Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oreo z Orasic

Dnes v podvečer přijatý kocurek, asi roční, nekastrovaný. Nálezkyně ho asi 2 měsíce viděla toulat obcí Orasice a na zahradě svého domu ho krmila. To byl ještě zdravý a plný sil. Kocourek se poté na několik dní ztratil. Po návratu vůbec nevypadal dobře. Je hubený, jeho tělíčko připomíná sušenku, proto jméno Oreo. Svrab v uších mu udělal úplnou zátku. Oreo se jeví hluchý - nereaguje na hlas ani na silnější zvukové podněty. V očích má šedé skvrny a šilhá. Jeho chůze není ani náhodou bezproblémová, napadá na zadní nožičku a neovládá dobře motoriku.

Orea necháme důkladně vyšetřit. Oči ve specializovaném oční ordinaci. Dále budou potřeba i testy, které by měli ukázat, zda potíže s chůzí jsou neurologického rázu nebo pozůstatek úrazu. Kocourka otestujeme i na kočičí nemoci a jakmile to jeho zdravotní stav dovolí, bude i kastrován. Samozřejmostí je odblešení a opatrné odčervení, které bude určitě potřeba opakovat. Příliš silnou dávku by nemusel přežít.

Smutné je, že jde opět o vyhozeného kocourka. Oreo je mazel, lidí se nebojí, přepravku velmi dobře zná stejně jako záchůdek.

Smutné je i to, že ve veterinární ordinaci chtěli Orea ihned uspat. Jen neodbytné naléhání nálezkyně, která trvala na  pouhé veterinární prohlídce, zabránilo zbytečné ztrátě života.

aktualizace 23.6.2018

Máme výsledky z vyšetření kocourka, naštěstí příznivější, než jsme čekali. Našedlou blánu na očičkách nezpůsobil zákal, jedna z možných příčin může být diabetes – to se ukáže až dalším odborným vyšetřením. Ouška už má čistá a zánět ustoupil, nicméně kocourek je hluchý. Což mu ovšem nijak nepřekáží v běžném životě, pokud je v uzavřeném bezpečném prostoru bytu a zahrady. Je to miláček se závislostí na mazlení a od paní Jany se nehne dál než na 10 kroků. Kulhání na zadní nožičku a motavá chůze se zlepšují, i když nejspíše nikdy nebude chodit naprosto bez problémů. Oreonek si nic k jídlu neodepře a den ze dne má stále více sil. Baští plnou misku 5x denně a není už tak vychrtlý, začíná se kulatit. Máme z něj velkou radost.