Jdi na obsah Jdi na menu
 


► NABÍDKA KOČEK

Na této stránce najdete kočky z útulku Černiv určené k adopci, které hledají nový domov u dobrých lidí. Mnohdy mají za sebou nejen těžké období, ale i těžká zranění nebo nemoci. Kočičky v nabídce jsou vyléčené a připravené začít život v nové rodině.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

Příspěvky

Miruška

8. 9. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-praha-kocka-miruska.jpg

Miruška je černá kráska nar. 1.5.2018. Paní nalezla její maminku ve vysoké březosti a protože u nás nebylo místo, ponechala ji u sebe. Kočička porodila krásná 4 miminka, z kterých zbývá již jen Miruška. Její ostatní sourozenci už domov mají. Miruška má bohužel tu smůlu že je černá.

Holčička je v Lovosicích. Kontakt na nálezkyni 775 604 272

 

Bady a Bubi

8. 9. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-bady-bubi.jpg

28.9.2018

Paní Irena zjistila, že černý kocourek Bubi je vlastně holka. Ještě že koťátko dostalo univerzální jméno cheeky

8.9.2018

Domov hledají dva malí kocouři bráškové - mouratý BADÍČEK a černý BUBÍČEK. Jsou to opuštěná koťátka asi 3 měsíce stará, už 1x očkovaná. Kluci jsou zatím ještě trochu vyplašení a bojácní a proto je skvělé, že mohou být spolu. Také by byli rádi, kdyby mohli odejít do nového domova společně, nebo k dalšímu koťátku. Volejte paní Irenu 604 585 954, Louny.

 

Beatka

8. 9. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-praha-kocka-beatka.jpg

Beátka – černá kočička, asi 3,5měs, 2x očkovaná, hravá, mazlivá, umístit k jinému kotěti nebo s jiným kotětem od nás nejlépe s možností zabezpečeného výběhu

 

Lipánek

28. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocour-lipanek.jpg

Lipánek je jedno z koťat od Bohunky, kočičky, která byla vyhozena v Bohušovicích nad Ohří týden před porodem. Bohunka měla vemi těžký porod, přistoupit jsme museli i k císařskému řezu. Nebýt pozorných lidí, Lipánek ani jeho maminka a sourozenci by nepřežili.

Lipánek se narodil 9.5.2018 a je dvakrát očkovaný.

 

Gouda

28. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-gouda.jpg

Gouda je jedno z koťat od Bohunky, kočičky, která byla vyhozena v Bohušovicích nad Ohří týden před porodem. Bohunka měla vemi těžký porod, přistoupit jsme museli i k císařskému řezu. Nebýt pozorných lidí, Gouda ani její maminka a sourozenci by nepřežili.

Gouda se narodila 9.5.2018 a je dvakrát očkovaná.

 

Kiri

28. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-kiri.jpg

Kiri je jedno z koťat od Bohunky, kočičky, která byla vyhozena v Bohušovicích nad Ohří týden před porodem. Bohunka měla vemi těžký porod, přistoupit jsme museli i k císařskému řezu. Nebýt pozorných lidí, Kiri ani její maminka a sourozenci by nepřežili.

Kiri se narodila 9.5.2018 a je dvakrát očkovaná.

 

Máslík

28. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocour-maslik.jpg

Máslík je jedno z koťat od Bohunky, kočičky, která byla vyhozena v Bohušovicích nad Ohří týden před porodem. Bohunka měla vemi těžký porod, přistoupit jsme museli i k císařskému řezu. Nebýt pozorných lidí, Máslík ani jeho maminka a sourozenci by nepřežili.

Máslík se narodil 9.5.2018 a je dvakrát očkovaný.

 

Amálka

25. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-amalka.jpgazyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-amalka-s-kotaty.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amálka pochází z Horních Beřkovic, kde se toulala po areálu léčebny. Je to asi 1,5 roku (k srpnu 2018) stará kočička, která při příjmu byla krátce březí. Amálku jsme nechali vykastrovat a je také očkovaná.

Amálka na sebe převzala část mateřských povinností, když pomáhala Bohunce s jejími koťaty a také se starala o koťata po zemřelé Hedvice. Amálka se o koťata stará stále, přestože všechna jsou již mateřskému mléku odrostlá. Je to taková věčná máma. Kočičku proto umístíme pouze s některým z koťat.

