Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odešli k Velké kočce

Příspěvky

Kočička Sušenka

1. 4. 2016

utulek-kocka-adopce-cernobila-ze-suche.jpg

 

 

 

 

 

 

Očkovaná, vykastrovaná.

Sušenku jsme ještě s dalšími 5 kočičkami přijali z domácnosti po zemřelém pánovi. Bohužel majitel neměl moc peněz ani pro sebe, natož na péči o kočičky. Maximum, co jim mohl dát, byl domov, teplo a jídlo. Dvě Sušenčiny kamarádky v azylu po nějaké době zemřely. Sušence zatím léčíme slzející očičko, ale to se srovná. Jinak je zdravá.

Kočička je vhodná do bytu k další kočičce nebo kočičkám, se začleněním do smečky neměla v azylu žádný problém.

 

Líbí se Vám Sušenka?

  • Zavoltej nám!

Zavolejte nám na telefonní číslo 777 444 373 nebo 416 591 322, sjednáme Vám se Sušenkou schůzku, abyste se mohli lépe poznat. Nemůžete se nám dovolat? Pošlete nám SMS!

  • Nedovolali jste se? Pošlete nám SMS!

Možná se nám nemůžete dovolat, tak to asi právě opečováváme kočičky a nebo jsme na vyšetření na veterině. Pošlete nám SMS na číslo 777 444 373 a my se Vám ozveme zpět.

Například: Dobry den, mam zajem o kocicku Susenku. Prosim o zavolani. Dekuji Novakova

  • Pošlete nám emailovou zprávu!

...a nebo nám nechte zde vzkaz a my se vám ozveme zpátky. Nezapomeňte uvést Vaše telefonní číslo, Vaše jméno a jméno kočičky.

Například: Dobrý den, mám zájem o kočiku Sušenku. Mé jméno je ...... a telefonní číslo je ........ Děkuji za zavolání zpět.
 

Pošlete nám vzkaz zde.

 

Cecilka

1. 4. 2016

utulek-kocka-adopce-cecilka.jpg

Kočička Cecilka, asi roční kastrovaná bílomouratá kráska. Je velmi kontaktní, přátelská a miloučká. Při příchodu byla hodně nastydlá, ale už je doléčená, zdravá, veselá. Je už kastrovaná. Paní Jana zjistila, že se velmi bojí dětí, takže ji nabízíme pouze dospělému člověku. Bylo by jí nejlépe v bytě.

 

Kotě Lafík

15. 3. 2016

12799265_951948238193272_953454792134058528_n.jpg

Krásný černý kocourek (dle info narozena cca červen / červenec 2015) patří do odchytu v čížkovické cementáně.

Lafík je velmi kontaktní, již odchyt se podařil přímo holou rukou.

Líbí se Vám Lafík?

  • Zavolejte nám!

Zavolejte nám na telefonní číslo 777 444 373 nebo 416 591 322, sjednáme Vám s Lafíkem schůzku, abyste se mohli lépe poznat. Nemůžete se nám dovolat? Pošlete nám SMS!

  • Nedovolali jste se? Pošlete nám SMS!

Možná se nám nemůžete dovolat, tak to asi právě opečováváme kočičky a nebo jsme na vyšetření na veterině. Pošlete nám SMS na číslo 777 444 373 a my se Vám ozveme zpět.

Například: Dobry den, mam zajem o Lafika. Prosim o zavolani. Dekuji Novakova

  • Pošlete nám emailovou zprávu!

...a nebo nám nechte zde vzkaz a my se vám ozveme zpátky. Nezapomeňte uvést Vaše telefonní číslo, Vaše jméno a jméno kočičky.

Například: Dobrý den, mám zájem o Lafíka. Mé jméno je ...... a telefonní číslo je ........ Děkuji za zavolání zpět.
 

Pošlete nám vzkaz zde.

 

Kočka Lady

27. 2. 2016

lady.jpg

Lady, krásná kastrovaná asi 5ti letá kočička se po nezdařené adopci vrací zpět do nabídky. Osvojitelé tvrdí, že má divné chování a že je nečistotná. Nechceme jejich tvrzení nějak zpochybňovat, nicméně v azylu jsme nic takového nepozorovali ano po jejím návratu. Holčička se ale vrátila s hnisem u pusinky, tak jsme hned po cestě od majitelů zajeli k veterináři. Paní doktroka zjistila ošklivý zánět. Lady přitom byla na zánět dásní přeléčena před adopcí a do nového domova odjela zdravá. Pro nové majitele to znamená, že budou muset pusinku pečlivě kontrolovat a o zoubky cíleně pečovat.

Její údajně divné chování může být zapříčiněno jak bolestí zoubků, tak tím, že Ladynka není moc kontaktní, spíše uzavřená a smutná. Nevíme čím si prošla, jaké hrůzy zažívala. Vypadá to, že si na člověka a jeho laskání musí teprve zvyknout a moc rychle jí to nejde.

Kočička nám bohužel onemocněla a prognoza je nedobrá. Proto ji dále k adopci nenabízíme.

 

Kocour Bertík

12. 10. 2015

bertik.jpg

Bertík má od srpna 2017 virtuální adoptivní maminku, paní Janu Pokornou.

