Jdi na obsah Jdi na menu
 


► VIRTUÁLNÍ ADOPCE - neumístitelné kočky


Co je virtuální adopce (adopce na dálku)?

V našem azýlku je hodně koček, které nám zůstaly tzv. na krku, protože nejsou vhodné k umístění. Některé jsou totálně plaché, některé hendikepované, na některé nezavolal žádný zájemce (např. Pan Cibulka - 9 let ani jeden telefonát). Samostatnou složku tvoří kočky, které odmítly sdílet dům s lidmi, obsadily stodolu a zřídily si tam hlavní sídlo volnomyšlenkářů. Tváří se jako divoké nezávislé kočky, přestože ani jedna nezapomněla,  v kolik chodí Jana krmit.

Všechny tyto kočky nabízíme k virtuální adopci, díky které jim můžete přispět na živobytí v azýlku, na ošetření a nocleh. Pokud si některou kočku vyberete, stačí poslat na účet našeho útulku (1005659319/0800) libovolnou částku a napsat její jméno do zprávy pro příjemce. A pokud byste se rozhodli, že můžete nabídnout domov nějaké plaché nebo postižené kočce, nebudeme jí bránit ve štěstí, dostane pusu na čelíčko a uzlíček na cestu.

►►► Jak na to? Čtěte ZDE ◄◄◄

 

Příspěvky

Goliáš

13. 9. 2017

utulek-azyl-adopce-kocour-golias.jpg

Kastrovaný, odčervený

Líbilo by se mu v domku, třeba s kočičí kamarádkou. Goliášek je asi 4letý a byl nalezen v Praze ve velmi špatném stavu, dlouho se o něj nikdo nestaral. V azylu se dal krásně dohromady, je přátelský, má rád lidi i zvířátka. Jméno má podle své postavy - je obrovský. Ale jak je velký, tak je hodný.

 

Madlenka

23. 8. 2017

utulek-azyl-adopce-kocka.jpg

Kastrovaná, 1-2 roky stará kočička měla při příjmu vykousané fleky od blech. Nyní je již zdravá a připravená dělat společnici nejen na gauči.

Na svého člověka čeká v depozitu u Kristy na tel. 606 809 890

 

Mája

20. 8. 2017

maja.jpg

Máje přispívá virtuální maminka: Lenka Lexová

Máju jsme v srpnu 2017 převezli ze zrušeného útulku Felca Louny.

 

Sazinka

10. 5. 2017

sazinka.jpg

Malá Sazinka je asi 1,5 roční kočička, která se pohybovala s maminkou a bráškou v blízkosti frekventované ulice. Kočičky jsme již v  roce 2016  odchytili a umístili v našem depozitu. Sazinčin bráška bohužel na nevlídné životní podmínky doplatil, mamimka se po pár týdnech odstěhovala a její současné bydliště nám není známo. Sazinka je stále v depozitu, ale zůstala plachá.

 

Marlenka

10. 5. 2017

18424825_422759274766285_558285116_n.jpg

Cca dvouletá Marlenka se jednoho dne přitoulala na zahradu naší depozitářky a již zde zůstala. Paní depozitářka se vyptávala po vesnici, zda někomu nepatří, ale marně. Marlenka prostě věděla, kde se usadit. Kočička se dá chytit, nechá se ošetřit, ale byť to není klasická plašanka, do mazlicí má daleko. Pokud by ale chtěl někdo i takto nekontaktní kočičku, ve štěstí jí bránit nebudeme.

 

Berťásek

3. 5. 2017

bertas.jpg

Berťáskovi a jeho dvěma kamarádům umřela jejich paní v požehnaných 92 letech, a příbuzní opět boužel neměli možnost si je vzít. Kočičky byly delší dobu u paní, která ovšem ze zdravotních důvodů se o ně nedokázala správně starat, takže kočičky bydlely údajně ve sklepě. Byly všechny tři ve špatném výživovém stavu a tak strašně zablešené, že to překvapilo i naši paní veterinářku. Blechy jim kožíškem přímo hýbaly a kočičkám vypadávala srst a pokožka byla velmi podrážděná. Měli těžký ušní svrab a k tomu i plíseň v kožíškách. Klasika.  Černá kočička nám byla představena jako kocour Bertík, ale po kontrole se z něj vyklubala kočička Bertinka (6 let). Jméno Berťásek už jí ale zůstalo. Také se nechá pohladit, ale je dost bojácná.

Berťas je po kastraci. kočičku nabízíme pouze do domku se zahradou a nejméně k jedné další kočičce.