 

Zrzek

24. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocour_zrzek.jpg

Zrzeček je kastrovaný, očkovaný, asi 4letý kocourek (k srpnu 2018)

Asi před třemi lety se náhle zjevil na jedné zahradě v Libochovicích. Přicházel nepravidelně jakoby na návštěvu za místními kočkami, vždy pár dní na jaře a pár dní na podzim. A na jaře 2018 se už neodstěhoval. Tentokrát to bylo pár hodin výlet a zpět "domu". Nejdříve se zdržoval jen na zahradě, posléze se odvážil i do domu a nakonec se choval jako by tam žil vždy. Jen před majitelkou domu a lidmi všeobecně měl respekt, nedal na sebe sáhnout a vždy si držel bezpečnou vzdálenost asi dvou kroků. Protože nebyl kastrovaný, nálezkyně se domluvila s námi a kocourka odchytila. Po kastraci zůstal v azylu, protože se najednou ukázalo, že je vlastně docela hodný a po čase v uzavřeném prostoru výběhu začal být i mazlivý.

Zrzkovi nevadí ostatní kočičky, ale může být i sám. O to více si bude užívat lidskou lásku. Jen musí nový posluha zkraje dát pozor na mazlení na zadečku. Kocourek asi nemá dobré zkušenosti a ze začátku se při dotyku v této oblasti ohání. Ale až zjistí, že je opravdu v bezpečí, nebrání nic mazlení celého tělíčka včetně bříška.

Protože je zvyklý brouzdat po zahradě, rádi ho uvidíme v domku se zabezpečeným výběhem.

 

Libuška

29. 6. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-libuska.jpg

Malá, asi 4,5 měsíce stará a očkovaná kočička, s negativními testy na panleukopenii  ( k srpnu 2018) pochází z libochovického zámku. Holčička byla plachá a paní nálezkyně si ji původně chtěla nechat. Vzhledem k svému věku ale usoudila, že by kočičku nedochovala a dala jí raději šanci na nový domov prostřednictvím našeho azylu. Kočička měla určitě štěstí na nálezkyni. Stále se totiž setkáváme se žádostmi o kotě pro 80letou babičku...

Libuška nám byla předána opečována a vymazlena.

Libuška může odejít do nového domova do domu i bytu.

img_20180629_174157.jpg

 

Bohunka

16. 4. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-bohunka.jpgobraz9388.jpg

Kočička Bohunka byla nalezena v dubnu 2018 v Bohušovicích nad Ohří. I když nalezena je silné slovo. Byla vyhozena. Jinak domácí kočička se svým majitelům znelíbila, protože si dovolila zabřeznout. A co s takovou kočičkou, když nejsme schopni předejít této nemilé události včasnou kastrací? Vzít do té doby milého člena domácnosti a odvézt ho na neznámé místo a vyhodit z auta.

Bohunka ale měla na rozdíl od spousty stejně "postižených" kočiček štěstí. Její "majitelé" se rozhodli zbavit se jí na místě, kde v té chvíli před domem popíjel svou kávu manželský pár. Okamžitě nás kontaktovali a pokoušeli se vystrašenou kočičku chytit. To se  povedlo už druhý den.

Manželé si v šoku bohužel nevšimli SPZ vozu, který takto krutě naložil se živým tvorem, tak můžeme těm dotyčným pouze přát spravedlivost Boží.

 

Aktualizace 26.4.2018

Sono potvrdilo, že Bohunka je ve vysokém stadiu březosti, prakticky

 před porodem.

Aktualizace 9.5.2018

Dnes jsme se po krátké poradě rozhodli navštívit veterinu s naší Bohunkou. Bohunka se již dlouho čekala, bříško pomalu tahala po zemi. Na sonu jsme byli již cca před 14 dny, podle kterého bylo uvedeno, že čeká asi 6 mininek, abnormálně velikých. Bohunce začala předevčírem první doba porodní - přestala jíst, polehávala, občas zrychleně dýchala a chvílemi plakala. Na dnešním sonu to vypadalo na 4 koťata. Po poradě s paní doktorkou jsme odsouhlasili, že kočička dostane plnohodnotnou provokačku a také jsme ji nechali v péči paní doktorky, kdyby se něco zvrtlo. Ale asi za dvě hodiny nám paní doktorka volala, že si můžeme pro kočičku přijet, protože začala rodit a nevypadá to na komplikace. Než jsme se do ordinace dostali, Bohunka už měla na světě dvě malé a než jsem se dostala k autu, porodila třetí. Protože ale na sonu bylo vidět další kotě, zítra Bohunku vezmeme i s dětmi na nové sono, abychom měli jistotu, že je opravdu vše v pořádku. Samozřejmě se může za kotě něco "vydávat", ale jistota je jistota. Koťata jsou opravdu veliká, skoro jako obvykle bývají ve věku asi 10 dní.

