Jdi na obsah Jdi na menu
 


► NABÍDKA KOČEK

Na této stránce najdete kočky z útulku Černiv určené k adopci, které hledají nový domov u dobrých lidí. Mnohdy mají za sebou nejen těžké období, ale i těžká zranění nebo nemoci. Kočičky v nabídce jsou vyléčené a připravené začít život v nové rodině.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

Příspěvky

Miloušek

12. 12. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-milousek.jpg

Ze dvou koťátek zachráněných u lovosických zahrádek přežil kocourek MILOUŠEK. Je mu nyní asi půl roku (k listopadu 2018) a je očkovaný a odčervený. Je to zlatoušek a také by rád už dostal svůj domov. Nejraději by byl v bytě nebo v domku třeba ještě s kamarádem.

 

Karlička

30. 11. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-karlicka.jpg

Já jsem malinká KARLIČKA, jsou mi asi 3 měsíce (k listopadu 2018) a našli mě v Sulejovicích, kde jsem několik dní plakala. Byla jsem sama, bez maminky, měla jsem hlad a třásla jsem se zimou. Štěstí bylo, že mě nějaký dvojnožec nosil jídlo a po pár dnech mě odvezli. Teď jsem v teploučku v azylu LUCKY, mám plné bříško a jsem už veselá. Prý jsem hezká a zdravá kočička, teď jen aby se pro mne našel co nejdříve nějaký skvělý domov. Co říkáte, chtěli byste mě?

 

Láska

30. 11. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-laska.jpg

Kočička LÁSKA, původně také z bílinského odchytu, hledá domov. Je už kastrovaná, očkovaná a odčervená. Lásenka má cca 2 roky, je hodná a trochu samotářská, bude potřebovat víc času a porozumění při zvykání na nový domov. Ráda by do bytu kde nebudou malé děti, potřebuje žít v klidu alespoň zpočátku. Uvítala by klidnou kočičí kamarádku.

 

Zuzanka

15. 11. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-zuzanka.jpg

Zuzanka také pochází z kauzy Kočky Bílina.

Je jí asi 1 rok (k listopadu 2018) a moc by si přála, aby se mohla mazlit s vlastním člověkem. Zuzanka je kastrovaná.

 

Mikeš

7. 11. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-mikes.jpg

7.11.2018

Ahoj kočky a kocouři, já jsem MIKEŠ. Ztratil jsem domov, moje rodina se odstěhovala a prý z vážných rodinných důvodů mě nemohli vzít s sebou. Tak jsem zůstal v domku sám, panička mě sice jezdila krmit, ale bylo jí moc líto, že jsem zůstal tak opuštěný. No tak teď bydlím u tety Jany v azylu v Černivi a jsem zde moc spokojený a líbí se mi tu. Mám totiž úžasně milou povahu, pořád vrním a mazlím se a tak mě tu mají všichni rádi. Taky jsem ohromně veliký obřík, i když je mi teprve 6 měsíců, to jsem zvědavý kam až vyrostu. Jsem už očkovaný ale na kastraci si prý ještě pár měsíců musím počkat – to nechápu. No ale moc rád bych našel novou rodinu, kde by mě měli hodně rádi a poskytli mi co nejvíc mazlení. Chtěl bych bydlet v bytě, ven se mi moc nechce. Tak mi prosím brzo zavolejte na 777 444 373, už se těším. Váš Mikešek.

 

Evžen, švihák lázeňský

29. 9. 2018

img_20180928_141618.jpgimg_20180928_141623.jpg

 

 

 

 

 

 

29.9.2018

Přijali jsme volání o pomoc pro asi 7 - 8 měsíčního kocourka. Volala paní, která je v Mšených lázních na léčení, že se po areálu pohybuje malý kocourek s velkou boulí na břiše. Kocourek byl dnes na vyšetření a paní doktrorka objevila velikou břišní kýlu. Kocourek je již objednán na zákrok, při kterém bude i vykastrován.

13.11.2018

Evžen je již vykastrován a vypisuje konkurs na tu nejsupr rodinu, které schází takový nádherný domácí.

 

Karel

15. 9. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-lovosice-litomerice-kocour-kaja.jpg

Náš miláček KÁJA je už úplně zdravý a moc rád by odcestoval do nového domova. Kocourek byl nalezen ve špatném stavu – s bolestmi bříška a s rozsáhlým zamořením svrabem. Pokožka mu doslova popraskala a začala se hojit až po dobraných ATB a ošetřování mastičkou. Trápení a bolesti bříška způsobovalo nesestouplé varlátko, pozůstatek po špatně provedené dřívější kastraci. Karlíček je ještě mladý kocourek, asi 2-4 roky, kastrovaný, má rád děti a miluje mazlení. Také jeho nádherný kožíšek touží po pohlazení. Nejraději by byl v bytě jako jedináček.

