Jdi na obsah Jdi na menu
 


► VIRTUÁLNÍ ADOPCE - neumístitelné kočky


Co je virtuální adopce (adopce na dálku)?

V našem azýlku je hodně koček, které nám zůstaly tzv. na krku, protože nejsou vhodné k umístění. Některé jsou totálně plaché, některé hendikepované, na některé nezavolal žádný zájemce (např. Pan Cibulka - 9 let ani jeden telefonát). Samostatnou složku tvoří kočky, které odmítly sdílet dům s lidmi, obsadily stodolu a zřídily si tam hlavní sídlo volnomyšlenkářů. Tváří se jako divoké nezávislé kočky, přestože ani jedna nezapomněla,  v kolik chodí Jana krmit.

Všechny tyto kočky nabízíme k virtuální adopci, díky které jim můžete přispět na živobytí v azýlku, na ošetření a nocleh. Pokud si některou kočku vyberete, stačí poslat na účet našeho útulku (1005659319/0800) libovolnou částku a napsat její jméno do zprávy pro příjemce. A pokud byste se rozhodli, že můžete nabídnout domov nějaké plaché nebo postižené kočce, nebudeme jí bránit ve štěstí, dostane pusu na čelíčko a uzlíček na cestu.

►►► Jak na to? Čtěte ZDE ◄◄◄

 

Příspěvky

Cementík

17. 4. 2018

obraz9381.jpg

V r. 2015 nás požádalo vedení čížkovické cementárny o pomoc s kastrací kočiček, které žijí na pozemku jejich firmy. Volání o pomoc jsme vyslyšeli a po několik týdnů odchytávali, nechávali kastrovat a některé kočičky vypouštěli zpět na pozemek.

Ty, které se nám zdály socializovatelné, jsme ponechali v azylu. Povedlo se u všech až na tuto jednu vyjímku. Cementík se zpočátku stavěl jako že by se nechal zpřítulnit, hladit a vůbec si užívat společnosti člověka. Byla to od něj ale jen vypočítavost. Jakmile zjistil, že už má vyhráno a zpět nepůjde, otočil. Dal nám jasně najevo, že člověk je dobrý jen k tomu, aby dodával jídlo a zajistil teplý úkryt. Nic víc s ním nechce mít.

Cementík je přitom nádherný kocourek, ale vybral si jiný život, než jsme jemu i sobě malovali.

 

Brusinka

17. 3. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-plasanka.jpg

Virtuální adopce Marie Sobotová

Absolvovala operaci nádoru na oušku. Žije v našem azylu už 3 roky a patří mezi neumístitelné kočičky. Jméno dostala proplachost. U kočičky se před několika měsíci objevil nádor na oušku, dále rostl, takže bylo nutno ho řešit. Při operaci paní doktorka jemně amputovala špičku ouška s nádorem. Všichni jen doufáme, že nádor nebyl zhoubný.

 

SNĚHURKA1

17. 3. 2018

azyl-adopce-utulek-kocka-snehurka.jpg

Stáří asi 4roky, kastrovaná. Sněhurka je plašan, sice se nechá pohladit, ale s cizími lidmi nechce mít nic společného.

 

Drobeček

17. 3. 2018

azyl-adopce-utulek-kocour-drobecek.jpg

Virtuální adopce Molli Smollhouzen

                           Marie Svobodová

Drobeček je starsí kocourek, který i po několika letech v azylu stále lidem nedůvěřuje. Je velmi plachý, uznává pouze pan Janu (pokud má v ruce misku s večeří) a jinak je prakticky neviditelný.

 

 

LDNk - Léčebna dlouhodobě nemocných koček

17. 3. 2018

ldn.jpg

Nejhorší variantou pro útulkáře je, když se u nově příchozí kočky objeví podezření na nějakou těžší nemoc. Díky pobytu v karanténě je větší šance objevit nemocnou kočku a zamezit tak možnému kontaktu s dalšími kočkami, jejichž imunita je pobytem na ulici velmi oslabená. V případě, že testy jsou pozitivní, veterináři se shodnou na diagnoze a kočka má fyzické příznaky nemoci, umístíme ji do naší léčebny LDN. Kočky zde mají k dispozici celou upravenou půdu, k tomu zasíťované podkroví, volný pohyb po domě a k tomu i zabezpečený uzavřený výběh na dvorek. Protože jsou nemocné, potřebují podpořit imunitní systém, obvykle mají špatné ledviny, takže potřebují dietu, musí mít kvalitní stravu a hlavně pohodu a klid. Některé kočky vypadají na první pohled zdravě a můžou s touto nemocí žít ještě pár let, jiné jen pár dní. Naše depozitářka Miluška hradí většinu krmení z vlastní kapsy, ale pokud azyl dostane darem nějaké krmení a stelivo, tak ho samozřejmě dostane. Z azylového účtu se hradí veterinární péče - kastrace, léky, testování, zákroky... Protože i tahle léčebna o nestálém a měnícím se počtu strávníků odčerpává hodně financí, rádi bychom Vás požádali o příspěvek na provoz naší LDNky.