 

Fazolka

3. 5. 2017

fazolka.jpg

Krásná tricolorka stará 4 až 5 let, kastrovaná. Byla odchycena se svým bráškou Hráškem v Lovosicích u prodejny zahradnických potřeb. Obě kočičky byly vychrtlé, vyhladovělé a ve špatném zdravotním stavu. Fazolka je spíše plašší kočička, lidem moc nedůvěřuje, ale taky si ráda přijde pro pohlazení. Má moc práce venku na zahrádce a ráda si hraje s kočičími kamarády.

 

Kocour Bublík

8. 4. 2017

18010488_1268889519832474_1644428678186463375_n.jpg

Domov hledá světlehnědý mourek Bublík ze siřejovického stohu. Bublík byl jseště se svou setřičkou odchcen po nočním "lovu" našimi příznivkyněmi, které jeho i sestřičku s maminkou objevily  o několik dní dříve. kočičky měly u stohu mističky, takže je někdo určitěkrmil. Jenže začínaly hony a děvčata se bála, že by jim mohl někdo ublížit. Bohužel se asi bály právem - maminka se ztratila asi o dva ny dříve, než byla koťata odchycena.

Bublík je asi 6 - 7 měsíců starý, již kastrovaný kastrovaný a moc hodný. Má rád kočičky, takže by chtěl mít v novém domově nějakého kamaráda.

 

Mikeš

14. 12. 2016

fotografie1083.jpg

Kde se vzal, tu se vzal - na pozemku domova důchodců jednoho nedalekého městečka se objevil kocour. Unavený, vyhladovělý. Někdo se ho jednoduše zbavil, protože je zvyklý na lidi. Je nám ho nesmírně líto, už jen proto, že kocourkovi je podle stavu těla, zubů a hlavně názoru veterináře nejméně 15 let. Někdy mívají i takto staré kočky naději na dožití někde v novém domově, v teple a s láskou od svých podnájemníků. Bohužel Mikeš - a my s ním - si vyslechl neúprosný ortel, který mu veškerou naději bere. Miky je pozitivní na FIP. Byl proto převezen do naší LDNKy, kde čeká na zázrak. Snad přijde dřív než ho povolá Velká kočka.

Když se v útulku objeví kočka, kterou veterinář označí jako pozitivní na FIP, FIV, FeLV, je to problém. Kočka může být sebevíc přítulná a působit dobrým dojmem, ale pokud testy praví, že je možná nákaza koček v novém domově, není reálné ji dát do nabídky. I kdybych jí chtěla najít nový domov a do nabídky napíšu, že je s největší pravděpodobností nemocná na FIP, tak si ji nikdo nevezme.

Dlouho jsme řešili tenhle problém, protože držet si v malém azylu nemocné kočky je luxus, na který nemáme prostory a taky je nelze držet stále zavřené v nějaké samostatné místnosti, aby nepřišly do styku s ostatními. A pak přišel nápad celkem prostý. Jedna naše členka byla tehdy na mateřské dovolené a bydlí v rodinném domku. Bylo rozhodnuto, že její depozitum se stane de“poziťákem“, neboli LDNKou (čti – léčebna dlouhodobě nemocných koček). Kočky mají k dispozici celou upravenou půdu, k tomu zasíťované podkroví, volný pohyb po domě a k tomu i zabezpečený uzavřený výběh na dvorek. Mám-li být upřímná, mají se líp, než leckterá zdravá číča. Ale to je jen díky velkorysosti naší členky a její rodiny, která obětovala půdu a podkroví a dvorek a celý barák. Kočičky zde žijí až do své smrti nebo do doby, než se najde někdo svatý, který si vědomě adoptuje takto nemocnou kočičku.

 

Plaša

14. 12. 2016

fotografie1084.jpg

Nejen v depozitech, ale hlavně přímo v azylu pod dohledem paní Jany, se pohybuje hodně kočiček, které z nejrůznějších důvodů nelze nabídnout k adopci. Část jich je nemocných, část pro adopci příliš starých. Ta největší část je ale plachá. Jde často o kočičky, které byly do našeho azylu přivezeny vážně zraněné nebo na pokraji smrti a nám se je podařilo zachránit. Přesto člověku nedůvěřují a sdružují se pouze na krmení. Zpět do lokalit je vracet nechceme, nepřežily by. Zůstávají tedy na stravu a byt, některé i pro potěšení oka - jsou mezi nimi dokonalé krasavice.

Co třeba černý nádherný Plaša? Pohybuje se po azylu svobodně, spolu s ostatními odmyšuje pozemek. Ale nikdy se nezapomene podívat, co paní Jana předložila k večeři. Plaša je spíše solitér, kterému by se líbilo někde na statku nebo na zahradě s přístupem do teplé kůlny.