Jdi na obsah Jdi na menu
 


► VIRTUÁLNÍ ADOPCE - neumístitelné kočky


Co je virtuální adopce (adopce na dálku)?

V našem azýlku je hodně koček, které nám zůstaly tzv. na krku, protože nejsou vhodné k umístění. Některé jsou totálně plaché, některé hendikepované, na některé nezavolal žádný zájemce (např. Pan Cibulka - 9 let ani jeden telefonát). Samostatnou složku tvoří kočky, které odmítly sdílet dům s lidmi, obsadily stodolu a zřídily si tam hlavní sídlo volnomyšlenkářů. Tváří se jako divoké nezávislé kočky, přestože ani jedna nezapomněla,  v kolik chodí Jana krmit.

Všechny tyto kočky nabízíme k virtuální adopci, díky které jim můžete přispět na živobytí v azýlku, na ošetření a nocleh. Pokud si některou kočku vyberete, stačí poslat na účet našeho útulku (1005659319/0800) libovolnou částku a napsat její jméno do zprávy pro příjemce. A pokud byste se rozhodli, že můžete nabídnout domov nějaké plaché nebo postižené kočce, nebudeme jí bránit ve štěstí, dostane pusu na čelíčko a uzlíček na cestu.

►►► Jak na to? Čtěte ZDE ◄◄◄

 

Příspěvky

Liduška

25. 1. 2015

liduska.jpgLiduška je již starší kočička. V azýlku je asi 7 let, pro neumístitelnost je ponechaná na dožití. Kdysi byla jednou umístěná, ale hned po dvou dnech ji vrátili, že jen sedí a mňouká. Od té doby se něco zlomilo a Liduška je s cizími lidmi neklidná.  Přitom je to hodná a přítulná kočička, ale k lidem již nechce. Když k nám přišla, měla prokopnutou břišní stěnu a velkou bouli na boku, ze které se udělala cysta a Liduška musela na operaci.  Domníváme se, že tyhle negativní zkušenosti s lidmi způsobily její neochotu začít nový život. V azylu je již roky vedená "na byt, na stravu a na dožití".

 

Bobina brigadýrka

25. 1. 2015

brigadyrka.jpgBrigadýrka Bobinka je asi 7 letá. Potulovala se po domově důchodců, kde jen rodila koťata. K cizím lidem není  komunikativní. Po azylu se pohybuje docela nenuceně, ale lidem nevěří. Nechali jsme ji vykastrovat, ošetřit, ale její návrat po kastraci nebyl od vedení domova důchodců již žádaný. Bobinka je nevhodná k umístění, je velmi plachá, neopustila ani venkovní kočkárium. Přesto je ozdobou našeho azýlku. Kdykoliv někdo přijede a vidí ji sedět na schodech nebo v trávě, je unešený z krásné a dobře živené kočičky s lesklým kožichem, který by jí mohla kdejaká kočka závidět. Ovšem sotva se někdo vydá jejím směrem, Bobinka práskne do bot a je v nenávratnu. Toleruje pouze paní Zárubovou, která ji smí pohladit při krmení. Je to sice trošku malá odměna za roky živení a teplého pelíšku, ale nikdo není dokonalý, že?

 

Ela

25. 1. 2015

ela.jpgElinka je v našem azylu již několik let - snad 4.  Když k nám přišla se svojí sestrou Emou, byly obě plaché a nebylo se čemu divit. Pocházely ze zahrady, kde byly občas nakrmeny a jinak byly ponechány svému osudu. Styk s člověkem nebyl příliš častý a tak na nějaké muchlování nikdy nepřišla řeč. Přitom Elinka je velmi pohledná kočička. V azylu se vykrmila do velmi pohledné kulaté podoby, má díky tomu takový bodrý usměvavý kukuč. Na první pohled vypadá, že je to vypasená vesnická kočka. Ovšem zdání klame, Elinka se vykrmila hlavně svojí pohodlností. V každém případě je Elinka zcela nezvyklá na cizí lidi. Teprve po 4 letech v azylu se rozhodla, že dovolí nechat se pohladit rukou, která ji celé ty roky nosí žrádlo. Lehký dotyk na hřbet a pak  konec muckování.  Elinka je hodná kočka, není zlá, nedrápe, neseká, nechá se ošetřit, ale je to za cenu osobního pokoření, které dává najevo. Není to kočka, která má lidi ráda, naštěstí je velkorysá a nechá je, aby ji aspoň krmili, a ona je za to nesežere.  Je jasné, že takovou kočku neumístíte, ani kdyby byla ulitá z barevných kovů.  Měla jsem tu čest vyfotit Elinku na schůdkách do podkroví, nechala mě přiblížit se na 1,5 metru, já se holedbala, jak jsem kočkoempatická a než jsem dořekla větu, Elinka vzala roha a dívala se na mě už jen z půdičky.

Pokud by chtěl někdo přidat Elince do mističky na její růžolící kyprou postavičku nějakou korunku, budeme moc rádi.

