Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odešli k Velké kočce

Příspěvky

Latík

7. 3. 2015

Latík je asi roční kocour, je kastrovaný, očkovaný, odčervený

latik2.jpgLatík je mouratobílý kocour z Mrskles.  Když k nám přišel, měl ošklivě zraněnou zadní nožku, takže se hodně dlouho léčil. Latík je spíše klidný a tichý kocourek, není vlezlý. Je spíše společník, který nemusí být mazlíček. Nemá rád, když ho někdo bere na ruku, sice se nechá hladit, ale jen někdy. Zato velmi rád chodí s kočkami a dělá jim stín. Přilepí se k někomu z boku a dělá mu společnost, chodí jako jeho siamské dvojče. Komické je na tom to, že to vůbec nemusí být kočka ale vezme zavděk i malým pejskem. Je takový ocásek.  Jinak je to hodný kocour, nedělá neplechu, ale nechce se moc s lidmi mazlit. Pokud by to někomu nevadilo, může být jako pracovně-společenský kocour někde u domku.

Pokud se vám Latík líbí a můžete mu nabídnout domov, zavolejte na tel. 416 591 322 nebo 777 444 373.

 

Líbí se Vám Latík?

  • Zavolejte nám!

Zavolejte nám na telefonní číslo 777 444 373 nebo 416 591 322, sjednáme Vám s Latíkem schůzku, abyste se mohli lépe poznat. Nemůžete se nám dovolat? Pošlete nám SMS!

  • Nedovolali jste se? Pošlete nám SMS!

Možná se nám nemůžete dovolat, tak to asi právě opečováváme kočičky a nebo jsme na vyšetření na veterině. Pošlete nám SMS na číslo 777 444 373 a my se Vám ozveme zpět.

Například: Dobry den, mam zajem o Latika. Prosim o zavolani. Dekuji Novakova

  • Pošlete nám emailovou zprávu!

...a nebo nám nechte zde vzkaz a my se vám ozveme zpátky. Nezapomeňte uvést Vaše telefonní číslo, Vaše jméno a jméno kočičky.

Například: Dobrý den, mám zájem o Latíka. Mé jméno je ...... a telefonní číslo je ........ Děkuji za zavolání zpět.
 

Pošlete nám vzkaz zde.

 

Tramínka aneb vinné mouraté

7. 3. 2015

Tramínka je cca 6-7 měsíční kotě, je odčervená, očkovaná, kastrovaná

traminka1.jpgTramínka, aneb vinné mouraté, je kotě z Malých Žernosek. Majitelé domku se odstěhovali a nechali svojí kočku u domu. Původně říkali sousedům, že to je kocour, dokud nepřivedl mladé. Vzali jsme do azylu dvě koťata, která dostala jméno podle vinařské oblasti, kde přišla na svět. Rulinka a Tramínka. Obě to jsou mourinky s překrásnou kulatou hlavičkou s velkýma očima. Kočičky jsou velmi půvabné a jsou to asi "dvojčata", protože je nelze od sebe rozeznat. Nasvědčuje tomu i to, že jedna bez druhé nemůže být. Pokud jednu odebereme na ošetření, druhá ukrutně brečela a mňoukala jako o život, dokud jí sestřičku nevrátíme. Původně byly na sebe velmi fixované, ale postupně si zvykly na samostatnost. Holčičky se narodily venku, doma si už také zvykly.  Tramínka se nechá hladit a šimrat, ale metál za mazlivost bych jí nedala. Jinak je to velmi klidná a hodná kočička. V azylu se velmi uklidnila a nechala se adoptovat postarší kočičkou Exinkou, která je zdejší "máma", opatruje všechno, co se cítí osamněle. Tramínka je čistotná a může být i v domě s výběhem.

Pokud můžete nabídnout Tramínce nový domov, zavolejte na tel. 416 591 322 nebo mobil 777 444 373.

 

Líbí se Vám Tramínka?

  • Zavolejte nám!

