Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lovosická koťata od Hlavního nádraží - část 1.

11. 8. 2015

10.8.2015 jsme odchytávali koťata - údajně narozená v průběhu května 2015 - ze stejné lokality, z které pocházela Miňonka. Do výbavy jsme si vzali rychlé ruce, síť a odchytovou klec. Jak jsme posléze zjistili, ke slovu přišly všechny tyto prostředky. Hlášena byla čtyři koťata. Prý jich tam bylo pět, ale jedno se ztratilo. Při příjezdu na místo jsme zjistili, že koček je tam šest. A vědělo se o nich... Nicméně jsme se dali do práce.

Plán A

Na vyvýšenou zídku pod plechovým plotem jsme dali kousek paštičky s tím, že kočka příjde, místa je tam celkem dost, tak milé kotě při jídle chytíme za kůži za krkem a pošupajdí do přepravky. Jenže to jsme si jen mysleli. Bílomourovaté kotě udělalo blbce z nás. Místo aby kotě způsobně jedlo z místa, kde bylo nasypáno paštičky, sáhlo po ní packou a bylo vymalováno. Plán A dokonale zklamal. Nakonec jsme bílomourka pracovně pojmenovali Diverzant provokatér. Kotě totiž polehávalo a rozvalovalo se na místě, kde jsme ho krásně viděli, ale nemohli na něj. A bavil se tím. Diverzant byl ale také pěkně zvědavý a to se mu stalo osudným.

Plán B

Na místo, kde paní kočky krmila, jsme rozestavili přepravky a mističky s paštičkou dali dovnitř. Čekali jsme, že vůně jídla kočky přitáhne a do přepravek vlezou samy. Paní Jana se zvedla od poslední přepravky, když Diverzanta přemohla zvědavost. Pomalu se plížil k přepravce, nad kterou se Jana skláněla, a zkoumal její útroby. Udělal ale krok navíc a Jana ho rychle do přepravky zavřela. Nějakou dobu jsme čekali, zda se stejný trik podaří ještě alespoň jednou, ale dlouhé minuty ubíhaly a kočky se neobjevovaly.

 

 Pokračování příště :-)