img_20180509_150444.jpg

Aktualizace 12.5.2018

Rodinka se rozrostla o další dvě miminka. Ve čtvrtek 10.5. jsme vzali Bohunku znovu k paní doktorce. Bohunka do té doby porodila tři koťátka, ale podle ultrazvuku z předešlého dne jsme věděli, že musí mít ještě nejméně jedno. Bylo nám to podezřelé. Na sonu se opravdu objevilo další, které kočička nedokázala porodit. Nechali jsme proto provést císařský řez, při kterém byla Bohunka rovnou vykastrována. V děloze byla nakonec nalezena ještě dvě miminka, obě se podařilo zachránit. Rodinka je teď kompletní a Bohunka se pečlivě stará o 5 koťátek.

A co by kočičku čekalo, kdyby ji hodní lidé nepřivezli k nám? Bohunka evidentně nebyla schopna si s porodem takto velikých dětí poradit sama. Koťátka by zemřela v děloze a nastala by pomalá a bolestivá smrt pro jejich maminku. V těchto okamžicích cítím opravdu velkou zášť vůči (některým) lidem. Snad původní majitele jejich činy dohoní.

obraz9433.jpg

Aktualizace 22.5.2018

Bohunčiny děti už pomalu otevírají očička a mají se k světu. Bohunka sama využívá střídavé péče s kočičkou Amálkou.

img_20180521_162544.jpg

 

 

 

 

 

Aktualizace 26.5.2018

Bohunka se stala adoptivní matkou tří Hedvičiných koťátek. Hedvika se o ně přestala starat.

6.6.2018

Bohunčina koťátka se pomalu připravují na tvrdý život aneb řeckořímský zápas, zajatce neberu.

 

Maxík

22. 3. 2018

azyl-adopce-utulek-kocour-maxik.jpg

Maxík je  kastrovaný 5 let starý kocour (k březnu 2018) Má rád kočky, malé psy i děti. Při nálezu měl kožíšek tak zdredovaný, že jsme ho museli ostříhat. Až kožíšek doroste, bude z  kocourka zase krasavec. Ale hlavně je moc hodný, rád se mazlí úplně s každým a tak by nový domov opravdu moc potřeboval.

Maxík by potřeboval domek se zahrádkou. Přímo v bytě bývá poněkud nečistotný. Nedokážeme říci, zda pouze přeznačkovává ostatní kočičky nebo je to jeho stálé chování.

 

Míšenka

10. 3. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-misenka--1-.jpg

Míšenka, 6 měsíců (k březnu 2018) stará kočička byla spolu s dalšími čtyřmi koťaty zachráněn v ovocném sadu v Třebívlicích.

23376132_1445701045484653_1243058654615417501_n.jpg

Míšenka při příchodu do azylu

 

Jonatánka

10. 3. 2018

azyl-adopce-utulek-kocour-jonatan.jpg

Z Jonatána je Jonatánka. Kocourek je vlastně kočička :-D

Jonatánek, 6 měsíců (k březnu 2018) starý kocourek byl spolu s dalšími čtyřmi koťaty zachráněn v ovocném sadu v Třebívlicích.

Je velmi společenský a potřebuje do nového domova jít s některou další kočičkou nebo aby na něj kamarád doma čekal.

23319413_1445700808818010_9193945394392136246_n.jpg

Jonatán při příchodu do azylu

 

Gábinka

6. 1. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-gabinka.jpg

Gabča, kastrovaná - asi 7 měsíců  (k dubnu 2018)

do azylu se dostala jako asi 3-4 týdenní kotě vytažené někde ze škarpy, vypadala, že to nepřežije. Byla krmena mlékem pro kotata po 3-4 hodinách, nechtěla moc papat. Po pár dnech si čuchla k syrovému srdci a začla se cpát, od tý doby papá hezky. Masíčko všeho druhu - syrové i vařené, konzervičky Cosma, v nejhorším i Felixe pro kotata v želé,
strouhaný tvrdý sýr, jogurt, tvaroh.

Gábinka nám časem trochu zpeciválovatěla, o hry s Hugem nebo kotětem Vilíkem velký zájem nemá.