 

Drobek

10. 11. 2017

i563546223.jpg

Drobek, k listopadu 2017 asi 2 - 3 letý, bydlel ještě se dvěma kamarády u jedné hodné paní. Ta však byla velmi stará a ve věku 92 let svoje miláčky navždy opustila. Příbuzní opět bohužel neměli možnost si je vzít. Kočičky byly delší dobu u paní, která ovšem ze zdravotních důvodů se o ně nedokázala správně starat, takže kočičky bydlely údajně ve sklepě.Všechny tři byly ve špatném výživovém stavu a tak strašně zablešené, že to překvapilo i naši paní veterinářku. Blechy jim kožíškem přímo hýbaly a kočičkám vypadávala srst a pokožka byla velmi podrážděná, navíc měli těžký ušní svrab a k tomu i plíseň v kožíškách.

Nyní je Drobek již dávno v pořádku. Je z něj krásný kus kocoura, který se těší na něžnou člověčí náruč v teple domova.

 

Goliáš

13. 9. 2017

utulek-azyl-adopce-kocour-golias.jpg

Kastrovaný, odčervený

Líbilo by se mu v domku, třeba s kočičí kamarádkou. Goliášek je asi 4letý a byl nalezen v Praze ve velmi špatném stavu, dlouho se o něj nikdo nestaral. V azylu se dal krásně dohromady, je přátelský, má rád lidi i zvířátka. Jméno má podle své postavy - je obrovský. Ale jak je velký, tak je hodný.

 

Mája

20. 8. 2017

maja.jpg

Máje přispívá virtuální maminka: Lenka Lexová

Máju jsme v srpnu 2017 převezli ze zrušeného útulku Felca Louny.

 

Mikeš

14. 12. 2016

fotografie1083.jpg

Kde se vzal, tu se vzal - na pozemku domova důchodců jednoho nedalekého městečka se objevil kocour. Unavený, vyhladovělý. Někdo se ho jednoduše zbavil, protože je zvyklý na lidi. Je nám ho nesmírně líto, už jen proto, že kocourkovi je podle stavu těla, zubů a hlavně názoru veterináře nejméně 15 let. Někdy mívají i takto staré kočky naději na dožití někde v novém domově, v teple a s láskou od svých podnájemníků. Bohužel Mikeš - a my s ním - si vyslechl neúprosný ortel, který mu veškerou naději bere. Miky je pozitivní na FIP. Byl proto převezen do naší LDNKy, kde čeká na zázrak. Snad přijde dřív než ho povolá Velká kočka.

Když se v útulku objeví kočka, kterou veterinář označí jako pozitivní na FIP, FIV, FeLV, je to problém. Kočka může být sebevíc přítulná a působit dobrým dojmem, ale pokud testy praví, že je možná nákaza koček v novém domově, není reálné ji dát do nabídky. I kdybych jí chtěla najít nový domov a do nabídky napíšu, že je s největší pravděpodobností nemocná na FIP, tak si ji nikdo nevezme.

Dlouho jsme řešili tenhle problém, protože držet si v malém azylu nemocné kočky je luxus, na který nemáme prostory a taky je nelze držet stále zavřené v nějaké samostatné místnosti, aby nepřišly do styku s ostatními. A pak přišel nápad celkem prostý. Jedna naše členka byla tehdy na mateřské dovolené a bydlí v rodinném domku. Bylo rozhodnuto, že její depozitum se stane de“poziťákem“, neboli LDNKou (čti – léčebna dlouhodobě nemocných koček). Kočky mají k dispozici celou upravenou půdu, k tomu zasíťované podkroví, volný pohyb po domě a k tomu i zabezpečený uzavřený výběh na dvorek. Mám-li být upřímná, mají se líp, než leckterá zdravá číča. Ale to je jen díky velkorysosti naší členky a její rodiny, která obětovala půdu a podkroví a dvorek a celý barák. Kočičky zde žijí až do své smrti nebo do doby, než se najde někdo svatý, který si vědomě adoptuje takto nemocnou kočičku.

 

Kocour Hrášek

15. 11. 2016

utulek-azyl-adopce-kocour-hrasek.jpg

Virtuální adopce Anna Koubová

Hrášek je krásný dlouhosrstý kocourek, asi 4 – 5 let stár. Pohyboval se se svou sestřičkou v lovosicích kolem prodejny zahradnických potřeb. Obě kočičky byly vyzáblé, vyhladovělé a celkově odpovídaly stavu, v kterém bývají kočky dlouho pobývající bezprizorně venku. Hrášek má poškozené levé oko, ale vidí na něj.

Kocourek může mít domov v bytě i v domku se zahrádkou, ale preferuje ženy. Před muži se schovává, nechce s nimi nic mít. Zato k ženám se chová liánovitě a není jednoduché se ho zbavit, když začne okupovat mazlicí ženkou náruč.

Je kastrovaný. Hráškovi hledáme domov, kde by byl sám bez dalších kočiček, nejlépe v domku se zahradou, ale s přístupem domů, do náruče a teplého pelíšku. Hráškovi volejte na 777 444 373.

 

Hrášek při příjmu:

15036668_1120049171383177_5361261132596967029_n.jpg