 

 

karel.jpg

karel2.jpg

 

 

 

 

 

 

Zrzavobílý kocourek byl svého času určitě nádherný. A zase bude. Jen co se zbaví cizopasníků, kteří mu zaživa sžírají kůži. Kocourek trpí rozsáhlým zamořením svrabem.

Karel byl v tomto stavu již nalezen v areálu jedné firmy v Kyšicích u Kladna a jméno dostal po svém nálezci. Při vyšetření bylo zjištěno, že kocourek Karel je kastrovaný. Bohužel však i to, že bříško v oblasti genitálií je citlivé a bolestivé. Paní doktorka odhaduje, že byla nedokonale provedena kastrace a jedno pravděpodobně nesestouplé varle ponecháno v bříšku. Zásadní zdravotní problém to neznamená, ale mohlo by to být příčinou bolestivosti.

Karel dostal aniparazitikum a Convenii na zánět. Obojí se bude muset ještě několikrát opakovat. Po upravení stavu zamoření svrabem podstoupí další vyšetření, hlavně sono problematické partie. Již jsme se o to pokusili, ale kocourek dal nevybíravým způsobem najevo, že tohle teď fakt ne. Paní Jana si z tohoto pokusu odnesla pár ošklivých kousanců.

Karlík musel někomu patřit. Nedokážeme posoudit, zda se ztratil nebo byl odejit ze svého domova. Má rád děti a miluje mazlení.

 

Miruška

8. 9. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-praha-kocka-miruska.jpg

Miruška je černá kráska nar. 1.5.2018. Paní nalezla její maminku ve vysoké březosti a protože u nás nebylo místo, ponechala ji u sebe. Kočička porodila krásná 4 miminka, z kterých zbývá již jen Miruška. Její ostatní sourozenci už domov mají. Miruška má bohužel tu smůlu že je černá.

Holčička je v Lovosicích. Kontakt na nálezkyni 775 604 272

 

Beatka

8. 9. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-praha-kocka-beatka.jpg

Beátka – černá kočička, asi 3,5měs, 2x očkovaná, hravá, mazlivá, umístit k jinému kotěti nebo s jiným kotětem od nás nejlépe s možností zabezpečeného výběhu

 

Lipánek

28. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocour-lipanek.jpg

Lipánek je jedno z koťat od Bohunky, kočičky, která byla vyhozena v Bohušovicích nad Ohří týden před porodem. Bohunka měla vemi těžký porod, přistoupit jsme museli i k císařskému řezu. Nebýt pozorných lidí, Lipánek ani jeho maminka a sourozenci by nepřežili.

Lipánek se narodil 9.5.2018 a je dvakrát očkovaný.

 

Gouda

28. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-gouda.jpg

Gouda je jedno z koťat od Bohunky, kočičky, která byla vyhozena v Bohušovicích nad Ohří týden před porodem. Bohunka měla vemi těžký porod, přistoupit jsme museli i k císařskému řezu. Nebýt pozorných lidí, Gouda ani její maminka a sourozenci by nepřežili.

Gouda se narodila 9.5.2018 a je dvakrát očkovaná.

 

Kiri

28. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-kiri.jpg

Kiri je jedno z koťat od Bohunky, kočičky, která byla vyhozena v Bohušovicích nad Ohří týden před porodem. Bohunka měla vemi těžký porod, přistoupit jsme museli i k císařskému řezu. Nebýt pozorných lidí, Kiri ani její maminka a sourozenci by nepřežili.

Kiri se narodila 9.5.2018 a je dvakrát očkovaná.

 

Máslík

28. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocour-maslik.jpg

Máslík je jedno z koťat od Bohunky, kočičky, která byla vyhozena v Bohušovicích nad Ohří týden před porodem. Bohunka měla vemi těžký porod, přistoupit jsme museli i k císařskému řezu. Nebýt pozorných lidí, Máslík ani jeho maminka a sourozenci by nepřežili.

Máslík se narodil 9.5.2018 a je dvakrát očkovaný.

