Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odešli k Velké kočce

Příspěvky

Puntík

25. 1. 2015

puntik.jpgPuntík je u nás již nějaký čas. Objevil se neznámo odkud a zůstal. Je ostražitý, není zlý, ale nedovolí člověku se ho dotknout. Je fixovaný na okolí útulku. Lidi nevyhledává a nestojí o jejich přítomnost, natož o jejich důvěrnosti. Přitom to je velmi pohledný kocourek s nádherným puntíkatým kožíšekm. Každému, kdo ho náhodou v azylu zahlédne, se Puntík hned líbí. Bohužel Puntíkovi se lidi nelíbí. Není  nevhodný k umístění do bytu, jedině snad jako nezávislý myšilov k hospodářskému stavení.

 

Ela

25. 1. 2015

ela.jpgElinka je v našem azylu již několik let - snad 4.  Když k nám přišla se svojí sestrou Emou, byly obě plaché a nebylo se čemu divit. Pocházely ze zahrady, kde byly občas nakrmeny a jinak byly ponechány svému osudu. Styk s člověkem nebyl příliš častý a tak na nějaké muchlování nikdy nepřišla řeč. Přitom Elinka je velmi pohledná kočička. V azylu se vykrmila do velmi pohledné kulaté podoby, má díky tomu takový bodrý usměvavý kukuč. Na první pohled vypadá, že je to vypasená vesnická kočka. Ovšem zdání klame, Elinka se vykrmila hlavně svojí pohodlností. V každém případě je Elinka zcela nezvyklá na cizí lidi. Teprve po 4 letech v azylu se rozhodla, že dovolí nechat se pohladit rukou, která ji celé ty roky nosí žrádlo. Lehký dotyk na hřbet a pak  konec muckování.  Elinka je hodná kočka, není zlá, nedrápe, neseká, nechá se ošetřit, ale je to za cenu osobního pokoření, které dává najevo. Není to kočka, která má lidi ráda, naštěstí je velkorysá a nechá je, aby ji aspoň krmili, a ona je za to nesežere.  Je jasné, že takovou kočku neumístíte, ani kdyby byla ulitá z barevných kovů.  Měla jsem tu čest vyfotit Elinku na schůdkách do podkroví, nechala mě přiblížit se na 1,5 metru, já se holedbala, jak jsem kočkoempatická a než jsem dořekla větu, Elinka vzala roha a dívala se na mě už jen z půdičky.

Pokud by chtěl někdo přidat Elince do mističky na její růžolící kyprou postavičku nějakou korunku, budeme moc rádi.

 

Asociál Kudlička

25. 1. 2015

asocial-kudlicka.jpgKudlička je v azylu od kotěte (3/2012), od začátku  byl velmi plachý, schovával se, prchal před lidmi. Nechtěl se nechat hladit, byl velmi nepoddajný už jako kotě. Byl velmi pohledný a dávali jsme mu velkou naději, že rychle najde nový domov. Bohužel, jeho povaha se nezlomila, ani lidská ruka s dobrým krmením nezafungovala.  Nyní žije venku, nedá se chytit, i s ošetřením máme problémy. Toulal se se stejně zbarveným Fanouškem, byli jako divoká desperátská dvojka. Fanoušek ale zemřel a Kudlička, který se na něj jako kotě pověsil, byl nějakou dobu velmi zmatený. Nakonec se z něj stal podivínský samotář, odolávající volání teplého gauče. Dává přednost pobytu ve stodole a chodí se krmit k venkovním miskám. Je ho škoda, kdyby byl milý, určitě by se pro něj našel nějaký dobrák, kterému chybí zrovna takový rezounek. Je to zvláštní, ale nějaká negativní aura kolem něj asi musí být, protože on nechce lidi a lidé nechtějí jeho - za celou dobu jeho dospívání i dospělosti na něj nezavolal ani jeden zájemce. 

 

Kulich

25. 1. 2015

kulich.jpgKulich má asi 7 let, v azylu je od r.2011. Má chronickou rýmu. Je vykastrovaný, a přesto silně značkuje - všechno co uvidí, jak to stojí nebo leží. Sice vypadá jako bezvadný rezavý parťák, ale má problematické chování. Vůči zvířatům má občas záchvaty agresivity, pak se zase uklidní a je v pohodě. Kulich je k lidem milý, rád se pomazlí, udělá smutné oči nebohého týraného kocourka a pak návštěvě načůrá do kabelky. Je to rezavý prevít a v azylu zůstává na dožití, protože ho nelze umístit do rodiny a přitom nevarovat před jeho zlomyslnostmi a nečistotností.  I takoví kocouři u nás chtějí baštit, a když nechceme, aby zmydlil u misky hodné kočičky, musíme ho taky nakrmit. Najde se nějaká hodná dušička, která by přispěla tomuto lotrovi na granule?

 

Liduška

25. 1. 2015

liduska.jpgVirtální adopce Klára Čiháková

Liduška je již starší kočička. V azýlku je asi 7 let, pro neumístitelnost je ponechaná na dožití. Kdysi byla jednou umístěná, ale hned po dvou dnech ji vrátili, že jen sedí a mňouká. Od té doby se něco zlomilo a Liduška je s cizími lidmi neklidná.  Přitom je to hodná a přítulná kočička, ale k lidem již nechce. Když k nám přišla, měla prokopnutou břišní stěnu a velkou bouli na boku, ze které se udělala cysta a Liduška musela na operaci.  Domníváme se, že tyhle negativní zkušenosti s lidmi způsobily její neochotu začít nový život. V azylu je již roky vedená "na byt, na stravu a na dožití".

 

Boubínek

25. 1. 2015

boubinek.jpgBoubínek je v azylu již několik let, je to cca 8-9 letý kocour, kterého necháváme dožít v klidu. Původně se objevoval a ztrácel v okolí azýlku, potuloval se a chodil k nám pouze na menáž. Pak jsme ho odchytli a on velmi rád zůstal natrvalo. Říkali jsme si, že to je mimořádně pohledný kocour, že půjde brzy do nabídky, jen co se trošku zpřítulní a uklidní hormony. Jenže šedý krasavec Boubínek je velmi nezávislý, rád se toulá a navíc je nemocný. Má opakující se záněty dásní, které odolávají antibiotikům, navíc je přítulný jen když se mu zachce, takže šance na umístění je mizivá. Čas běžel, Boubínkovi se nepravidelně zaněcovala tlamička, chodil po doktorech, pak zase byl fit a začal se toulat. Nyní je již skoro pozdě na nabídnutí k adopci. Boubínek je již starý kocour, začínají na něm být vidět roky toulání a chronické onemocnění tlamky mu na pohodě nepřidají. Přesunuli jsme ho do virtuální adopce - jak tomu honosně říkáme, když chce naznačit, že kočka zůstává "na byt, na stravu a ... na dožití".

Prosíme za Boubínka, který již nemá šanci na nový domov, aby mu někdo přispěl na živobytí v azýlku. Boubínek všem děkuje.

 

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7