Bertík (očkovaný) je kastrovaný kocourek již vyššího věku (v říjnu 2015 cca 10ti letý). Podle nálezkyně měl majitele, který ho vyhodil a Bertíček se toulal po vesnici. K nám přišel ve stavu jako každý toulavý kocourek. S blechami, pohublý a se svrabem v ouškách. Později jsme se dověděli, že Bertík se zdržoval v zahradě školy, kde byl krmen. Jediný člověk, který na něj v té době mohl sáhnout, byl pan školník. Ten mu alespoň občas vytahal klíšťata - jinému ošetření se Bertík vehementně bránil. Pak se od školy ztratil, aby se po někoilika měsíčním toulání nakonec objevil v našem azylu. S ošetřováním je sice stále poněkud na štíru, ale lepší se to :-) U nás krásně přibral a je z něj Pan Kocour Bertík.

Nejspíše i vzhledem k věku je tak trochu samorost, má už svoje mouchy a k okolí i lidem je obezřetný. Bertík by podzim svého života rád prožil někde v bytě nebo v domku. Ven moc nemusí - asi se bojí, aby tam zase nezůstal.

Víme, že tak starý kocourek už moc šancí na nový domov nemá, ale zázraky se dějí. Třeba jeden z těch zázraků potká zrovna Bertíka.

17.8.2018

Bertíkovi už několik dní nebylo dobře, což paní Jana přisuzovala velkému horku a jeho vysokému věku. Pak ale začal mít oteklou tvář a paní doktorka zjistila hnisavý absces v dásni. Při operaci odstranila drobnou kostičku – pravděpodobně myší – zpíchnutou v dásni. Také vyndala několik zkažených zoubků, takže Bertíček bude zase ohromný fešák po splasknutí oteklé tvářičky, a zase mu bude dobře chutnat.

39270441_1746480118740076_1798537045761589248_n.jpg

 

Obřík

4. 10. 2015

V pátek 2.10. bylo nalezeno u obce Obřice malé vyděšené naříkající kotě, cca 2,5 měsíce staré. Sousedka naší kolegyně ho slyšela plakat ve strouze u hlavní silnice. Jelikož hrozilo obrovské nebezpečí od aut, která zde jezdí rychlostí i 150 km, nasadili všechny síly, a divousa chytili asi po dvou hodinách. Obřík byl moc hladový, zbaštil tři lžíce konzervy a pár granulí, a odpoledne už se tulil v azylu do náruče paní Jany. Vypadá zdravě, je to pravé kotě - všetečné, všude vleze a po domku lítá s nevyčerpatelnou zásobou energie. Jen před cizími lidmi se schovává, ještě člověku tak úplně nedůvěřuje.

obrik.jpg

 

1.10.2015

1. 10. 2015

Dubinku dnes necháváme uspat... Holčička prakticky umírá hladem. Moc by chtěla papat, bohužel  postupně dochází k ochrnutí polykacích a žvýkacích svalů, proti kterému jsme všichni krátcí. Rozhodli jsme se proto, že malou nenecháme nadále trápit.

 

28.9.2015

28. 9. 2015

O víkendu jsme poskytli azyl cca 4 týdenní kočičce z obce Dubany. K nám ji přivezla paní, které nejsou lhostejné životy žádného zvířátka. Provozuje v Libochovicích prodejnu zeleniny a zeleninu, kterou se jí nepodaří prodat, raději odveze do lesa do krmelců než by ji bez užitku vyhodila. A při poslední takové cestě uslyšela kočičí pláč. Od myslivců se dověděla, že kotě je tam asi dva dny, ale protože si mysleli, že si jeho maminka jen odskočila na lov, nic neřešili. Paní raději holčičku vzala k nám.

Při příchodu malá měla problémy s rovnováhou, vysílením se motala a padala, nebyla schopna se udržet na nožičkách. A stále plakala a volala maminku.

Myslíme si, že jde o další vyhozené nechtěňátko, protože holčička je jinak v dobrém výživovém stavu, přestože sama nejí. Paní Janě tak přibyl další kojenec - asi aby se náhodou moc nenudila.

Dubinka dostává antibiotika, vitamíny a další podpůrné léky. Plakat přestala až po dlouhých hodinách, asi už neměla sílu. Krom Jany se o ní stará Josefínka, spinká s ní v pelíšku a holky se navzájem zahřívají.

Prognoza přežití jako vždy v těchto případech nejistá...

mms_20150928.jpg

 

17.9.2015

17. 9. 2015

Liborek dnes v noci zemřel.

 

15.9.2015

15. 9. 2015

Kocourka k nám přivezl pán z Libochovic, který ho nalezl ležet na ulici zraněného pravděpodobně po nechtěném střetu s autem. Dostal pracovní jméno Liborek a je mu cca 8 - 10 měsíců, max. rok. Myslíme si, že někomu patří, protože je kastrovaný a lidí se nebojí, hlazení si užívá a přede při každém dotyku.
Při veterinárním vyšetření bylo zjištěno, že má čerstvě zlomenou pánev.

dsc_0139.jpg

 

 

 

 

 

 

 

dsc_0138.jpg