Gabča je plně socializovaná. Hodí se do domku se zabezpečeným výběhem nebo bytu se zasíťovaným balkonem. Potřebuje prostor, takže není vhodná do malé garsonky.

Gábi je v Lounech u paní Ireny 604 585 954.

 

Kelinka

11. 12. 2017

 

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-kelinka.jpg

Kelinka byla nalezena prochladlá a hladová v lovosickém TRCZu. Podle RTG má zlomeninu pánve staršího data, která ji hodně bolí. Čeká ji nyní rekonvalescence 6 týdnů s maximálním omezením pohybu. Také bylo zjištěno, že byla už v minulosti kastrovaná. Kelinka určitě žila u lidí v bytě, chová se jako jedináček – nemá ráda ostatní kočičky, bojí se jich. Je moc hodná a trpělivá, k lidem přítulná.

Kelince jsou  k srpnu 2018 odhadem 2 - 4 roky a je již úplně zdravá. Nutně potřebuje svého vlastního dvojnožce. V azylu je nešťastná

azyl-adopce-utulek-kocka-kelinka.jpg

 

Světluška

7. 11. 2017

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-svetluska.jpg

 

Kočička nalezená v Lovosicích dostala jméno SVĚTLUŠKA. Je asi dvouletá ( k listopadu 2017) a nejspíš se ztratila. Světluška je hodná kočička zvyklá na lidi, i když je zatím trochu vykulená.

 

photo0022.jpg

 

 

azyl-adopce-utulek-kocka-svetluska.jpg

 

Hugo

30. 10. 2017

azyl-adopce-utulek-kocour-hugo.jpg

Naše depozitářka Krista má nový přírůstek – maličkého kocourka HUGOUŠKA. Koťátka byla tři, byla nalezena v obci Klapý a dvě z nich už jsou umístěna v adopci. Hugoušek na svůj domov teprve čeká. Je hodně mazlivý, už umí chodit na kočičí záchůdek a hezky papá – nejvíc mu chutná masíčko.

Hugo byl od paní Kristy převezen do Loun. 

 

Kdo by chtěl kocourkovi poskytnout domov, volejte prosím 604 585 954, p. Irena.

utulek-azyl-adopce-kocour-hugo.jpg

 

Pedro

28. 9. 2017

azyl-adopce-utulek-kocour-pedro.jpg

azyl-adopce-utulek-kocour-pedro1.jpg

  Krásný velký kocour nalezený u Siřejovic. Zachránila ho paní, která zde již v minulosti zachránila několik opuštěných koťat. Pedro je kastrovaný cca 6-8 letý zrzavý červený hodný kocourek. Pobýval v areálu továrny, kde ho krmili a po dvou měsících ho našli zraněného, sraženého autem. Ošetřila ho MVDr. Dubická. Pedrovi zůstaly trvalé následky po oboustranné zlomenině pánve. Sice chodí, na nožičky se postaví, ale zůstala mu strnulá chůze na vratkých nohou a někdy se trochu potácí. Chybí mu svalová hmota, která už ve starším věku nedorůstá. Pedro je hodný, kontaktní, nechá se hladit i nosit. Určitě může být i v bytě, protože je čistotný a perfektně používá kočičí záchod. Pedrouškovi hledáme domov u hodných lidí, kterým by nevadil jeho handicap.         

 

Gea

25. 8. 2017

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-gea.jpg

Gea je téměř 2letá sestřička Bobtíka. Ani u ní nevíme, jak se do útulku dostala. Gea byla převezena k nám ze zrušeného útulku Felca Louny.

utulek-azyl-adopce-kocka-gea.jpg

Asi roční sestřička Bobtíka.

 

Bobtík

13. 8. 2017

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocour_bobtik.jpg

Asi 1-2 letý kocourek BOBTÍK se po operaci očka krásně zotavil. Bylo nutno upravit oční mžurku a odstranit srůsty na třetím víčku. Nyní si Bobtík lebedí, očíčko bude v pořádku a z Bobtíka se stal ukrutný mazel. Ani se mu nechce chodit ven, a stále číhá, kdy půjde paní Jana okolo a mohl by se alespoň na chvilku pomazlit. Bobtík je také převzatý z útulku Felca Louny a chybí mu ocásek. Je kastrovaný, čistotný a netrpělivě čeká na svého dvojnožce. Je velmi hravý a přítulný a potřeboval by k sobě kočičí kamarádku.

bobtik.jpg