naše kočičky. Moc celému týmu děkujeme :-)

rc.jpg

 

8.6.2019

Kočička z chatové osady v Poplzích vzala své děti na milost. S kratšími či delšími přestávkami je nechává přijít k sobě a kojí. Vzhledem k věku koťat ale samozřejmě již mléko není tak výživné ani ho není tolik. Důležité ale je, že se jim věnuje, i když jen občas. Prostě jako každá máma, která své ratolesti připravuje na odchod do světa. A protože se věci mají takto, kastraci jsme přeložili na středu. To už je ale opravu nejzazší termín pro případ, že by holka byla už zase březí.

Kocourkovi Drápkovi se operační rána krásně hojí. Drápek byl po celou dobu zavřený jen v kleci, aby si neublížil, ale začal být smutný a naopak přestal jíst. Po poradě s paní doktorkou jsme začli rehabilitovat. Vždy po několika hodinách ho na nějakou dobu pouštěli z klece. Hned po první rehabilitaci bylo vidět  zlepšení. Drápek ožil a hned projevil i zájem o jídlo. Ráno jsme kocourka přeložili z oddělení intenzivní péče na běžný pokoj (malý prostor, kde má volnější pohyb aniž by se musel nějak výrazně namáhat a zároveň ho máme pod dohledem). Na čtvrtek je naplánováno vyndání stehů. Zároveň moc děkujeme všem, kteří nám na léčbu kocourka přispívají a / nebo draží v jeho prospěch v naší malé knižní a výtvarné aukci na Facebooku.

3.6.2019

V sobotu byl Den dětí, tak jsme si jich z chatové osady nedaleko Poplzí přivezli hned pět. Maminka se ten den odchytit nepodařila, navíc o mimina už ani nejevila zájem. Měli jsme docela dilema, zda koťata nechat na místě a čekat na maminu nebo je odvézt. Nakonec vyhrál odvoz. Mimo jiné nám totiž nahlašovatelka posléze sdělila, že den před tím byla koťátka roztahána po poměrně velké ploše a kočka se nestarala kde jsou.
Nakonec jsme se přesvědčili, že rozhodnutí bylo správné - běžně koťata bez maminky nepřevážíme. Kočičku se podařilo odchytit hned ráno, ale přestože byla přidána ke koťatům, nezájem se prohluboval.
Koťatům jsou asi 4 týdny a začínají sama jíst, přesto je nutné dokrmování každé 3 hodiny ve dne v noci. Spolu s koťaty jsme si přivezli asi 19 klíšťat a nejspíš to není číslo konečné.
Kočička jich měla 20 a také to není určitě vše.

31.5.2019

Dva dny - dvě zraněné kočičky - dvě sotva odrostlá koťata.Drápka našli zamotaného v plotě, s drátem omotaným a zabodnutým do tlapičky. Kovinka pochází z Lovosic a má tlapičku zlomenou.

S velkou bolestí také oznamujeme, že zemřela Geuška. Kočička měla obrovsku smůlu, hodně lidí se na ni ptalo, nikdo se ale podívat nepřijel. A když už konečně prolomila smůlu, zradila ji játra a odešla k Velké Kočce, jen pár týdnů po pobytu v novém domově. V té samé rodině nyní našla svůj domov Nugetka.

A ještě vám dlužím fotku našeho "krmelce" pro kočičky :-) Momentálně bez kočiček, ale vytlačená hnízdečka jsou jasným důkazem, že panelák je hojně využíván :-)

61357763_2140538349334249_2538235129730433024_n.jpg

29.5.2019

O předminulém víkendu jste nás mohli najít na ALLfestu v Litoměřicích (Alchymistické Litoměřice). Festival byl zaměřen na Lásku a Empatii. Zjistili jsme ale, že celá láska a empatie byla zaměřena výhradně na sebe sama, prodej drahých kurzů jak nalézt lásku a vzbudit empatii a stejně drahé duchovní a pseudoduchovní (i jiné) předměty. Láska ke zvířatům se nenosí. Na přednášku, ve které učinkovala i naše paní Jana, nepřišel téměř nikdo. O podpoře našeho útulku ani nemluvě. Byl to naprosto ztracený čas, který jsme mohli efektivně využít úplně jinde.

Např v jedné obci nedaleko nás. Paní volala o pomoc s kočkou a již téměř odrostlými koťaty. Vzhledem k tomu, že jsme byli právě na onom festivalu, paní Jana se s ní domluvila na pondělí. Dotyčná se neozvala, tak jí paní Jana volala sama. Dověděla se, že když tedy nemá čas, oslovila paní jiný útulek, který si pro kočičky má ten den dojet. Dále jsme tedy již situaci neřešili. Poté jsme se dověděli, že tento útulek vyzvedl kočičky až v pátek (!) a že paní oslovila i několik dalších útulků. Takže až někde uslyšíte, že ten a ten útulek odmítl pomoci, může to být právě i tato situace. Nahlašovatelka nakonec naši pomoc odmítal sama navíc obvolávala jiné útulky. Ty se mohly posléze dovědět to samé, tedy že už pro zvířata "někdo jede". Může se stát, že ten "někdo" nakonec nedorazí (důvody mohou být nejrůznější) a nahlašovatel/ka pak začne trousit povídačky, že nikdo nechtěl pomoci.

Podobný případ jsme zaznamelnali i v uplynulých dnech.  Minulý týden volala Městská policie Lovosice paní Janě, že v zahrádkářské kolonii u horního nádraží se v jedné zahradní boudě nachází kočka se čtyřmi koťaty a majitelky zahrádky tam žádné kočky nechtějí.  Snažili jsme seo odchyt, aby se čičiny dostaly do bezpečí. Vzhledem k tomu, že jde o soukromý pozemek, byli jsme odkázáni na jejich pomoc a ochotu. Při první návštěvě jsme kočku a dvě kotěcí hlavičky viděli na okraji na půdičce pod stříškou nad boudou zarovnanou prkny. Vykukující kotě vypadalo tak na 4-6 týdnů stáří. Nebylo možno se k nim přes prkna vůbec dostat, aniž by se dřevo nevyházelo ven. K tomu jsme ale sozlas majitelek nedostali. Nechali jsme tedy v boudě nastraženou odchytovou klec, paní dostala návod, jak dále postupovat - kam dát jídlo, jak klec znovu nastražit atd. Na noc před odchodem měly odchytovku zavřít, aby se nechytila kočka a koťata nezůstala sama bez ochrany do dalšího dne odpoledne, než zas na zahrádku přijedou. Majitelky ale doporučený postup nedodržely. Jak paní Janě pak do telefonu řekly, nedávaly další jídlo, aby se jim tam prý nestahovaly další kočky z okolí, přestože jsme jim několikrát opakovali, že je to pro odchyt důležité. Lidská ignorace opravdu nezná mezí. Chtěly pomoct od koček, které na svým pozemku nechtěly, my jsme jim a hlavně těm kočičkám byli připraveni pomoci, ale z jejich strany nebyla vidět ani troška ochoty a spolupráce. A nebyla možná ani domluva na delším čase stráveným na zahrádce, abychom se pokusili pochytat alespoň koťata. Včera dámy paní Janě volaly, ať si pro klec přijedeme, že už tam kočka ani koťata nejsou. Opravdu nebyly. I na sousední zahrádce říkali, že už mňoukání od předešlého dne tak, jako bylo slyšet předtím, neslyšeli, z okolí nikdo kočku s koťaty neviděl ani neslyšel. Odkud se tam březí kočka vzala, těžko říct, ale k porodu hledala určitě místo, kde je klid a ochrana před nepříznivým počasím. Ty dvě ženy nesnášející zvířata, mít strach, že jim tam nastěhují další kočky, vůbec nemusely, o kousek dál v zarostlém sadu máme "kočičí krmelec", který nám vyrobil ochotný pán z Prahy a jedna úžasná paní z Lovosic tam chodí denně krmit několik desítek koček, které jsme tam po kastraci vrátili. Mluvili jsme i s majiteli dalších zahrádek v okolí. Kdyby kočku s koťaty viděli, dají vědět. Jedno pozitivum ale celá tato neblahá věc má. Víme, že naše aktivita kolem bezprizorních koček a jejich krmeni v sousedství zahrádek je přijímána kladně. Měli jsme obavy hlavně o přižití našeho kočičího paneláku, kde mají kočičky jak chráněné místo na krmení, tak i na odpočinek. Panelák stojí bez úhony :-)

20.5.2019

Dnes mělo končit Kočičí přání. Nekončí. Organizátoři akci prodloužili do 22.5.2019. Stále ještě můžete sypat našim kočičkám do mističek :-) Dárky už bohužel kupovat nemůžete - všechny jsou rozebrány a dokonce i zaplaceny. V této chvíli čekáme jen na platby, které byly v mističkách rezervovány přes víkend. A také samozřejmě na ty, kdo se ještě na poslední chvíli rozhodnou trochu pomoci s krmením našich kočiček. Děkujeme všem, nejsou malé dary - každá koruna posune naše kočičky k plným bříškům.

