Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvalitní krmivo pro kočky

Velkou pomocí pro náš útulek pro kočky jsou nejen peníze, ze kterých hradíme výdaje na velmi nákladná veterinární ošetření, ale i nákup krmení pro kočky v azylu, kterých tu máme něco kolem 60. Asi si umíte představit kolik granulý a konzerv pro kočky tu spotřebujeme.

1 kilo za 20 korun? Raději ne!

V obchodech s potravinami můžete často narazit na velmi lákavé nabídky "kvalitního a kompletního" krmiva pro kočky. Mozek zavelí, že jde o výbornou koupi, ale zamysleli jste se co obsahuje takové krmivo?

Kolik bílkovin, vlákniny, vitamínů a dalších potřebných látek pro zdraví vývoj kočky obsahuje kilo granulý, které stojí stejně jako kilo mouky? Téměř žádné.

Je to jako byste jedli 3x denně a celý život čínskou polívku se sáčku…sice vám to na chvíli zažene hlad a neumřete, ale žaludek, ledviny, játra nebo další orgány budou mít velký problém a mohou přestat i fungovat.

Takové krmivo vůbec nekupujte!

↓↓↓

Granule pro kočky

Útulky si přece nesmí vybírat!

Můžete argumentovat, že útulky mohou být rádi za jakékoli krmení a není na místě si vybírat.  Nejedná se o marnotratnost nebo rozmazlenost. Mnozí pejsci nebo kočky přicházejí do útulků v zuboženém stavu, vyhublé na kost, začervené, s průjmy, virovými nemocemi, a tak potřebují kvalitní stravu, která jim pomůže se znovu postavit na nohy.

Zvířata mnohdy po levných granulích zvrací a chřadnou nebo stravu vůbec nepřijímají.

Značky, které se neosvědčily: Whiskas, Kitekat, Frieskies, Darling a levné granule velkých obchodních řetězců.

Proč je méně někdy více?

Máte jen 200 Kč a přesto byste kočkám rádi pomohli? Než koupit 10 kilový pytel, tak kupte raději například 2 x 400 g Royal Canin Sensible 33 nebo Hill´s Feline Adult Tuna nebo 2 kg Bosch Cat Sanabelle Sensitive Lamb, Purina Pro Plan Cat Adult Housecat Chicken, případně jiné kvalitní granule.

Jedná se o kvalitní a vydatnější krmivo, které kočky více zasytí, a tudíž toho tolik nesežerou.

Granule pro kočkyGranule pro kočkyGranule pro kočky-granule-sanabelle.jpg

Případně dalších více než 30 druhů granulý.

Kočičky vám všem dárcům moc děkují!