Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočky ze Suché

Příspěvky

příjem

18. 2. 2016

2.jpg1.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Těchto 6 kočiček (pohlaví zatím přesně neznáme) jsme dnes přivezli z jednoho domu starého pána v obci Suchá. Odchyt proběhl naprosto bez problému i díky tomu, že syn majitele již dopředu kočičky uzavřel v jedné místnosti domu a že kočičky na něj jsou zvyklé. Takže stačilo, abychom stáli s přepravkami za dveřmi a pán nám zvířátka rovnou šoupnul do připravené přepravky. Kéž by to šlo vždy tak hladce. Některé kočičky jsou hodné a nechají se pohladit, jiné se raději drží zpátky. Všechny kočičky mají nemocná očička, ouška zanesená svrabem a máme podezření i na masivní začervení.

Sedmé zvířátko v odchytu je asi 6ti měsíční kotě, kocourek - maminka je dlouhosrstá kočička na první fotografii - a to je na tom velmi špatně. Očička jsou natolik zanícená, že Chloupek (podle jeho dlouhé srsti) má přes očička přetažené třetí víčko a na zbytku očiček blanku. Je v této chvíli díky tomu slepý. Kocourek dostal antibiotika, do očiček mastičku i kapky. Doufáme, že snad alespoň jedno očičko se podaří zachránit. Nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby viděl na obě.

chloupek.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ouška mají ze svrabu krustu, která kocourkovi musí dělat obrovské potíže, tlačit ho uvnitř oušek a velmi omezovat sluch. Podle množství, které jsme vytáhli, to bude trvat několik dní, než se podaří vše vyčistit. Domníváme se, že jsou zanesené zvukovody až na dno.

Tohle jsme vytáhli pouze z jednoho ouška:

ch1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

A takhle vypadá ouško již po prvním ošetření (za neostrost fotky se omlouvám, malý sebou trochu mlel):

ch2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I když se koucourek při ošetřování poněkud ošíval, je to mazlivý liánovitý kožíšek, který se moc rád mazlí.Všechny lékařské procedury zvládl naprosto v pohodě, nekousal, neškrábal, nesnažil se utíkat, jen trpělivě čekal na věci příští Janě na klíně.