17.5.2019

Asi se divíte, proč tak dlouho nejsou zprávičky. Jako by se u nás nic nedělo. Ale já jsem úplně strnulá úžasem, jak jste skvělí a našim kočičkám kupujete dárky a sypete do mističek v akci Kočičí přání! Moc a moc za naše kočičky děkujeme. Poděkování ale patří i dárcům, kteří nezapomínají na náš velký projekt - pokoj pro kočičí důchodce. Máme již koupený materiál na dostavění komína, ale počasí nám trochu nepřeje. Zima až tolik nevadí, ale stále i u nás prší (což se rovná malému zázraku, protože jsme ve srážkovém stínu).

img_20190515_114838.jpg

Další ježčí přírůstek do azylu

Protože je pro paní Janu nekončící práce v azylu hodně náročná nejen fyzicky ale hlavně na psychiku, musí si od ní občas oddechnout. Právě proto Jana s kolegyní v pondělí večer vyrazily na kulturou do Litoměřic. Při zpáteční cestě kolem půl dvanácté zahlédla na kraji silnice ježečka a protože se jí zdál malý, otočily  se a vrátily se pro něj. Je menší, pohublý, ale nebylo vidět žádné zranění. Trochu se v azylu vykrmí, přečká tu ještě pár studených nocí. Ježek  se rychle zabydlel. Nacpal se, napil a zachumlal se k druhému na zahřívací dečce. Za pár dní, až se trochu oteplí noci, pojedou oba do ježčí vesničky.

60275498_2118330804888337_3001467242597580800_n.jpg

A ještě tu pro vás máme jednu pozvánku. Na Alchymistické Litoměřice. Krásný festival plný zážitků a krásných vystoupení. A také naučný. Letos třeba dostala pozvání i paní Jana, která bude zítra cca od 15,30 hovořit o kastracích. A při té příležitosti jsme dostali i možnost rozbít stan, tedy stánek, s předměty, jejichž nákupem podpoříte naše kočičky. Příjďte, rádi vás uvídíme :-)

56390067_6113319772021_5552444792970936320_n.png.jpg

 

 

11.5.2019

Naše kočičky zařazené do Kočičího přání se radují, hodně jich má již koupený dárek, jiné zase přisypáno do mističek. Jsme za ně moc rádi, ani jedna kočička teď není úplně opomíjená. Samozřejmě zůstávájí neobdarované kočičky s dražšími dárky, ale to je běžné, stává se to v každém kole akce. Všichni doufáme, že i ony se dočkají jako vždy. Čas ještě je :-) Do mističek naopak můžete sypat stále bez omezení. Mističky nemají strop, kočička v ní může mít i tisíce. Přisypání je vhodné pro dárce, kteří sice sami obrací každou korunu, ale přesto rádi pomůžou. Každá, opravdu každá, koruna se počítá a my mezi dárci nerozlišujeme. Pro nás je důležitý každý úplně stejně a každému za naše kočičky  ze srdce děkujeme. Bez vás bychom nebyli schopni kočičkám pomáhat a mnohé by umíraly na ulicích v bolestech, o hladu a v zimě.

Třeba taková Stefany by bez dobrých lidí již dávno nežila. Nyní je již po kastraci (byla na ní ve čtrtek), zdravá a plná sil. Po úplném zotavení ji budeme hledat domov. Dáme si však opravdu záležet - Stefance po prodělané kaliciviroze zůstala v čumáčku malá dírka a kočička má občas díky tomu drobné potíže s dýcháním.

Nepřežil by ani Křemílek, který se taktéž ve čtvrtek zúčastnil kastrace. I když dlužno říci, že celou cestu na veterinu nadával a snažil se nám to rozmluvit.

8.5.2019

Ve virtální adopci máme kocourka Ducánka, který přežil před dvěma lety v Litoměřicích šílence střílejícího po kočkách. Krásný kocourek, který se ale lidí již navždy bude bát a zahlédnout ho je jako výhra v eurojacpotu. Kocourka si adoptovala - samozřejmě virtuálně - paní Táňa. Kočiček bez vlastních adoptivních rodičů ale máme mnohem více. Někteří čekají na ty virtuální, jiní na skutečné.

Štěstí na tu skutečnou maminku měl kocourek Kája.

img_20190504_171812.jpgimg_20190504_172107.jpg

 

 

 

 

 

 

img_20190408_182511-1-.jpg

Štěstí udělal i kocourek Jeník. Ano, ten ostříhaný "chudáček". Do nového domova na kokořínsku ho vezla paní Jana s kolegyní osobně. Kocourek byl okamžitě doma. Žádné schovávání, jen si prošel své nové působiště a uvelebil se paní v náručí.

58909843_2101273256594092_275064849690525696_n.jpg59469181_2101273546594063_7607220480965083136_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.5.2019

Včerejší blešák v Litoměřicích se moc nevyvedl. Pršelo, byla obrovská zima a lidí přišlo moc málo. Přesto jsme pro naše kočičky přivezli 450,- Kč. Na to, že jsme vezli drobnosti do 10,- Kč docela dobré, ne?

Tiše doufáme, že akce Kočičí přání, která byla spuštěna o dnešní (nebo včerejší?) půlnoci bude mít úspěch větší. Našim kočičkám můžete kupovat různé dárky dle jejich přání již od 325,- Kč. Je to na vás i tak hodně? Chápeme, pro někoho to může být i tak vysoká částka. Našim kočičkám ale pomůže i 20,- Kč v misce. Do mističek můžete sypat jakoukoli částku bez omezení její výše. A věřte, že každá koruna se počítá :-) Rezervovaný dárek má zatím malá Libuška.

3.5.2019

Tento týden jsme přijali bílorezavého kocourka z Třebívlic. Je to již třetí kocourtek v tomto zbarvení, který se u nás v průběhu času objevil a stává se pomalu tradicí, že takto zbarvení kocourci dostávají jméno Bertík. Takže tento je Bertík 3. :-) A na dnešní odpoledne máme hlášený příjem z Libochovic - vysoce březí kočičku.

Zítra nás můžete vidět na litoměřickém blešáku. Krom nejrůznějších drobností budeme mít kbprodeji i kalendáře na r. 2020. Snad nám nebude pršet. Akce je na Kostelním náměstí 8,00 - 12,00 hod :-)

622005_515431951866208_293975770_o.jpg

30.4.2019

Do kočičího nebe k Velké Kočce odešla kočička Glenda. Byla to rekordmanka, u nás žila 12 let. Glendiččinou adoptivní maminkou je paní Věra Stará. Protože na paní nemáme kontakt, abychom ji tuhle smutnou zprávu sdělily, použijeme Glendiny peníze pro kocourka Míšu (Macka, Macíka). Je to nádherný velký mourek, jenže jakmile uvidí někoho cizího, stane se neviditelným. Tudíž zatím nemůže jít do nového domova. Pokud se nám povede paní Věru kontaktovat, samozřejmě ona sama rozhodne, kam a komu její příspěvek poputuje.

Právě dík Glendě jsme "dělaly inventuru" u kočiček, na které nám přispíváte ve virtuální adopci. A zjistily jsme, že na některé adoptivní rodiče nemáme kontakt. Proto prosíme Michaelu Bobkovou (Sully), Marii Sobotovou (Brusinka), Janu Pokornou (Bertík), Mgr Janu Daněčkovou (Tramínka), Vendulu Kostelkovou a Miroslavu Krásovou (Ella), aby nás kontaktovaly. Je to proto, abychom jim na konci roku mohli poslat potvrzení o platbách a rovněž kvůli tomu, abychom jim mohli poslat zprávu v případě úmrtí kočičky.

Štěstí se usmálo na Blaženku. Bydlí nyní v domku s dvorem a zahradou, kde ji neobtěžují jiné kočky :-)

29.4.2019

Do azylu jsme přijali dalšího kocourka z Jenčic zraněného na těle i duši - Čendu.

59375777_2090745437646874_6927909817566625792_n.jpg

A také zraněného ježečka. Slečna Veronika Bělohoubková nám zavolala, že našla malého ježečka který vše před ní neschoval a ležel na cestě. Bylo jasné že je nemocný nebo zraněný. Veronika mu dala po poradě jako první záchranu vodičku a kapsičku. Ježeček nejdříve dlouho pil a pak si i kapsičky vzal. Celou dobu ale pšikal a špatně dýchal. Tak se dostal k nám do Azylku kde ho paní Zárubová doošetrila proti bleškám a dala mu na rýmu antibiotika. Ježeček byl hodně hubený a prochlazený. Už je v pelíšku ošetřený. Tak mu držte palce ať se z toho dostane. Měl namále. Děkujeme Veronice za finanční dar na léčení malého ježurky. Jen kdyby nás bylo víc takových co jim není život zvířátek lhostejný.

25.4.2019

Z pohovorů na dárky z Kočičího přání byly vyloučeny kočičky Frýda, Fren, Zrzavý Poutníček z Evaně a z pražského depozita Bety a Kubík. Tyto kočičky dostaly právě ten nej dárek, který si přejeme pro všechny naše svěřence: svůj vlastní domov.

