Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odešli k Velké kočce

Příspěvky

Matýsek

14. 6. 2016

azyl-utulek-adopce-kocour-matysek.jpg

Matýsek je dvouměsíční kocourek nalezený 13.6.2016 v obci Račiněves. Je to malinký lumpík, stále veselý, hravý a akční a je stále v pohybu, ale taky obrovský mazel. Přidal se ke koťatům v jeslích u Maminy a Jenny. Je to pohodář.

 

Kočka Adinka

23. 4. 2016

adinka.jpg

Adinka je  přírůstek z Lovosic,  z letních prázdnin a od hlavního nádraží. Ve čtvrtek 13.8.2015 jsme ji po hodinovém čekání odchytli pomocí klece. Adinka je maminka koťátek, která jsme tam odchytli již v předchozích dnech. Hned druhý den jsme ji dali vykastrovat. Byl nejvyšší čas – kočička byla opět v počátečním stadiu březosti a měla v sobě čtyři zárodky.

Kočičky v lokalitě žily již nějakou dobu, ale obyvatelům okolních domů vadily. Holčička byla hodně plachá, stále si prochází socializací. Dlouhé týdny to nevypadalo nadějně, ale nyní se její odmítavý přístup k člověku začíná lámat. Adinka přesto zůstává ve vztahu k člověku velmi opatrná a důvěřuje pouze paní Janě. Proto kočičku nenabízíme do klasické adopce, ale pouze do virtuální. Adinka zůstává v azylu na byt a stravu, je zde nejspokojenější.

 

Kočička Sušenka

1. 4. 2016

utulek-kocka-adopce-cernobila-ze-suche.jpg

 

 

 

 

 

 

Očkovaná, vykastrovaná.

Sušenku jsme ještě s dalšími 5 kočičkami přijali z domácnosti po zemřelém pánovi. Bohužel majitel neměl moc peněz ani pro sebe, natož na péči o kočičky. Maximum, co jim mohl dát, byl domov, teplo a jídlo. Dvě Sušenčiny kamarádky v azylu po nějaké době zemřely. Sušence zatím léčíme slzející očičko, ale to se srovná. Jinak je zdravá.

Kočička je vhodná do bytu k další kočičce nebo kočičkám, se začleněním do smečky neměla v azylu žádný problém.

 

Líbí se Vám Sušenka?

  • Zavoltej nám!

Zavolejte nám na telefonní číslo 777 444 373 nebo 416 591 322, sjednáme Vám se Sušenkou schůzku, abyste se mohli lépe poznat. Nemůžete se nám dovolat? Pošlete nám SMS!

  • Nedovolali jste se? Pošlete nám SMS!

Možná se nám nemůžete dovolat, tak to asi právě opečováváme kočičky a nebo jsme na vyšetření na veterině. Pošlete nám SMS na číslo 777 444 373 a my se Vám ozveme zpět.

Například: Dobry den, mam zajem o kocicku Susenku. Prosim o zavolani. Dekuji Novakova

  • Pošlete nám emailovou zprávu!

...a nebo nám nechte zde vzkaz a my se vám ozveme zpátky. Nezapomeňte uvést Vaše telefonní číslo, Vaše jméno a jméno kočičky.

Například: Dobrý den, mám zájem o kočiku Sušenku. Mé jméno je ...... a telefonní číslo je ........ Děkuji za zavolání zpět.
 

Pošlete nám vzkaz zde.

 

Cecilka

1. 4. 2016

utulek-kocka-adopce-cecilka.jpg

Kočička Cecilka, asi roční kastrovaná bílomouratá kráska. Je velmi kontaktní, přátelská a miloučká. Při příchodu byla hodně nastydlá, ale už je doléčená, zdravá, veselá. Je už kastrovaná. Paní Jana zjistila, že se velmi bojí dětí, takže ji nabízíme pouze dospělému člověku. Bylo by jí nejlépe v bytě.

 

Kotě Lafík

15. 3. 2016

12799265_951948238193272_953454792134058528_n.jpg

Krásný černý kocourek (dle info narozena cca červen / červenec 2015) patří do odchytu v čížkovické cementáně.

Lafík je velmi kontaktní, již odchyt se podařil přímo holou rukou.

Líbí se Vám Lafík?

  • Zavolejte nám!

Zavolejte nám na telefonní číslo 777 444 373 nebo 416 591 322, sjednáme Vám s Lafíkem schůzku, abyste se mohli lépe poznat. Nemůžete se nám dovolat? Pošlete nám SMS!

  • Nedovolali jste se? Pošlete nám SMS!

