Jdi na obsah Jdi na menu
 


Umístěné kočičky

Sem budeme nyní přesouvat všechny umístěné kočičky :-)
 

 

Rubriky

Ema

Příspěvků: 1

českolipské nechtěné dědictví

Příspěvků: 2

Příspěvky

Janinka

7. 7. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-janinka.jpg

Asi 8měsíční kočička z Litoměřic je kastrovaná. Je moc hodná, mazlivá, přítulná a potřebuje láskyplný vztah s člověkem. Původně sloužila jako myšilovka, ale podařilo se s nám s majitelem vyjednat, že se jí vzdal. Tato kočička opravdu nepatří na dvůr nebo do stáje bez kontaktu s člověkem. Nejraději by žila v bytě.

 

Cigánek

23. 6. 2018

azyl-adopce-utulek-mssto-praha-kocour-ciganek.jpg

Černý perský kocourek Cigánek- přijatý od staré paní, která se již nemohla  kocourka postarat. Kocourek je kastrovaný, očkovaný a testovaný. Je velmi mazlivý a kontaktní, přátelský také k jiným kočičkám.

 

Baterka

23. 6. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-baterka.jpg

Od středy 23.5.2018 máme v azylu na léčení černou krásku z Opárna. Kočička je toulavá, ve vesnici ji jedna rodina již několik měsíců krmila. A těšila, že v její péče kočička krásně přibírá a kulatí se. Nicméně kočička se nedala chytit, byla po celou dobu velmi opatrná. Až si krmiči všimli, že najednou je bez bříška. Došlo jim, že sice prospívala, ale její kulatost měla na svědomí březost. Koťátka se narodila 30.4. a lidé museli počkat, až je najdou, aby jsme kočičku mohli převzít. Maminka totiž začala ztěžka našlapovat, vypadala nemocně. Po příchodu k nám byl zjištěn zánět mléčných žláz, kočička děti odmítala.Kočička je u nás v léčení a následně podstoupí kastraci.

aktualizace 23.6.2018

Po kastraci a operaci hnisající rány na bříšku se velmi dobře zotavila a je z ní krásná a hodná kočička. Je jí asi 1 rok a jméno dostala na základě této fotky, má obrovské krásné a zářivé zelenožluté oči. Ráda by bydlela i v bytě, je velmi čistotná. Také se moc ráda mazlí, i když to zatím nevydrží dlouho a se svým dvojnožcem si musí nejdříve vybudovat vztah. Měla by být jedináčkem, protože je žárlivá a člověka chce jen sama pro sebe.

 

Luisa

5. 5. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-luisa.jpg

Luisa je narozena v září 2017 a je potomek vyhozené kočičky, která již našla domov.
Luisa příliš nevyrostla, vypadá stále jako půlroční kotě. Je hodná a
mazlivá. Je vhodná do bytu a jako společnice k jiné hodné kočičce. 

 

Samson

5. 5. 2018

azyl-adopce-utulek-kocour-samson.jpg

K květnu 2018 dvouletý kocourek hledá domov více než rok. Do azylu se dostal jako odrostlé kotě z lokality přemnožených koček. Ze začátku byl trochu plašší, ale vymazlil se a vyrostl do krásy. Je kastrovaný a očkovaný, vhodný jako společník k hodné kočičce. 

 

Barunka

5. 5. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-barunka.jpg

Barunka (k květnu 2018 asi 2letá) se toulala hladová po jedné čtvrti v Praze. Začala chodit do zahrady sociálního centra, kde ji začala krmit hodná paní a hledat pomoc, protože pracovníci centra si kočičku u domu nepřáli. Nakonec se jedna dobrovolnice postarala, aby se kočička dostala k nám. Je velmi mazlivá a kontaktní, ostatní kočičky moc nemusí. Bojíme se jejího návratu k tuláckému životu, proto umístění hledá pouze v bytě. Je kastrovaná a očkovaná. Vrátila se popůl roce z adopce, z důvodu výskytu alergie. 

 

Boni a Beni

2. 5. 2018

img_20180501_181752.jpgimg_20180501_181828.jpg

 

 

 

 

 

 

Boni a Beni jsou britky, které jsme přijali ze zrušené chovatelské stanice. Bohužel nevíme, která je která - sdělena nám byla pouze jména. Holky slyší na obě. Ať řekneme jakékoli, buď se otočí obě nebo žádná, popřípadě pokaždé jiná. Na jména tedy zvyklé nejsou, byť formálně je mají.

