Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bohunka

16. 4. 2018

azyl-adopce-utulek-mesto-litomerice-lovosice-kocka-bohunka.jpgobraz9388.jpg

Kočička Bohunka byla nalezena v dubnu 2018 v Bohušovicích nad Ohří. I když nalezena je silné slovo. Byla vyhozena. Jinak domácí kočička se svým majitelům znelíbila, protože si dovolila zabřeznout. A co s takovou kočičkou, když nejsme schopni předejít této nemilé události včasnou kastrací? Vzít do té doby milého člena domácnosti a odvézt ho na neznámé místo a vyhodit z auta.

Bohunka ale měla na rozdíl od spousty stejně "postižených" kočiček štěstí. Její "majitelé" se rozhodli zbavit se jí na místě, kde v té chvíli před domem popíjel svou kávu manželský pár. Okamžitě nás kontaktovali a pokoušeli se vystrašenou kočičku chytit. To se  povedlo už druhý den.

Manželé si v šoku bohužel nevšimli SPZ vozu, který takto krutě naložil se živým tvorem, tak můžeme těm dotyčným pouze přát spravedlivost Boží.

 

Aktualizace 26.4.2018

Sono potvrdilo, že Bohunka je ve vysokém stadiu březosti, prakticky

 před porodem.

Aktualizace 9.5.2018

Dnes jsme se po krátké poradě rozhodli navštívit veterinu s naší Bohunkou. Bohunka se již dlouho čekala, bříško pomalu tahala po zemi. Na sonu jsme byli již cca před 14 dny, podle kterého bylo uvedeno, že čeká asi 6 mininek, abnormálně velikých. Bohunce začala předevčírem první doba porodní - přestala jíst, polehávala, občas zrychleně dýchala a chvílemi plakala. Na dnešním sonu to vypadalo na 4 koťata. Po poradě s paní doktorkou jsme odsouhlasili, že kočička dostane plnohodnotnou provokačku a také jsme ji nechali v péči paní doktorky, kdyby se něco zvrtlo. Ale asi za dvě hodiny nám paní doktorka volala, že si můžeme pro kočičku přijet, protože začala rodit a nevypadá to na komplikace. Než jsme se do ordinace dostali, Bohunka už měla na světě dvě malé a než jsem se dostala k autu, porodila třetí. Protože ale na sonu bylo vidět další kotě, zítra Bohunku vezmeme i s dětmi na nové sono, abychom měli jistotu, že je opravdu vše v pořádku. Samozřejmě se může za kotě něco "vydávat", ale jistota je jistota. Koťata jsou opravdu veliká, skoro jako obvykle bývají ve věku asi 10 dní.

img_20180509_150444.jpg

Aktualizace 12.5.2018

Rodinka se rozrostla o další dvě miminka. Ve čtvrtek 10.5. jsme vzali Bohunku znovu k paní doktorce. Bohunka do té doby porodila tři koťátka, ale podle ultrazvuku z předešlého dne jsme věděli, že musí mít ještě nejméně jedno. Bylo nám to podezřelé. Na sonu se opravdu objevilo další, které kočička nedokázala porodit. Nechali jsme proto provést císařský řez, při kterém byla Bohunka rovnou vykastrována. V děloze byla nakonec nalezena ještě dvě miminka, obě se podařilo zachránit. Rodinka je teď kompletní a Bohunka se pečlivě stará o 5 koťátek.

A co by kočičku čekalo, kdyby ji hodní lidé nepřivezli k nám? Bohunka evidentně nebyla schopna si s porodem takto velikých dětí poradit sama. Koťátka by zemřela v děloze a nastala by pomalá a bolestivá smrt pro jejich maminku. V těchto okamžicích cítím opravdu velkou zášť vůči (některým) lidem. Snad původní majitele jejich činy dohoní.

obraz9433.jpg

Aktualizace 22.5.2018

Bohunčiny děti už pomalu otevírají očička a mají se k světu. Bohunka sama využívá střídavé péče s kočičkou Amálkou.

img_20180521_162544.jpg

 

 

 

 

 

 

Aktualizace 26.5.2018

Bohunka se stala adoptivní matkou tří Hedvičiných koťátek. Hedvika se o ně přestala starat.

6.6.2018

Bohunčina koťátka se pomalu připravují na tvrdý život aneb řeckořímský zápas, zajatce neberu.