 

Amálka

25. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-amalka.jpgazyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-amalka-s-kotaty.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amálka pochází z Horních Beřkovic, kde se toulala po areálu léčebny. Je to asi 1,5 roku (k srpnu 2018) stará kočička, která při příjmu byla krátce březí. Amálku jsme nechali vykastrovat a je také očkovaná.

Amálka na sebe převzala část mateřských povinností, když pomáhala Bohunce s jejími koťaty a také se starala o koťata po zemřelé Hedvice. Amálka se o koťata stará stále, přestože všechna jsou již mateřskému mléku odrostlá. Je to taková věčná máma.

 

Zrzek

24. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocour_zrzek.jpg

Zrzeček je kastrovaný, očkovaný, asi 4letý kocourek (k srpnu 2018)

Asi před třemi lety se náhle zjevil na jedné zahradě v Libochovicích. Přicházel nepravidelně jakoby na návštěvu za místními kočkami, vždy pár dní na jaře a pár dní na podzim. A na jaře 2018 se už neodstěhoval. Tentokrát to bylo pár hodin výlet a zpět "domu". Nejdříve se zdržoval jen na zahradě, posléze se odvážil i do domu a nakonec se choval jako by tam žil vždy. Jen před majitelkou domu a lidmi všeobecně měl respekt, nedal na sebe sáhnout a vždy si držel bezpečnou vzdálenost asi dvou kroků. Protože nebyl kastrovaný, nálezkyně se domluvila s námi a kocourka odchytila. Po kastraci zůstal v azylu, protože se najednou ukázalo, že je vlastně docela hodný a po čase v uzavřeném prostoru výběhu začal být i mazlivý.

Zrzkovi nevadí ostatní kočičky, ale může být i sám. O to více si bude užívat lidskou lásku. Jen musí nový posluha zkraje dát pozor na mazlení na zadečku. Kocourek asi nemá dobré zkušenosti a ze začátku se při dotyku v této oblasti ohání. Ale až zjistí, že je opravdu v bezpečí, nebrání nic mazlení celého tělíčka včetně bříška.

Protože je zvyklý brouzdat po zahradě, rádi ho uvidíme v domku se zabezpečeným výběhem.

 

Libuška

29. 6. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-libuska.jpg

Malá, asi 4,5 měsíce stará a očkovaná kočička, s negativními testy na panleukopenii  ( k srpnu 2018) pochází z libochovického zámku. Holčička byla plachá a paní nálezkyně si ji původně chtěla nechat. Vzhledem k svému věku ale usoudila, že by kočičku nedochovala a dala jí raději šanci na nový domov prostřednictvím našeho azylu. Kočička měla určitě štěstí na nálezkyni. Stále se totiž setkáváme se žádostmi o kotě pro 80letou babičku...

Libuška nám byla předána opečována a vymazlena.

Libuška může odejít do nového domova do domu i bytu.

img_20180629_174157.jpg

 

Míšenka

10. 3. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-misenka--1-.jpg

Míšenka, 6 měsíců (k březnu 2018) stará kočička byla spolu s dalšími čtyřmi koťaty zachráněn v ovocném sadu v Třebívlicích.

23376132_1445701045484653_1243058654615417501_n.jpg

Míšenka při příchodu do azylu

 

Jonatánka

10. 3. 2018

azyl-adopce-utulek-kocour-jonatan.jpg

Z Jonatána je Jonatánka. Kocourek je vlastně kočička :-D

Jonatánek, 6 měsíců (k březnu 2018) starý kocourek byl spolu s dalšími čtyřmi koťaty zachráněn v ovocném sadu v Třebívlicích.

Je velmi společenský a potřebuje do nového domova jít s některou další kočičkou nebo aby na něj kamarád doma čekal.

23319413_1445700808818010_9193945394392136246_n.jpg

Jonatán při příchodu do azylu

 

Gábinka

6. 1. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-gabinka.jpg

Gabča, kastrovaná - asi 7 měsíců  (k dubnu 2018)

do azylu se dostala jako asi 3-4 týdenní kotě vytažené někde ze škarpy, vypadala, že to nepřežije. Byla krmena mlékem pro kotata po 3-4 hodinách, nechtěla moc papat. Po pár dnech si čuchla k syrovému srdci a začla se cpát, od tý doby papá hezky. Masíčko všeho druhu - syrové i vařené, konzervičky Cosma, v nejhorším i Felixe pro kotata v želé,
strouhaný tvrdý sýr, jogurt, tvaroh.

Gábinka nám časem trochu zpeciválovatěla, o hry s Hugem nebo kotětem Vilíkem velký zájem nemá.