22.4.2019

V našem azýlku se naplno rozběhly pohovory s kočičkami k umístění. Ptáte se proč? Přece protože 5.5.2019 začíná jarní kolo akce Kočičí přání! A nás samozřejmě zajímá, co by si naše kočičky přály. Ale již teď víme, že vybrat ty, které se budou ucházet o vaši přízeň, bude složité. Všechny si zaslouží dárky. Ale třeba nám pomůžete v rozhodování tím, že si nějakou vyberete a dáte jí domov. Protože vlastní gauč a rodina, to je ten nejlepší dárek, jaký si mohou kočičky i my přát.

fb_cover_05-2019_828x315.jpg

 

velikonocni_prani2.png

19.4.2019

Včera jsme se navždy rozloučili s dalším naším kocourkem. Do kočičího ráje odešel Bertíček. Moc jsme mu přáli, aby se stal zázrak a kocourek mohl dožít u někoho doma. Bohužel, zázrak se nekonal crying. Bertíček k nám přišel v říjnu 2015 se všemi znaky toulavého zvířátka - pohublý, plný blech a uši ucpané svrabem. Nějakou dobu se pohyboval na školním pozemku a jediný, kdo na něj mohl sáhnout, byl pan školník. Jenže pak kocourek odešel neznámo kam a po několika měsích se objevil u nás. Pan školník ho beze všech pochybností poznal, ale raději ho nechal u nás. On sám neměl tolik možností jak kocourka ošetřovat a ochránit před nebezpečím. Bertík si prodělal i několik operací zoubků a také ho trápil abces tváře. V nedávné době jsme s ním byli znovu na vyšetření kvůli jednomu zoubku. Paní doktorka ale další narkozu nedoporučila - reálně by zákrok téměř jistě nepřežil. Bertík měl již velmi postižené ledviny, prakticky mu již selhávaly. Doporučení jsme akceptovali a nechali kocourka dožít bez dalších stresů. Bylo mu odhadem 13 - 15 let. Bertíčku, pozdravuj tam nahoře všechny miláčky a moc Velkou Kočku nezlob.

bertik.jpg

Vyprovodili jsme i kočičku z brozanského hřbitova a její čtyři děti (koťátek bylo 5, ale jedno bohužel nepřežilo). Zde bylo loučení mnohem radostnější. Kočičí maminka bude své děti vychovávat v rodinné péči a klidném prostředí jen v přítomnosti jedné další kočičky. Kočička ani její děti se k nám již nevrátí - domov budou ve vhodné době hledat přímo z místa rodinné péče.

img_20190418_150210.jpgimg_20190418_150450.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do azylu dorazila pomoc od firmy Calibra prostřednictvím potrálu Pomaham krmnit. Naše kočičky dostaly 70 kg kvalitních granulí. Moc děkujeme heart

img_20190418_130523.jpg

 

Na závěr dnešních zpráviček si dovolím jeden malý povzdech. V uplynulých měsících jsem se několikrát dočetla, že paní Jana a naše depozita dávají kočičky výhradně do bytu. Není to pravda. Máme spoustu kočiček, které jsou vhodně tzv. do stájí - plašanky, myšilovky. Máme také kočičky, které jsou vhodné opravdu výhradně do bytu. A pak máme i kočičky, které rády chodí ven na sluníčko, ale nejsou vhodné do těch stájí. Všechny máme rádi a přejeme si, aby žili v bezpečném prostředí. Pečlivě proto paní Jana vybírá, kam kterou kočičku umístí. A jestliže jí někdo řekne, že ten balkon / okno nezasíťuje, protože její bývalá kočička nikdy dolů neskočila, tak prostě kočičku nevydá.  Každou chvíli čtu na Facebooku jak se kočička ztratila, protože vyskočila z otevřeného okna. Jak kočička vypadla z balkonu a nemohou ji najít. A často také čtu o zbytečném utrpení zvířátka po takových "výletech". I při pádu z prvního patra jsou velmi těžké úrazy - naopak často ty nejtěžší, protože kočička potřebuje čas na "přetočení" a dopadu na všechny čtyři, který jí poměrně malá výška prvního patra nedopřává. A právě tohoto zbytečného zranění a trápení chceme naše kočičky uchránit. Že některé útulky dají kočičku (téměř) každému, kdo si řekne? To je ale jejich boj a zodpovědnost (a často i hon za penězi). My máme svá pravidla a ta budeme v zájmu našich kočiček dodržovat.

16.4.2019

Kočička z Brozan nám hned druhý den porodila 5 koťátek. Porod naštěstí tentokrát proběhl bez komplikací.

Do nového domova odjela kočička Peggy. Paní si původně přijela pro kocoura Míšu. Jenže on se rozhodl, že nikam cestovat nebude a schoval se.

Z Evaně jsme přijali dalšího zdevastovaného kocourka. Tento má navíc ještě zraněné zadní tlapky.

Na cestu k Velké kočce jsme vyprovodili kocourka Drobka. Od roku 2010 byl u nás, chodíval s paní Janou a s pejsky na procházku, jen lidi moc nemusel. I na procházce byl o kousek před nebo za skupinkou. Ale dokud mohl, chodil.
Bylo mu minimálně 11 let.

56869925_2072637659457652_4492373093959860224_n.jpg

9.4.2019

Včera byl Nitka opět u paní doktorky. Protože jeho osud jí není lhostejný, zjišťovala příčiny neléčícího se zranění (na semináři). Jedná se pravděpodobně o agresivní plíseň, postupující zevnitř. Takže léčíme dál, snad bude léčba konečně úspěšná. Držme Nitkovi palce, za svůj krátký život už si vytrpěl až až.

 

Černé chlupaté stvoření, které nám přivezli minulý týden do útulku, je nevykastrovaný kocour. Dostal jméno Jeník.

56800878_2063951313659620_66433098140614656_n.jpg

Ještě máme v útulku loňská koťata a už další klepou na dveře. Od hřbitova v Brozanech nám přivezla paní kočičku ve vysokém stupni březosti. Kočička u nás porodí a my jen doufáme, že se nebude opakovat situace z mimulého roku, kdy jedna kočička po porodu zemřela a druhá prodělala císařský řez.

56603211_2063958870325531_1470913732082139136_n.jpg

Na závěr jeden pozdrav z nového domova. Poslala nám ho posluha Káji:

Dobrý den,posílám část fotek kocourka Káji,ještě vám ho natočím na video,abyste viděli jak si krásně hraje,je to nádherný kocourek a my jsme rádi,že ho máme.Už si na zvyknul,kam se hnu všude mi dělá doprovod,spí se mnou v posteli,pes na jedné straně a Kája na druhé,ale většinou se válí na mě.Přeji vám krásný slunečný den. Š.

fzgqmxylstoragefzgqmxylsdcard0fzgqmxyldcimfzgqmxylcamerafzgqmxylimg_20190311_123238.jpgfzgqmxylstoragefzgqmxylsdcard0fzgqmxyldcimfzgqmxylcamerafzgqmxylimg_20190316_173011.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

fzgqmxylstoragefzgqmxylsdcard0fzgqmxyldcimfzgqmxylcamerafzgqmxylimg_20190312_155743.jpg

 

 

7.4.2019

Divoška Elinka z lounského depozita má  nový domov. Bydlí ve velikém patrovém domě u Duchcova a má mouratého kamaráda. Po čase, až si dostatečně zvykne, budou moci běhat i na sluníčko na zahrádku. Po příchodu prošmejdila barák, našla si i wc a hned se vyčůrala, aby ukázala, jak je dobře vychovaná. Pak si s kocourkem zalezli pod linku a oba tam čekali na šunku od paničky.

 

Kocourek od lovosického čalounictví konečně dostal jméno. Říkáme mu NITKA :-)

 

A máme další přírůstek. Ze Skalice u Třebenic nám přivezli krásnou černobílou kočičku. Mazlivka obrovská, nejde pro samé mazlení ani pořádně vyfotit. Může to být loňské kotě. Sousedka manželů, kteří ji přivezli, má polodivokou nevykastrovanou kočku. Koťata neřeší, příroda nebo lidé se postarají (zlikvidují je). Můžeme donekonečna opakovat kastrujte, kastrujte... jak vidíte, marně. Tahle kočička snad jednou najde domov, ale kočky na vesnicích rodí další a další potomky. Co je čeká? Topení, pálení v kotlích atd. Není v silách žádného útulku tomu zabránit, naše zákony jsou bezzubé, protože "koček je hodně". Ale lidí je taky hodně...
Kdyby na obcích tohle chtěli řešit a nabídli lidem kastrace koček, jo, to by bylo lepší. Jenže stále slyšíme, že vykastrované kočky nechytají myši, že je kastrace proti přírodě a podobné ptákoviny. A že je to drahé.
Nezbývá, než doufat, že lidé snad, časem, dostanou rozum a útulky budou zbytečné.

56331072_2058341830887235_8266319290261569536_o.jpg

Lovosická městská policie nám přivezla krásného mourka a my

HLEDÁME MAJITELE

Kocourek je nekastrovaný, takže se důvodně domníváme, že se ztratil při svých toulkách za holkama.

56751284_1762067020561415_2726174656561152000_n.jpg

Pátrání vyhlašujeme i po kocourkovi LUMPOVI z Terezína

Černá delší srst, bílé pacičky a náprsenka, částečně ostříhaný. Pokud ho najdete, volejte 720771893

56542058_2061832250538193_2049218373975277568_o.jpg

3.4.2019

Začínáme špatnými zprávami. Do kočičího nebe odešel zrzavý kocourek z Čížkovic Dixi. Bylo to velmi rychlé. Diximu začala klesat teplota, byl připojen na teplou kapačku, ale ani ta jeho zdravotní stav neupravila, teplota stále klesala. Dixi během pár hodin odešel na akutní selhání ledvin. Paní Jana mu na hrobeček dala krásnou modrou macešku.

