Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karel

15. 9. 2018

karel.jpgkarel2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zrzavobílý kocourek byl svého času určitě nádherný. A zase bude. Jen co se zbaví cizopasníků, kteří mu zaživa sžírají kůži. Kocourek trpí rozsáhlým zamořením svrabem.

Karel byl v tomto stavu již nalezen v areálu jedné firmy v Kyšicích u Kladna a jméno dostal po svém nálezci. Při vyšetření bylo zjištěno, že kocourek Karel je kastrovaný. Bohužel však i to, že bříško v oblasti genitálií je citlivé a bolestivé. Paní doktorka odhaduje, že byla nedokonale provedena kastrace a jedno pravděpodobně nesestouplé varle ponecháno v bříšku. Zásadní zdravotní problém to neznamená, ale mohlo by to být příčinou bolestivosti.

Karel dostal aniparazitikum a Convenii na zánět. Obojí se bude muset ještě několikrát opakovat. Po upravení stavu zamoření svrabem podstoupí další vyšetření, hlavně sono problematické partie. Již jsme se o to pokusili, ale kocourek dal nevybíravým způsobem najevo, že tohle teď fakt ne. Paní Jana si z tohoto pokusu odnesla pár ošklivých kousanců.

Karlík musel někomu patřit. Nedokážeme posoudit, zda se ztratil nebo byl odejit ze svého domova. Má rád děti a miluje mazlení.