Možná se nám nemůžete dovolat, tak to asi právě opečováváme kočičky a nebo jsme na vyšetření na veterině. Pošlete nám SMS na číslo 777 444 373 a my se Vám ozveme zpět.

Například: Dobry den, mam zajem o Lafika. Prosim o zavolani. Dekuji Novakova

  • Pošlete nám emailovou zprávu!

...a nebo nám nechte zde vzkaz a my se vám ozveme zpátky. Nezapomeňte uvést Vaše telefonní číslo, Vaše jméno a jméno kočičky.

Například: Dobrý den, mám zájem o Lafíka. Mé jméno je ...... a telefonní číslo je ........ Děkuji za zavolání zpět.
 

Pošlete nám vzkaz zde.

 

Kočka Lady

27. 2. 2016

lady.jpg

Lady, krásná kastrovaná asi 5ti letá kočička se po nezdařené adopci vrací zpět do nabídky. Osvojitelé tvrdí, že má divné chování a že je nečistotná. Nechceme jejich tvrzení nějak zpochybňovat, nicméně v azylu jsme nic takového nepozorovali ano po jejím návratu. Holčička se ale vrátila s hnisem u pusinky, tak jsme hned po cestě od majitelů zajeli k veterináři. Paní doktroka zjistila ošklivý zánět. Lady přitom byla na zánět dásní přeléčena před adopcí a do nového domova odjela zdravá. Pro nové majitele to znamená, že budou muset pusinku pečlivě kontrolovat a o zoubky cíleně pečovat.

Její údajně divné chování může být zapříčiněno jak bolestí zoubků, tak tím, že Ladynka není moc kontaktní, spíše uzavřená a smutná. Nevíme čím si prošla, jaké hrůzy zažívala. Vypadá to, že si na člověka a jeho laskání musí teprve zvyknout a moc rychle jí to nejde.

Kočička nám bohužel onemocněla a prognoza je nedobrá. Proto ji dále k adopci nenabízíme.

 

Obřík

4. 10. 2015

V pátek 2.10. bylo nalezeno u obce Obřice malé vyděšené naříkající kotě, cca 2,5 měsíce staré. Sousedka naší kolegyně ho slyšela plakat ve strouze u hlavní silnice. Jelikož hrozilo obrovské nebezpečí od aut, která zde jezdí rychlostí i 150 km, nasadili všechny síly, a divousa chytili asi po dvou hodinách. Obřík byl moc hladový, zbaštil tři lžíce konzervy a pár granulí, a odpoledne už se tulil v azylu do náruče paní Jany. Vypadá zdravě, je to pravé kotě - všetečné, všude vleze a po domku lítá s nevyčerpatelnou zásobou energie. Jen před cizími lidmi se schovává, ještě člověku tak úplně nedůvěřuje.

obrik.jpg

 

1.10.2015

1. 10. 2015

Dubinku dnes necháváme uspat... Holčička prakticky umírá hladem. Moc by chtěla papat, bohužel  postupně dochází k ochrnutí polykacích a žvýkacích svalů, proti kterému jsme všichni krátcí. Rozhodli jsme se proto, že malou nenecháme nadále trápit.

 

28.9.2015

28. 9. 2015

O víkendu jsme poskytli azyl cca 4 týdenní kočičce z obce Dubany. K nám ji přivezla paní, které nejsou lhostejné životy žádného zvířátka. Provozuje v Libochovicích prodejnu zeleniny a zeleninu, kterou se jí nepodaří prodat, raději odveze do lesa do krmelců než by ji bez užitku vyhodila. A při poslední takové cestě uslyšela kočičí pláč. Od myslivců se dověděla, že kotě je tam asi dva dny, ale protože si mysleli, že si jeho maminka jen odskočila na lov, nic neřešili. Paní raději holčičku vzala k nám.

Při příchodu malá měla problémy s rovnováhou, vysílením se motala a padala, nebyla schopna se udržet na nožičkách. A stále plakala a volala maminku.

Myslíme si, že jde o další vyhozené nechtěňátko, protože holčička je jinak v dobrém výživovém stavu, přestože sama nejí. Paní Janě tak přibyl další kojenec - asi aby se náhodou moc nenudila.

Dubinka dostává antibiotika, vitamíny a další podpůrné léky. Plakat přestala až po dlouhých hodinách, asi už neměla sílu. Krom Jany se o ní stará Josefínka, spinká s ní v pelíšku a holky se navzájem zahřívají.

Prognoza přežití jako vždy v těchto případech nejistá...

mms_20150928.jpg

 

17.9.2015

17. 9. 2015

Liborek dnes v noci zemřel.