Starosti máme i s kocourkem od lovosického čalounictví. Když už se zdálo, že bude vše v pořádku, rána hlavičce se opět ošklivě otevřela.

55929424_2055194124535339_341781673370714112_n.jpg

Do azylu jsme přijali kočičku z Jenčovic. Její záda nejsou ani dredovatá, ale je to jednolitá zplstnatělá deka.

56478636_2055210927866992_4578336589511393280_n.jpg

Vzpomínáte na Stefany? Jak měla celý kožíšek sežraný svrabem? Teď je její kožíšek krásný a jen na nosánku je malá známka dalšího onemocnění, které prodělala.

azyl-adopce-utulek-mesto-praha-kocka-stefany-2.jpg

Jenže se stejným problémem - svrabem nyní přišel kocourek z Evaně. Nevím, zda mám brečet lítostí nebo vztekem. Ani po těch letech nejsem imunní vůči těmto hrůzám. Otevírá se mi nůž v kapse, když slyším, jak někdo prohlašuje "Kastrace jsou proti přírodě". A nechat takto zubožit zvíře nebo pohodit narozená koťátka někde v krabici proti přírodě není???

56162807_2052238808164204_3378053037422542848_n.jpg

Další příjem, kocourek Stouník, hledá domov. Stouník je obrovský mouratý kocourek, který doplatil na to, že někteří domácí nechtějí v pronajatých bytech zvíře a na druhé straně majitelé těchto zvířat nemají jinou možnost než se do bytů takovýchto domácích přestěhovat.

Na nový domov čeká mnoho našich kočiček. Každá adopce zachrání dva životy: jeden, který si odvezete domu a druhý, který můžeme na uvolněné místo v azylu přijmout. Za vraty nebo za oknem čeká stále hodně životů na záchranu.

kocky_za_oknem.png

 

 

30.3.2019

Některé kočičky z našeho azýlku odešly domu, jiné se naopak k nám dostali. Třeba Fren a Frýda na vás čekají v našem depozitu u Kristy. Méďa Macík pak přímo u paní Jany. Ten má vůbec zvláštní osud. Byl již umístěn, ale paní nedodržela doporučení a kocourek se ztratil. Po několika týdnech se objevil zpět na původním krmičkém místě. Jak trefil z Mšených lázní zpět do Lovosic netušíme.

 

Poslední dobou máme velkou radost díky vám, našim sponzorům.kiss Je úžasné zažívat, že vám osudy koček nejsou lhostejné a pomáháte nám. Minulý týden nás kontaktovala paní N. z Lovomarketu. Nabídla konzervy a krmení pro kočičky. A ještě nějaké potřebné věci. Moc moc děkujeme. heart

55604814_2048894705165281_9184854873223462912_n.jpg55666824_2048894601831958_8474613453087047680_n.jpg

 

55947556_2048894478498637_1540110070447079424_n.jpg

 

O minulém víkendu jsme měli milou návštěvu. heartPřes Catmanii nás našla jedna moc milá paní a přivezla nám dietu po své kočičce. Její kočička už ji bohužel nepotřebuje, naše posílají děkovné mňau. Moc moc děkujeme. yes

56248043_2046804192040999_3056172713493135360_o.jpg

Začíná být teplo a my pomalu připravujeme půdu pro práce na našem Kočičím Domově důchodců. K dnešnímu dni jste nám na tento projekt darovali 22.100,- Kč. Bohužel to postačí tak na nákup materiálu na komín a na část platby za kominické práce. Prosíme, nenechte nás v tom samotné. Děkujeme :-)

 

25.3.2019

Jen před pár dny jsme vás informovali, že po velké anabázi se podařilo vrátit do našeho pražského depozita dvě sestřičky, které nikdy neměly být rozděleny a jejichž noví majitelé toto nedodrželi. Nyní přinášíme lepší zprávu. Elen a Emily jsou doma, spolu a s jistotou, že spolu v tomto domově i zůstanou.

azyl-adopce-utulek-mesto-praha-kocka-elen_a_emily.jpg

Z nového domova nám píše kocourek od lovosického domova důchodců, Macík a jeho noví poddaní:

"Dobrý den , po týdnu se hlásí kocourek Macík. Jsem v pořádku máma je na mě
hodná i když jsem se jí vykadil do postele, dvounožci říkali, že cítím ještě
starého kocoura. Plné mističky mám suché stravy a kapsičku dostávám jak si
řeknu/což je dost často/.

Motá se pod nohy a tak dávám sakra pozor abych se
neskutálela na zem. Chvíli mu trvalo než  se zkontaktoval, byl zalezlý pod
válendou, ale teď se mnou okupuje sedačku v obýváku, musela jsem dát stelivo
do všech místností, protože na jedno místo on chodit nebude a tak si může
vybrat. 

mějte se hezky  s pozdravem M+M R."

20190321_111026.jpg20190321_112819.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.3.2019

Ve čtvrtek odešla do nového domova šedomodrá kočička s britskými geny Elenka. Vybrala si ji rodina, které nedávno zemřel starý kocourek Bondy. Elenka si na své jméno u nás nestačila ani zvyknout, tak bylo majiteli rozhodnuto, že jméno po zesnulém kocourkovi podědí.

Ve stejný den nás také kontaktovala paní z Libochovic a prosila nás o pomoc s kočičkou, která se již před časem přitoulala k jejich domu. Kočičce jsou asi 2 -3 roky a je od začátku velmi mazlivá. Nejspíš někomu doma překážela. Paní ani nepřišlo na mysl, že by malá nemusela být v tomto věku kastrovaná a když kočičce začalo růst bříško, začala řešit co s ní. Z rodinných důvodů si kočičku nechat nemohla, navíc s koťátky. Paní Jana začala žhavit telefony a nakonec se domluvila s rodinou, která pravidelně dočaskuje vždy pouze jednu matku nebo budoucí matku a má zrovna volno. V domácí péči je kočička od včerejšího dopoledne a má mnohem větší klid na porod i na výchovu svého potomstva než v azylu s dalšími 75 kočkami.

img_20190323_111431.jpg

Tím se dostávám k tématu JARO. Jak jsem tak kočičku převážela, všimla jsem si, že spousta lidí již vypaluje starou trávu. Jenže s tou až příliš často upálí i nový život a probouzející se hmyz. Prosíme, buďte ohleduplní k přírodě. Bez přírody zahyneme i my stejně jako ta novorozená mláďátka. Mimochodem - víte, že vypalování trávy je trestný čin?

53551236_1012750512446936_5224443328895909888_n.jpg

Ze zimního spánku se budí i ježci nejen v naší Ježčí vesničce. Po dlouhé době zimního spánku mají velkou žízeň a neméně velký hlad. Prosíme. postavte na svou zahradu misku s vodou a s granulemi pro kočičky. pomůžete tomuto živočišnému druhu nabýt sil pro start do dalšího roku. A pokud se rozhodnete pomoci i nám při péči o tyto "jehelníčky", budeme moc rádi. Ježeček toho po zimě spořádá požehnaně a naše zásoby - finanční aní krmení - nejsou nevyčerpatelné.

54202378_2028819940506091_5140025364440940544_n.jpg

 

18.3.2019

Rezavobílý BERTÍK je obyvatelem útulku již dva a půl roku, posledních pár dní bylo vidět, že se mu srst ježatí, míň jí a posedává ve skrčené pozici, proto mu začala paní Jana dávat přípravky podporující funkci ledvin. Žádnou razantní změnu k lepšímu to však nepřineslo, takže jel  na vyšetření, kde paní doktorka špatnou funkci ledvin potvrdila a našla i špatný zub, který bohužel ještě pevně drží na to, aby byl vytržen bez uspání a narkozu v jeho stavu nedoporučila, Bertík je senior asi už 16ti letý. Bude tedy dostávat ještě další podpůrné přípravky na ledviny (což není žádná levná záležitost) a nasadila se antibiotika, aby se mu od zubu nerozšířil v puse zánět. Držíme nám a hlavně jemu palce, aby léčba pomohla.

Nový domov mají další dva kocourci. Těší nás to o to více, že oba byli velmi obtížně umístitelní. Jedním je Pedro, který má po úraze trvalé následky - zadní nožičky nějak nestíhají chodit v souladu s předními a zadeček mu padá na strany. Pedro v novém domově zabral křeslo a prohlásil, že teď je jen jeho.

Druhým kocourkem, který odjel domu, je postarší Macík. Macík žil v domově důchodců se svým majitelem. Pán však zemřel a Macík se stal nežádoucím. Teď mu ale zase nastaly zlaté časy.

I z našeho pražského depozita se podařilo umístit pětici kožíšků: Máju, Petřka, Pavlíka, Jonáše a Fanynku. Zpět se ale vrátily sestřičky Elen a Emily. Majitelé je i přes důrazné upozornění rozdělili a holky trpěly odloučením.

16.3.2019

Do nového domova odjela kočička Gea - nově Mia. Holčička byla snad naším rekordmanem v počtu zájemců, kteří na ni volalali a nikdy nepřijeli. Nyní se Gea - Mia má královsky. Opět se potvrdilo že i zlé je pro něco dobré. Kočička okamžitě zapadla do rodiny a rozumí si i se služebně staršími kočičkami. Fotka se nedá nesdílet - ta láska a pohoda obou, kočičky i její nové maminky, z ní jen sálá :-)

53892519_1100709723444724_1038225429464350720_o.jpg

I kocourek Kája odjel do nového domova s prima rodinou. Byli upozorněni na Kájovu zvláštní povahu, že nemá rád manipulaci se sebou a může i kousnout. Nicméně od paní se nechal i vzít do náruče a neprotestoval. Jeho zvykání v rodině bude delší, ale určitě se podaří a Kája bude mít skvělý domov.

