Jdi na obsah Jdi na menu
 


► NABÍDKA KOČEK

Na této stránce najdete kočky z útulku Černiv určené k adopci, které hledají nový domov u dobrých lidí. Mnohdy mají za sebou nejen těžké období, ale i těžká zranění nebo nemoci. Kočičky v nabídce jsou vyléčené a připravené začít život v nové rodině.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

Příspěvky

Nicolas a Percival

14. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-nicolas.jpg

Nicolas a Percival jsou hnědočerní bráškové, kocourkové britského typu, narození  1.4.2018. Oba jsou očkovaní a rádi by do nového domova opět spolu. Ale je možné je umístit i každého zvlášť.

Jejich panička vážně onemocněla a i kdyby se vrátila domu, nebude se již moci o kocourky starat.

 

 

Porthos

11. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-porthos.jpg

Soused naší depozitářky Kristy  našel na své zahradě vyhozených 5 koťat  – někdo mu je tam vyklopil pod keř. Nálezci panu J. moc děkujeme za jejich záchranu. Dokonce se rozhodl, že si jedno černé nechá.

Kocourkovi je asi 8 týdnů (k 12.8.2018) a čeká na své nové podnájemníky u p. Kristy, tel. 606 809 890

 

Athos

11. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-athos.jpg

Soused naší depozitářky Kristy  našel na své zahradě vyhozených 5 koťat  – někdo mu je tam vyklopil pod keř. Nálezci panu J. moc děkujeme za jejich záchranu. Dokonce se rozhodl, že si jedno černé nechá.

Kocourkovi je asi 8 týdnů (k 12.8.2018) a čeká na své nové podnájemníky u p. Kristy, tel. 606 809 890

 

Vilík

22. 7. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-vilik.jpg

Vilík je hravé dravé, cca 11 týdnů staré kotě.Je naprosto čistotný, nikdy neudělal nic mimo wc.

Papá kapsy pro mimina od Felixe, syrové maso, jogurt, sýry a trochu i sem tam granulky - má ostatního dost, takže ty jsou na řadě až jako poslední.

Ze začátku obývákové karantény  ho měla paní dočaskářka skoro stále na klíně, od doby, co má Hugouška, ostatní kočky a celý byt i s terasou, závislost na ní totálně opadla. Přijde si jen mňuknout, když chce papat něco jinýho, než mají všichni ostatní naservírováno stále.

Vilíka je prakticky nemožné vyfotit samostatně, takže se musíte spokojit i s obrázkem Huga. Vilík je samozřejmě ten menší, tak trochu jakoby pod Hugem :-). Oba jsou v dočasné péči kousek od Loun. Protože je Vilík malé kotě, musí mít v novém domově adekvátního kamaráda nebo zájemce musí přibrat Huga, případně jiné kotě z hlavního stanu azylu.

Pokud máte o Vilíka zájem, volejte paní Irenu 604 585 954.

 

Pátek

11. 7. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-patek.jpg

Kocourek byl nalezen 10.7.2018 v chatové osadě nedaleko obce Pátek u Loun. Má velké trápení se zánětem v tlamičce. Dásně jsou velmi zarudlé a s mírným otokem, takže kocourek se nemůže ani pořádně najíst a určitě trpí bolestmi. Zatím bere silná ATB a až zánět ustoupí, ještě necháme provést revizi zoubků. Ouško má ohnuté pravděpodobně v důsledku bolesti od zánětu, po druhé dávce antibiotik se mu začalo rovnat. Tomu jsme rádi, protože se často stává, že po déle trvající změně polohy se chrupavky již nedokáží zregenerovat do původní formy.

Kocourek je kastrovaný, opečovávaný, nebojácný, k lidem přítulný a mazlivý. Domníváme se proto, že se pouze ztratil a hledáme původního majitele.

26.7.2018

K Pátkovi se zatím nikdo nehlásí. Začínáme se přiklánět k tomu, že kvůli svým zdravotním problémům ztratil svůj domov zcela plánovitě. Pátek byl v úterý 24.7. na celkové revizi zoubků. Několik jich nechal paní doktorce na památku. Ta mu za to ostatní zoubky ošetřila a také sloupla zubní kámen. Léčení souvisejícího zánětu dásní už teď je hlavně na kocourkovi s vydatnou podporou paní Jany.

