Jdi na obsah Jdi na menu
 


Justýnka

11. 4. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-julinka.jpg

Slepá kočička Julinka přišla do azylu těsně po kastraci a byla již v adopci v novém domově. Ten byl bohužel po několika málo dnech zrušen. Při odstraňování stehů po kastraci - na vytažení už byla opět v azylu - byla zjištěna velká pupeční kýla staršího data, a my se divíme, proč veterinář kýlu neoperoval během narkózy. Takto ji bude čekat ještě jedna operace. Julinka je stará kočička, byla podvyživená, se svrabem v ouškách a je téměř bez zubů. Paní doktorka vyslovila možnou hypotézu, že ztratila zrak po úrazu hlavy. Další se dozvíme po vyšetření na specializované oční klinice v Praze, kam jsme objednáni na 26. dubna. V azylu pro ni nejsou dobré podmínky, potřebovala by být sama nebo s jednou kočičkou u zkušeného kočkomila, který opatruje hendikepovaná zvířátka. Pokud by se takový našel a mohl by Julince nabídnout domov, bylo by to pro ni velké štěstí.

V azylu jsme ji přejmenovali na Justýnku - s původním jménem se pro paní Janu nese bolestná vzpomínka na jinou kočičku.

Aktualizace 20.4.2018

Využili jsme nabídky na dřívější termín vyšetření očí u specialisty. Tímto vyšetřením se prokázalo, že Justýnka je slepá již od narození.

Aktualizace 6.6.2018

Justýnka je po operaci veliké kýly. Vše prohběhlo v pořádku a je naděje, že se rána bude dobře hojit. Justýnka je klidná a trpělivá.

obraz9541.jpg

obraz9543.jpg