Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odešli k Velké kočce

Příspěvky

Asociál Kudlička

25. 1. 2015

asocial-kudlicka.jpgKudlička je v azylu od kotěte (3/2012), od začátku  byl velmi plachý, schovával se, prchal před lidmi. Nechtěl se nechat hladit, byl velmi nepoddajný už jako kotě. Byl velmi pohledný a dávali jsme mu velkou naději, že rychle najde nový domov. Bohužel, jeho povaha se nezlomila, ani lidská ruka s dobrým krmením nezafungovala.  Nyní žije venku, nedá se chytit, i s ošetřením máme problémy. Toulal se se stejně zbarveným Fanouškem, byli jako divoká desperátská dvojka. Fanoušek ale zemřel a Kudlička, který se na něj jako kotě pověsil, byl nějakou dobu velmi zmatený. Nakonec se z něj stal podivínský samotář, odolávající volání teplého gauče. Dává přednost pobytu ve stodole a chodí se krmit k venkovním miskám. Je ho škoda, kdyby byl milý, určitě by se pro něj našel nějaký dobrák, kterému chybí zrovna takový rezounek. Je to zvláštní, ale nějaká negativní aura kolem něj asi musí být, protože on nechce lidi a lidé nechtějí jeho - za celou dobu jeho dospívání i dospělosti na něj nezavolal ani jeden zájemce. 

 

Kulich

25. 1. 2015

kulich.jpgKulich má asi 7 let, v azylu je od r.2011. Má chronickou rýmu. Je vykastrovaný, a přesto silně značkuje - všechno co uvidí, jak to stojí nebo leží. Sice vypadá jako bezvadný rezavý parťák, ale má problematické chování. Vůči zvířatům má občas záchvaty agresivity, pak se zase uklidní a je v pohodě. Kulich je k lidem milý, rád se pomazlí, udělá smutné oči nebohého týraného kocourka a pak návštěvě načůrá do kabelky. Je to rezavý prevít a v azylu zůstává na dožití, protože ho nelze umístit do rodiny a přitom nevarovat před jeho zlomyslnostmi a nečistotností.  I takoví kocouři u nás chtějí baštit, a když nechceme, aby zmydlil u misky hodné kočičky, musíme ho taky nakrmit. Najde se nějaká hodná dušička, která by přispěla tomuto lotrovi na granule?

 

Liduška

25. 1. 2015

liduska.jpgVirtální adopce Klára Čiháková

Liduška je již starší kočička. V azýlku je asi 7 let, pro neumístitelnost je ponechaná na dožití. Kdysi byla jednou umístěná, ale hned po dvou dnech ji vrátili, že jen sedí a mňouká. Od té doby se něco zlomilo a Liduška je s cizími lidmi neklidná.  Přitom je to hodná a přítulná kočička, ale k lidem již nechce. Když k nám přišla, měla prokopnutou břišní stěnu a velkou bouli na boku, ze které se udělala cysta a Liduška musela na operaci.  Domníváme se, že tyhle negativní zkušenosti s lidmi způsobily její neochotu začít nový život. V azylu je již roky vedená "na byt, na stravu a na dožití".

 

Boubínek

25. 1. 2015

boubinek.jpgBoubínek je v azylu již několik let, je to cca 8-9 letý kocour, kterého necháváme dožít v klidu. Původně se objevoval a ztrácel v okolí azýlku, potuloval se a chodil k nám pouze na menáž. Pak jsme ho odchytli a on velmi rád zůstal natrvalo. Říkali jsme si, že to je mimořádně pohledný kocour, že půjde brzy do nabídky, jen co se trošku zpřítulní a uklidní hormony. Jenže šedý krasavec Boubínek je velmi nezávislý, rád se toulá a navíc je nemocný. Má opakující se záněty dásní, které odolávají antibiotikům, navíc je přítulný jen když se mu zachce, takže šance na umístění je mizivá. Čas běžel, Boubínkovi se nepravidelně zaněcovala tlamička, chodil po doktorech, pak zase byl fit a začal se toulat. Nyní je již skoro pozdě na nabídnutí k adopci. Boubínek je již starý kocour, začínají na něm být vidět roky toulání a chronické onemocnění tlamky mu na pohodě nepřidají. Přesunuli jsme ho do virtuální adopce - jak tomu honosně říkáme, když chce naznačit, že kočka zůstává "na byt, na stravu a ... na dožití".

Prosíme za Boubínka, který již nemá šanci na nový domov, aby mu někdo přispěl na živobytí v azýlku. Boubínek všem děkuje.

 

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7