Gabča je plně socializovaná. Hodí se do domku se zabezpečeným výběhem nebo bytu se zasíťovaným balkonem. Potřebuje prostor, takže není vhodná do malé garsonky.

Gábi je v Lounech u paní Ireny 604 585 954.

 

Kelinka

11. 12. 2017

 

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-kelinka.jpg

Kelinka byla nalezena prochladlá a hladová v lovosickém TRCZu. Podle RTG má zlomeninu pánve staršího data, která ji hodně bolí. Čeká ji nyní rekonvalescence 6 týdnů s maximálním omezením pohybu. Také bylo zjištěno, že byla už v minulosti kastrovaná. Kelinka určitě žila u lidí v bytě, chová se jako jedináček – nemá ráda ostatní kočičky, bojí se jich. Je moc hodná a trpělivá, k lidem přítulná.

Kelince jsou  k srpnu 2018 odhadem 2 - 4 roky a je již úplně zdravá. Nutně potřebuje svého vlastního dvojnožce. V azylu je nešťastná

azyl-adopce-utulek-kocka-kelinka.jpg

 

Světluška

7. 11. 2017

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-svetluska.jpg

 

Kočička nalezená v Lovosicích dostala jméno SVĚTLUŠKA. Je asi dvouletá ( k listopadu 2017) a nejspíš se ztratila. Světluška je hodná kočička zvyklá na lidi, i když je zatím trochu vykulená.

 

photo0022.jpg

 

 

azyl-adopce-utulek-kocka-svetluska.jpg

 

Hugo

30. 10. 2017

azyl-adopce-utulek-kocour-hugo.jpg

Naše depozitářka Krista má nový přírůstek – maličkého kocourka HUGOUŠKA. Koťátka byla tři, byla nalezena v obci Klapý a dvě z nich už jsou umístěna v adopci. Hugoušek na svůj domov teprve čeká. Je hodně mazlivý, už umí chodit na kočičí záchůdek a hezky papá – nejvíc mu chutná masíčko.

Hugo byl od paní Kristy převezen do Loun. 

 

Kdo by chtěl kocourkovi poskytnout domov, volejte prosím 604 585 954, p. Irena.

utulek-azyl-adopce-kocour-hugo.jpg

 

Pedro

28. 9. 2017

azyl-adopce-utulek-kocour-pedro.jpg

azyl-adopce-utulek-kocour-pedro1.jpg

  Krásný velký kocour nalezený u Siřejovic. Zachránila ho paní, která zde již v minulosti zachránila několik opuštěných koťat. Pedro je kastrovaný cca 6-8 letý zrzavý červený hodný kocourek. Pobýval v areálu továrny, kde ho krmili a po dvou měsících ho našli zraněného, sraženého autem. Ošetřila ho MVDr. Dubická. Pedrovi zůstaly trvalé následky po oboustranné zlomenině pánve. Sice chodí, na nožičky se postaví, ale zůstala mu strnulá chůze na vratkých nohou a někdy se trochu potácí. Chybí mu svalová hmota, která už ve starším věku nedorůstá. Pedro je hodný, kontaktní, nechá se hladit i nosit. Určitě může být i v bytě, protože je čistotný a perfektně používá kočičí záchod. Pedrouškovi hledáme domov u hodných lidí, kterým by nevadil jeho handicap.         

 

Gea

25. 8. 2017

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-gea.jpg

Gea je téměř 2letá sestřička Bobtíka. Ani u ní nevíme, jak se do útulku dostala. Gea byla převezena k nám ze zrušeného útulku Felca Louny.

utulek-azyl-adopce-kocka-gea.jpg

Asi roční sestřička Bobtíka.

 

Bobtík

13. 8. 2017

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocour_bobtik.jpg

Asi 1-2 letý kocourek BOBTÍK se po operaci očka krásně zotavil. Bylo nutno upravit oční mžurku a odstranit srůsty na třetím víčku. Nyní si Bobtík lebedí, očíčko bude v pořádku a z Bobtíka se stal ukrutný mazel. Ani se mu nechce chodit ven, a stále číhá, kdy půjde paní Jana okolo a mohl by se alespoň na chvilku pomazlit. Bobtík je také převzatý z útulku Felca Louny a chybí mu ocásek. Je kastrovaný, čistotný a netrpělivě čeká na svého dvojnožce. Je velmi hravý a přítulný a potřeboval by k sobě kočičí kamarádku.

bobtik.jpg