Holky jsou kastrované, očkované, odčervené. První, světlejší kočička, je k člověku vstřícnější, po první velmi krátké rozvaze se nechá bez problémů pohladit. Druhá je zatím plašší. Vysloveně se přítomností člověka sice nestresuje, ale pohladit se nenechá a vyhledává úkryt.

Jsou na sebe zvyklé, nejraději bychom, aby do nového domova šly spolu a k člověku, který má s tímto plemenem zkušenosti. Adopční poplatek je v tomto případě pevně daný: 1500,- Kč za jednu kočičku.

 

Stopařka

25. 4. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-stoparka.jpg

Nový přírůstek azylové smečky přinesl náš dobrý známý pan M. Kočička seděla na silnici, kde jí hrozilo velké nebezpečí, a odmítala odejít. Naopak sama nastoupila do auta, takže dostala jméno Stopařka. Je to malá asi 6ti měsíční kočička. V azylu se první den trochu ostýchala a byla vykulená, ale nyní si již hezky zvykla.

Kočičce je cca 6 měsíců a má veliké bříško. Tabletku na odčervení dostala, ale bříško se nezmenšilo ani jsme nenašli známky, že by červi odcházeli. Další možnost je, že toto kotě čeká koťata. A nebo - na co se nám nechce ani pomyslet - jde o nádor. Kočička je objednána na sono, které by mělo osvětlit důvod objemného bříška.

Aktualizace 26.4.2018

Kočička je starší, než jsem se vzhledem k její drobné postavě domnívali. Podle paní doktorky je jí určitě nejméně 1 rok, možná i dva. Má zubní kámen a velké bříško je důsledek zaplynění. Stopařka dostala antibiotika a po dobrání půjde na kastraci. Poté bude hledat nový domov.

Aktualizace 3.5.2018

Stopařka byla dnes na kastraci, ale dělá, jako by žádná operace neproběhla. Vše snáší opravdu výborně a bez problémů. Paní doktorka potvrdila, že kočičce je cca 1 rok.

 

Lesanka

18. 4. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-lesanka.jpg

Na začátku dubna 2018  jsme přijali malou černou kočičku. Protože chodila na krmení z lesa do jednoho statku, dostala jméno Lesanka. Je to téměř ještě kotě, nemá ani rok a je hodně vyhublá. Ale jak vidíte na fotce, je moc přátelská, důvěřivá a velký mazlík. S nálezci jsme se domluvili na předání Lesanky ve veterinární ordinaci v Roudnici nad Labem, takže kočičku hned zkontrolovala paní doktorka a provedla základní ošetření proti parazitům. Kastrace Lesanku čeká za 2 – 3 týdny, až zjistíme zda nemá nějaký zdravotní problém. Nálezci Lesanky obvolali několik útulků ve svém okolí, ale nikde pro ni neměli místo. Byli jsme její poslední naděje.

 

Justýnka

11. 4. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-julinka.jpg

Slepá kočička Julinka přišla do azylu těsně po kastraci a byla již v adopci v novém domově. Ten byl bohužel po několika málo dnech zrušen. Při odstraňování stehů po kastraci - na vytažení už byla opět v azylu - byla zjištěna velká pupeční kýla staršího data, a my se divíme, proč veterinář kýlu neoperoval během narkózy. Takto ji bude čekat ještě jedna operace. Julinka je stará kočička, byla podvyživená, se svrabem v ouškách a je téměř bez zubů. Paní doktorka vyslovila možnou hypotézu, že ztratila zrak po úrazu hlavy. Další se dozvíme po vyšetření na specializované oční klinice v Praze, kam jsme objednáni na 26. dubna. V azylu pro ni nejsou dobré podmínky, potřebovala by být sama nebo s jednou kočičkou u zkušeného kočkomila, který opatruje hendikepovaná zvířátka. Pokud by se takový našel a mohl by Julince nabídnout domov, bylo by to pro ni velké štěstí.

V azylu jsme ji přejmenovali na Justýnku - s původním jménem se pro paní Janu nese bolestná vzpomínka na jinou kočičku.

Aktualizace 20.4.2018

Využili jsme nabídky na dřívější termín vyšetření očí u specialisty. Tímto vyšetřením se prokázalo, že Justýnka je slepá již od narození.

Aktualizace 6.6.2018

Justýnka je po operaci veliké kýly. Vše prohběhlo v pořádku a je naděje, že se rána bude dobře hojit. Justýnka je klidná a trpělivá.

obraz9541.jpg

obraz9543.jpg

 

 

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

následující »