 

Bohunka

16. 4. 2018

obraz9388.jpg

Kočička Bohunka byla nalezena v dubnu 2018 v Bohušovicích nad Ohří. I když nalezena je silné slovo. Byla vyhozena. Jinak domácí kočička se svým majitelům znelíbila, protože si dovolila zabřeznout. A co s takovou kočičkou, když nejsme schopni předejít této nemilé události včasnou kastrací? Vzít do té doby milého člena domácnosti a odvézt ho na neznámé místo a vyhodit z auta.

Bohunka ale měla na rozdíl od spousty stejně "postižených" kočiček štěstí. Její "majitelé" se rozhodli zbavit se jí na místě, kde v té chvíli před domem popíjel svou kávu manželský pár. Okamžitě nás kontaktovali a pokoušeli se vystrašenou kočičku chytit. To se  povedlo už druhý den.

Manželé si v šoku bohužel nevšimli SPZ vozu, který takto krutě naložil se živým tvorem, tak můžeme těm dotyčným pouze přát spravedlivost Boží.

 

Aktualizace 26.4.2018

Sono potvrdilo, že Bohunka je ve vysokém stadiu březosti, prakticky

 před porodem.

Aktualizace 9.5.2018

Dnes jsme se po krátké poradě rozhodli navštívit veterinu s naší Bohunkou. Bohunka se již dlouho čekala, bříško pomalu tahala po zemi. Na sonu jsme byli již cca před 14 dny, podle kterého bylo uvedeno, že čeká asi 6 mininek, abnormálně velikých. Bohunce začala předevčírem první doba porodní - přestala jíst, polehávala, občas zrychleně dýchala a chvílemi plakala. Na dnešním sonu to vypadalo na 4 koťata. Po poradě s paní doktorkou jsme odsouhlasili, že kočička dostane plnohodnotnou provokačku a také jsme ji nechali v péči paní doktorky, kdyby se něco zvrtlo. Ale asi za dvě hodiny nám paní doktorka volala, že si můžeme pro kočičku přijet, protože začala rodit a nevypadá to na komplikace. Než jsme se do ordinace dostali, Bohunka už měla na světě dvě malé a než jsem se dostala k autu, porodila třetí. Protože ale na sonu bylo vidět další kotě, zítra Bohunku vezmeme i s dětmi na nové sono, abychom měli jistotu, že je opravdu vše v pořádku. Samozřejmě se může za kotě něco "vydávat", ale jistota je jistota. Koťata jsou opravdu veliká, skoro jako obvykle bývají ve věku asi 10 dní.

img_20180509_150444.jpg

Aktualizace 12.5.2018

Rodinka se rozrostla o další dvě miminka. Ve čtvrtek 10.5. jsme vzali Bohunku znovu k paní doktorce. Bohunka do té doby porodila tři koťátka, ale podle ultrazvuku z předešlého dne jsme věděli, že musí mít ještě nejméně jedno. Bylo nám to podezřelé. Na sonu se opravdu objevilo další, které kočička nedokázala porodit. Nechali jsme proto provést císařský řez, při kterém byla Bohunka rovnou vykastrována. V děloze byla nakonec nalezena ještě dvě miminka, obě se podařilo zachránit. Rodinka je teď kompletní a Bohunka se pečlivě stará o 5 koťátek.

A co by kočičku čekalo, kdyby ji hodní lidé nepřivezli k nám? Bohunka evidentně nebyla schopna si s porodem takto velikých dětí poradit sama. Koťátka by zemřela v děloze a nastala by pomalá a bolestivá smrt pro jejich maminku. V těchto okamžicích cítím opravdu velkou zášť vůči (některým) lidem. Snad původní majitele jejich činy dohoní.

obraz9433.jpg

Aktualizace 22.5.2018

Bohunčiny děti už pomalu otevírají očička a mají se k světu. Bohunka sama využívá střídavé péče s kočičkou Amálkou.

img_20180521_162544.jpg

 

 

 

 

 

Aktualizace 26.5.2018

Bohunka se stala adoptivní matkou tří Hedvičiných koťátek. Hedvika se o ně přestala starat.

6.6.2018

Bohunčina koťátka se pomalu připravují na tvrdý život aneb řeckořímský zápas, zajatce neberu.

 

Maxík

22. 3. 2018

azyl-adopce-utulek-kocour-maxik.jpg

Maxík je  kastrovaný 5 let starý kocour (k březnu 2018) Má rád kočky, malé psy i děti. Při nálezu měl kožíšek tak zdredovaný, že jsme ho museli ostříhat. Až kožíšek doroste, bude z  kocourka zase krasavec. Ale hlavně je moc hodný, rád se mazlí úplně s každým a tak by nový domov opravdu moc potřeboval.