Uvolněného místa využil Dixík, nalezenec z Čížkovic, s kterým na kastraci nemusíme. Kocourek k nám přišel již bez své mužné ozdoby. Našimi dalšími příjmy jsou Elenka a Nikola. Obě holky své reprodukční orgány stále měly funkční, takže na kastraci putovaly.

Také se vám zdá, že dvě kočky v novém domově a tři přijaté se jaksi nerovná? Že místo, aby nám kočiček ubývalo, tak přibývají? Jestli ono to nebude tím, že spousta lidí stále přemýšlí ve stylu "kastrace je proti přírodě". Krásně na toto téma napsala mini článek naše kolegyně:

Blíží se jaro - pohroma pro kočičí útulky Málokdo si dokáže představit armádu koček, které přijdou na svět díky jedné nekastrované. Průměrně má kočka za rok 8 koťat, ta se další rok rozmnoží na 40, těchto čtyřicet má příští rok koťat už 200 a následující rok se dostaneme na číslo 1000 zvířat. Většinou jsou to nechtěná koťata, která bývají často nemocná někde vyhozena a opuštěna, sadisticky zabíjena nebo v tom lepším případě převážena do útulků, které jsou už tak beznadějně přeplněné. Kastrace a sterilizace koček a kocourů je jediné řešení, jak těmto drastickým praktikám zabránit a nepředstavuje „porušení“ jejich zvířecích práv, ale naopak velmi důležité opatření, které je ochrání.

10.3.2019

V minulém příspěvku jsme psali o paní, která se ani neomluvila a nepřijela na domluvenou návštěvu. Původně si měla do našeho azylu.přijet pro kočičku Fanynku, která se jí údajně moc zalíbila v pořadu "Chcete mně?". Fanynka tedy dále zůstala v našem azylu. Ale jen do čtvrtka. To si ji do svého pražského bytu odvezla moc hodná paní, která svou předchozí kočičku vyprovodila k Velké kočce.

Nový domov dostala i mouratá Maruška. Asi svého nového podnájemníka okouzlila svými nádhernými kukadly. Bude bydlet v malém městě v domku se zahradou. I když Maruška si občas ráda vyjde na sluníčko, nejraději je doma a vytváří milou domácí pohodu. Což i rodině dokonale vyhovuje – přejí si mít kočičku jako člena rodiny u televize i v posteli.

Na svůj domov ale čeká mnoho dalších kočiček, dokonce i jeden pejsek.

Z adopce se vrátila kočička Majda. Majda se po návratu začíná adaptovat na na další kočičí a psí spolubydlící. Myslíme, že kdyby paní měla trochu víc trpělivosti, tak se do měsíce s jejím kocourem snesla a nebála se ho, pokud ji nenapadala to tvrdila, že ne, že si jí nevšímá. Asi si myslela, že se očuchají a hned budou kámoši. Ted mají všechny kočky (s Majdou jich je 6) možnost chodit po celým bytě, takže se potkávají, když se k ní některá přiblíží na míň než půl metru, tak na ni trochu zavrčí, ale žádná hysterie se nekoná. Včera večer ležela pod konferenčním stolkem a hrála si s myší a vůbec jí nevadilo, že přímo nad ní na stolku sedí Gabča a se zájmem ji pozoruje. 
TAKŽE PRO MAJDU HLEDÁME DOMOV NADÁLE, NEJLÍP JAKO HÝČKANÝ JEDINÁČEK, KAŽDOPÁDNĚ NE K MALÝM HLUČNÝM DĚTEM. Je mazlivá, čistotná, kastrovaná.

Do nabídky také přichází Lilinka, kočička, které byly operovány očička. Na jedno již krásně vidí, druhé asi zůstane postižené navždy.

Domov hledá i pejsek Max, který byl odebrán z nevhodných podmínek,. Nikdy neprošel žádným výcvikem a hladem snědl po příchodu do depozita na co přišel. Naše depozitářka s ním pracuje, Maxík se dává krásně dohromady a pomalu začíná zvládat i základní pokyny. Potřebuje stálého páníčka, někoho, kdo na něj bude mít spoustu času a trpělivosti, mnohem víc, než může poskytnout depozitum s dalšími zvířaty.

Ve čtvrtek byla na operaci plachá kočička Brusinka. Již cca před rokem jí byly operovány nádory na oušku, teď se stejný problém musel řešit i na druhém. Brusince paní doktorka při té příležitosti zrevidovala i zoubky - v pusince jí zůstaly pouhé dva špičáky. Všechny ostatní zoubky byly v katastrofálním stavu a musely ven.

img_20190307_163659.jpg

 

5.3.2019

V neděli se paní Jana opět po nějaké době setkala s bezohledností zájemce o naše kočičky. Několik dní dopředu bylo domluveno, že si zájemce přijede právě v neděli 3.3., protože jindy údajně nemůže. Ač paní Jana měla domluvenou schůzku se sestrou s kterou se vidí velmi málo, tak ji kvůli tomuto zájemci odvolala. A co myslíte? Má některá z našich kočiček nový domov? Správně, nemá. Dotyčný se neobjevil. Paní Jana strávila zbytečně celé dopoledne čekáním na někoho, kdo neměl ani tolik slušnosti, aby alespoň poslal SMS nebo zavolal. Chápeme, že stát se může cokoli, ale nedodeme si představit tak zásadní situaci, která by nedovolila udělat si minutu čas na napsání "Promiňte, nemohu přijet". Důvod nikdo znát nechce. Důležité je, že paní Jana pak uvolněný čas může využít smysluplněji než planým čekáním. I když jedno pozitivum v tomto chování vidím. Pro naše kočičky se vždy snažíme najít ty nejlepší rodiny. Byla by však rodina tohoto zájemce opravdu tou nejlepší?

 

Kočička MAJDA si v novém domově dlouho nepobyla. Už se s paní i mazlila, papala, ale odděleně od kocoura. Jakmile kocour vlezl do místnosti, kde jí paní měla na klíně a uviděla ho, tak paní pokousala a zdrhla se schovat za televizi. Paní jí nechce trápit a traumatizovat, tak jí přivezou zpátky i s dalším finančním příspěvkem. Takže už může být do budoucna umístěná pouze jako jedináček k někomu, kdo se jí bude věnovat naplno, bez dětí a zvířat.

 

Před pár dny naše dočaskářka přijala pejska Maxe, který se v původním domově neměl dobře. Žil na krátkém provaze, jídlo a pití bylo velmi nedostatkové. U paní Ireny se dává pěkně dohromady. Přestože už vypadá mnohem líp, stále jídlo neskutečně hltá. Proto mu objednala interaktivní misku. A je fakt super, nemůže se dávit hltáním a má zábavu na delší dobu, než všechny granulky vysbírá. Při procházce ale zatím na volno běhat nemůže - Maxík neprošel žádným výcvikem a zatím stále nepřijde vždy na zavolání a pokud ho něco zaujme, zapomíná na celý svět.

53361202_2013281595393259_8530987527367032832_n.jpg

Koťátkům nalezeným v pískovně je už 5 měsíců. Skalnička už má svůj domov, a chlupaté sestřičky NUGETKA a VALINKA na něj ještě netrpělivě čekají. Jsou to zlatíčka a mají se moc rády, takže je nechceme rozdělit a hledáme jim společný domov, aby mohly zůstat spolu. Ale ani ony nemají štěstí na zájemce. Už se málem podařilo, přijel si pro ně pán, ale když prohlásil, že s kastrací nesouhlasí a chce, aby měly koťátka, paní Jana je odmítla vydat a s pánem se rozloučila. Takže chlupinky prosí – vezměte si nás někdo. Volejte jim 777 444 373.

52883910_2010622748992477_747570475554570240_n.jpg

V našem depozitu Martana dvorku je především ježčí vesnička. Ale člověk míní, příroda a Bůh mění. Pipin je náš nejmenší azyláček a byl nalezen ve čtvrtek zcela vysílený. Papá sám, ale létat se teprve učí. Je to malinký drobeček připomínající mládě. Užívá si lázenské kůry a po zotavení bude vypuštěn zpět do přírody.

52783800_2273299916217194_2942831137891811328_n.jpg

 

28.2.2019

Do našeho azylu se dostala rozbolavělá malá kočička Stefany. Holčička je celá pokryta svrabem a strupy do té míry, že jí kůže zcela ztvrdla a praská do hlubokých bolestivých kráterů. Pokud chcete kočičce přispět na léčbu, můžete tak učinit zasláním libovolné částky na kterýkoli z našich účtů.

 

Z lounského depozita odešla do nového domova tříbarevná kočička Majda. Situace okamžitě využila mladinká Elinka a neohroženě obsadila postel i náruč naší depozitářky Ireny.

22.2.2019

Nové domovy dostaly tento týden dvě kočičky přímo z azylu: SKALNIČKU si vybrala slečna z Litoměřic jako kamarádku ke své kočičce, která je smutná a potřebuje parťáka na hraní.
Druhá šťastlivka je šedobílá LILI, bude bydlet v domku a bude mít spoustu místa na provozování kočičích lumpárniček, protože Lili je živel nabitý energií.

