Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odešli k Velké kočce

Příspěvky

Kempík

9. 8. 2015

mms_20150715.jpg

Kocourka přivezla již v pondělí 13.7. paní Egejová z brozanského kempu (Brozany nás opravdu důkladně zásobují). Našla ho potácejícího se na silnici, kde ho málem zajeli popeláři. Jeden z přihlížejícíh obyvatel dokonce vyjádřil názor, že je to škoda, aspoň by od něj byl klid a že ho tam paní má nechat chcípnout. Kempíkovi je cca 1 rok a možná jde o vyhozené kotě. Je slabý, velmi hubený až podvyživený, má rýmu a zanícené oči, průjem. Na levém očičku má srostlá víčka, podle paní doktorky to ale není závažný problém a víčka budou oddělena při kastraci. Na tu musí ale kocourek zesílit, na čemž důkladně pracuje. Zatím provozuje smyčku jídlo - pití - spaní. V této chvíli bohužel neumí důsledně používat toaletu, ale občas mu podaří se strefit. Myslíme, že se naučí i této dovednosti. Byla by škoda, kdyby zůstal u svých původních zvyků v této oblasti, protože kocourek je to velmi milý, hodný a mazlivý. Určitě by se velmi pěkně vyjímal u někoho doma.

 

Latík

7. 3. 2015

Latík je asi roční kocour, je kastrovaný, očkovaný, odčervený

latik2.jpgLatík je mouratobílý kocour z Mrskles.  Když k nám přišel, měl ošklivě zraněnou zadní nožku, takže se hodně dlouho léčil. Latík je spíše klidný a tichý kocourek, není vlezlý. Je spíše společník, který nemusí být mazlíček. Nemá rád, když ho někdo bere na ruku, sice se nechá hladit, ale jen někdy. Zato velmi rád chodí s kočkami a dělá jim stín. Přilepí se k někomu z boku a dělá mu společnost, chodí jako jeho siamské dvojče. Komické je na tom to, že to vůbec nemusí být kočka ale vezme zavděk i malým pejskem. Je takový ocásek.  Jinak je to hodný kocour, nedělá neplechu, ale nechce se moc s lidmi mazlit. Pokud by to někomu nevadilo, může být jako pracovně-společenský kocour někde u domku.

Pokud se vám Latík líbí a můžete mu nabídnout domov, zavolejte na tel. 416 591 322 nebo 777 444 373.

 

Líbí se Vám Latík?

  • Zavolejte nám!

Zavolejte nám na telefonní číslo 777 444 373 nebo 416 591 322, sjednáme Vám s Latíkem schůzku, abyste se mohli lépe poznat. Nemůžete se nám dovolat? Pošlete nám SMS!

  • Nedovolali jste se? Pošlete nám SMS!

Možná se nám nemůžete dovolat, tak to asi právě opečováváme kočičky a nebo jsme na vyšetření na veterině. Pošlete nám SMS na číslo 777 444 373 a my se Vám ozveme zpět.

Například: Dobry den, mam zajem o Latika. Prosim o zavolani. Dekuji Novakova

  • Pošlete nám emailovou zprávu!

...a nebo nám nechte zde vzkaz a my se vám ozveme zpátky. Nezapomeňte uvést Vaše telefonní číslo, Vaše jméno a jméno kočičky.

Například: Dobrý den, mám zájem o Latíka. Mé jméno je ...... a telefonní číslo je ........ Děkuji za zavolání zpět.
 

Pošlete nám vzkaz zde.