 

Míšenka

10. 3. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-misenka--1-.jpg

Míšenka, 6 měsíců (k březnu 2018) stará kočička byla spolu s dalšími čtyřmi koťaty zachráněn v ovocném sadu v Třebívlicích.

23376132_1445701045484653_1243058654615417501_n.jpg

Míšenka při příchodu do azylu

 

Jonatánka

10. 3. 2018

azyl-adopce-utulek-kocour-jonatan.jpg

Z Jonatána je Jonatánka. Kocourek je vlastně kočička :-D

Jonatánek, 6 měsíců (k březnu 2018) starý kocourek byl spolu s dalšími čtyřmi koťaty zachráněn v ovocném sadu v Třebívlicích.

Je velmi společenský a potřebuje do nového domova jít s některou další kočičkou nebo aby na něj kamarád doma čekal.

23319413_1445700808818010_9193945394392136246_n.jpg

Jonatán při příchodu do azylu

 

Gábinka

6. 1. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-gabinka.jpg

Gabča, kastrovaná - asi 7 měsíců  (k dubnu 2018)

do azylu se dostala jako asi 3-4 týdenní kotě vytažené někde ze škarpy, vypadala, že to nepřežije. Byla krmena mlékem pro kotata po 3-4 hodinách, nechtěla moc papat. Po pár dnech si čuchla k syrovému srdci a začla se cpát, od tý doby papá hezky. Masíčko všeho druhu - syrové i vařené, konzervičky Cosma, v nejhorším i Felixe pro kotata v želé,
strouhaný tvrdý sýr, jogurt, tvaroh.

Gábinka nám časem trochu zpeciválovatěla, o hry s Hugem nebo kotětem Vilíkem velký zájem nemá.


Gabča je plně socializovaná. Hodí se do domku se zabezpečeným výběhem nebo bytu se zasíťovaným balkonem. Potřebuje prostor, takže není vhodná do malé garsonky.

Gábi je v Lounech u paní Ireny 604 585 954.

 

Kelinka

11. 12. 2017

azyl-adopce-utulek-kocka-kelinka.jpg

Kelinka byla nalezena prochladlá a hladová v lovosickém TRCZu. Podle RTG má zlomeninu pánve staršího data, která ji hodně bolí. Čeká ji nyní rekonvalescence 6 týdnů s maximálním omezením pohybu. Také bylo zjištěno, že byla už v minulosti kastrovaná. Kelinka určitě žila u lidí v bytě, chová se jako jedináček – nemá ráda ostatní kočičky, bojí se jich. Je moc hodná a trpělivá, k lidem přítulná.

 

Světluška

7. 11. 2017

photo0022.jpg

 

Kočička nalezená v Lovosicích dostala jméno SVĚTLUŠKA. Je asi dvouletá ( k listopadu 2017) a nejspíš se ztratila. Světluška je hodná kočička zvyklá na lidi, i když je zatím trochu vykulená.

azyl-adopce-utulek-kocka-svetluska.jpg

 

Hugo

30. 10. 2017

azyl-adopce-utulek-kocour-hugo.jpg

Naše depozitářka Krista má nový přírůstek – maličkého kocourka HUGOUŠKA. Koťátka byla tři, byla nalezena v obci Klapý a dvě z nich už jsou umístěna v adopci. Hugoušek na svůj domov teprve čeká. Je hodně mazlivý, už umí chodit na kočičí záchůdek a hezky papá – nejvíc mu chutná masíčko.

Hugo byl od paní Kristy převezen do Loun. 

 

Kdo by chtěl kocourkovi poskytnout domov, volejte prosím 604 585 954, p. Irena.

utulek-azyl-adopce-kocour-hugo.jpg

 

Pedro

28. 9. 2017

azyl-adopce-utulek-kocour-pedro.jpg

azyl-adopce-utulek-kocour-pedro1.jpg

  Krásný velký kocour nalezený u Siřejovic. Zachránila ho paní, která zde již v minulosti zachránila několik opuštěných koťat. Pedro je kastrovaný cca 6-8 letý zrzavý červený hodný kocourek. Pobýval v areálu továrny, kde ho krmili a po dvou měsících ho našli zraněného, sraženého autem. Ošetřila ho MVDr. Dubická. Pedrovi zůstaly trvalé následky po oboustranné zlomenině pánve. Sice chodí, na nožičky se postaví, ale zůstala mu strnulá chůze na vratkých nohou a někdy se trochu potácí. Chybí mu svalová hmota, která už ve starším věku nedorůstá. Pedro je hodný, kontaktní, nechá se hladit i nosit. Určitě může být i v bytě, protože je čistotný a perfektně používá kočičí záchod. Pedrouškovi hledáme domov u hodných lidí, kterým by nevadil jeho handicap.         