A dneska si přijela paní Anička s manželem z Frýdku Místku pro Žili s Lukym. Původně chtěli želvičku Žili. když se ale dozvěděli, že je kámoška s Lukym, okamžitě souhlasili, že si je vezmou oba. Nejenže pro ně jeli skoro přes celou republiku, zaplatili víc než adopční poplatek, ale ještě přivezli nemalou částku pro ostatní útulkové kočičky. Obrovské díky Vám.

 

Také připomínáme, že v neděli 24.2. se bude vysílat pořad Chcete mně? tentokrát s kočičkami z našeho azylu.

img_20190206_121607.jpgimg_20190206_124327.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.2.2019

Z adopce se nám vrátila zpět Bohunka Druhá - Gouda. Holčička v novém domově zkolabovala, velmi těžce se jí dýchalo. Majitelé okamžitě kontaktovali veterinární kliniku, kde kočičku umístili do kyslíkového stanu a provedli všechna dostupná vyšetření. Nic se ale neukázalo. Po stabilizaci stavu si Goudičku paní Jana odvezla zpět do azylu. Kočička vylezla z přepravky, rozhlédla se kolem, začala pusinkovat ostatní kočičky a také řádit, jako by se jí nikdy nic nestalo. Domníváme se, že šlo o těžkou formu stresu, Gouda se u nás narodila a nové prostředí asi nezvládala. Pro jistotu ještě necháme udělat specializované vyšetření srdíčka. Kočičku samozřejmě teď znovu nabízet nebudeme, musíme jí dát čas.

I takto mohou dopadnout příběhy kočiček. Tu z následujícího příběhu u sebe měla v depozitu v Litoměřicích kolegyně Lída. Nikdy není pozdě na hledání ztraceného miláčka, nikdy není od věci se o ztrátě kdykoli a kdekoli zmínit:

Možná si vzpomínáte, jak jsme loni začátkem zimy hledali majitele černobílé kočičky. Nikdo se neozval, kočička si u mne zvykla a tak jsem usoudila, že si ji nechám. Dnes byla u nás v obchodě nakupovat paní, chtěla něco pro kočičku, šla na návštěvu. A mezi řečí mi řekla, že taky měla kočičku, ale že se jí v září ztratila. Že jí ji někdo asi sebral. A že byla černobílá. Zbystřila jsem."No, já mám doma černobílou kočičku. Loni jsem ji odchytávala v ulici Kosmonautů. Jak ta vaše vypadala?" "Měla černý čumák." "Tak tu mám asi doma!" Paní hledala v telefonu a když mi ukázala fotografii, byla to Bára, tak jsem kočičku pojmenovala. Takže kočička se jmenuje Máša a dnes se vrátila do původního domova. A já mám velkou radost, že se vrací domů a že paní J. má taky radost. Jen nevíme, co se stalo, že kočička odešla až tak daleko. Možná ji prohnal pes, možná hledala kamarádku, možná obojí. Vidíte, má smysl hledat, pokud se vám kočka nebo kocour ztratí. A sdělená radost, dvojnásobná radost.

 

A následuje zpravodajství z našeho pražského depozita prostřednictvím paní Báry Nekolové :-)

Dne 18. 1. 2019 jsme byly v jednom z mnoha kravínů v jižních Čechách. Útulků je zde málo a v útulku Kočky České Budějovice jsou zavaleni prací. Vedle kravína bydlí maminka naší příznivkyně, a když ji paní Valerie opět navštívila, nemohla se již dále dívat na zubožená koťata v kravíně. Přestože zde útulek Kočky České Budějovice provedl kastrační program, stále se zde koťata objevují, lidé se tak nezodpovědně zbavují nechtěných koťat svých nekastrovaných koček. Celkem jsem odvezli 6 koťat, o 3 z nich se postaral spřátelený útulek. K nám putoval rezavobílý kluk, mourovatý kluk a tříbarevná kočička. O situaci v kravíně jsme informovali útulek Kočky České Budějovice a ti nám potvrdili, že tento kravín mají na "čekačce" na kastrační program na jaro. Přestože pár kočiček mělo střihy v uších, několik nekastrovaných se objevilo.
Koťata, která jsme přivezli, byla velmi hladová, hubená a měla rýmu. Po důkladném odčervení a krmení se začala brzy zakulacovat. Rezavobílý kocourek je z nich nejmenší a velký mazel, tříbarevná kočička a mourovatý kluk jsou plašší, ale na společnost lidí si pěkně zvykají. Fotky v karanténní kleci jsou po přivezení ze dne 18.1. Všechna tři koťata vyhlížejí již nové domovy. Čeká je očkování a bohužel v případě tříbarevné kočičky a mourečka také vymazlování.

V neděli 3. 2. 2019 jsme se zúčastnili umisťovací výstavy koček na Praze 9, v areálu kulturního centra Plechárna. Výstavu pořádal útulek Kočičí domov Sluníčko, útulkovému týmu děkujeme za organizaci a pozvání. Výstava byla povedená a mnoho kočiček našlo nové domovy. Za náš azyl jely na výstavu kočičky z pražského depozita - Andy, Alžběta a Bandurka. Z výstavy se umístil Andy, Alžběta je zamluvená. Za krásné domovy děkujeme.

13.2.2019

Do nabídky přichází Zuzanka z Polep. Kočička je vykastrovaná a při té příležitosti jí byla odstraněna i velká boule na bříšku, která byla pozůstatkem po kousnutí psa.

3.2.2019

Do nabídky přichází krásná mourovatá kočička Maruška, kterou jsme přijali od lovosického čalounictví. Když se podíváte do jejích krásných zelených očí, dali byste jí pětikorunu. Tak proč jí nedat rovnou domnov, který by ráda našla u starší paní nebo v jiné klidné domácnosti?

Ve středu 6.2. opět přivítáme v našem azylu štáb pořadu "Chcete mně?" Natáčecí den bude jako vždy pro všechny velmi náročný kočičky nevyjímaje, ale výsledek bude určitě opět stát za to. Podívat se na něj můžete 24.2.2019 v obvyklém čase kolem poledne.

30.1.2019

Kocourek Lipánek a kočička Beátka našli společný domov. Přijela si pro ně celá rodina, příjemní rodiče a dvě nadšené děti, které se na kočičky moc těšily. Děti jsou už větší a s kočkami zacházely moc hezky a jemně, takže se všichni okamžitě skamarádili. Lipánek s Beatkou budou bydlet v domě se zahradou a to je moc dobře, protože jsou zvyklí lítat venku. A hlavně že mohou zůstat spolu, což je pro ně moc důležité, nedají jeden bez druhého ani mňouk.

Domov nově hledá starší kocourek Macík. Bydlel se svým pánem v lovosickém domově důchodců, ale po smrti svého majitele musel pryč.

28.1.2019

V našem azylu bydlí další černý čertík - Forest. Kocourek byl odchycen v Chotěšově s nemocnou nožičkou.

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-forest.jpg

21.1.2019

Vážení příznivci našeho azylu. Paní Jana se snaží posílat všem dárcům potvrzení. Bohužel se jí dopisy vrací, máte změněné adresy apod. Letos je to zase o něco více vrácených zásilek než vloni. Krom pocitu úplně zbytečné práce a zmařeného času bychom za peníze, které dáme za poštovné za jeden vrácený dopis mohli koupit jednu konzervu pro naše kočičky. Pokud chcete peněžní dary uplatnit, napište nám a nebo kontaktujte přímo paní Janu 777 444 373.

Nejen já, ale i kolegyně Marta Zedvorka vyrábí krásné svíce. Jsou vyrobené z čistého vosku a sušených bylin. Již několikrát jste měli možnost je vyzkoušet. Tentokrát peníze, získané prodejem, poslouží ježkům. Nabízíme 6 druhů a dvě velikosti. 14,5 x 3,5 hoří 9 hodin a stojí 60 kč. 17,5x4,5 hoří 18 hodin, cena 120 kč. Pokud o nějakou svíci máte zajem, pište objednávky na cerna.ludmila11@seznam.cz. Objednané vám po zaplacení pošleme poštou a nebo si je můžete vyzvednout po předchozí domluvě v prodejně Bonifác v Litoměřicích. Poštovné cca 80kč.
Heřmánek - žlutý- uklidňuje, hladí duši
Levandule - fialová- inspiruje, přináší příjemné myšlenky
Mateřídouška -bílorůžová - dodává energii
Růže - růžová - symbol lásky a přátelství
Šalvěj - bílá - zajistí klidné prostředí
Yzop - modrá - prevence před nežádoucími vlivy

50437914_1954633544591398_7783742236671344640_o.jpg

Bohužel stále vás nemůžeme seznámit s výsledky akce Kočičí přání. Toto kolo provází velké problémy způsobené nepochopitelným zařazením webu KP do spamových stránek ze astrany Microsoftu. Tyto problémy se tým Přání stále snaží vyřešit. Nejhorší je, že v důsledku toho nejen náš azyl stále čeká na platby, které nepřicházejí. Samozřejmě se vždy najde nějaký dárce, který si svůj dar nakonec rozmyslí nebo prostě nemá z různých důvodů na úhradu. Letos je ale počet těchto nesplněných prání enormní. Aniž bychom chtěli někoho očerňovat nebo jinak poškodit, rozhodli jsme se zde "zveřejnit" naše dvě zatoulané platby. Dárci mohou patřit mezi ty, kterým nepřišlo upozornění na rezervaci a pokud obdarovali více kočiček a útulků (a není to neobvyklé), mohli i ztratit přehled.

