Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odešli k Velké kočce

Rubriky

Pišta

Příspěvků: 1

Cecilka

Příspěvků: 1

Příspěvky

Jaruška

18. 9. 2018

img_20180916_184747.jpgimg_20180916_184753.jpg

 

 

 

 

 

 

img_20180916_184819.jpgimg_20180916_185131.jpg

 

 

 

 

 

 

V neděli 16.9.2018 nám byla nahlášena pravděpodobně tři koťata, která se pohybovala kolem starých pražců na železniční stanici v obci Úpohlavy. Hledali jsme všude kolem, ale našli jsme jen tuto holčičku. Kočičku se po několika desítkách minut podařilo uplatit rybičkami a chytit do ruky. Docela nás překvapilo, že Jaruška je přítulná. Vypadá to na vyhozené kotě. Spíše jsme předpokládali, že je to kotě od maminy z nedalekého kravína a bude tedy divoké. Měla sice blešky, ale ouška jen trochu špinavá, bez svrabu. Kočičce je asi 6 týdnů a naštěstí již sama papá. V azylu dostala odčervovací pastu a zásyp proti bleškám. V karanténě se rychle zabydlela, ale paní Jana přesto raději spala ve stejné místnosti. I když o spaní se moc mluvit nedalo. Jaruška celou noc proplakala.

Po odchytu Jarušky jsme další dvě hodiny hledali zbylá koťata. Bohužel jsme našli pouze jedno, a pro to naše pomoc přišla již pozdě. Mourinka (nevíme pohlaví) byla nalezena mimo dosah uprostřed narovnaných pražců již bez života. Údajné třetí kotě jsme nenalezli vůbec.

img_20180916_181418.jpg

 

 

Hedík

25. 8. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocour-hedik.jpg

Kocourek Hedík se narodil 20.5.2018 kočičce Hedvice. Přežil jako jediný - maminka i ostatní sourozenci odešli k Velké kočce.

Hedík si bohužel nedokáže sám hrát, takže v novém domově musí mít kamaráda přiměřeného věku. Velmi lpí na člověku, dává mu přednost před ostatními kočičkami. To však není dobře. Takto závislé kočičky velmi trpí, pokud se s jejich dvojnožcem něco stane, a do té míry, že často umírají steskem. Hledáme tedy člověka nebo rodinu, která by ho "nutila" hrát si s jinými kočkami, ale zároveň dovedla odměřit potřebnou lásku tak, aby Hedík na druhou stranu netpěl jejím nedostatkem.

 

Hedvika

22. 5. 2018

20.5.2018

Naše nová kočička, Hedvika, dnes dopoledne porodila. Porod byl dlouhý a těžký. Koťátka jsou stejně jako u Bohunky abnormálně velká, jedno se rodilo zadečkem a paní Jana musela Hedvice pomáhat. Hedvika porodila celkem čtyři koťátka, jedno bohužel nepřežilo. Nechtěli jsme kočičku po tak náročném porodu rušit, takže fotografie se pokusíme pořídit zítra.

22.5.2018

Hedvika nás k sobě na chvíli pustila, takže jsme mohli pořídit slíbené fotografie. O děti se vzorně stará.

img_20180521_162732.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

obraz9474.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23.5.2018

Hedvika se nám nezdála. Byla trochu apatická, stoupala jí teplota. Dnes jsme ji tedy vzali na sono bříška, zda je po porodu vše v pořádku. Nebylo. Hedvika v sobě měla ještě jedno kotě, již mrtvé a v počátečním stadiu rozkladu. Hedvika stejně jako Bohunka podstoupila císařský řez a s ním i kastraci. V děloze se již rozvíjel zánět, proto ta horečka. Po operaci byla kočičce ihned nasazena kapačka, po které se teplota snížila na normální hodnoty a Hedvika mohla s dětmi opět domu.

I ze platí, že kdyby se kočička nedostala k nám, zemřela by v krutých bolestech ze zánětu. A její děti stejně krutou smrtí hladem. Pokud by tedy kočička nezemřela již při porodu, který byl těžký a neobešel se bez asistence paní Jany.

26.5.2018

Hedvika se o koťátka přestala starat a dnes navečer navíc začala zvracet. Péči o malé převzala naše Bohunka, která ke svým pěti vlastní adoptovala tři Hedvičiny.

Hedvika odešla k Velké Kočce 28.5.2018 na celkovou sepsi organizmu po těžkém porodu.

 

Mefistka

20. 4. 2018

mefistka.jpg

Mefistka. Stará kočička s pouhými dvěma zuby, zubožená, vyhladovělá, špinavá. Se silnou rýmou, zánětem v očích a uši plné svrabu a zanícené. Váha? Celých 1,40 kg... Co na to řící? Snad jen to, že kočička byla zvyklá u lidí. Nebojí se, na ruce se držela jak klíště, aby snad zase nebyla někam vyhozena. Při pohlazení okamžitě spouští motůrek a hlavičku tiskne k člověku. Dostala antibiotika a vitamíny, snědla kousek vařeného kuřete. Netušíme, zda se jí podaří přežít, ale k životu má velkou vůli. Kritických bude několik příštích dnů. Kočičku nalezla 7.4.2018 v Jenčicích kamarádka naší kolegyně úplně vysílenou v kotelně svého domu a my jí ještě ten samý den přijali. Paní nálezkyně má sice s toulavými zvířátky určité zkušenosti, ale na takto těžký případ si netroufla.

img_20180407_174413.jpg

Aktualizace 20.4.2018

Kočička se krásně zotavuje, je to mazel veliký. určitě byla součástí rodiny.