Zavolejte nám na telefonní číslo 777 444 373 nebo 416 591 322, sjednáme Vám s Tramínkou schůzku, abyste se mohli lépe poznat. Nemůžete se nám dovolat? Pošlete nám SMS!

  • Nedovolali jste se? Pošlete nám SMS!

Možná se nám nemůžete dovolat, tak to asi právě opečováváme kočičky a nebo jsme na vyšetření na veterině. Pošlete nám SMS na číslo 777 444 373 a my se Vám ozveme zpět.

Například: Dobry den, mam zajem o Traminku. Prosim o zavolani. Dekuji Novakova

  • Pošlete nám emailovou zprávu!

...a nebo nám nechte zde vzkaz a my se vám ozveme zpátky. Nezapomeňte uvést Vaše telefonní číslo, Vaše jméno a jméno kočičky.

Například: Dobrý den, mám zájem o Tramínku. Mé jméno je ...... a telefonní číslo je ........ Děkuji za zavolání zpět.
 

Pošlete nám vzkaz zde.

 

Gypsík tanečník

7. 3. 2015

Gypsík je cca 8 měsíční kocourek, je očkovaný, odčervený, kastrovaný

gypsik1.jpgGypsík je mouratý kocourek. Je bráška chlupaté Elisabetky. Gypsík je velmi hodný a milý. Je hravý a společenský. Má rád lidi, je přítulný. Rád dělá tichého společníka. Gypsík dostal své jméno podle velmi legrační chůze. Když jde, zvláštně zvedá tlapičky jako kdyby tančil nebo jako kdyby je měl v sádře a chtěl ji setřást. Taky padl názor,  že chodí  jako kočka na rozpálené střeše. Jinak je v pořádku, jen tu chůzi má legrační.  Gypsík je přítulný a milý, bude výborným kamarádem do smečky i jako přítel pro člověka. Hodil by se do bytu nebo zabezpečeného domku.

Telefon na Gypsíka je 416 591 322 nebo 777 444 373.

 

 

Neviditelná z Libochovic

1. 3. 2015

neviditelna-z-libochovic.jpgNeviditelná pochází z Libochovic. Mourinka se nastěhovala do velké zahrady rodinného domu, kde v zákoutí vzrostlých keřů porodila několik koťat. Majitelé domu o společnost nestáli, proto se obrátili na na nás. Podařilo se nám odchytit jen pár koťat, jejich maminka je opustila a zmizela. Odchytit se ji podařilo až za nějaký čas. Neviditelná dostojí svému jménu, když to jde, tak o ní ani nevíte. Je totálně plachá a nepřizpůsobivá. Neobstály žádné pokusy o zpřítulnění. Kašle na lidi a bojí se jich. Pokud je vypuštěná v místnosti, je schopná strávit všechny dny zastrčená za postelí a nevyleze a nevyleze.... I fotku jsme museli udělat ještě v přepravce, jinak by nebylo možné udělat snímek.

 

Mařenka

25. 1. 2015

marenka-a-karamelka.jpgTato černobílá kočka  je ze sulejovického depozita. Bydlí na půdě, je velmi plachá a neumístitelná pro blbost. Je kastrovaná a  pravidelně chodí na jídlo. Člověka se ale bojí a  nedá se ani pohladit. Odčervovat se musí podstrčením tabletky do žrádla. Není vhodné k umístění do rodiny, je venkovní.

 

Saly

25. 1. 2015

saly.jpgSaly pochází z autobusové zastávky ve Slaném, odtud je její jméno. Saly je poměrně plachá,  o lidi nejeví zájem a lidé nejeví zájem o ní. Je to vzájemné. Není přítulná, vydrží krátké ošetření, ale na ruce nechce zůstat. Jede si zcela po svém a nikoho dalšího k tomu nepotřebuje. Za krmení strpí drobou manipulaci, ale nadšená z toho není. Nikdo na ní nevolal. V azylu je již druhým rokem. 