Hledáme tedy platby od těchto dárců:

Terka a Luky, mistička 800,- Kč pro Jonáše, rezervováno 1.1.2019 v cca 22,27 hod

Ivana, mistička 100,- Kč pro Natálku, rezervováno 28.12.2018 v cca 10,00 hod

Děkujeme, že pomáháte :-)

13.1.2019

5. 1. 2019 skončila v Kočičím přání akce Vánoce 2018. Obdarovali jste souhrnně za všechny útuzlky 2 534 koček a přispěli 2 669 370 Kč. Obrovský dík patří všem dárcům, ať už přispěli tisíce nebo jen sto korun. Naše čísla ještě neznáme, stále čekáme na dvě platby. Přesto nadále můžete přispívat na náš velký projekt - místnost pro kočičí důchodce. Děkujeme celému týmu Přání za vše, co pro nejen naše kočičky dělají.

Pokud jste během roku přispěli darem našemu útulku, prosím, zašlete adresu na nás azylový e-mail azylekcerniv@centrum.cz. Výzva směřujeme především k příznivcům, kteří nám darovali poprvé nebo dárcům, kteří našemu útulku pomáhají pravidelně, ale změnili si adresu.

Černobílé kotě z Litoměřic dostalo jméno Bertička, protože bylo nalezeno u Alberta, který je v Galerii na Soutoku. Bertička se asi stala obětí dopravní nehody. Krom pochroumaného čumáčku má nemocné oči, vypadá to, že - snad jen na čas - oslepla. Do všeho naráží, stále mňouká a vypadá to, že vůbec neví kde v místnosti zrovna je. Na zítra máme pro kočičku objednané celkové vyšetření.

11.1.2019

Včera jsme přijali další dva azylanty.

Prvním je obrovský bílý kocour z lovosického domova důchodců. Jeho další pobyt v areálu je nežádoucí. Odchyt provedla Policie ČR.

50265664_1941725152548904_6782740142005157888_n.jpg

Druhým příjmem je kotě, asi 5 měsíců staré. Pobíhalo na frekventované silnici u Litoměřic směrem k Lovosicím. Zachránkyně si všimla, že má u nosíku krev, zastavila a koťátko odchytila a po domluvě přivezla k nám do azylu. Děkujeme za záchranu života.

50259502_1941744315880321_2281516043866210304_o.jpg

K Martě Zedvorka, do naší ježší vesničky, přivezla jedna paní malé ježky, šest kousků, protože se o ně nemůže starat. Aby jich neměli u Marty moc, dva si odvezla paní Jana. Krmit ježečky je stejně finančně náročné jako krmit koťata. A musí se jim topit. Proto prosíme o pomoc. Můžete-li, přispějte na transparentní azylový účet 4049930389/ 0800. Do zprávy napište ježci, ať víme, pro koho peníze posíláte.  Děkujeme

50217141_1940565389331547_2510257399231676416_o.jpg

A zde jsou fotky pejsků, kterým po dohodě s veterinářkou Dr. Tešnarovou potřebujeme najít domovy:
První je pes, jméno DANNY. Má černo-šedo-bilou barvu, je mu asi 10let. Očkování pravidelné podložené očkovacim průkazem.
Druhý je pes, jméno CHICO. Má zrzavou barvu a jsou mu 2 roky. Je to kříženec čivavy s jezevčíkem. Očkování pravidelné podložené očkovacim průkazem.
S pozdravem Plihalová, kontakt: pinki07@seznam.cz

49756049_1940410999346986_9134736401630232576_n.jpg49711498_1940411179346968_5119569079455186944_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.1.2019

Nejen kočičky, pejsky a ježky máme v azylu. Zase se nám sem dostal zakrslý králíček, holčička Růženka. Sama byla agresivní, ve společnosti morčat je klidná a mazlivá. Pokud máte doma morčátko a chcete k němu kámošku a nebo chcete poskytnout domov téhle chlupaté slečně a vzít si k ní i morče, volejte paní Janu, 777 444 373

50103926_1936407656413987_4960738100767621120_n.jpg

Hodná KELINKA má konečně domov. Se svým novým člověkem odjela do malého bytu v Děčíně, ale bude mít k dispozici i zabezpečený dvorek. A hned nám přišel hezký dopis:
„Dobrý večer, tak mám Kelinku doma. Nejdřív ukrutný mazílek. Pak jsem si šel lehnout. Když jsem usínal, byla na gauči. Když jsem se vzbudil, byla fuč. Byt 1+1 jsem rozebral do šroubku. Nic. Neměla možnost utéct, ale prošel jsem i celou ulici. Hledal jsem ji doma i venku dvě hodiny a nic. Pak jsem se chystal do práce, vylezu ze sprchy - frajerka sedí na gauči. Než jsem se otočil, byla zase fuč. Pak už se rozkoukala, je to neskutečný mazílek. Byl jsem ráno v práci a přestěhovala si hračky co byly pohozené na zemi na gauč. A co mě překvapilo, když přišel kamarád na kafe, tak taky na chvilku vylezla a nechala se i od něho pohladit. Jedno je jisté, jestli se někdy bude stěhovat tak se mnou, ale ne ode mě. Zatím se mějte, krásný večer. Honza + Kelinka“

50027875_1936581593063260_8649562941525327872_n.jpg

Pro malého zraněného ježečka a ještě jednoho jeho kamaráda si přijela o víkendu paní Lucie s manželem. Oba se zabývají záchranou ježků a našim dvěma drobečkům poskytnou bezpečný domov. Už jsme také dostali fotky mrňousů. Mají prý teď ještě na spinkání krabice, ale objednali jim už dřevěné boudičky. Ježeček se zraněnou hlavičkou moc dobře prospívá.

 

5.1.2018

Pokud vám doma chybí kočičí dušička, máme jich hodně, co hledají dušičku člověčí, která by je přichýlila. A pokud nedáte na pověry, máme i kočičky černé a černobílé. Zrovna včera jsme přijali další černobílou krásku, Zuzanku z Polep. Zuzanka je sice zatím v karanténě, ale pak bude také hledat lásku a gauč někde u láskyplné duše.

Pokouším se napravit nenapravitelné. Všem (nejen) našim příznivcům přejeme i v novém roce 2019 hodně štěstí, zdraví, pohody a lásky.

49075576_1922583067796446_7477575845163302912_o.jpg

2.1.2019

Právě jsme se dověděli jednu nehezkou věc týkající se akce Kočičí přání!

Akce je z neznámého důvodu na spamlistu Microsoftu. Proto nechodí maily s instrukcemi, certifikáty a poděkování na hotmail, outlook, tiscali a možná další domény.  IT Kočičího přání na tom pracuje, omlouváme se za nepříjemnosti.

A s tím možná souvisí i to, že několik málo plateb se nám zatím nepodařilo dohledat. Prosíme, pokud víte, že jste některou z naših kočiček obdarovali nebo ji nasypali do mističky a marně čekáte na pokyny k zaplacení, ozvěte se nám na e-mail azylekcerniv@centrum.cz ideálně s informací o jakou kočičku jde a zda o misku nebo dárek. Případně pod jakým jménem jste přispívali - to už dohledáme a informace pošleme.

Děkujeme za trpělivost a za dary našim kočičkám. Některé už své dárky převzaly, ale ve světle této události zatím zasílání fotek a poděkování o pár dní pozdržíme.

29.12.2018

Včera jsme vás informovali o zraněném ježkovi a dnes přinášíme dobrou zprávu. V průběhu léčení se ukázalo se i druhé očičko, pravá strana
hlavy je po napadení deformovaná, ale přesto prospívá. Ovšem díky doživotnímu handicapu bude nutno mu hledat domov - nebude možno ho vypustit zpět do přírody.

img_20181229_145847_resized_20181229_095701234.jpg

Do nabídky přichází rodinka, která byla vahozena v pískovně v Chotěšově: Valinka, Křemílek, Nugetka, Skalnička a jejich maminka Fany.

Dárky nám stále do azylu přicházejí. Naše příznivkyně p. Tracy - Angličanka žijící v Praze - našim kočičkám poslala něco na zub a na hraní.

149_1546115893177_resized_20181229_093836394.jpeg

Také děkujeme za krásný vánoční dárek paní Vendy M. Kočičky pro nás vlastnoručně vyrobila a budou zdobit naši zahrádku.

48958835_1922484424472977_4144835855174860800_n.jpg

Smutné jsou ovšem některé kočičky v Kočičím přání. Na svůj dárek stále čekají Luky, Hugo, Merida, Adélka, Bandurka, Viktor, Libuška, Máslík a Kiri. Víme, že dárky jsou finančně náročnější, ale stále doufáme, že i tyto kočičky se ze svého dárku radovat budou. A kdo nemá na dárek, může kočičkám z našeho azylu nasypat třeba do mističky. Každá koruna se počítá, není malých částek. Děkujeme za podporu.