Aktualizace 26.4.2018

Mefistka se zhoršila, nejí a zdá se, že nemá vůli k životu. My bojujeme za ní. Od paní doktorky dostala podpůrnou léčbu a dietu.

 

 

Maxík

22. 3. 2018

azyl-adopce-utulek-kocour-maxik.jpg

Maxík je  kastrovaný 5 let starý kocour (k březnu 2018) Má rád kočky, malé psy i děti. Při nálezu měl kožíšek tak zdredovaný, že jsme ho museli ostříhat. Až kožíšek doroste, bude z  kocourka zase krasavec. Ale hlavně je moc hodný, rád se mazlí úplně s každým a tak by nový domov opravdu moc potřeboval.

Maxík by potřeboval domek se zahrádkou. Přímo v bytě bývá poněkud nečistotný. Nedokážeme říci, zda pouze přeznačkovává ostatní kočičky nebo je to jeho stálé chování.

 

Vrbička

6. 12. 2017

azyl-adopce-utulek-kocka-vrbicka.jpg

Vrbičku jsme spolu s dalšími kočičkami odchytli na konci listopadu 2017 v jednom objektu ve Vrbičanech. Nedaleko tohoto objektu je škola. Někteří žáci kočičkám záměrně ubližovali a házeli po nich kameny. Paní, která zde kočičky krmila (a byla ráda za odmyšování pozemku) nás požádala o jejich odchyt. Kočičky tam opravdu byly v nebezpečí života.

Fotografie je pořízena při odchytu a nejsem jista, zda její výraz představuje znechucení, naštvání, uražení nebo něco ještě úplně jiného. V každém případě je Vrbička opakem malé Dračenky. Je mazlicí a ocáskoidní a kontakt s posluhou jí nedělá žádný problém.

 

Veverčák

23. 8. 2017

utulek-azyl-adopce-kocour-vevercak.jpg

Kocourek nalezený v Lovosicích se k nám dostal 22.8.2017. Dva dny si s náím hrály děti a když je hra omrzela, donesly ho na Policii. Pojmenovali jsme ho Veverčák, protože je to čiperný a živý šplhavec, stále se dere k člověku do náruče a neustále někde šmejdí a shání zábavičku. Je maličký – má asi jen 2 měsíce a je zvyklý na lidi a velmi mazlivý a kontaktní. Paní Jana ho dva dny zbavovala blech, které mu kožíškem doslova hýbaly. Pro Veverčáčka hledáme urychleně domov, aby si mohl zvyknout na rodinu ještě v kotěcím věku.

 

Malenka

26. 5. 2017

img_20171129_170733.jpg

kastrovaná, očkovaná, k říjnu 2017 asi roční

17.1.2017

Bylo to takhle na začátku zimy, když se jedna slečna šla projít po pražském sídlišti. Ano, po sídlišti, všechny nejsou jen shluk betonových krabic :-) A jak se tak procházela, její pozornost upoutala zvláštní krabice, která pomňoukávala. Slečna krabici otevřela a tam bylo 7 malých koťátek, asi 1 měsíc starých, pravděpodobně sourozenců. Na procházku zapomněla a krabice putovala k ní domů i s obsahem. Děti už naštěstí samy papaly, takže měla o starost méně. Všechny se jí podařilo zachránit, ani jedno neodešlo za duhový most. A zároveň také hledala nové domovy. Mimo jiné i proto, že sousedům se takové nadělení ve vedlejším bytě moc nezamlouvalo. Slečna je však pracovně velmi vytížena a tak se jí podařilo zatím umístit pouze dvě koťátka. Zoufalá ze situace se na nás obrátila o pomoc. A tak se k nám do azylu dostal rezavý Paleček a tříbarevná Malenka.

Pro Malenku hledáme domov v domku se zahrádkou.

 

 

Sazinka

10. 5. 2017

sazinka.jpg

Malá Sazinka je asi 1,5 roční kočička, která se pohybovala s maminkou a bráškou v blízkosti frekventované ulice. Kočičky jsme již v  roce 2016  odchytili a umístili v našem depozitu. Sazinčin bráška bohužel na nevlídné životní podmínky doplatil, mamimka se po pár týdnech odstěhovala a její současné bydliště nám není známo. Sazinka je stále v depozitu, ale zůstala plachá.

 

Marlenka

10. 5. 2017

18424825_422759274766285_558285116_n.jpg

Cca dvouletá Marlenka se jednoho dne přitoulala na zahradu naší depozitářky a již zde zůstala. Paní depozitářka se vyptávala po vesnici, zda někomu nepatří, ale marně. Marlenka prostě věděla, kde se usadit. Kočička se dá chytit, nechá se ošetřit, ale byť to není klasická plašanka, do mazlicí má daleko. Pokud by ale chtěl někdo i takto nekontaktní kočičku, ve štěstí jí bránit nebudeme.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

následující »