 

Gea

25. 8. 2017

utulek-azyl-adopce-kocka-gea.jpg

Asi roční sestřička Bobtíka.

 

Zelenoočka

16. 8. 2017

zelenoocka.jpg

azyl-adopce-utulek-kocka-zelenoocka.jpg

Zelenoočka je úžasná kočička, která nutně potřebuje svůj domov a mazlitele. V azylu je nešťastná, paní Jana na ní nemá tolik času, kolik by kočička potřebovala.Kočičce chybí špičák.

 

Bobtík

13. 8. 2017

bobtik.jpg

Asi 1-2 letý kocourek BOBTÍK se po operaci očka krásně zotavil. Bylo nutno upravit oční mžurku a odstranit srůsty na třetím víčku. Nyní si Bobtík lebedí, očíčko bude v pořádku a z Bobtíka se stal ukrutný mazel. Ani se mu nechce chodit ven, a stále číhá, kdy půjde paní Jana okolo a mohl by se alespoň na chvilku pomazlit. Bobtík je také převzatý z útulku Felca Louny a chybí mu ocásek. Je kastrovaný, čistotný a netrpělivě čeká na svého dvojnožce. Je velmi hravý a přítulný a potřeboval by k sobě kočičí kamarádku.

 

Damián - pan úžasný bez očka

7. 3. 2015

Pan úžasný bez očka, zvaný Damián,  je cca 4 roční kocourek (k říjnu 2017), je kastrovaný, očkovaný

pan-uzasny3.jpgÚžasňák je mouratobílý kocourek s bílými fusekličkami a náprsenkou. Pan úžasný je po operaci, kdy mu bylo vyčištěno a zašito oko, které nejspíš po úrazu prasklo a v jamce zůstalo lůžko, které se zanítilo. Nyní je Úžasňáček  jednoočko. Nijak mu to nevadí, je to nesmírně pozitivní kocour. Je velmi společenský, hravý, dokáže si vyhrát s čímkoliv a s kýmkoliv. Ke zvířatům je velmi vstřícný a přátelský. Úžasňáček by byl šťastný s nějakým kamarádem, sám by byl asi smutný. Rád by někomu dělal společnost. K lidem je přítulný a hodný.

Damiánkovi se kůže nad operovaným očičkem občas trochu nafokne a po nějaké době zase splaskne. Příčinu neznáme a nepřišli na ni ani na specializované klinice. Daminánek působí v době "nafouknutí" malinko unaveně a mrzutě, ale jinak ho to neomezuje. Napínající se kůže prostě není zrovna moc pohodlná.

14.1.2016

kocourkovi byla znovu operována rána po oku odstraněném před dvěma lety. Rána mu opakovaně hnisala a nafukovala se. Nyní byla odstraněna mrtvá nekrotická tkáň a na laboratorní výsledky z odebraných vzorků si počkáme asi týden.

 

 

Pokud byste chtěli dát hendikepovanénu Úžasňáčkovi domov v domku se zahrádkou, zavolejte 416 591 322 nebo 777 444 373.

 

Líbí se Vám Damián?

  • Zavolejte nám!

Zavolejte nám na telefonní číslo 777 444 373 nebo 416 591 322, sjednáme Vám s Damiánem schůzku, abyste se mohli lépe poznat. Nemůžete se nám dovolat? Pošlete nám SMS!

  • Nedovolali jste se? Pošlete nám SMS!

Možná se nám nemůžete dovolat, tak to asi právě opečováváme kočičky a nebo jsme na vyšetření na veterině. Pošlete nám SMS na číslo 777 444 373 a my se Vám ozveme zpět.

Například: Dobry den, mam zajem o Damiana. Prosim o zavolani. Dekuji Novakova

  • Pošlete nám emailovou zprávu!

...a nebo nám nechte zde vzkaz a my se vám ozveme zpátky. Nezapomeňte uvést Vaše telefonní číslo, Vaše jméno a jméno kočičky.

Například: Dobrý den, mám zájem o Damiána. Mé jméno je ...... a telefonní číslo je ........ Děkuji za zavolání zpět.
 

Pošlete nám vzkaz zde.