 

28.12.2018

Před několika dny slečna zachránila toto zraněné ježčí miminko, nechala ho ošetřit u veterináře a přivezla ho k nám do azylu. Ježeček měl zraněný obličej a čelist. Jeho zdravotní stav se  zlepšuje po aplikaci ATB a mastičky (na fotografii). Dokonce hezky baští a tak doufáme v uzdravení. Velké díky patří slečně, která ho zachránila.

V tomto divném podzimnězimním počasí se bohužel mnoho ježků ocitá v podobném nebezpečí - je příliš teplo a ježečci se budí. Při hledání potravy, které je naopak velmi málo, se snadno stanou obětí nějakého neštěstí.

49161965_1921155871272499_9020370244400578560_n.jpg

Strom splněných kočičích přání pomalu narůstá na velikosti. O dárky nebo příspěvek do mističek prosí našich 60 kočiček, velká část z nich by uvítala hlavně nový domov. Toto přání se již splnilo kocourkovi Zrzkovi, který se nakonec vrátil ke své nálezkyni. Dárek kocourek sice stačil převzít, ale přenechal ho svým méně šťastným kamarádům.

zrzek.jpg

27.12.2018

Před Vánoci jsme měli několik milých návštěv a od jedné z nich jsme dostali i milý e-mail:

Vážená paní Zárubová,
děkuji za dnešní úžasnou prohlídku vašeho krásného Azýlku pro zvířátka (
beru pejsky a kočičky ).

Abych byla upřímná, měla jsem strašný strach, že budu zase plakat, že
chudinky kočičky jsou zavřené v útulku a já jim všem nemůžu dát domov.
A jaké to bylo překvapení... Odjížděla jsem s kolegyní do práce, opravdu s
úsměvem na rtu a celou dobu jsme si o jednotlivých kočičkách i pejskách
povídaly.
Zaujala mě samozřejmě krásná křehoučká koťátka, pak úžasný stříbro šedý
moureček - to je pěkný lumpík, nebo "moje" Jessica - y venkovní
šmudlinky jsou krásně buclaté, vykrmené, prostě úžasné. A kocourek Méďa, to
je kus - škoda že je takový plašánek, nebo hádherný kocourek Kája
Ale číslo jedna pro mě byla Bohunka II . (Gouda - pozn. azlyu) jak jí říkáte.
To je mazlíček největší... ležela mi v náručí a lízala mě, vrněla... to je
prostě k nezaplacení. Určitě po Novém roce, v průběhu ledna až dáme zase
něco dohromady, tak přijedu, přivezu a hlavně pokud dovolíte, přijedu
kočičky pohladit a pomazlit.

Před Vámi klobouk dolů, jak to všechno zvládáte, to je neuvěřitelné. Přeji
Vám, manželovi a všem vašim pomocníkům a pomocnicím v péči o kočičky*
KRÁSNÉ VÁNOCE, AŤ JSOU KOČIČKY, KOCOURCI, PEJSKOVÉ I FENEČKY CELÝ ROK
ZDRAVÝ, ŠTASTNÝ A NAJDOU SVÉ NOVÉ DOMOVY A PÁNÍČKY , KTEŘÍ JE BUDOU MILOVAT
TAK JAKO VY.*

S úctou a pozdravem

Lenka L.

Moc paní Lence - a nejen jí - děkujeme za přízeň :-)

19.12.2018

Charitativní akce na pomoc kočičkám z útulků Kočičí přání běží teprve 4 dny, ale většina našich kočiček již má přislíbené dárky a hodně je jich již zaplacených. Zároveň bohatě přispíváte na náš tentokrát opravdu velký projekt - Kočičí pokoj pro důstojné dožití našich seniorů, tedy KDD (kočičí domov důchodců).

Zároveň do azylu chodí stále balíčky s krmením a úklidovými prostředky. Děti z mateřské školky "Limetka" z Prahy, která je zaměřená na výuku anglického jazyka, pro naše kočičky prodávaly své výrobky a zaslaly nám částku 1740,- Kč.

Děkujeme všem dárcům a podporovatelům, jsme jim moc vděčni za jejich přízeň, bez které bychom se o kočičky starat nemohli.

17.12.2018

vesele-vanoce.jpg

Nejkrásnější dárek dostali naše čtyři kočičky: Mikešek, Josefína, Karlička a Beruška Fany. Všichni odjeli do nových domovů. Mikešek je zařazen do Kočičího přání a již má přislíben dárek, ale prý bude rád, když ho převezme některý z kamarádů v azylu.

14.12.2018

Připravte si telefony, tablety, počítače, protože o půlnoci to začne! Co? Přece můžete začít plnit vánoční Kočičí přání :-) Naše kočičky jsou zvědavé, zda dostanou všechny dárky, které si vysnily.

A drobný dárek si můžete na poslední chvíli dopřát i vy. Máme ještě několik málo kusů kalendářů. Koupit si je můžete teď i osobně v chovatelských potřebách Bonifác v Litoměřicích.

13.12.2018

Včera jsme si udělaly výlet na statek poblíž České Lípy, kde moc milí majitelé potřebovali doplnit smečku myšilovek. Vezly jsme tam 3 kočičky původně odchycené v Bílině. Holky jsou už kastrované, očkované a zdravé, a je pro ně velikým štěstím, že dostanou perfektní domov. Jsou zatím ubytované v domě v kuchyni, ale až si zvyknou, budou moci podle chuti probíhat stodolu a rozlehlé chlévy a celé hospodářství společně se zdejšími domácími kočindami. Vezly jsme s sebou i pytel granulí, ale místní kočičky jsou krmeny ponejvíc masem - prostě paráda. Této skvělé rodině za kočičky opravdu moc děkujeme.

48367368_1899755033412583_803969404810297344_n.jpg

Začínají se nám scházet vánoční dárky pro naše kočičky. U některých balíků odesílatele známe, jiné jsou anonymní. Dnes naše poděkování patří Natálii S, dále paní která od nás měla pejska Julinku a také anonymnímu dárci. Ostatně - děkujeme všem, kteří naše kočičky podporují například i vysokými finančními dary zasílanými na náš azylový transparentní účet.

darky.jpg

Smutný příběh s veselým koncem jsme zažili včera. Ráno zazvonila paní a mezi dveřmi paní Janě strčila přepravku s hezkým zrzavým kocourkem. Že se k ní přitoulal, a že ho nechce kvůli psům. Paní Jana ji přesvědčila, ať nález alespoň nechá vyhlásit obecním rozhlasem. Mezitím si kocourek krásně lebedil a odpočíval u nás v teploučku, byl evidentně šťastný a začal si hrát. No a večer se ozval majitel a hned si pro kocourka přijel, že prý se jim ztratil před několika dny. Kocour tedy spokojeně odjel zpátky domů z výletu. A opět už posté: kdyby byl kastrovaný, určitě by se nezatoulal na víc než na vycházku v řádu hodin...

48357915_1901147999939953_5336580763171160064_n.jpg

8.12.2018

Včera jsme se zúčastnili umísťovací výstavy Mikulášská (nejen) pro kočku v Praze. Bohužel ani jedna z našich vystavených tří kočiček zde nový domov nenašla. U krámku jsme na tom byli malinko lépe. Prodali jsme zboží za 1295,- Kč a příznivci nám do kasičky přispěli částkou 441,- Kč.

Zároveň také probíhal Adventní jarmark v Litoměřicích. Zde byla děvčata mnohem úspěšnější. Za zboží utržila 2480,- Kč a dary do kasičky čítaly 610,- Kč. Děkujeme všem, kdo nás podpořili a všem (nejen podporovatelům) přejeme klidný zbytek Adventu.

47199082_1896115837109836_3068549198627471360_o.jpg

6.12.2018

V sobotu 8.12.2018 nás můžete najít na umísťovací výstavě v Praze. Budeme mít i charitativní krámek se spoustou krásných věcí.

tisk_mikul_pozvanka.png

A kdo to má do Prahy daleko, může náš krámek navštívit i v Litoměřicích :-)

46503294_2102416499824477_4200460672410058752_n.jpg

Smutnou zprávu máme o kočičce Máje. Odešla k Velké Kočce  v noci na 4.12.2018. Mája byla nemocná delší dobu, trápily ji ledviny a močový měchýř. Bohužel Mája patřila mezi neošetřovatelné kočičky a dostat do ní léky nebo absolvovat ošetření byl vždy nepříjemný zážitek. Poslední tři dny odmítala jídlo i pití, a v noci ve spánku nás opustila. Májenko, pozdravuj všechny kočičí dušičky.

Máme ale i veselejší zprávu. Naši prosbu o pomoc s dovozem darovaného dřeva vyslyšeli studenti z Prahy a v sobotu nám hromadu dovezli. Moc děkujeme manželům Zedníkovým za tento dar, nařezání a naštípání dřeva (pan Zedník si fakt máknul...) a studentům za dovoz a pomoc při rovnání. Dřevo musí samozřejmě nějakou dobu ještě vysychat, než se bude moci použít, ale určitě příští rok už bude našim kočičkám vytvářet tepelnou pohodu.

Jen nás trochu mrzí, že se nenabídl nikdo z okolí.

img_20181201_122717.jpgimg_20181201_122729.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Včera ve večerních hodinách jsme přijali kočičí maminku s dcerou nalezené v Lovosicích. Obě holky putovaly samozřejmě do karantény, přestože vypadají zdravě.

img_20181205_163115.jpgimg_20181205_162943.jpg