 

Převozníček

25. 1. 2015

prevoznicek.jpgJako tříměsíční kotě přivezen od lovosického přívozu s ránou na tváři. Převozníček je vrozeně plachý. Je  sice hodný a klidný, ale lidí se bojí. Bude je pozorovat z dálky, ale při pokusu o kontakt uteče. Nesmíte překročit jeho hranice. Navíc má Převozníček chronickou rýmu, pořád má nudli u nosu, takže jakýkoliv pokus o umístění selhává na ulepeném čumáčku a plachém pohledu. Přesto to není špatný kocourek, jen je nemazlivý.

 

Drobeček

25. 1. 2015

drobecek.jpegDrobečkovi je asi 5 -6 let. U nás žije několik let. Byl přivezen ze sulejovického depozita, kde byl asi 3x umístěn  přímo do obce, ale vždy utekl a sám se vrátil do depozita. Trochu plachý, ale milý kocour  odmítl dobrovolně nový domov a tráví svůj čas v útulku. Vůči lidem je opatrný, není mazlivý, ale rád dělá doprovod paní Janě, když venčí psy. Je ho škoda, je to pohledný kocour, kdyby byl jen trošilinku přítulnější a vstřícnější k lidem, snad by mu někdo dal šanci. Bohužel je Drobeček již ve věku, kdy se láme umístitelnost kočky. Jak přesáhne 5 let, nemají lidé již zájem.

 

Puntík

25. 1. 2015

puntik.jpgPuntík je u nás již nějaký čas. Objevil se neznámo odkud a zůstal. Je ostražitý, není zlý, ale nedovolí člověku se ho dotknout. Je fixovaný na okolí útulku. Lidi nevyhledává a nestojí o jejich přítomnost, natož o jejich důvěrnosti. Přitom to je velmi pohledný kocourek s nádherným puntíkatým kožíšekm. Každému, kdo ho náhodou v azylu zahlédne, se Puntík hned líbí. Bohužel Puntíkovi se lidi nelíbí. Není  nevhodný k umístění do bytu, jedině snad jako nezávislý myšilov k hospodářskému stavení.

 

Ela

25. 1. 2015

ela.jpgElinka je v našem azylu již několik let - snad 4.  Když k nám přišla se svojí sestrou Emou, byly obě plaché a nebylo se čemu divit. Pocházely ze zahrady, kde byly občas nakrmeny a jinak byly ponechány svému osudu. Styk s člověkem nebyl příliš častý a tak na nějaké muchlování nikdy nepřišla řeč. Přitom Elinka je velmi pohledná kočička. V azylu se vykrmila do velmi pohledné kulaté podoby, má díky tomu takový bodrý usměvavý kukuč. Na první pohled vypadá, že je to vypasená vesnická kočka. Ovšem zdání klame, Elinka se vykrmila hlavně svojí pohodlností. V každém případě je Elinka zcela nezvyklá na cizí lidi. Teprve po 4 letech v azylu se rozhodla, že dovolí nechat se pohladit rukou, která ji celé ty roky nosí žrádlo. Lehký dotyk na hřbet a pak  konec muckování.  Elinka je hodná kočka, není zlá, nedrápe, neseká, nechá se ošetřit, ale je to za cenu osobního pokoření, které dává najevo. Není to kočka, která má lidi ráda, naštěstí je velkorysá a nechá je, aby ji aspoň krmili, a ona je za to nesežere.  Je jasné, že takovou kočku neumístíte, ani kdyby byla ulitá z barevných kovů.  Měla jsem tu čest vyfotit Elinku na schůdkách do podkroví, nechala mě přiblížit se na 1,5 metru, já se holedbala, jak jsem kočkoempatická a než jsem dořekla větu, Elinka vzala roha a dívala se na mě už jen z půdičky.

Pokud by chtěl někdo přidat Elince do mističky na její růžolící kyprou postavičku nějakou korunku, budeme moc rádi.