 

Tramínka aneb vinné mouraté

7. 3. 2015

Tramínka je cca 6-7 měsíční kotě, je odčervená, očkovaná, kastrovaná

traminka1.jpgTramínka, aneb vinné mouraté, je kotě z Malých Žernosek. Majitelé domku se odstěhovali a nechali svojí kočku u domu. Původně říkali sousedům, že to je kocour, dokud nepřivedl mladé. Vzali jsme do azylu dvě koťata, která dostala jméno podle vinařské oblasti, kde přišla na svět. Rulinka a Tramínka. Obě to jsou mourinky s překrásnou kulatou hlavičkou s velkýma očima. Kočičky jsou velmi půvabné a jsou to asi "dvojčata", protože je nelze od sebe rozeznat. Nasvědčuje tomu i to, že jedna bez druhé nemůže být. Pokud jednu odebereme na ošetření, druhá ukrutně brečela a mňoukala jako o život, dokud jí sestřičku nevrátíme. Původně byly na sebe velmi fixované, ale postupně si zvykly na samostatnost. Holčičky se narodily venku, doma si už také zvykly.  Tramínka se nechá hladit a šimrat, ale metál za mazlivost bych jí nedala. Jinak je to velmi klidná a hodná kočička. V azylu se velmi uklidnila a nechala se adoptovat postarší kočičkou Exinkou, která je zdejší "máma", opatruje všechno, co se cítí osamněle. Tramínka je čistotná a může být i v domě s výběhem.

Pokud můžete nabídnout Tramínce nový domov, zavolejte na tel. 416 591 322 nebo mobil 777 444 373.

 

Líbí se Vám Tramínka?

  • Zavolejte nám!

Zavolejte nám na telefonní číslo 777 444 373 nebo 416 591 322, sjednáme Vám s Tramínkou schůzku, abyste se mohli lépe poznat. Nemůžete se nám dovolat? Pošlete nám SMS!

  • Nedovolali jste se? Pošlete nám SMS!

Možná se nám nemůžete dovolat, tak to asi právě opečováváme kočičky a nebo jsme na vyšetření na veterině. Pošlete nám SMS na číslo 777 444 373 a my se Vám ozveme zpět.

Například: Dobry den, mam zajem o Traminku. Prosim o zavolani. Dekuji Novakova

  • Pošlete nám emailovou zprávu!

...a nebo nám nechte zde vzkaz a my se vám ozveme zpátky. Nezapomeňte uvést Vaše telefonní číslo, Vaše jméno a jméno kočičky.

Například: Dobrý den, mám zájem o Tramínku. Mé jméno je ...... a telefonní číslo je ........ Děkuji za zavolání zpět.
 

Pošlete nám vzkaz zde.

 

Gypsík tanečník

7. 3. 2015

Gypsík je cca 8 měsíční kocourek, je očkovaný, odčervený, kastrovaný

gypsik1.jpgGypsík je mouratý kocourek. Je bráška chlupaté Elisabetky. Gypsík je velmi hodný a milý. Je hravý a společenský. Má rád lidi, je přítulný. Rád dělá tichého společníka. Gypsík dostal své jméno podle velmi legrační chůze. Když jde, zvláštně zvedá tlapičky jako kdyby tančil nebo jako kdyby je měl v sádře a chtěl ji setřást. Taky padl názor,  že chodí  jako kočka na rozpálené střeše. Jinak je v pořádku, jen tu chůzi má legrační.  Gypsík je přítulný a milý, bude výborným kamarádem do smečky i jako přítel pro člověka. Hodil by se do bytu nebo zabezpečeného domku.

Telefon na Gypsíka je 416 591 322 nebo 777 444 373.

 

 

Neviditelná z Libochovic

1. 3. 2015

neviditelna-z-libochovic.jpgNeviditelná pochází z Libochovic. Mourinka se nastěhovala do velké zahrady rodinného domu, kde v zákoutí vzrostlých keřů porodila několik koťat. Majitelé domu o společnost nestáli, proto se obrátili na na nás. Podařilo se nám odchytit jen pár koťat, jejich maminka je opustila a zmizela. Odchytit se ji podařilo až za nějaký čas. Neviditelná dostojí svému jménu, když to jde, tak o ní ani nevíte. Je totálně plachá a nepřizpůsobivá. Neobstály žádné pokusy o zpřítulnění. Kašle na lidi a bojí se jich. Pokud je vypuštěná v místnosti, je schopná strávit všechny dny zastrčená za postelí a nevyleze a nevyleze.... I fotku jsme museli udělat ještě v přepravce, jinak by nebylo možné udělat snímek.

