Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvalitní krmivo pro kočky

8. 4. 2016

Velkou pomocí pro náš útulek pro kočky jsou nejen peníze, ze kterých hradíme výdaje na velmi nákladná veterinární ošetření, ale i nákup krmení pro kočky v azylu, kterých tu máme něco kolem 60. Asi si umíte představit kolik granulý a konzerv pro kočky tu spotřebujeme.

1 kilo za 20 korun? Raději ne!

V obchodech s potravinami můžete často narazit na velmi lákavé nabídky "kvalitního a kompletního" krmiva pro kočky. Mozek zavelí, že jde o výbornou koupi, ale zamysleli jste se co obsahuje takové krmivo?

Kolik bílkovin, vlákniny, vitamínů a dalších potřebných látek pro zdraví vývoj kočky obsahuje kilo granulý, které stojí stejně jako kilo mouky? Téměř žádné.

Je to jako byste jedli 3x denně a celý život čínskou polívku se sáčku…sice vám to na chvíli zažene hlad a neumřete, ale žaludek, ledviny, játra nebo další orgány budou mít velký problém a mohou přestat i fungovat.

Takové krmivo vůbec nekupujte!

↓↓↓

Granule pro kočky

Útulky si přece nesmí vybírat!

Můžete argumentovat, že útulky mohou být rádi za jakékoli krmení a není na místě si vybírat.  Nejedná se o marnotratnost nebo rozmazlenost. Mnozí pejsci nebo kočky přicházejí do útulků v zuboženém stavu, vyhublé na kost, začervené, s průjmy, virovými nemocemi, a tak potřebují kvalitní stravu, která jim pomůže se znovu postavit na nohy.

Zvířata mnohdy po levných granulích zvrací a chřadnou nebo stravu vůbec nepřijímají.

Značky, které se neosvědčily: Whiskas, Kitekat, Frieskies, Darling a levné granule velkých obchodních řetězců.

Proč je méně někdy více?

Máte jen 200 Kč a přesto byste kočkám rádi pomohli? Než koupit 10 kilový pytel, tak kupte raději například 2 x 400 g Royal Canin Sensible 33 nebo Hill´s Feline Adult Tuna nebo 2 kg Bosch Cat Sanabelle Sensitive Lamb, Purina Pro Plan Cat Adult Housecat Chicken, případně jiné kvalitní granule.

Jedná se o kvalitní a vydatnější krmivo, které kočky více zasytí, a tudíž toho tolik nesežerou.

Granule pro kočkyGranule pro kočkyGranule pro kočky-granule-sanabelle.jpg

Případně dalších více než 30 druhů granulý.

Kočičky vám všem dárcům moc děkují!