Jdi na obsah Jdi na menu
 


► KARANTÉNA - nové příchozí kočky

Příspěvky

Evžen, švihák lázeňský

29. 9. 2018

img_20180928_141618.jpgimg_20180928_141623.jpg

 

 

 

 

 

 

29.9.2018

Přijali jsme volání o pomoc pro asi 7 - 8 měsíčního kocourka. Volala paní, která je v Mšených lázních na léčení, že se po areálu pohybuje malý kocourek s velkou boulí na břiše. Kocourek byl dnes na vyšetření a paní doktrorka objevila velikou břišní kýlu. Kocourek je již objednán na zákrok, při kterém bude i vykastrován.

 

 

Karel

15. 9. 2018

karel.jpgkarel2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zrzavobílý kocourek byl svého času určitě nádherný. A zase bude. Jen co se zbaví cizopasníků, kteří mu zaživa sžírají kůži. Kocourek trpí rozsáhlým zamořením svrabem.

Karel byl v tomto stavu již nalezen v areálu jedné firmy v Kyšicích u Kladna a jméno dostal po svém nálezci. Při vyšetření bylo zjištěno, že kocourek Karel je kastrovaný. Bohužel však i to, že bříško v oblasti genitálií je citlivé a bolestivé. Paní doktorka odhaduje, že byla nedokonale provedena kastrace a jedno pravděpodobně nesestouplé varle ponecháno v bříšku. Zásadní zdravotní problém to neznamená, ale mohlo by to být příčinou bolestivosti.

Karel dostal aniparazitikum a Convenii na zánět. Obojí se bude muset ještě několikrát opakovat. Po upravení stavu zamoření svrabem podstoupí další vyšetření, hlavně sono problematické partie. Již jsme se o to pokusili, ale kocourek dal nevybíravým způsobem najevo, že tohle teď fakt ne. Paní Jana si z tohoto pokusu odnesla pár ošklivých kousanců.

Karlík musel někomu patřit. Nedokážeme posoudit, zda se ztratil nebo byl odejit ze svého domova. Má rád děti a miluje mazlení.

 

Zrzounek

6. 6. 2018

azyl-adopce-utulek-kocour-zrzounek.jpg

Zrzounek byl nalezen v Jílovém u Prahy. Byl zablešený, posetý klíšťaty, ale je dobře krmený, i jinak vypadá docela slušně. Má ovšem zkažené zuby, není kastrovaný a odhadem je mu kolem 5 - 6 ti let, váží 3,8 kg. Čekáme na výsledky krve.

Přes několik převozů se dostal do Krče a nouzově na veterinární kliniku. Využíváme laskavé nabídky nálezkyně na úhradu veterinárních nákladů a kastace.

Po zaléčení a karanténě budeme kocourkovi hledat nový domov.