 

Glenda

10. 2. 2015

glenda-leo--puntik.jpgGlenda (první zleva)  je mouratobílá kočička,  která je v azylu od roku 2007. Přišla jako tříměsíční kotě. Její maminka byla velmi plachá pouliční kočka z Kladna. Glenda zdědila její povahu. Přestože jsme se všemožně snažili Glendu ochočit, nepodařilo se to nikomu.Chvíli to vypadalo, že se to zlomí, dokonce byla v nabídce, ale nakonec se Glenda rozhodla lidi zcela ignorovat a prchat. Dneska je Glenda nechytitelná kočka. Odolává dokonce pokusům o odchyt na preventivní ošetření. V roce 2013 měla zánět v pravém oku, byla odchycená a umístěná do karantény, kde by zůstala do doby vyléčení oka. Glenda ale řádila natolik, že musela být vypuštěna ven a léčba se odehrávala tak, že při venkovním krmení se jí paní Jana snažila podstrčit misku s práškem. Jestli nějaké zbaštila nebo se léčilo více koček s Glendousad, to nevíme. Ale vzhledem k tomu, že občas nepřišla včas, je více než pravděpodobné, že se jí to očko vyléčilo samo. Dalším pokusům o kontrolu oka odolává, takže ji necháváme být. Oko vypadá dobře, Glenda je pěkná masitá kočka, a kromě toho, že nesnáší lidi, jí nic ke spokojenému životu neschází. Má se u nás jako kočka v masně.

 

Mařenka

25. 1. 2015

marenka-a-karamelka.jpgTato černobílá kočka  je ze sulejovického depozita. Bydlí na půdě, je velmi plachá a neumístitelná pro blbost. Je kastrovaná a  pravidelně chodí na jídlo. Člověka se ale bojí a  nedá se ani pohladit. Odčervovat se musí podstrčením tabletky do žrádla. Není vhodné k umístění do rodiny, je venkovní.

 

Saly

25. 1. 2015

saly.jpgSaly pochází z autobusové zastávky ve Slaném, odtud je její jméno. Saly je poměrně plachá,  o lidi nejeví zájem a lidé nejeví zájem o ní. Je to vzájemné. Není přítulná, vydrží krátké ošetření, ale na ruce nechce zůstat. Jede si zcela po svém a nikoho dalšího k tomu nepotřebuje. Za krmení strpí drobou manipulaci, ale nadšená z toho není. Nikdo na ní nevolal. V azylu je již druhým rokem. 

 

Převozníček

25. 1. 2015

prevoznicek.jpgJako tříměsíční kotě přivezen od lovosického přívozu s ránou na tváři. Převozníček je vrozeně plachý. Je  sice hodný a klidný, ale lidí se bojí. Bude je pozorovat z dálky, ale při pokusu o kontakt uteče. Nesmíte překročit jeho hranice. Navíc má Převozníček chronickou rýmu, pořád má nudli u nosu, takže jakýkoliv pokus o umístění selhává na ulepeném čumáčku a plachém pohledu. Přesto to není špatný kocourek, jen je nemazlivý.

 

Drobeček

25. 1. 2015

drobecek.jpegDrobečkovi je asi 5 -6 let. U nás žije několik let. Byl přivezen ze sulejovického depozita, kde byl asi 3x umístěn  přímo do obce, ale vždy utekl a sám se vrátil do depozita. Trochu plachý, ale milý kocour  odmítl dobrovolně nový domov a tráví svůj čas v útulku. Vůči lidem je opatrný, není mazlivý, ale rád dělá doprovod paní Janě, když venčí psy. Je ho škoda, je to pohledný kocour, kdyby byl jen trošilinku přítulnější a vstřícnější k lidem, snad by mu někdo dal šanci. Bohužel je Drobeček již ve věku, kdy se láme umístitelnost kočky. Jak přesáhne 5 let, nemají lidé již zájem.