 

Krásná Blbka

25. 1. 2015

blbka.jpgVirtuální adopce: Anna Danihelková

Jméno kočky od adoptivního podnájemníka: Růženka

 

Blbka je asi 2 -3 letá dlouhosrstá kočka. Její  jméno vystihuje vše. Blbka se nedá chytit ani ošetřit. S nikým  nekomunikuje, nikoho nepotřebuje. Je to naprostý solitér. Když se ji snažíme chytit na prohlídku, ve zmatku leze po zdech, tak vznikla její přezdívka, ze které jí zůstalo jméno  Blbka. Lidi považuje za zákeřné  nepřátele, naštěstí s nimi nebojuje, ale zásadně prchá. Netušíme, proč se tak chová. Nikdo ji samozřejmě takovou nechce, takže u nás zůstává na byt, na stravu a na dožití.

 

Kočka Sully

25. 1. 2015

sully.jpgSully je mladá a krásná kočička. Do azylu přišla vystrašená a my jsme doufali, že to je pouze přechodné, než uvidí, že jí tu nic nehrozí. Jenže Sully je nesmírně bojácná, je chronický utíkač před člověkem. Nevíme, co prožila, ale asi to pěkné nebylo. Stáhne uši dozadu a prchá jako o život. Je problém ji odchytit a když se to podaří, tak Sully utrápeně drží, ouška má stažená a vypadá, jako kdyby čekala na poslední ránu. Je jasné, že takovou plachou cácorku nikdo nebude chtít jako mazlíčka do bytu, přestože je to opravdu krasavice. Kožíšek má krásný jasně stříbrný s puntíky. Když jsem ji prvně viděla, mohla jsem na ní nechat oči. Kdyby byla aspoň trošilinku milejší, určitě by to s ní někdo zkusil. Třeba jenom jako myšilovku do stodoly, ale i to by pro ní bylo vlastně štěstí. Pokud by ji někdo chtěl, nebudeme jí bránit ve štěstí.

 

Vilík

25. 1. 2015

vilik.jpgVilík je krásný tmavě mouratý kocour.  Je u nás delší dobu. Vilík je absolutně plachý, nepodařilo se ho ani zčásti ochočit. Při příchodu měl chronický průjem, zřejmě ze stresu z malého životního prostředí, odkud byl odebrán. U nás se celkem rychle aklimatizoval a je již bez obtíží. Bohužel jeho plachost brání jakékoliv socializaci. Díky tomu na něj nebyl nikdy žádný zájemce.  Zůstává u nás na byt, na stravu a na dožití. Pokud by ho někdo chtěl na myšilova na statek, bylo by to ideální.

 

Jessika

25. 1. 2015

jessika.jpgJessika má asi 3-4 roky, byla odebrána z prostředí, kde byla týraná. Je vyloženě venkovní kočička, do bytu se jí nechce, komunikuje pouze při krmení. Z poslední toulky přišla pokousaná od psa až do kosti. Byla by vhodná do stájí nebo do statku, zčásti se sama nakrmí lovem myší, nikoho nepotřebuje. Kdyby jí chtěl někdo přispět vhodným  místečkem k přespávání v zimě a nějakou tou granulkou, když i myši se stáhnou a není jich venku tolik, byla by to šťastná kočka.

 

Puntík

25. 1. 2015

puntik.jpgPuntík je u nás již nějaký čas. Objevil se neznámo odkud a zůstal. Je ostražitý, není zlý, ale nedovolí člověku se ho dotknout. Je fixovaný na okolí útulku. Lidi nevyhledává a nestojí o jejich přítomnost, natož o jejich důvěrnosti. Přitom to je velmi pohledný kocourek s nádherným puntíkatým kožíšekm. Každému, kdo ho náhodou v azylu zahlédne, se Puntík hned líbí. Bohužel Puntíkovi se lidi nelíbí. Není  nevhodný k umístění do bytu, jedině snad jako nezávislý myšilov k hospodářskému stavení.

 

Stříbrný Vlček

25. 1. 2015

stribrny-vlcek.jpgVlčkovi jsou asi 4 roky. Sice žil v bytě, ale je plachý a bojácný. Nedá se chytit ani pohladit, natož ošetřit. Je to důsledek 20-tičlenné smečky v malém prostoru, odkud byl odebrán. Vlček není vhodný jako mazel, bojí se lidí a není schopen komunikovat.  Pobývá střídavě venku a občas se chodí nakrmit do kočkária, kde se dlouho nezdrží. Je ho škoda, má velmi krásný stříbřitý kožíšek, mohl být ozdobou kdejaké domácnosti. Ale bohužel, Vlček míní jinak. Přesto i takoví, jako on, chtějí baštit.

 

Mařenka

25. 1. 2015

marenka-a-karamelka.jpgTato černobílá kočka  je ze sulejovického depozita. Bydlí na půdě, je velmi plachá a neumístitelná pro blbost. Je kastrovaná a  pravidelně chodí na jídlo. Člověka se ale bojí a  nedá se ani pohladit. Odčervovat se musí podstrčením tabletky do žrádla. Není vhodné k umístění do rodiny, je venkovní.